Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   10-08-23 15:52

Здравейте!

Имам следния проблем: Разполагам с Canon 1DX Mark II, на който смених съвсем скоро mirror box и shutter в Cris Service в Румъния (подозирам, че всички са запознати с този сервиз), обаче следящият фокус (AI Servo) не работи както трябва, поне според мен. Проблема си го имах и преди апарата да отиде в сервиза, като от там ми обясниха, че тялото не регистрира никакви грешки и отклонения след тестове на автофокусната система. Имам и 1DX, който макар да е по-стар като модел, е абсолютно безапелационен при заковаването на фокуса при следящия режим. Изкопирал съм настройките от единия апарат 1 към 1 на новото тяло, но пак не е толкова надежден, колкото по-старото тяло. Ползвам едни и същи обективи Canon 70-200mm f/2.8 mark II, Canon 300mm f/2.8 L IS USM и работя в едни и същи условия с двете тела.

Моля, ако някой има идея как да се справя с този проблем, нека я сподели.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: asahi   
Дата:   10-08-23 20:31

Вместо да копираш настройките се върни към първичните - reset to factory default. Така ще разбереш проблемът в настройките ли е или на друго място. Другото място може да бъде хардуерно или софтуерно. Виж там как се зарежда софтуера и пробвай. Така ще свиеш кръга на заподосрените.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   11-08-23 11:24

asahi написа:

> Вместо да копираш настройките се
> върни към първичните - reset to factory
> default. Така ще разбереш проблемът в
> настройките ли е или на друго
> място. Другото място може да бъде
> хардуерно или софтуерно. Виж там
> как се зарежда софтуера и пробвай.
> Така ще свиеш кръга на
> заподосрените.


Многократно го рестартирах към фабричните настройки, занулявах, пробвах различни конфигурации и настройки, но нищо и нищо. Механиците казват, че не откриват проблеми... не знам вече какво да правя. Най-висок клас тяло, а всяка трета снимка е мека...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: espergaro   
Дата:   11-08-23 12:00

Привет, много неприятна ситуация.

Възможно ли е тялото да не се разбира с тези обективи. Аз имах 400 ф5.6, който на 7д мк2, беше същата работа - всеки трети кадър за кофата. С 6д същият обектив - пушка. В крайна сметка продадох седмицата, защото въпреки повечето кадри, от тях доста малко ставаха при снимане на спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: spotter84   
Дата:   11-08-23 12:04

Въпрос на версия на инсталирания фърмуеър?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: ib   
Дата:   11-08-23 14:35

Ползвал съм и имам същите модели обективи, като цитираните от вас, на две тела 1DX (които в момента продавам), никога не съм имал проблеми с автофокуса. 1DX MkII не съм притежавал. Canon 300mm f/2.8 L IS USM преди това съм ползвал за кратко с 1Ds MkII и с 1D MkIIN, също без никакви проблеми с фокуса. Всъщност никога не съм имал проблеми с автофокуса, говоря за доста голям брой различни други обективи.

Мога да предложа като краен вариант, ако не намерите друго решение, да се видим на по бира в Южния парк (предполагам, че сте в София), ще взема двата мои обектива да поснимате с тях. Но някак си не ми се вярва проблемът да е в обективите ви, че и с двата едновременно, още повече, че с 1DX не сте имал проблеми с тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   11-08-23 20:56

[smilie9] [smilie9] ib написа:

> Ползвал съм и имам същите модели
> обективи, като цитираните от вас,
> на две тела 1DX (които в момента
> продавам), никога не съм имал
> проблеми с автофокуса. 1DX MkII не съм
> притежавал. Canon 300mm f/2.8 L IS USM преди
> това съм ползвал за кратко с 1Ds MkII и
> с 1D MkIIN, също без никакви проблеми с
> фокуса. Всъщност никога не съм
> имал проблеми с автофокуса, говоря
> за доста голям брой различни други
> обективи.
>
> Мога да предложа като краен
> вариант, ако не намерите друго
> решение, да се видим на по бира в
> Южния парк (предполагам, че сте в
> София), ще взема двата мои обектива
> да поснимате с тях. Но някак си не
> ми се вярва проблемът да е в
> обективите ви, че и с двата
> едновременно, още повече, че с 1DX не
> сте имал проблеми с тях.
>



Благодаря за съобщението. За съжаление днес за пореден ден се убедих, че нещо не е наред. Просто не ми го побира главата как става това. Обективит са меко казано резачка остри с 1DX, а с втората версия на същия апарат са повече от трагедия. Всеки ден сменям настройки, вдигам скоростта на затвора, вярвайки че с единия апарат ми треперят ръчичките, а с другия са от желязо.., затварям бленди, свалях ISO, чистих пиновете на апарата и обективите и пр. Тялото е след пълна профилактика в оторозирания сервиз на Canon за източна Европа. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   11-08-23 20:57

С последната версия за това тяло съм 1.1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   11-08-23 21:02

espergaro написа:

> Привет, много неприятна ситуация.
>
> Възможно ли е тялото да не се
> разбира с тези обективи. Аз имах 400
> ф5.6, който на 7д мк2, беше същата
> работа - всеки трети кадър за
> кофата. С 6д същият обектив - пушка.
> В крайна сметка продадох
> седмицата, защото въпреки
> повечето кадри, от тях доста малко
> ставаха при снимане на спорт.


Предполагам, че логика има, но не мога да си обясня защо. Това не е друга серия, не е по-нисък клас, а напротив, това е по-нов и подобрен вариант на същото тяло. Абсолютно първата версия го пребива по всички категории на тема автофокус. Да, на новото тяло картинката изглежда по-добре, шума е по-нисък, когато е на фокус е мега остра, но аз снимам спорт 99% от времето, при това за повечето от водещите ни сайтове и медии. Не мога да си позволя всяка втора снимка да ми е брак....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: georgioiv   
Дата:   12-08-23 08:22

гледам, че и други се оплакват... https://www.dpreview.com/forums/thread/4205458




Публикацията е редактирана (12-08-23 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокус при Canon 1DX Mark II
Автор: espergaro   
Дата:   25-11-23 11:29

Привет! Има ли някакво разрешение на казуса?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »