Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Приложение за светлинни условия на локация
Автор: aroot   
Дата:   24-09-22 12:35

Здравейте.
Моля за съвет за приложение или сайт (ако има въобще), чрез които след въвеждане на локация се дават най-добрите дни и часове в годината за снимки.
Целта е заснемане кратки клипчета по различни места в родината.
Примерно ще снимам в Царевец. Дали е възможно да знам, без да съм бил там, да преценя най доброто място и часови интервали за снимки използвайки дневна светлина. И така да преценя моята локация и посоката на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: Nikolcho555   
Дата:   24-09-22 16:14

Колега не мисля че има сайт който да ти каже кой ще бъде най-добрия ден през годината за снимки на дадено място, откъде ще се знаят точните атмосферни условия за този ден предварително, дали ще вали или ще е слънчево или облачно. Колкото до най-добрите часови интервали те отдавна се знаят. Избягваш обедното време когато ще имаш най-големи сенки и слънцето ще бие право отгоре и търсиш по-равномерната светлина сутрин и късния следобед. Ако е облачно без да вали е идеално през целия ден. При снимане на залези и изгреви мисля че е ясно времето. Посоката на снимане гледаш да не си в контражур, тоест слънцето или светлината да са зад теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: b0bb0   
Дата:   24-09-22 19:19

https://www.suncalc.org

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: LubomirJiponov   
Дата:   25-09-22 01:33

Здрасти друже,
виж приложението за смартфон Sun Seeker. Мисля, че е точно това което търсиш ;) Аз го ползвам и съм много доволен - има карта, посоки на лъчите, Golden Hour & Blue Hour сутрин и вечер (с точен час за конкретното място което искаш и за конкретната дата която искаш). Като цяло - ТОП APP!

Малко коментари си събрал ми се струва, много е тихо. А въпроса е лесен. Защо ли...? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: asahi   
Дата:   25-09-22 10:05

Защото е разискван многократно в темите за пейзажна фотография. На мен, примерно, ми е омръзнало да пиша по този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: mitpis   
Дата:   25-09-22 11:35

Очаквам да питат и за приложение, което и снимките да им прави, къде изчезна изследователския дух и желанието да откриваш нови неща, та за всичко се търсят приложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: jingov   
Дата:   26-09-22 04:58

https://photoephemeris.com/
това приложение работи с уеб, андроид, айос, джипиес или моб клетка.


Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: aroot   
Дата:   26-09-22 06:25

Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: victory13   
Дата:   27-09-22 17:46

доколкото схващам въпроса, не мисля че има точно такъв сайт или приложение... ще ви се наложи да съчетаете няколко източника на информация.
ТРЕ е задължителната част от задачата, но за конкретните светлинни условия ще трябва да добавите и някой метео сайт или ап, с подробна прогноза за времето... светлината е много различна в различните метеорологични условия... има такава информация в мрежата.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: asahi   
Дата:   27-09-22 19:40

Плюс работа с карта на местността - кое къде се намира, откъде ще го осветим, къде ще застанем да снимаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Приложение за светлинни условия на локация
Автор: victory13   
Дата:   27-09-22 21:37

асахи, ТРЕ има топография, и я прилага в изчисленията си...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »