Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нов Nikon Z30
Автор: ombre   
Дата:   13-07-22 15:20

Опитват се никонци да завладеят по голям пазар, до колко обаче е оправдана такава камера при наличието на 50-ката, нямам идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z30
Автор: ombre   
Дата:   13-07-22 15:20

https://www.infofotografi.com/blog/2022/06/nikon-z30-kamera-aps-c-z-mount-paling-terjangkau/

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z30
Автор: Yog   
Дата:   14-07-22 02:54

На тази екранчето се обръща към евентуалния самоснимащ се. Това е най-добрият вариант, ако искаш да 'влогваш', така че има логика. Особено като се обръща отстрани и не пречи на евентуален микрофон отгоре или статив или гимбал отдолу. Проблемите, които аз виждам са, че първо няма добър 'влогърски' обектив за тази камера. Хем да е по-широк от 24мм еквивалент, хем да е по-светлосилен от обичайния китак. Второ няма стабилизация на сензора. Ако я бяха пуснали с един DX 12/2.0 VR примерно, щеше да е силна оферта. Както е сега не се откроява с нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z30
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-22 09:21

ombre и аз мисля, че не е много смислен тоя апарат. Особено имайки предвид тоталната липса на кроп обективи за системата. Колосалния байонет видимо пречи в случая. Копирали са 1:1 контролите от СЛР линията, а това в случая повече пречи.

Четирите бутона един върху друг отзад на камерата.....това който го е измислил.....

В общи линии леко смешно копие на малките Фуджи и Сони камери

Харесва ми, че има грип. Харесва ми, че е черен. Сони и Фуджи понякога пропускат грипа и понякога се заиграват прекалено с шарения... ама може би Сони и Фуджи просто правят за по-широк спектър потребители камерите.....


А какви Никони имаше едно време......



Публикацията е редактирана (14-07-22 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z30
Автор: Synthy   
Дата:   14-07-22 09:27

Да бе, жалка история е този фотоапарат... ужас направо, пълна скръб.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »