Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-22 13:25

Дилемата е между A7R III и Сигмата, като цената им е еднаква в момента.
Не са важни автофокус, екстри, чупещи екрани, видео и т.н.
Основното е сензор, ще се снима основно ръчно. Донякъде се гледа компактността.
Недостатъците на Сигмата се пренебрегват като липса на визьор, странната форма на тялото, слабата батерия.
Обективите са 2-3 (4-5), като за Сигмата ще са L mount, евентуално някой с адаптор.
За пейзаж-широко до 18мм, макро с 2 различни дължини. Без динамични кадри, без портрети.
Не се гони и високо iso, макс до 3200. Ще има и печат до А4-50-60 кадъра годишно.
Досега посъбрах лични мнения от собственици и ползващи камерите, като досега са ползвани А7R версиите, Канони и Панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: lamerko   
Дата:   22-08-22 14:13

Тази Сигма ми се струва абсолютно безсмислена. Бавен сензор, без механичен затвор - нито за видео, нито за пейзажи, нито за... абе "екзотика".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-22 14:55

Нека няма механичен затвор, тия неща не пречат.
"Бавен сензор" само не знам какво е, но като картинка е интересно как ще излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: lamerko   
Дата:   22-08-22 14:59

Какво точно очакваш? Това е стандартен 60мп BSI сензор. Не е Фовеон...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-22 15:11

Очаквам с по-изгодни обективи, както примерно А7R IV изисква да има добра картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: sd   
Дата:   22-08-22 15:23

С тази Sigma Иван Миладинов направи доста впечатляваши пейзажи напоследък.
От личен опит мога да кажа, че Sigma fp L определено дава добра картинка. Липсата на механичен затвор я прави неподходяща за екшън сцени, но пък за пейзажи и портрети резултата е повече от перфектен. Аз си я ползвам, както с компактните праймове от Sigma I Series, така и със старите ми обективи от ръчнофокусната ми Minolta. И в двата варианта имам изключително компактна и лека система, която не е трудно да бъде занесена на много места.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-22 17:35

еми и аз я мислих, но си взех А7С, защото е изцяло завършен продукт а не прототип. Обмислях и Канон EOS RP, но и там нещата се оказват по-скоро на ниво прототип и далеко от EOS R6 например. Освен Сигма и Сони изглежда другите марки не разбират, че компактните камери са удобни и необходими. EOS RP е по-лек, но няма наследник, а много неща му бяха орязани и недовършени

Ако човек прекрасно знае какво прави и си я пробва и хареса Сигмата със сигурност има случаи, когато ще работи добре и с компактната серия на Сигма ще е супер.

Аз бих гледал и обективите. Защото за Сони байонета има Сигми, но също така Сони, Тамрон, Цайс, Токина, Фойтландер, Самянг, Лаова и т.н. Аз харесвам много повече компактните обективи на Самянг и Сони спрямо тези на Сигма например. А за всеки обектив си правя сметката коя марка предлага най-добрия за мен вариант към момента на покупката. За широко имам Фойтландер 15/4.5 и Сони 24/1.4 например. Сигма имат само аналог на 24-ката от много скоро. А подобие на 15-ката няма. Сега обмислям Лаова 9мм да си взема и не съм сигурен, че има подобен обектив за Сигма (Знам, че го има за ЕОС Р)

ПП Имам А7р3 и съм много доволен, Не виждам смисъл от А7р4 за моите нужди.



Публикацията е редактирана (22-08-22 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-22 17:44

RP e над а7с като картинка, но там нещата са други...
За Сони всичките стъкла са ми ясни, повече от 18мм Самянг, Батис няма да се ползват. До 24мм макс като широко. За ръчни има доста варианти, ползвам вече 21мм два. Два 20мм също.
Макрото и при двете в ок.
Ползвал съм достатъчно Сони, но ми е интересно Сигмата какво ще даде с 61мпикс. Визьор ще се намери също изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-22 19:03

Самянг 18мм не е много добър избор според мен. Имам един и някак няма контраста на други обективи ..... Цайса е готин до колкото съм гледал примери.

Самянг 14мм ф/2.8 е готин от моя опит. Сони 20/1.8 е супер.

Тамронските обективи са евтини и май доста качествени. Единствено е, че са доста дебелички.

Сигмата ако снимаш на ниско исо ще ти даде супер много детайли. Бони беше публикувал едни групови портрети s a7r4 на около 100-тина човека и лицата сравнително лесно се различаваха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-22 19:47

"Сигмата ако снимаш на ниско исо ще ти даде супер много детайли."
Най-накрая хубаво изречение.
Тамроните са недотам добре, особено 24 и 35мм твърдите.
Широки само до 18мм, сега тествам 21мм.
Портрети няма да има, може би 10 снимки на хора на година има.
Лошото е също, че хубавите тела Канон са доста скъпи, а обективите им за компенсация- донякъде изгодни.



Публикацията е редактирана (22-08-22 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-22 22:24

Еми да. Аз исках и лека камера до макс 8 санта височина като лайките - за да става в диагоналка.

Сега съм супер щастлив. Купувам си малки обективи - Сони 28-60, 50/2.5, фойт 15/4.5, сами 75/1.8. Сони 35/1.8 и 28/2 ползвам за видео конференции. 4 обектива в малка чанта събирам. Почти безкрайна батерия, безкрайна карта (128гб с 24мп са над 2000 снимки роу).

Много се надявам a7c m2 да е 42мп или 60мп и по-важно да махнат механичния затвор. Ако има синхро скорост 1/120 със светкавица ще ми е достатъчно. Ама и на 24мп от а9 бих се радвал много без дори възможност за ползване на светкавица. По-важно ми е да е лека камерата и все пак използваема за движещи се обекти. А7С е значително по-сложен от нужното заради затвора според мен. А за малка камера като махнат механиката ще е супер. Ще видим де, щото май Сони мислят, че малката камера трябва да е скопена и евтина.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: lamerko   
Дата:   22-08-22 23:24

За какво ви са камери за видео с 60мп? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-08-22 01:13

Квако както разбирам иска малка, лека камера за пейзаж с безкомпромисно качество и сносна цена….сигма до голяма степен са го направили. Мен ме дразни, че е прекалено недовършена, хем харесвам инновации и ги купувам, дори да са с известен брой дефекти, както е А7С (затвора е само с едно перде и само 1/4000 и реже бокето на високи скорости с механичен затвор). Да другия вариант е а7р3 - не е последен писък но е супер солидна камера.

ПП сетих се нещо - колко бита снима Сигмата 12 или 14? Има ли опция за смяна? Щото на тих затвор с 12 бита се вдига скоростта значително ……



Публикацията е редактирана (23-08-22 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   23-08-22 08:23

Камера за видео докато стане кутийката Сигма има доста приставки и добавки...Едно 1500лв още отгоре.
Иначе със 20/1.4, 105 макро и някой зуум като Панасоник 20-60 става доста добра комбинация Сигмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-08-22 12:19

Май ще инвестирам в някой и друг обектив за момента и ще чакам да паднат до 3300-3500 на втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III или Sigma FP-L (+обективи)
Автор: SEURET   
Дата:   13-09-22 18:16

Предвид търсенето, Sigma-та сякаш е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »