Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: Pavlov11   
Дата:   04-12-22 17:20

Здравейте колеги,

Решено бе че ще се сменя система защото искам да почна да инвестирам в качествено стъкло с което да изкарам идните 10тина години, а телата ясно че са преходни - та с две думи, ще се минава на безогледалки.

До тук добре, но изпитвам доста затруднения да определя каква била текущата цена на старата ми техника а именно:

Nikon D750 - 63k кадъра, почти няма следи от ползване, купуван преди 5-6 години от Щатите, никой не знае къде са му документите и кутията ... Обективите са 24-120 F4, Tamron 70-210 F4, и един Tokina 11-16 f4. И трите са в доста добро състояние като телето си е практически ново а токината я ползвам като прайм на 16мм тъй като си е за кропка - доста добри резултати вади, бях изненадан.

Въпросът ми е както за целия комплект така и за отделните обективи но най-вече за тялото тъй като D750 е много сериозна машина, ама гледам има пуснати бройки от 900лв до по-скъпи от чисто нови в магазина ...

Някой би ли дал съвет какви пари мога да взема на цялата система, ще съм безкрайно благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: GenaDP   
Дата:   04-12-22 18:06

Някой би ли дал съвет какви пари мога да взема на цялата система

Такива, каквито някой се съгласи де ти даде.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: mitpis   
Дата:   04-12-22 18:11

Сравни цените тук в базара, olx и други подобни, реши колко бързо ти трябват парите и пусни техниката за продажба, ако видиш че не върви на дадената цена намаляваш, това трябва да си го направиш сам, няма кой да го направи вместо теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: Yog   
Дата:   07-12-22 14:08

Ако искаш да ги продадеш бързо и лесно, прати ги на някой от големите чуждестранни сайтове, които се занимават с това. Ще ти дадат вероятно към 15-20% по-ниска цена от обявите в интернет за същите модели, но ще стане без да се сблъскваш с редица потенциални клиенти и техните особености и да се занимаваш седмици (месеци) наред. Опаковаш, даваш на куриера, след около 10-12 дни парите идват в сметката и готово. Аз така съм продавал 3 пъти на MPB в Берлин, нямаше никакъв проблем. Заявих да ми ги вземе куриер от вкъщи, дойде един от DHL, заминаха, пристигнаха, известно време чаках да ги прегледат и оценят, платиха ми и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: compur   
Дата:   07-12-22 14:24

Yog, а как разбрахте колко пари ще ви изплатят преди да изпратите техниката?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-22 14:25

Имайте предвид, че техника в олх и базара "отлежава" понякога с години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: dekov   
Дата:   07-12-22 14:29

Yog,
напишете му поне някои от тези "големи чуждестранни сайтове",
така не му помагате.


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: Pavlov11   
Дата:   07-12-22 16:48

Yog - много ще оценя ако наистина ми драснеш кои са въпросните сайтове и как разбираш (поне ориентировъчно) какви пари биха ти дали.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: Yog   
Дата:   07-12-22 18:21

Аз съм ползвал MPB и не смея твърдо да препоръчам друг, въпреки че знам няколко подобни. Адресът им е mpb.com/en-eu и там преди изобщо да започнеш търговия, предлагат да ти направят примерна оферта. Натискаш Start selling/trading>, попълваш какво продаваш и в какво състояние е и ще излезе каква е офертата им, като мисля я пращат и на мейл. На мен лично добро впечатление ми направи, че на всичките неща, които им изпратих, не ми оспориха оценката която бях направил. Бяха много запазени и аз ги класифицирах като Like new или Excellent и те не се пазариха за нито едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: victory13   
Дата:   07-12-22 20:50

бях готов да предложа въпросния сайт с излизането на темата, но не знам как ще реагират при липсата на "всякакви документи и кутия'... но може да се опита...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: Yog   
Дата:   07-12-22 21:04

Изобщо не се вживяват за липсата на документи и кутия. Аз там съм продавал камери и обективи, които съм купувал нови от БГ, но съм продавал и обективи, които купих от Базара на Фото Форум, за които нямах никакви документи и просто ги изпратих добре опаковани. Общо на МРВ съм продал поне 10 неща, като документи имах за не повече от половината.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: wlad   
Дата:   07-12-22 23:16

За MPB и аз мога да кажа само добри неща. Пращал съм им тотално непродаваеми неща на нашия пазар и ги оцениха на цена, която никога нямаше да получа тук.
Доста често пращам и за замяна, взимам техника от тях срещу моя. Всичко винаги е минавало както трябва.
Имай предвид, че по това време на годината доставките вървят малко по-тегаво, и от тук към Германия, и обратно. Тествано е.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за стара техника ( Nikon D750 )
Автор: dream_catcher   
Дата:   13-12-22 12:13

Здравейте, предлагам изкупуване на вашата фото техника веднага, обикновено с около -20% от пазарната цена втора ръка. За да е максимално честно и прозрачно, аз ви информирам и за двете - изкупна и пазарна цена - в моя отговор към вашето запитване, за да имате една реална представа за пазара и максимално обективно да можете да прецените дали ви устройва предложението ми.

За да получите неангажираща оценка на вашите артикули можете да попълните формата в линка или директно да се свържете с мен по месинджър или телефон (също в линка)

https://linktr.ee/BourbonStreetPhotogear.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »