Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   22-08-22 21:54

Въпрос за десет точки - кой е собственикът на The Washington post?
И за пет точки - кой финансира The British Broadcasting Corporation?

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Ctudio5   
Дата:   22-08-22 22:34

Има едно скорошно интервю на Роджър Уотърс с едно от остриетата на пропагандата в СNN, гледайте пълната версия. Уотърс има същата дилема как да отсява информацията. Гледайте го! За някои от вас може да се окаже прозрение. За болшинството смятам, че е кауза пердута усилието. За един одиозен форумец тук, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: petervassilev   
Дата:   22-08-22 22:39

“ Размишлявайте по същество върху картинката …. ”

И какво като тези медии се управляват от евреи? Много други не са такива. Например, над 2/3 от медиите по света са предназначени за китайците и индийците и не са еврейски.

Освен това, има както либерални, така и консервативни евреи (и медии). Едните гласуваха против, другите за Тръмп, а в неговото семейство също има евреи.[smile]

Евреите не са виновни, че някои от тях успяват да станат популярни или че имат успех в съответните сфери на живота.

Но съм чувал (направо съм убеден![smilie7] ), че Мао и Ким Ир Сен са били криптоевреи и затова са наложили марксизма в страните си.


Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: petervassilev   
Дата:   22-08-22 22:47

А самият Роджър Уотърс е краен либерал с объркани комунистически възгледи, но му е простено, защото е талантлив композитор, а не политик. Наскоро се ожени за една черна шофьорка на такси и е щастлив [smile] .

А в последните му интервюта за войната и фалшивата информация наистина има много разумни неща, но не знам защо украинците му се сърдят в коментарите.



Публикацията е редактирана (22-08-22 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: ninikolov   
Дата:   22-08-22 22:59

Да, BBC се финансира 100% от държавата, факт. И въпреки, че напоследък им се събраха издънки, заради които зевзеците ги кръстиха The British Brainwashing Corporation това все още е истинска обществена медия, ползваща се с голямо доверие.

Колкото до Роджър Уотърс, ако е същото интервю за CNN, което съм гледал, то той много ме разочарова. Не може да защитаваш теза с абсурдно грешни и изопачени факти, чиято истинност се опровергава с един клик и в същото време императивно да пращаш събеседника си да ходи да чете. Все едно слушам оная, как и беше името, ПКП. Беше нелепо. И грубо. Много жалко, защото наистина много харесвам сътвореното от Уотърс.
CNN определено не е моята предпочитана медия, напротив, проверявам по два пъти всичко казано по CNN, но не мога да не призная големия професионализъм на събеседника на Уотърс, който показа не само характер, но и сериозна класа. Колко тъжно сравнение с мнозинството български журналисти.

Смятах да кажа нещо по темата, но вече няма смисъл, защото тя доста се отклони и вече е за съвсем друго нещо.
Добре е авторът да си я затвори сам, преди да го направят админите. Спорът отдавна е на ирационална плоскост и оттук нататък освен да се надвикваме друго едва ли ще се случи.
Така че ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Ctudio5   
Дата:   22-08-22 23:00

Бих ви препоръчал да четете Дейвид Айк (също евреин), който изследва от години и доказва в множество книги и интервюта, че светът се управлява от "една престъпна сатанинска секса, която цели световно господство". Всички народи и обикновените евреи са потърпевши от това. Доказателствата са в изобилие, само който не иска, не може да ги види.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   22-08-22 23:24

Аз бих те посъветвал простите и очевидни факти да ги проверяваш. Финансирането на медиите на запад, за разлика от в България, е прозрачно. Проверката е елементарна. А да се хванеш на фалшива новина за това финансиране е признак на ниска информационна култура. Нацисткият уклон го оставям за друг кръг от размисли.

А бе, за 5Жи-то и ваксините нищо не казахте. Ъпдейтват ли се чипчетата?

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: mmjm   
Дата:   22-08-22 23:43


Ctudio5, аз Ви препоръчвам да прочетете Пражкото Гробище след това да прегледате източниците на информация, които използвате, да осмислите, какво споделяте и чак след това да давате каквито и да е препоръки.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Yog   
Дата:   23-08-22 01:20

Ctudio5, ей така, от безцелна пунктуалност, реших да гугълна хората, които са в този колаж. След първите 6, шефовете на CBS и ABC, се отказах. Защото нито един от тези хора вече не е на този пост. Някои не работят в медиите, някои даже не са живи. За шестимата разбрах:

Sumner Redstone - починал преди 2 години. Преди 6 години е отстъпил ръководните постове, след разпореден от съда преглед от гериатричен педиатър (тогава е бил на 92, починал на 97)

Les Moonves - напуснал CBS преди 4 години, след скандал с поредица обвинения в сексуален тормоз.

David Rhodes - Напуснал поста директор на новините на CBS преди 3 години.

Bob Iger - пенсионирал се преди 2 години. До миналата година помагал на наследника си да навлезе в работата, но от 2022г. не работи в медиите.

Ben Sherwood - Напуснал преди 3 години след едно от големите сливания на медиите в САЩ. Инвестирал в мобилно приложение за спорт сред децата и подрастващите.

James Goldston - напуснал преди година, след уволнението на една от другите директорки за неуместни изказвания на расова основа. В момента не работи в медия.

Та, след 6 от 6 неактуални, се отказАх. Не е лошо тези конспиратори да си обновят табличката. А понеже съм (донякъде) запознат с българските медии, съвсем добронамерено бих ти препоръчал да не ползваш bulgariantimes като източник. Всъщност, като нищо не го ползвай. Това е жалък парцал.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Synthy   
Дата:   23-08-22 08:57

Ей, това конспираторите образовани от фейсбук и българиятаймс сте като вирус. Не пропускате шанс да се изтипосате и да започнете да ръсите акъл. Като сте толкова анти всичко цивилизовано - марш в раша, КНДР, Китай, Осетия... Ще се чувствате прекрасно. Тук в темата се дискутираше фотография, доколкото си спомням.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: CDman   
Дата:   23-08-22 09:09

То, да идат, ама като не знаят нито китайски, нито корейски, нито руски, к'о ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Synthy   
Дата:   23-08-22 09:20

Там ще ги научат. А руски знаят, сигурен съм. Друг език не е нужен. Явно админа наистина е в отпуск.
Ако може, да се върне дискусията към снимките на Ани Лайбовиц, мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   23-08-22 09:32

Ако търсите филмовата визия тази тоналност вече ви е позната:


https://media.vanityfair.com/photos/5428659306f239114757f2b1/master/w_1600%2Cc_limit/image.jpg


Пенелопе Круз и Уди Алан, във връзка с филма Вики Кристина Барселона.

...





https://media.vanityfair.com/photos/5428659372bd5a4566c655a5/master/w_1920%2Cc_limit/image.jpg


Клинт Истууд от The old Hand

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: h_bio   
Дата:   23-08-22 11:06

Виждам интересна трансформация на "антифашистите" в антисемити (без кавички), която може би е объркваща за мнозина, но за мен прави типа на диагнозата още по-ясен.
В кръга на шегата и не съвсем, да припомня на Студио5, че и Иисус е евреин...

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Ctudio5   
Дата:   23-08-22 11:32

Светът е разделен не на враждебни един на друг народи. Светът е разделен на бедни и богати, на 1% върхушка, която притежава 90% от благата и останалата малоимотна, безправна маса. И Исус е евреин, и Маркс, и Боб Дилан, и Джозеф Хелър и много други.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: h_bio   
Дата:   23-08-22 11:41

Значи сега минахме на третия епизод - Класовата борба.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: Yog   
Дата:   23-08-22 13:59

Ctudio5, ей така, от пунктуалност, искам да те коригирам, че 1% от най-богатите на света, далеч не притежават "90% от благата", както ти си написал. Значително по-малко притежават. Но още по-интересно е, колко пари трябва да имаш, за да се класираш в топ 1% на света. Отговорът - състояние от само 850 хиляди долара. Мисля няма нужда да обяснявам, че човек със състояние под 1 милион долара "не управлява света", нито пък тъне в лукс. Особено в по-богатите държави с по-висок стандарт на живот. Истинските злодеи (очевидно след евреите. Или преди тях? Или са едни и същи? Така де...) дори не са най-богатите 0,1%. По-скоро се ориентирай към онези 0,01% и по-богати....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-22 14:44

^ Абе не е важно колко процента са - смърт на богатите! Давай да ги бесим по уличните лампи и да им изпием кръвта. До пълно световно господство на Пролетариата! [smilie5] [smilie22] [cool]

Стигне ли една тема до бедни срещу богати, става по-зле от Канон срещу Никон, безогледалки срещу ДСЛР идаже по-зле от Украйна срещу Русия. Тая дименсия е Дъното.



Публикацията е редактирана (23-08-22 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   23-08-22 16:22

"Автор: Yog
Дата: 23-08-22 13:59

Ctudio5, ей така, от пунктуалност..."

Преателю, това е много сложно. В този тип глави проникват по-елементарни мисли. Няма да намериш разбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-22 01:31

интересно видео за фотографката

Гледайте картинките и си спрете звука ако не Ви се слуша анализ и дискусия за начина и на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   16-09-22 14:00

Вог без Лейбовиц


https://media.vogue.co.uk/photos/63203e605ad9ea0bc09bc35f/master/w_1600,c_limit/TC_OCT22_SME_22012_0


Историята е друга. Първият сам мъж на корицата на Вог. Ама не бил мъж? Ама не си проверил. И фотографът, видно, е друг.


Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: mihalo   
Дата:   17-09-22 02:22

I Have a Dream

...и как да се случи това докато разсъждаваме с клишетата за етноси, народи, цвят, религия... на всички кръвта е червена... ако позволите да се изразя по този начин. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: asahi   
Дата:   22-11-22 09:48

Лейбовиц (или Либовиц), ама без Вог:



На картинката виждаме Меси и Роналдо да разиграват партията на Магнус Карлсен и Хикару Накамура от 2017. Завършила е наравно. За нея Карлсен казва "Тук става въпрос за битка на съвсем друго ниво". Тези и още послания са обединени и впрегнати да рекламират един продукт. Кой е продуктът? Не знам и едва ли ме интересува. Рекламата го засенчва, пък ако ще и да е Ферари с изкуствен интелект и вечен двигател.

А че е Лейбивиц е ясно от пръв поглед.


Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: darkymir   
Дата:   22-11-22 22:12

Само на мен ли ми е необичайно осветен белият офицер под ръката на Меси?

Отговори на това съобщение
 Re: Вог, Ан Лейбовиц
Автор: GenaDP   
Дата:   22-11-22 22:56

Ако фотографът не беше Лейбовиц и тези на снимката не бяха Меси и Роналдо, дали някой щеше да се търкаля от възторг при вида на този кадър? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »