Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преработка DSLR към full spectrum
Автор: Tommy5087   
Дата:   28-11-22 16:06

Здравейте, имам идея за преработване на един Nikon D80 в full spectrum. Интересувам се някой дали е правил такава преработка или ако може координати на майстор.
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: iamanovoice   
Дата:   29-11-22 07:38

Здравей! Моят D750 беше модифициран тук - https://digi-service.eu/ . Нямам никакви оплаквания. Не съм сигурен обаче дали има някой в България, който може да ти набави clear glass филтър, освен ако не си го набавиш ти. Разбира се, винаги можеш да го модифицираш сам - https://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials/nikon-d80-ir (без последната стъпка) .

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: Tommy5087   
Дата:   29-11-22 11:53

Гледах как може да стане преработката, обаче хич ме няма в пипкавите работи. Благодаря за информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: iamanovoice   
Дата:   29-11-22 12:35

Напълно те разбирам, аз също се притеснявах от това, затова се насочих към въпросния сервиз. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-22 13:03

full spectrum всъщност е обикновено стъкло, което не филтрира UV (или го прави в много широк диапазон). Въпроса е дали наистина искаш това - може би е добре да разгледаш всички опции. Може би този линк ще даде някаква представа

филтри

Ако не ти трябва за игра с IR, а го искаш за нощна фотография, има специален филтър, който изрязва точно определен спектър, спомагащ за по-ясни снимки от чистия full spectrum. Може да погледнеш тук


В същия сайт може и да си поръчаш модификацията, но не е евтино, а и поемте разноските за доставката в две посоки към и от Германия :)

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: Tommy5087   
Дата:   29-11-22 22:15

Е да де, то това е идеята ми. И точно благодарение на различните филтри да използвам апарата по различен начин, а не само в една дължина на вълната - ако го преработя в 720 нм инфраред например.

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: asahi   
Дата:   29-11-22 23:13

Според мен е по-прагматично да си купиш Sony DSC-F717 или F828. След като си задоволиш интереса към IR можеш да го продадеш без загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-22 00:05

Ами на практика ти трябва едно парче стъкло с точната дебелина на оригиналния филтър, който ще се свали. Вероятността да намериш отнякъде такива клони към нула, така че най-добре си плати за комплексна услуга. Да, скъпо е, но вероятно в цената освен труда (самото стъкло няма да е скъпо) ще влиза и такса "риск" - винаги има верятност нещата да се омажат до тотален брак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Преработка DSLR към full spectrum
Автор: mihalo   
Дата:   30-11-22 02:15

Имам поне няколко IR кадъра в профила си.. още продължавам да снимам, но се отказах да публикувам. Занимавам се с проблема отдавна. [smilie7]



DSLR без live-view не си струва да се конвертира. Може, но ще е функционално твърде ограничено и мъка. Ако сложиш истински инфрачервен филтър през оптичния визьор няма да виждаш какво кадрираш... а, и други проблеми има.


Опс, редакция: Разгледай профила на Angel Nenov
/Nenov/ https://photo-forum.net/bg/photographer/Nenov!

има професионални IR!



Публикацията е редактирана (30-11-22 02:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »