Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: petervassilev   
Дата:   10-08-22 22:20

[smilie24]
По същата причина имам колекция от 4 комсомолски книжки.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   10-08-22 22:33

Аз пък си правех оглушки до 89-та. Така и не ме приеха.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Satsan   
Дата:   10-08-22 22:43

Мале..всички дисиденти...ама образовани дисиденти. С истинско образование, а не полуобразование с постоянно менящи се учебници.
Политика да се изкарвате некомсомолци. А сега политика е да се изкарвате "на другия бряг".

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   10-08-22 22:50

Нищо не си схванал. Пробвай пак сутринта.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: petervassilev   
Дата:   10-08-22 22:57

Аааа, не може така! Как са те изпуснали? [smilie2]

Хващаш веднага самолета за Будапеща и кандидатстваш в световната комсомолска организация World Federation of Democratic Youth (WFDY).

Мене ме приеха на съветски товарен кораб в пристанището. Беше доста тесничко, не помня защо не ни изкараха на палубата.


https://2.bp.blogspot.com/-ixyIbndvbO0/WDoQzxdTlDI/AAAAAAAACxI/ca0Um-2QowcsJvQtV8VFi_W-kXrFwiHVwCLcB



Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   11-08-22 13:28

[shtrak] [shtrak] [shtrak] Satsan е най-обективен.Разбира се,че всяко ново отрича старото, но и старото не се дава лесно.Тази приемственост без конфликти и тотално отричане на отреченото е диалектика на обществото.Защо трябва да има винаги два полюса или просто закономерността "позитивен", "негативен".И все пак без светлината няма как.НЯМА КАК БЕЗ ФОТОГРАФИЯТА![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   11-08-22 17:49

Има как. През 1935 година заради прекомерен медиен шум във връзка с дело за убийство Американската асоциация на адвокатите издейства забрана за фоторепортерите в съдебната зала и оставя журналистите да търсят друг начин да илюстрират дописките си. Така се отваря ниша за художниците съдебни илюстратори и в медиите се появяват такива рисунки:

Dolly Parton by Mona Edwards



Tupac Shakur by Marilyn Curch




Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   15-08-22 12:55

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] Аксиомите в човешкия живот са неосъществими,няма как, но има как може, ама не може и обратно.Може без фотографията и може би животът щеше да е друг, както на луната няма кислород, а какво би било ако имаше кислород.Да но ако няма светлина на земята няма да има живот и няма да има фотограяфия, а фотографията е невъзможна ако има светлина, но само от горящата планета ЗЕМЯ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Yosssarian   
Дата:   15-08-22 23:06

Доли Партън сякаш не ми изглежда съвсем реалистично... откъм някои телесни пропорции...художника май се е автоцензурирал... Ааа, сега погледнах - художника е жена....ясноо...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Yog   
Дата:   16-08-22 04:19

Така нареченото "отричане на положителните страни на предишния режим" често се бърка с всичко, което противоречи на романтичните спомени и заблуди за предишния режим. Не, нямаше "3 хиляди български фабрики и заводи, които пълнеха хазната на България..." Дори броят да е точен, поне половината (въщност повече) от тях бяха създадени самоцелно, като част от криворазбраната "индустриализация" и "модернизация" на всяка цена. И отчасти като централизиран план селянинът да се откъсне от парчето земя, което му дава само едната прехрана, но му позволява независимост и да се натъпче в панелките като "гражданин", където изцяло да бъде зависим от централната власт. Значителен процент от тези "фабрики и заводи" произвеждаха калпава продукция и бяха на загуба. Те масово ИЗПРАЗВАХА хазната на България по тъп и безсмислен начин. Моят дядо, който беше високо в йерархията на предишния режим и беше заместник-директор на едно от най-големите предприятия в България, ми казваше че реално в страната има "десетина предприятия, които имат истинска стойност". Дори да е преувеличавал, не е било с много. Всичко останало са празни приказки и романтични спомени. Както и безмозъчно повтаряне на рефрените от комунистическите години, написани и натяквани до втръсване, за да заемат в празните глави мястото, което обикновено заемат самостойните мисли, анализи и заключения. И дори много от тези, които с плам в очите казват "Аз ли не знам! Нали живеех в тази държава и работех в такова предприятие!" (цитат от един от другите ми дядовци) - не осъзнават или не искат да осъзнаят, че системата беше продънена и рано или късно, неизбежно щеше да завърши с фалита, с който завърши. И това, че те са "били добре" в продължение на 5, 10 или дори 15 години, е частен случай, който не дава никаква реална представа за общото положение. А какво реално беше общото положение, стана ясно с масовия фалит на тази система по целия свят. Дори в лелеяният СССР, където намериха начин да фалират страната с най-много ресурси в света.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: hotsnail   
Дата:   16-08-22 12:36

Yog писах на една позната във фейса онзи ден. Възрастните хора са изкарали най-хубавите си години през тоя социализъм. Така де всички дето са имали навършени 25-30 години 1989. Няма как да не си спомнят с романтизъм за отминалото време.

Според мен поколението преди тях, което имаше твърда вяра в комунизма като обществен строи и гласуваше за БКП макар и с ново име, си отиде.

Сега има едни хора, които прекрасно знаят колко загнил беше перуода преди 1989. Обаче това е времето на младостта им.

Ето ти и един подходящ виц

Лошото според мен е, че тези хора сега са недоволни и не са за нещо, а са против всичко. За това виждаме и тия уродливи политици в парламента - атака, възраждане, ИТН са плод на едно деструктивно мислене. Против демокрацията сме, против частната собственост, против човешките права.... щото са неща различни от фашисткия период до 1989.

Всъщност е много зле. Това е начало на фашистка тенденция подобно на Испания преди гражданската война. Заради подобни глупости в Испания умират много хора.

Ето тук едно интересно есе на Умберто Еко по темата за вечния фашизъм. За мен поне резонира много със сегашното положение в България



Публикацията е редактирана (16-08-22 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   16-08-22 18:04

Е НЕ ДРАГИ МОИ!Живях и живея през тези две епохи.Виждам и чета доста субективни неща.Преди 1989 г. не беше по-добре, но беше по-добре за народа ,за хората.Интелектуалците, религиите, инакомислящите имам в предвид политическата свобода, беше дискредитирана.Нямаше свободен пазар.Трудно се излизаше в чужбина,нямаше право да живееш в София или Варна или Пловдив въобще да се изселваш в по-големите градове.Нямаше право на партия, на политическси вицове и да влзаш в църква особеноза по-младите и да палиш свещ.Ако не си член на БКП ПО-ТРУДНО израстваш в иерархията.Предимство във ВУЗ имаха синовете на активните борци.Те въобще се ползваха с предимства или активните членове на комсомола.Навсякъде гъмжеше от хора на ДС.Ръководни постове заемаха само партийните членове.Гонеха онези които имаха японски или западни фотоапарати и боравеха със западни фотоматериали.С такива работеха само специално подбрани хора.Или фотографи, които също бяха уши на ДС ИЛИ ДОНОСНИЦИ.Членове на фотоклуба по точно на КФДБ/КЛУБА НА ФОТОДЕЙЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ/ бяха също строго подбрани верни на партията хора.Ставаше се фоатограф-художник само ако си човек на някого или занесеш туба с кайсиева ракия или някоя касета с кайсии на някого.И същите тези хора от които зависеше твоето бъдеще като ф.х.днес станаха отново ръководители и шефове, макар и с тикове и леко заякващи но шефове на СЕМ, ЗАЕМАЩИ АКТИВНИ ГРАЖДАНСКИ ПОЗИЦИИ и дори най-крайните противници на комунизма , сега са на преднитне линии на НАТО И против Русия, само на думи разбира се.И още много неща.НО ДНЕС СЕГА БЪЛГАРИЯ Е ПО-ЗЛЕ!И няма българин, който не иска да го признае!

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   16-08-22 22:01

Не намирам оправдание да говориш от името на всички българи. Ако онова време беше толкова хубаво как не те научи, че след препинателен знак се слага интервал?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Satsan   
Дата:   16-08-22 22:23

Боже, колко мъка има по тоя свят Боже...!
Онова време, онези хора, сега и сегашните млади...бръщолевеници. Всеки от своята камбанария. Тогава е било зле, ама сега е по-зле. Е...ако си учил математика, логика, философия или научен комунизъм - кое време е по-добре при тези твои изводи? Странно е, човек да мисли и да пише противоречиво. На пръв поглед е така, но реално не е точно така. В някои области е било по-добре тогава, в други области е по-добре сега. Това се опитвам да кажа - не се отрича всичко и всеки. Гледа се общата картинка, но се отричат конкретни неща.
Паметника на Съветската армия например. КОй си ти (говоря за тези дето искат да го махат), че да скверниш паметта на младите от онова време, загинали за твоята свободия? Какво си изградил, че да рушиш?
Та така задавам въпроса и за габриките и заводите. Какво сте съградили, че да рушите?
Така е с манифестациите тогава, сега ГЕЙ паради. И т.н. ...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   16-08-22 23:05

За по-хубавото от онова време вече говорихме. Ефимерно го нарекохме "оня войнишкия". Назови имената на трима руски солдати, които са загинали да ни освободят от фашизма. Не искам много, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: petervassilev   
Дата:   16-08-22 23:39

Като стана дума за "войнишкия", представяте ли си какви снимки и филми можехме да направим в казармата, ако не забраняваха и ако разполагахме със сегашните телефони и камери?

По-сериозните промени не са политическите и икономическите, а това, че вече гледаме на света предимно през мониторите и слушаме през слушалките, вместо да гледаме директно с очите си и да слушаме с ушите си.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Satsan   
Дата:   17-08-22 00:09

Съгласен на 100 процента споследното мнение.
А относно руските солдати - жалко е, че не знаем имена. Това е българска черта и срам.
Аз не говоря за тях, солдатите. Говоря за начина на мислене на хората, които рушат. Те не съграждат нищичко. Нито един съвременен паметник да речен. Те само рушат:
1. Заводи - няма завод на загуба. Всеки сега е дублиран частно.
2. Паметници - сега дори нашите, на нашите герои се рушат и тънат в забрава. Нови ...няма. А герои има...
3. Традиции ... да споменавам ли, че е дълго...
4. Мостове между хората. Сега важното е АЗ да съм добре. Комшията ...кво ми пука? Важното е Европа да е добре. България - кво им пука?
5. Образованието ..въй, че тема. Да не почвам.
6. Културата - "Монолог на една вагина". Яко!
А бе.. за какво се хабя?
Фотография и политика. Ръка за ръка си другаруват и никой не му пука колко е хонорара на един фотограф към медия. Колко струва един кадър - 5-10 лева. Даже и толкова не дават политиците, ако не е компромат. Дайте да пуснем някое фото на нещо политическо, та да е по темата. Те това сме ние!
Знаете ли какво говорят за нас и този паметник на запад? Че сме много прости. Имаме най-големия подобен паметник, а тези дето всичко отричат го оставиха да се руши. Милиони туристи щяха да го посещават, без значение като лош или добър пример. Но ...тук е България, булгаристан. Живеят булгар..булгар..

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   17-08-22 00:43

Аз знам защо ти не знаеш имената на руските солдати. Мнозина също знаят защо не ги знаеш. Малко неудобно се получава.

Монолози за вагината, не на една вагина, защото са повече вагини, е пиеса на Ив Енслър. Преведена е на 45 езика и е играна в 119 страни. Ще се изненадам ако си я гледал. Ще се изненадам ако различаваш вагина от вулва. То е до образование де, както сам спомена.

Комшията ми в града ми звъни в 7:50 да ходим да пием кафе. Ако комшийката направи мекици ми носи.

Комшията ми на село има ключ за пътната врата. Вчера е пренасял тухли от задния ми двор до неговия двор, че си гради една стена. Казах му да обере и краставиците да не прораснат. А в четвъртък ще ми плати тухлите колкото е употребил и ще ми върне ключа.

Така беше и едно време. Само дето тухлите и кафето бяха дефицитни.

Кажи сега коя ексклузивна снимка ще предложиш на медиите, че темата все пак е фотографска?


Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   17-08-22 10:19

разбира се, макар, че азахито се лови за препинателните знаци, нещата са много по-дълбоки, а не да ловиш риба на плитко.Паметника на съветската армия трябвада си остане такъв какъвто е .Да престанем да рушим това което е произведение на изкуството, иначе на идоли да не се кланяме.Кощунство бе да се разруши дори мавзолея и съм убеден, че на един референдум хората нямаше да позволят това строено с безплатния труд на българите.Той можеше да стане паметник на СДС и в него да бъдат положени костите на Иван Костов и Филип Димитров или на Пешето Стоянов, даже на Гошето Първанов, а да не забравя и Делян Пеевски или голичък Ахмед Доган.Тъй или иначе нас хората не ни и...т/да не се чете за правописна грешка в най-лошия случай паметник на Бойко Борисов без да се сърдят Бабикян и адвокатчето , че няма място за тях.И това членство в ЕС и НАТО е "най-доброто нещо" за обикновените българи пенсиониране надали или кой знае за мъжете 65, а за жените 64 вместо 55 за жените и 58 за мъжете преди 1989 с безплатно образование и безплатно здравеопазване е някои ще кажат "беше" и веднага ще му кажа, че това "беше" построи АЕЦ и до сега няма нещо повече от това от 1989 г.Е по-младите не помнят или не знаят и не искат да знаят, но ще си припомнят или ще се донаучат , ако не дай Боже им се наложи да строят нова АЕЦ.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ ВСИЧКИ!

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   17-08-22 10:55

Няма нищо безплатно, освен сиренцето в капана на мишката. От баба ти Маргарет Тачър. Поради тази причина България е фалирала 3 пъти, а Великобритания - нито веднъж. По такава причина се разпадна Съветския съюз.

Мавзолеят е проектиран и построен до функциониращо ниво за 8 дни. Построен е със средства от държавния бюджет. Доколкото държавата е ограбвала труда на работниците може да се каже, че наистина е построен с безплатен труд, но не положен пряко на обекта. С такъв безплатен труд в прекия смисъл бяха строени други обекти - Хаинбоаз, Димитровград, Софийски плавателен канал. Мавзолеят е освободен е от обитателя си през 1990 година. Разрушен е през 1999-та. Правителствата на Луканов, Попов, Ф. Димитров, Беров, Инджова, Виденов и Софиянски не можаха да му намерят функция за да оправдаят присъствието му. А беше много грозен, ей Богу!

Ако имаш по-добри идеи за пенсионната система и можеш да убедиш хората в тях можеш да се кандидатираш за предстоящите парламентарни избори. Това е начинът да ги осъществиш.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: philip   
Дата:   17-08-22 19:50

"Мавзолеят бил грозен" – може би, но можеше да го оставят като антика и да събират пари от западни туристи, които не са виждали подобно нещо. В разбиването на стари паметници по какво се различаваме от талибаните, които унищожиха разни скални статуи? Що се отнася до пенсионните фондове, доколкото ги е имало, още по "татово време" някои подбрани другари ги изнесоха на запад и развиха бизнес там. Членството в НАТО и в ЕС е в пъти по-добре отколкото да се гушнем в някакви евразийски структури с "путинова" Русия.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: asahi   
Дата:   17-08-22 21:03

Паметникът е обикновено триизмерен обект, чиято цел е чрез художествено-историческо, политическо, техническо или архитектурно значение, да почете човек или събитие, съотносими към социална група като част от спомена за исторически времена или културно наследство.

За кой паметник говорим?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: petervassilev   
Дата:   17-08-22 22:37

За паметник не знам, не разбирам, но саркофази и мумии съм виждал само в няколко музея в Европа. Нашата мумия в "монументалния паметник" щеше да е най-запазена (уникална) и да привлече повече туристи, отколкото тези в музеите в Лондон, Берлин, Париж, Неапол...

А отгоре можехме да поставим копие на огромния паметник на "мумията" в изправена позиция, който видях преди 4-5 години в Москва или Ленинград, вече не помня (имам някъде снимки).


Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Satsan   
Дата:   17-08-22 23:09

Асахи, малко пресоляваш манджата...



Публикацията е редактирана (18-08-22 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОЛИТИКА И ФОТОГРАФИЯ
Автор: Yosssarian   
Дата:   17-08-22 23:35

Темата е "Политика и фотография", а не кой обществено-политически строй е по-добър. Сравнявате несравними неща, ябълки с круши, и кой плод е по-добър...Просто няма релевантни (съотносими) критерии за такава оценка... Затова и мненията са крайно полярни, и пристрастни...
Нищо не е само черно или само бяло...Нито онова тогава, нито това сега...

asahi, сещаш ли се за името на някой българин, опълченец на Шипка?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »