Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Pavlov11   
Дата:   27-08-22 22:42

Здравейте колеги. Дойде и моя ред да премина в царството на безогледалките. Снимам предимно landscape с малки добавки на макро и продуктова.

В тези три що годе еквивалентни системи не мога да открия причината защо Sony-то е толкова по-евтино при все че предоставя почти всичко което другите две тела (разбира се без 46те mp на Nikon-a и continuous shooting-a на Canon-a) а има мноооого повече оптика за избор.

Изпускам ли нещо?
Какви са вашите наблюдения и има ли реална причина да обмислям нещо друго освен Сони ? Не знам защо,нещо ме дърпа към Canon, ама много скъпи тези обективи бе ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-22 23:13

Човек избрал си толкова различни камери. Сонито е солидно, но е на 5 години модел. Заради това е по-евтинко. Канончето има доста по-модерни екстри. Никона пък е камера с голяма резолюция подобна на Сони а7r3 или канон EOS R5.

Има и по-ново Сони от около година - А7м4. Ама е по-скъпо както ще се сетиш и има доста новости в него.

Пиши за какво мислиш да даваш 5-6,хиляди. Какво искаш да постигнеш? Първа камера ли ще ти бъде?

Ако ти е пръв фул фрейм мисля че това Сони ще е не лош избор. Подобен никон е z6 II но фокуса май е малко по-слаб, а видето с повечко настройки и възможности.

За Сони има най-много и евтини обективи. Та според мен няма смисъл да гледаш други марки. Съвсем честно ако нямаш стар фул фрейм виж какви Сонита има и си избери, кое е най-подходящо за целите и бюджета.

Ама пиши за какво искаш камера. Може би кроп камера т.е. Апс-ц ще ти е достатъчна и ще спестиш някоя хилядарка



Публикацията е редактирана (27-08-22 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Yog   
Дата:   27-08-22 23:33

За пейзажи, малко макро и продуктова, купи Никон Z5 на старо, защото е към 2000 лева и можеш да му сложиш както от старите, така и от новите обективи. Той дори нов е 2500. А спестените пари ги насочи към хубави обективи. Сензорът е добър, практически единствените му недостатъци са, че няма толкова моща АФ система като най-добрите в това отношение (все тая за описаните цели) и 4к видеото му е с кроп (пак без значени за описаните цели).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Pavlov11   
Дата:   28-08-22 10:35

Няма да ми е първи фул фрейм но ще е първа безогледалка - сега съм с Nikon d750.

Целта ми е да едно - да се възползвам от гъдела на новите технологии без обаче да плащам premium за feature и които няма да използвам, две да почна да инвестираме лека полека в система която да ползвам следващите 10+ години, като идеята ми е да си купувам по-рядко но само качествена оптика, защото за мен тя си е на практика вечна. За тази цел трябва да почна с тялото обаче.

Също ми се ще като дам едно кило пари да не се чувствам все едно съм се преебал и съм платил много повече и половината глезотийки не ги ползвам. Все пак фотографията ми е повече хоби и side hustle и за момента не ми плаща техниката та, искам да мога да оправдаят разхода пред себе си. Фокус - пейзажи и макро както казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: alext   
Дата:   28-08-22 11:02

3 много различни сензора... дори само по това ако гледаш никона печели плюс това имаш и обективи от д750 към него. Какво разбираш под гъдел на новите технологии? За Landscape специално освен пийкинг, фокус стак в камерата, интервалометър и сензора други гъдели май няма в новите камери, а тях ги има и в д750 без пийкинг май. Вече с автофокус и видео има разлики и набора, цената и размерите на обективите. С никона и каноноа кой знае колко от размера на системата няма да намалиш. Със сонито има малки обективи и там ще усетиш разлика. Както си казал обективите са дългосрочна инвестиция, така че първо тях избери и после тялото.



Публикацията е редактирана (28-08-22 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-22 12:36

Значи ги разбираш нещата.

Виж помисли си за твоята употреба кое е най-подходящо. Както писаха хората, ако имаш обектив за Никон сигурно ще е по-удобно да видиш от тая марка камера. Z7ii ще даде резолюцията.

За доста компактна камера с много технологии на сносна цена аз се радвам на А7C. Заради размера има някои компромиси като максималната скорост на затвора от 1/4000, един слот за карта и има само едно механично перде (това малко прецаква дефокуса на скорост над 1/1000). За сметка на това е лек, има стабилизация и голяма батерия.

Ето тук описах впечатленията ми като пробвах А7С за пръв път - A7C впечатления . Гледал съм всичко да опиша с плюсове и минуси. Видях я сутринта на 3600 лева в амазон.де

За компактни обективи за Сони Е мога да ти дам списък интересни обективи ако искаш. Мисля, че съм си подбрал добра селекция.



Публикацията е редактирана (28-08-22 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: nevermess   
Дата:   28-08-22 18:29

Е ти си си отговорил в самият въпрос. За пейзажи, макро и продуктова фотография ти трябва висока резолюция, липса на АА филтър и подходящите обективи. Добрият фокус на Сони няма какво да ти даде при снимки на пезажи и макро. От друга страна освен най-голямата резолюция Никона има най-добрият екран, което за пейзажи и макро си е абсолютно задължително. Сони поради някаква прична слагат отвратителни екрани, дори Сони А1 има смешен екран, а това е камера за 6500$. Ако парите не са проблем и искаш да започнеш на чисто Canon R5 според мен, ще ти даде максимума за това, което снимаш...



Публикацията е редактирана (28-08-22 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-22 19:16

Вместо а7 III един А7R III и нещата пасват.
За R5 може с адаптор достатъчно от хубавите обективи да паснат. 85мм макро новото е достатъчно добро, като за 1200-1300лв другите марки искат доста повече средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: aab72aab   
Дата:   29-08-22 20:11

Никон Z 6 7 6II 7II са правилният ти избор, с преходник ще си ползваш и сегашните обективи които имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hansto   
Дата:   29-08-22 22:42

FUJIFILM GFX 50 - за пейзажи защо не

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Yog   
Дата:   30-08-22 05:57

GFX 50? Аматьорска работа. GFX 100 разбира се! Към 12 бона за тялото, гледам има макро обектив за 6 хиляди. Все ще се намери някое обективче и за пейзажи... Един път се живее!



Публикацията е редактирана (30-08-22 06:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hansto   
Дата:   30-08-22 07:49

nikon z7-II e + - на цената на GFX 50R
За лимит на цена никой не говори по-горе, така че защо не пак питам

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Pavlov11   
Дата:   30-08-22 15:43

Мисля, че се спрях на Z6ii, с идеята да си ползвам сегашните 24-120 f/4 + 70-200 f/4 и ще го допьлня с един 14-30 Z обектив. За макрото един reverse ring и заспива.Благодаря много за съветите колеги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   31-08-22 09:26

hansto написа:

> nikon z7-II e + - на цената на GFX 50R
> За лимит на цена никой не говори
> по-горе, така че защо не пак питам

Принципно е така, но са несъпоставими двете камери по приложение.
Фуджито не става за репортаж

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-22 09:40

То няма и много обективи за Фуджи и цените им са абсурдни. А да кропиш е глупава идея. Супер е Фуджи ако имаш точно обективите, които ти трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   31-08-22 09:42

Нищо абсурдно няма в цените на обективите. Скъпите праймове на СОни са на същите цени

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-22 22:10

Fuji 110/2 - 5900 лева

Sony GM 85/1.4 - 3500 лева

Sigma 85/1.4 - 2250 лева

Samyang 85/1.4 - 1230 лева

К’о казвахте?

А подобие на 135/1.8 тц нема………

А подобие на 85/1.2 па нема….

Нещо дълго като за комшийската кукумявка…….

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: avo   
Дата:   31-08-22 22:43

Pavlov11, по принцип става, но 24-120 f4 за Z mount определно превъзхожда стария за F mount, един хубав ден ще го смениш, сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Pavlov11   
Дата:   31-08-22 23:58

И аз съм сигурен но за сега ще инвестирам в 15-30 Z тката и тялото , пък след някой друг месец ще стигнем и до смяна на 24-120 ако видя че би си струвало парата ... пък дано до тогава да са измислили нещо като 70-200 F4 Z че тези 5 бона за f2.8 нещо ми се свидят. Но всяко нещо с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-22 00:03

След 2 години ще си махнал DSLR-a и обективите му.

Ама 10-15 бона на един път да хвърлиш си е тегаво. Хубавите обективи са скъпи.

Аз много време си цъках с адаптер. Сега само един 35/1.4 Сигма имам с адаптер. Просто не ползвам много тежък 35мм и не си струва 2-3 хиляди да давам.

Добре си го планирал. Като има пари и оферти ще сменяш едно по едно.

Безогледалните са супер вече във всички отношения.

ПП Гледам Тамрон са пуснали тия дни обектив за Никон. Ако пуснат цялата линия ще е супер. Аз си взех 70-180/2.8 и за мен той отвява всякакви други 70-200 подобия. Сходно е със 17-28/2.8 и 28-75/2.8. Супер компактни са, фокуса е прилично бърз, цената е ниска, не тежат много, 67мм филтър, оптиката е безупречна. Яко надъниха скъпарските 16-35, 24-70 и 70-200..... Е това е причината да ти пишем за Сони да - щото има такива неща.



Публикацията е редактирана (01-09-22 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hansto   
Дата:   01-09-22 07:37

Съмнявам се че някой ще снима лендскейп с 110/2 , нали за това се търсеше главно. Има 23мм/4 и 30мм/3.5 (защо не и 45-100) за това главно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   01-09-22 14:12

Hotsnail,

средноформатният дефокусира при много по-затворени бленди

110/2, който реално като ъгъл на видимост е много близо до 85 мм, реално разфокусира повече от 85/1.4

Освен това тези цени, дето си ги пуснал .....

Ето адекватни цени
https://www.fujifilmshop.com/katalog/objektifler/gfx_sistem_orta_format

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   01-09-22 14:13

А за картинката спрямо никона няма да говоря, защото Фуджито убива с цветопредаване, детайл, и има чудесна динамика

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-22 20:11

chukov я ги сметни по внимателно. 110/2 е 87/1.6 т.е. по-малко дефкоусира от 84/1.4 ама чини 5 пъти повече....

Тези цени дето съм пуснал са в магазина. Ако дирим на черно и обективите на Сони ще се намерят на други цени. Така че пак Фуджито от към оптика е ската работа

!!! ОСВЕН!!! ако знаеш че това ти трябва и ще ти стигне да си вършиш задачите!!!

Да 100МП сензор е по-хубав от фул фрейм и с 16 бита и т.н. Цвета е Фудженски т.е. зле спрямо другите средно форматни камери. Фуджи са сложили цветни филтри от потребителски камери с широка лента и имат неточни цветове както е в 35мм-те камери. Широка лента на цветния филтър значи повече пропускливост и по-нисък шум на тъмно.... PhaseOne със същия сензор но друг цветен филтър приоритизират качеството на снимките пред ниския шум на високо исо и слагат цветни филтри, които отделят по-добре цветовете


Та фуджи среден формат е един компромис. Дали си струва или не е много личен въпрос.

За мен не си струва. Аз със сегашните си средства съм щастлив с 35мм. А ако исках да харча повече за фотография бих купил PhaseOne и не бих погледнал дори Фуджи.

Но сигурно има хора дето 50К за камера им е доста пък 35мм не им стига....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   01-09-22 22:00

110/2 е 87/1.6 ????? Това как го измисли? Ти 110/2 пипал ли си? Снимал ли си да видиш какъв е дефокусът?

А колкото до високо ИСО може да опиташ да извадиш от 12800 исо снимка със сони и снимка с 50R
Разликата е покъртителна

Тоест на практика нещата не са като на теория

Всъщност аз не агитирам за Фуджито, а просто споделям факти, за да се знае повече и то от практиката, не от теория

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »