Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: mihalo   
Дата:   23-09-22 03:24

Автор: nyamago
Дата: 23-09-22 00:47

Не очаквах (наивен съм), че с една саркастична шегичка може да разпаля толкова политизиран оф-топик. Дайте да го спрем, а?



Да знаеш, аз поне ти схванах сарказма. На място си е!


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   23-09-22 07:55

Шегичката си е шегичка, а чергата си гори. Нешеговито и несаркастично.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: CDman   
Дата:   23-09-22 10:17

Значи все пак дойдохте на моята (за музата)[smilie3] , само дето аз го казах по-директно. [smilie5]

Да здр...., опа [smilie3] да живеят новите музи [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   23-09-22 11:49

Чуждата муза - музище!

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-22 12:46

Тя, Музата, помага на твореца предимно когато отсъства някъде далече: жаждата за нея е по-вдъхновяваща от самата нея... [smilie8]

Като се яви и присъства - само пречи [smilie2] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   23-09-22 16:29

Май за някакви семейни отношения говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-22 16:52

Отношенията с музата и семейните са само два частни случая на всевъзможни двустранни и многостранни човешки отношения, навсякъде реалността на присъствието е разочарование в сравнение с идеала на отсъствието [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   23-09-22 18:10

Влязох да видя и прочета някой умен съвет или просто отговор на смислено зададена тема с въпрос, но... Уви тук там някой, всичко друго типично по български ли, не знам и аз... Наклонено в съвсем друга посока или обърнато на шеги и майтапи.
Моето мнение по въпроса е, че е напълно нормално човек да изпадне в такъв вид "творческа дупка" или иначе казано: застой, нежелание и загуба на мотивация. Както във всяко едно отношение не можем да сме целогодишно 365 дни на максимума от себе си. Като решение, кой знае... Може би, най-логичното: 1. Откъсване временно от определеното занимание ; 2. Приемане, че не трябва да е на всяка цена и гонене на големи резултати/съревнование/харесвания ; 3. Гледане на чужди автори и кадри (С цел мотивация и вдъхновение) ; 4. Закупуване (при възможност) на техника, която мотивира да снимаме ; 5. Посещаване на нови места ; 6. Принтиране на кадри (Удоволствието от разпечатан любим кадър, носи мотивация за нов такъв!)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: wlad   
Дата:   23-09-22 23:47

В не много далечното минало мислех, че подобни неща като бърнаутове и разни блоксове са запазени "болести" единствено за инстаграмките.
Сега ми се случват по няколко пъти в годината, т.е. период, в който си като треснат от Ковид /изкарах го и него, макар след две ваксини и беше ужас, кошмар!/. Просто не можеш да станеш от леглото с дни от умора.
Така че тези неща съществуват, както и Ковид съществува за сведение на колебаещите се ...

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: GenaDP   
Дата:   24-09-22 00:12

Просто не можеш да станеш от леглото с дни от умора.

По нашия край му викат мързел. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   24-09-22 02:13

... и бронебойни патрони няма открити.

А ковидът е сериозно заболяване.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: SameButDifferent   
Дата:   24-09-22 18:39

За съжаление пораженията от ковид пандемията едва ли ще са само икономически. И понеже е доста по-трудно да се оценят щетите върху психиката на хората, това вероятно ще остане леко встрани от общата оценка. Аз не съм се съмнявала, че ковид съществува, но не съм предполагала, че може да има толкова жестоко отражение върху поведението на хората. Всеки се бори със стреса, както му се струва най-добре за него самия. Някои дори могат да намират и вдъхновение и мотивация в подобна ситуация, но лично на мен ми се струва невъзможно. Добре поне, че не се изживявам като творец. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: CDman   
Дата:   25-09-22 16:54

Аксиома : Муза, която не те вдъхновява не е муза, а обикновена жена. [beer]

п.п. Айде не намесвайте ковида, а ?! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   25-09-22 17:01

Колко полит-некоректно! [smilie2] А жените - творци (творкини?) или "онези творци, които се идентифицират като жени / тя / нея") - имат ли свой муЗ ? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   25-09-22 17:10

Не им трябва Муз, а шофьор и носач.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: GenaDP   
Дата:   25-09-22 18:31

А жените - творци (творкини?) или "онези творци, които се идентифицират като жени / тя / нея") - имат ли свой муЗ ?

Че кво им пречи и те да ползват муза? Сега лесбийството е модерно...


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-22 20:25

GenaDP написа:

> Просто не можеш да станеш от
> леглото с дни от умора.

>
> По нашия край му викат мързел.
> [smilie18]


Ковида води до някакво много неприятно състояние на екстремна умора, което може да продължи явно повече от година и половина. Има хора, дето напускат работа и не могат нищо да правят. Има такива, дето с огромна воля успяват въпреки умората по-малко да живеят. Май за сега на лекарите не им е ясно защо и как да се преодолее подобно състояние. ОТ ковида се причинява. Не е 100% от хората, но значително количество.


Иначе муз или муза на кой каквото му харесва. То сред мъжете творци 100% има, дето харесват брадати музове. Даже вица така си беше:

- Здравейте, аз съм Иван, дизайнер.
- Приятно ми е, Петър съм, обикновен гей.



Публикацията е редактирана (25-09-22 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   25-09-22 23:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: Satsan   
Дата:   26-09-22 01:24

Обикновено човек има нужда от муза, ако е творец, ако иска да остави следа след себе си, или ако иска да спечели ПАРИ от творчеството си.
1. Ти искаш ли да те познават по творбите? Кадрите?
Искаш ли да пожънеш слава?
2. Искаш ли да изкарваш пари?
До сега какво си спечелил от кадрите си? Слава, пари?
Каква, коя е била музата ти?
И защо изпадна в творческа "сянка"?
Кое се промени? Е... те това нещо трябва да промениш - дето те е докарало до тук.
Ако е някакво събитие - минало е. Продължи напред.
Ако е човек, личност - ще има много такива по пътя ти.
Ако са чувства ...признай си ги, овладей ги и ...чакай новата порция такива. Ще има, спокойно!
ТА...драсни два реда. Да става разговор...ако искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: wlad   
Дата:   26-09-22 05:52

По принцип, подобни състояния са характерни за хора, извършващи тежък и постоянен умствен труд. Трудно проявими са, ако бъташ в завода от понеделник до петък, а в почивката си творец.
В този смисъл, не е неочаквано, че коментаторите тук масово не са се сблъсквали с проблема и не могат да помогнат на питащия.
Предполагам е сбъркал форума. Изглежда темите за чебурашките са доста по-вълнуващи, а с малко помощ, може да прераснат и в спонтанни манифестации с възгласи покрай трибуната на Лидера!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »