Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: dimana__06   
Дата:   01-11-22 14:58

Здравейте търся подходящ фотоапарат, ако познавате някой който продава или ако вие предлагате, ще се радвам да пишете.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: hansto   
Дата:   01-11-22 15:30

Аз имам Зенит Ем за продажба

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: Synthy   
Дата:   01-11-22 15:31

Глей сега какво ще стане заради думичката "аналогов". Нарича се лентов ;) Но все пак... Никон F90x си вземи (цифров, лентов фотоапарат [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: TVProject   
Дата:   01-11-22 15:39

Препоръчвам Zenit или Praktika

Вероятно съм последният човек във форума, който може да дава съвети, т.к. се занимавам по принуда, без желание и против волята си с правенето на разни снимки, но ако имате предвид фотоапарат, който снима на лента, наричан от някой хора "аналогов", това едва ли е подходящо за начинаещ точно в днешно време.

Знанията и опита за работа с тези фотоапарати са изгубени вече, ще е необходимо много четене и безрой опити за да се получи нещо смислено на лентата. Няма голяма възможност за екперименти, лентите са скъпи и много други скрити проблеми ще излязат.

Все пак, понякога снимам с лентови фотоапарати Zenit и Praktika, но само когато се гъзарея пред хора, които нищо не разбират и имат по-малка представа за фотографията и от мен : -)

Отделете пари за втора употреба лентов фотоапарат нисък клас (50-200 лв), за 2-3 ленти (50 лв), проявяване и снимки (30-50 лв) и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: GenaDP   
Дата:   01-11-22 16:12

Начинащи в какво? [smilie18]

Безсмислено - Зенит всякакви модификации.
Най-евтино - някоя Практика.
Оптимално - АФ тяло, което да ползва наличните вече обективи (ако има такива).
Мазохистично - нещо телеметрично.
Претенциозно-мазохистично - скъпо телеметрично.
Тузарско - среден формат.


Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: patzo   
Дата:   01-11-22 17:03

Зенита освен за трошене на орехи за друго не става не, че не съм снимал с такъв ама ... Инъче преди време и аз реших малко така аналогово да си почеша крастата и си сзех от ибей на търг Olympus Om20 - апарата с 3 обектива и алуминиев куфар ми дойдоха малко над 100 на лева. Като ми мина крастата продадох почти всичко, че и на печалба бях. Има си голям чар в аналоговата ама и си е скъпо начинание - аз снимах само с Kodak Ektar -любима лента.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-22 17:39

GenaDP написа:

> ...Мазохистично - нещо телеметрично...

Аре вулеву [smilie18][beer]

П.П. Към автора на темата - потърсете тук https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=BAZAR§ion=2 има от всичко по много, дори на (не)прилично ниски цени[cool]



Публикацията е редактирана (01-11-22 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: TVProject   
Дата:   01-11-22 19:43

Зенита е буквално железен, евтин е, прави прилични снимки, непретенциозен и най-важното - масивен е и не кънти на кухо, не ги слушай тия мискини.

Едни от най-великите снимки са правени с примитивни апарати, черно-бели ленти и много талант.
Сега като снимат с „еди-какви-си“ ултра модерни фотоапарати, и като видиш снимките, направо ти иде да възкликнеш… МАЛИИИЙЙЙ, както биха казали Тита и Софи Маринова вкупом [cool]

Няма значение какъв фотоапаратът, важно е кой го държи!



Публикацията е редактирана (02-11-22 06:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: GenaDP   
Дата:   01-11-22 20:32

TVProject, от шлосерската ти гледна точка сигурно са гоуема работа зенитите - мноу жилезу, мноу мат'рял... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: asahi   
Дата:   01-11-22 20:58

За орехи по-добре аналогов чук.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: Yog   
Дата:   02-11-22 00:07

Преди години, знаейки че щракам с камера и се правя на фотограф, ми подариха една Минолта XD. Определено мога да я препоръчам, с уговорката че ще трябва да се постараеш малко, за да разбереш за какво са всички копчета и врътки [smile]
Както някой беше споменал по-горе, обаче, истинският проблем (поне за мен) беше цената на филмите и неспособността сам да ги проявявам. Това е много неудобно и се отървах от фотоапарата след като използвах не повече от 5-6 филма за два месеца. Но самата машинка беше супер. Много готина като вещ и по-приятна за употреба от на баща ми дървените съветски апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: TVProject   
Дата:   02-11-22 06:31

GenaDP, многократно съм казвал, че дядо ми се е криел в храстите със Смяна 8, снимал е мацки на плажа и пак беше най-добрият фотограф в махалата на село [cool]

На автора на темата ще кажа, да не харчи излишни пари и да си купи един Зенит за 30-40 лв, да си купи 1-2 ленти и да щрака на воля. После да прояви лентата, да извади снимките и да реши, дали му харесват. Със сигурност само гъзарите снимат на ленти в днешно време.

Когато има лента, говорим за изкуство, другото е ширпотреба – днес ще направя поне 100 -150 снимки на разни простотии и к‘во от това, да не би да съм творец?



Публикацията е редактирана (02-11-22 06:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: TVProject   
Дата:   02-11-22 06:35

asahi, GenaDP мачка "аналогово" по всички направления!



Публикацията е редактирана (02-11-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: kvakioh   
Дата:   02-11-22 11:48

Някой с прости настройки, то при лентово снимане само три неща зависят от ЗАУ- бленда, фокус и скорости като настройки. И композиция в повечето случаи.
Ленти има и се проявяват, има и химия. По-сложно е да се извади 35мм филм ч/б на хартия. Средният формат не е никак сложен, само хубавите камери са повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: mmjm   
Дата:   02-11-22 12:02

Зенитът е жеуезен, я перде няма да затваря или ще е прокъсано, я скоростите ако случайно работят ще са далеч от зададените. Супер камера за самоотбрана и други подобни експерименти, не и за обучение или работа. Както беше споменато по-горе, ако много държиш на тяло произведено в соц. лагера с предвидими резултати при работа една Практика е евтино и сравнително добро решение.



Публикацията е редактирана (02-11-22 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-11-22 13:56

Olympus OM-1

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-22 14:04

kvakioh написа:

> ... По-сложно е да се извади 35мм
> филм ч/б на хартия. Средният формат
> не е никак сложен, само хубавите
> камери са повече пари.

И каква е разликата при копирането между малък и среден формат? Различните обективи на увеличителя??

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: lamerko   
Дата:   02-11-22 19:05

Всяка автоматична камера като Pentax ME Super ще е подходяща за целта. Последната е много компактна и лека и разбира се може да се преминава в пълен ръчен режим.
Избягвайте руските камери като Зенит (от човек, който е снимал с такива). Да, железен е и могат да се чупят орехи с него. И до там :)
Практика-та не е лоша - с метален затвор, добра синхронизания, евтини, но не знам дали имат автоматизиран модел, може и да има. Отлични камери има на Никон, Канон (да се внимава с моделите, че някои са с батерии, които вече не се предлагат), Олимпус - много симпатични и компактни (предложената ОМ-1 обаче е изцяло механична и не знам до колко е удачно за начинаещи).

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: asahi   
Дата:   02-11-22 19:40

За начинаещ във филмовата (лентовалната) фотография препоръчвам един курс. Май Коко Трейман работи в това направление.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-22 20:28

asahi написа:

> За начинаещ във филмовата
> (лентовалната) фотография
> препоръчвам един курс. Май Коко
> Трейман работи в това направление.

Авторът на темата иска просто да снима, вероятно не мисли да завършва второ или трето висше образование [smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: asahi   
Дата:   02-11-22 21:20

Към този момент е сигурно, че авторката търси подходящ фотоапарат за начинаеща. Дали, как, кога и къде ще снима и как това ще се подреди в образователните ѝ приоритети подлежи на уточняване.

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: dekov   
Дата:   02-11-22 21:40

Китайската SKINA , тя дава така интересната на младото поколение "филмова"
визия на снимките от домашните албуми.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: fragranse   
Дата:   02-11-22 22:16

Nikon F75 ,може би?


Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: CDman   
Дата:   03-11-22 08:01


https://image3.mouthshut.com/images/imagesp/925002778s.jpg



Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Подходящ аналогов фотоапарат за начинащи
Автор: Kalimas   
Дата:   03-11-22 08:32

Аз бих препоръчал две неща:
- светломер, който много помага да си определиш и настроиш нещата, ако тялото няма някаква автоматизация;
- провери в града, в който живееш, дали има кой да ти прояви лентата и извади снимките, в по-големите градове все има някой, но иначе или ще пътуваш или ще правиш домашна лаборатория, което си е доста мъка и разходи да се направи и научи.

Зенитите не бяха лоши, но са си руско производство (здрави но с хлабавини, тракания и т.н.) , така че по-добре ако напипаш някой лентов канон, олимпус или никон.



Публикацията е редактирана (03-11-22 10:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »