Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 L 805 отказа да печата
Автор: Hiron   
Дата:   02-12-22 22:59

Здравейте, днес се прибирам от работа, радвам се, че имам два дни за работа. Но моят Epson L805 отказа да печата след няколко снимки поради ..." Подложката за мастило на принтера е близо до края на експолатационния си живот" Мога ли да печатам по някакъв начин до понеделник, когато е ясно къде ще се праща. Благодаря Ви.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-22 23:36

Почистване на памперса и ресет на брояча.
Гугъл знае как.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-12-22 23:58

Има програма за нулиране на памперсите,PrintHelp ,украинска е доколкото си спомням и има безплатен вариант който ги връща на 80 процента.Аз съм си нулирал мастилата на л800.Имаше и на епсън програми.За памперсите на мен ми дава че още няма смисал да нулирам защото големия е на 5 процента а другия 72 процента така ги отчита при мен.Като включиш принтера програмата го намира и ти прадлага нулиранията на мастилата и памперсите.Ако не си пуснал принтера -търси принтер...



Публикацията е редактирана (03-12-22 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: asahi   
Дата:   03-12-22 07:48

Май държите да се цапате.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: vinse   
Дата:   03-12-22 10:01

Търсиш в гугъл reset epson waste ink pad за твоя модел. Ако не успееш да намериш програмата кракнарта го занеси на сервиз. По принцип е добре памперса на принтера да се сменя, но ако за пръв път ти излиза това съобщение може да не го правиш сега.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: wlad   
Дата:   03-12-22 10:26

може да използваш и уик ресет, има trial и ще ти върне брояча на 80% напълно безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: Hiron   
Дата:   03-12-22 18:43

Здравейте отново. Не се получава ресетването с никоя програма. PrintHelp, Wic Reset, Epson resetter стигат до "Я хочу сбросить счетчики обоботки" , или каквото е там на английски. След това започва да се върти безкрайно едно колелце и не се случва нищо. При WIC Reset и Epson resetter е същото. При включване на принтера мигат 1, 3 и 5 лампича, след това 4-5 заедно и след това 1 ва. Изключвах, включвах, смених USB пора, все тая. В Print Help излиза надпис "За съжаление статуса на принтера е недостъпен. Необходимо е да изберете ръчно операция" Избирам от списъка, написвам trialи всичко се повтаря отново и отново.
Трябва да кажа, че това е втори ресет. Първият беше преди около месец сEpson resetter . Скоро преинсталирах Windows и изкарах тръбичка отзад. Изтече малко мастило. Май трябваше след преинсталацията да го ресетна. Сега вече май е късно. :-(



Публикацията е редактирана (03-12-22 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: vinse   
Дата:   03-12-22 19:30

Брояча е в принтера, няма значение компа.Виж това дали ще помогне

цък

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: Hiron   
Дата:   03-12-22 19:47

Пробвах го. Като натисна "Initialize" започва да се върти едно кръгче. Все едно не открива принтера, но не е така, дащото го виждам в диспебера на задачите и при отпечатвате изписва, че живота на подложката е приключила. Как да стигна до този брояч?

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: vinse   
Дата:   03-12-22 20:27

До брояча се стига чрез adjustment програмата на епсън. В гугъл търсиш reset epson waste ink pad l805 adjustment download . Навремето имаше един руски форум в който публикуваха кракнари версии на програмата, но не мога да го намеря. Продължавай да търсиш докато не намериш качена версия която работи. Имай предвид, че програмата е капризна на кабели и ползвай оригиналния на епсън, който е дошъл с принтера, за всеки случай

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: wlad   
Дата:   03-12-22 21:04

трябва да деактивираш epson status monitor преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: Hiron   
Дата:   03-12-22 23:18

В свойствата на принтера- Разширени настройки има отметка на epson status monitor 3. Това ли е? Показва броя на отпечатаните листи. Деактивирах го.
Даааааааааа.......!!!! Получи се! [cool]
Благодяря на всички отзовали се и най-вече на vince и vlad![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: vinse   
Дата:   03-12-22 23:56

След още 2-3 ресера (и ако ги ползваш а не помпаш брака извън принтера) отиди да ти сменят памперсите, защото може да почне да цапа.

Отговори на това съобщение
 Re: L 805 отказа да печата
Автор: wlad   
Дата:   04-12-22 00:13

Да ви кажа, аз съм решил проблема с тези памуци генерално, като съм ги разкарал и мастилото тече директно в канчето. Пълни се за година някъде и го изливам. Разбира се - ако принтерът не си замине преди това, в моя случай купувам по 10-на на година, защото все нещо друго си отива - я глава, я механика.
За схемата с памука се изучих по трудния начин, след като се молих векове на Фактор-а и все нещо няма и не може и не става. Писна ми и повиках неволята.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »