Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: Ирник   
Дата:   03-11-22 15:34

Не

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-22 01:07

lamerko написа:

> Вярно е, че Мета имат по-голяма
> капитализация (252 срещу 91
> милиарда), но Мета пропадна с 3/4 за
> по-малко от година, мета вселената
> буди съжаление сред инвеститорите
> и като цяло - всички са
> разочаровани от компанията.
> Фактически Мета нямат стабилен
> гръб

Абе приход от 27 милиарда долара и печалби от 4 милиарда на тримесечие са доста добър гръб. България цялата обръща по-малко пари от Фейсбук. Просто инвеститорите не се кефят, че тия печалби отиват в тая Мета вселена, която те не я разбират. Ама май Зуки все още има доста акции и май го боли фафлата, какво мислят инвеститорите.

А все пак наскоро Майкрософт и някои други големи решиха, че май си заслужава да погледнат Мета вселената. Сони ще пускат края на Февруари техните нови VR очила странно приличащи на Мета Quest 2. Чува се, че и Епъл ще пуснат VR система скоро......

Та ще видим. Ако наистина го закъсат фейсбук ще сменят посоката. Ама ако Мета вселената тръгне напред ще направят такива кинти че свят ще ти завие.

Риска за фейсбук е тикток в момента. Уж се опитват нещо да направят, но май китайците са напипали много успешен модел. Та това е интересно......



Публикацията е редактирана (04-11-22 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-11-22 10:22

tik-tok поколението измества фейсбук поколението..:) Не случайно формата на видеото на фейсбук и инстаграм стана като в тик-ток...

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-22 10:53

А относно пропаданията тая година... всички акции падат. Шанс да си купи човек на по-нормални пари може би? А технологичните падат най-много. Примерно Данон или Кока Кола са паднали с 10-15%. Ама АМД от 150 на 60 долара - а АМД изрива пазара на компютри, конзоли. Sony са паднали от 120 на 70....Meta от 320 на 90 не е чак толкова по-зле от АМД например и пак Мета правят безумно големи печалби при положение че зариват десетки милиарди в мета вселената си. Ако спрат тоя проект ще са като печатница за пари....



Публикацията е редактирана (04-11-22 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: asahi   
Дата:   04-11-22 11:04

Ако цената на акциите пада инвеститорът не го топли безумно големата печалба в някое бизнес направление.

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-22 16:41

Не ги разбирам тия сложни неща. Има един дедо Бъфет, дето казва, че хубаво да купуваш евтино добри компании, дето имат стабилен бизнес и вадят пари. Вика, най-хубавото е да има криза, та да си купиш акции и после да припечелиш някой лев .....ама аз не ги разбирам та.....

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: krasenbelev.ph   
Дата:   07-11-22 11:26

Instagram е загубена кауза. Дизайнът го докарва, но с оглед на пробутването на рийлсовете и сериозните технически проблеми, няма да става по-добре. В момента нито фейсбук нито инстаграм са photography friendly, но разбира се като няма алтернатива, ще се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-22 13:58

Май се отказаха леко от краткото видео. Поне не го пробутват толкова агресивно.

Прави впечатление новия дизайн, че е завой към фотографията и то доста сериозен.

Отварят ми се снимки на целия екран. Това не е било преди. За това пуснах темата.


Алтернативи има бол. Ама нямат толкова потребители. Стойността на тия инструменти е в това, колко хора ги ползват. Поне така си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-22 14:18

Ето така изглежда инстаграм в момента. Това ми хареса. Много фотографи пускат широки кадри и инстаграм вече ги показва нормално. Мога да минавам между снимките със стрелки. Има и стрелки за тия дето предпочитат да пипат екрана или цъкат с мишок.

Да в любимия им формат 4:5 снимката е от горе до долу и заема максимална площ на екрана.


http://karaatanasov.info/samples_234FJ51GUI9/ScreenshotInstagram.png



Видно вече не показват нещата само в гадния тесен формат

Дори в гадния формат вече има нормални инструменти за работа от десктоп или таблет. Не е само противен мобилен интерфейс.


http://karaatanasov.info/samples_234FJ51GUI9/ScreenshotInstagram1.png


Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-22 16:22

^ Гледаш Инстаграм на компютър? С което си в едно незначително малцинство. Платформата е ТЕЛЕФОННА, по замисъл, история и огромна преобладаваща част от посещенията и ползвателите. Няма лошо, но не бих я нарекъл 'фотографска'.

Дори на показвания от тебе 'пълен екран', половината от екрана е резервирана за (много фотографски! ;) текстови диалози с лайкове и емотикони. Поне да имаше коментари за композиция или цветове, или сюжет, или уловен момент... или въпроси за ползвания обектив или друга техника. Не видях такива. "This is amazing!" не е особено фотографски коментар, а сърца, пламъци и ухилени жълти кръгчета - още по-малко.

Да, има смисъл за някои фотографи (като изключим сляпо вярващите, че "трябва да си там", а само рационалните ползи):

- За професионалисти, търсещи клиенти - като канал за насочване на трафик към 'истинския' им сайт, галерия, магазин и пр. ИГ е нещо като посредник за местата, където реално си въртят фотографския бизнес.

- за аматьори с его и амбиции: да събират лайкове и последователи и да получават удовлетворение от това. Дори - да печелят конкурси и получават покани за публикации и изложби. Човешко е, нищо лошо - даже е много добро. (Признат грях - през предното си, второ, присъствие в платформата ме бяха налазили към 3000 последователи и редовно имах рекордни лайкове, дори спечелих няколко награди и бях публикуван тук-там. Колкото и да съм уж "над тия работи", ласкаех се ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-22 16:36

Автор: nyamago
> ^ Гледаш Инстаграм на компютър?

Именно! Вече изглежда не зле. Интересното е, че тоя нов интерфейсе само ако отвориш линк към нечии профил т.е. ако ти споделя линк към моя профил, ще го видиш добре на таблет, компютър и телефон.

Това е супер. Мога да ти пусна баркода на профила ми и пак така....

ПП В първия кадър има описан и модела на камерата и обектив... това е профил, дето разчита на фотографи да лайкват снимките.....



Публикацията е редактирана (07-11-22 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-22 16:37

Щях да забравя още една полза (но тя не е само за фотографи, а за всяко хоби или професионален интерес) - ползване като това, което си е: социална платформа.

За намиране на контакти със сродни интереси. В споменатото ми предишно участие (сегашното ми е трето откак ИГ съществува) бях открил множество интересни хора: и фотографи, и от други творчески професии, а и някои от бизнес или технологични сфери. За жалост загубих всички контакти когато ИГ ми изтриха акаунта без основание и без обяснение.

Сега не правя особени усилия да ги намеря отново и възстановя, но макар доста бавно, някои се появяват. Като ново откритие (и то - фотографско) държа да отбележа Ясен Тодоров, цигуларят-пилот от Сан Франциско. Горещо препоръчвам да го издирите и да му разгледате полу-абстрактните калифорнийски пейзажи от въздуха.

Другото приятно откритие са фотографите (мисля, че са двама, но с единен стил и почерк), които въртят серията Sketches of Sofia. Улавят и показват най-хубавото от градското всекидневие, с което гъделичкат носталгията ми и си давам сметка колко се е разхубавил родният град откакто ме няма.

Не мисля, че нито Ясен, нито тези двамата имат присъствие тук във Фото Форум - а всички бихме имали полза ако някой ги прелъже? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: asahi   
Дата:   07-11-22 16:56

През последните години съотношенията на страните на мобилните дисплеи стана доста разнообразно. Някои медии започват да съобразяват дизайна си с тези особености.

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-22 18:37

няма избор. Трябва и мобилен интерфейс.

С ковида мисля, е по-скоро има вълна към десктопа т.е. малко се балансираха нещата.



Публикацията е редактирана (07-11-22 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-22 01:59

чак тия дни официално са го обявили новия интерфейс

Отговори на това съобщение
 Re: Харева ли Ви новия дизайн на Instagram?
Автор: LeniS   
Дата:   11-11-22 12:03

Инста какво? .. [smilie18]
хахах почти не го ползвам, нещо не ме грабна тази платформа ама грам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »