Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Hristian   
Дата:   17-01-20 13:29

Здравейте, колеги. Ремонтирал ли е някой наскоро канонски обектив, за да сподели мнения. Вчера изпратих моя 24-105 в ПАН Сервиз, като днес ми се обадиха, за да ме уведомят, че имал нужда от смяна на бленда, което те не могат да направят и се налага да се изпрати до Италия. Не ми се ще да го изпращам до Италия, защото, като сложим транспортните разходи, смяната и тн и ще докарам цената на един обектив втора ръка от форума. Доколкото знам, Зентекс вече не работи. Има ли някакъв друг вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-01-20 13:36

Зентекс почина :( (лека му пръст)
До момента и аз не съм намерил по-читав сервиз от него за Canon ...

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: quazimodo   
Дата:   17-01-20 14:32

Независимо от предназначението на обектива, лично аз бих продължил сътрудничеството си с Пан сервиз. Те ще изпълняват само ролята на куриерската фирма, което до известна степен е успокояващо. Поне ако има кьопави пръстчета за вадене, нямя дя са български[smilie5]. След ремонта би трябвало да получиш и някаква гаранция.Ако купиш нещо втора ръка, няма гаранция, че след 15-тина дена няма да заемеш отново стойка партер. Споделям опита си от борбата с фронт и бек фокус по канонските обективи. Препродал съм петдесетина обектива точно поради липсата на сервиз и нежеланието ми да пращам техниката си в Италия. Такъв мазохизъм не препоръчвам на никого, но аз съм си аз (сиво искърско говедо)[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: fototo   
Дата:   17-01-20 14:49

https://digi-service.eu/ препоръчвам
Петрунов
Аз имах проблем с канонски обектив и го оправиха като се чака доставка на частта която трябва [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Hristian   
Дата:   17-01-20 15:19

Обадих се на Digi-service, като казах на човека за проблема, веднага се сети какво може да е и каза, че могат да свършат работата, така че в тях ми е надеждата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Alsand   
Дата:   18-01-20 11:26

Аз сменях подобна част и това се направи в сервиза на Канон в Италия. Вече обективите и апаратите въобще се правят така, че да не може просто да смениш някаква част, без да трябва да подмениш цял блок или нещо подобно. А това вече се прави само в истинските сервизи на Канон, както е в случая с този в Италия. Няма нищо лошо да ти оправят обектива там, защото ще го разглобят, ще му направят и профилактика, ще затегнат всички разхлабени елементи и ще получиш обектив, който дава по-добро изображение от преди.
Аз лично към Пансервиз не бих се обърнал, защото не мога да приема, че са сериозен фотосервиз, при положение, че правят перални, печки и т.н. и между другото техника на Канон.

Все пак бих препоръчал един малък и стар сервиз в центъра на София:

https://www.photo-expert.eu/main.php?module=content&cnt_id=4

Но и там да отидеш сега за такъв ремонт, също ще ти пратят обектива в Италия. Успех!



Публикацията е редактирана (18-01-20 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Svetlio70   
Дата:   18-01-20 12:58

https://digi-service.eu/ ми съсипаха тялото (Канон) заради едно перде което трябваше да сменят.Тялото вече е за изхвърляне.Купих ново.Това миналата пролет.След това чух от тук от там,че тези некадърници умеят да скапват и обективи.....Естествено на тези жалки хора им правих рекламация но не го и пипнаха и естествено не ми върнаха парите.160лв им платих за смяна на перде а те скапаха тотално фокуса на тялото.Не знам фокусната равнина на матрицата ли или нещо друго но е факт,че го прецакаха.От тогава безкрайността на обективите почти я няма а ако хване фокус без значение с кой обектив то има вероятност на половинаат кадър да го няма..Тотал щета.За всеки случай пробвах и с обективи на други хора но е същото.Чудех се да пребия ли някой от тях или да ги съдя защото с думи и рекламация не постигнах нищо.
Пълни нещастници!
...Ако иска някой да играе на лотария нека отиде при този същият Пепи но и да се осведоми в същото време колко струва и в магазина това което иска да му остави за "ремонт",че може да се наложи и да си го купи отново.
Ето тук се вижда "ефекта" от намесата на некадърниците
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574799719_img_8799b5.jpg

От както му ***** майката свястна снимка най-вече със широкия обектив нямам защото тялото не работи добре.



Публикацията е редактирана (18-01-20 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: TPECHAT   
Дата:   18-01-20 18:48

От Фотосинезис какво казват в момента ако вземеш канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: sirkhann   
Дата:   18-01-20 19:50

Освен Sony, коя марка има читав сервиз в България? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Alsand   
Дата:   18-01-20 20:39

Автор: sirkhann
Дата: 18-01-20 19:50

А стига с това сони. Аман вече. В България вече никой бранд няма истински сервизи за нищо. Това е. България е бунището на Балканите! И това няма да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: exobexo   
Дата:   18-01-20 22:39

Аз съм си сменял блендата сам на този обектив. Бих могъл да помогна, ако автора реши да ми се довери. Ще трябва обаче да я поръчаме и изчакаме да дойде. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: codcdbp   
Дата:   19-01-20 01:16

На този обектив обичайно дефектира лентовия кабел на блендата.
Него съм го сменял, но явно за да не разпояват и запояват кабела, сменят цялата блента.
Разбира се може и да бъркам - поне в случая, който доде при мен, проблема бе в кабела.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: kvakioh   
Дата:   19-01-20 10:17

Ако нищо никъде не стане, бих заложил на италианския вариант. Ако идва прекалено скъпо и 24-105 е версия 1, тогава може втора ръка или същия, или Сигма 24-105. Разни сервизчета не са опция. Иначе преди Зентекс ги лекуваше отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: st1mpar   
Дата:   19-01-20 12:03

Определено потвърждавам мнението на колегата относно digi-service.
Ако желаете да прочетете повече защо да НЕ изпращате каквото и да било в този сервиз - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1895862&t=1895862

Нищо лично.

Аз бих изпратил обектива в Италия - по-добре бавно, но качествено от колкото бързо и немарливо.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: Hristian   
Дата:   20-01-20 00:13

Аз също знам, че на 24-105цата обикновено им дефектира лентовият кабел на блендата и именно заради това не бих се навил да го пратя в Италия и това, че блендата е за смяна е по-скоро, защото не им се занимава да разпарчатосват цял обектив за смяна на кабел, дай да сменим цялата бленда. ТЪй като доколкото разбрах и от други места, отговорът на ПАН сервиз в 2/3 от случаите, ако не и повече е "Не можем трябва да се изпрати в Италия". Откъдето идва и другият въпрос "За къв уй сте оторизиран сервиз на тази марка". Накрая усещам как ще си поръчам лентовия кабел, ще си го сменя сам, поне да знам, че ако някой ще му ебава майката на обектива, ще съм аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: geobg   
Дата:   20-01-20 00:52

Докато чакаш лентовия кабел, да се подготвиш:)))

https://www.youtube.com/watch?v=0g0mzETGYco

https://www.youtube.com/watch?v=BNab2n8QA8c

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: hristol83   
Дата:   21-01-20 09:42

Един по един с проблемните неща при мен. https://www.facebook.com/Photo-camera-repair-534986156687514/?ref=bookmarks

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: ctnstn   
Дата:   05-07-22 09:57

Съживявам поостаряла тема, но ще споделя своите мисли и преживявания по темата.
Застигна ме и мен същият проблем с 24-10 - снима само на бленда f/4, в останалите f-стопове дава грепка err 01, блендата стои постоянно отворена. Реших да звънна във ВюПоинт, даден е като официален сервиз в страницата на Канон за фото и видео техника. Обясних за какво става въпрос, оттам любезно ми отговориха, че най-напред ще се извърши диагностика на стойност 98лв., след което ще знаем какво ще правим. Културно им обясних, че проблемът е често срещан с този обектив и става въпрос за лентовия кабел на блендата. Госпожата отсреща ми обясни, че ако случаят е такъв, трябва да се смени цялата бленда, барабар с кабела и обеща да ми върне обаждане с ориентировъчна цена за ремонта. След 10 минути получих офератата - 380лв., като цената не е крайна и много зависи какво още ще излезне нередно с обектива. Като че ли има какво или зорлем ще търсим с какво още да изцедим някой друг лев.
Предвид, че в нета има достатъчно детайлни видеа с интрукции за подмяна на въпросната бленда, както и фактите:
1. други хора са го правили сами
2. необходимо е средно ниво на интелигентност, сръчност и внимателно боравене с фини инструменти
3. цена от около 10лв за лентовия кабел в aliexpress и 50лв. за цялата бленда със запоен кабел
4. обектива е закупен втора употреба за 650лв.
5. предишен опит с подмяна на дефектирали детайли
обмислям дали да не отремонтирам обектива сам. Единственото, което ме притеснява е калибрирането на обектива в последствие.
Как бихте постъпили вие? Има ли други сервизи в скъпата ни родина, които биха се справили с въпросния ремонт и таксували, съответно, нормално за дейността?

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: me4o_puhh   
Дата:   05-07-22 12:12

Тъй като мналата година се наложи да ремонтирам 24-105/4 след прилчно падане, с изкривен байонет и т.н. Изпратих го в Румъния, на официалният сервиз на Canon. Обектива ми бе върнат като от магазина, като цената с транспорта излезе 390лв. Обектива беше калибриран безсплатно. Освен байонета беше сменен въпросният кабел и всички гумени уплътнения. Така че потърсете Chris service в Букурещ. Зная че има рискове с транспорта, но ЕКОНТ ходят до там, до Италия ми се вижда по-тегаво. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: ctnstn   
Дата:   05-07-22 15:37

Пратих им запитване, да видим какво ще кажат. ВюПоинт малко ме притесняват с изказванията си.
Намерих втори вариант, при колегата Христо Лелчев, който каза, че ще може да го оправи, но му е невъзможно калибрирането. Тва при положение, че си поръчам кабела от AliExpress.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: asahi   
Дата:   05-07-22 15:49

След смяна на кабел не е необходимо калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: ctnstn   
Дата:   05-07-22 16:11

Въпросният колега също каза, че няма да има нужда от калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: sporasub   
Дата:   06-07-22 12:20

Вю Поинт са официален сервиз на Канон. Иначе обслужването във Вю Поинт е прилично. Румънският сервиз на Канон бил по-добър от този в Италия. На мен ми сменяха сензора в Румъния, гаранционно и за сега всичко е "ток"
Успех с ремонта!

Поздрави,



Публикацията е редактирана (06-07-22 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Читав сервиз за ремонт на обектив canon
Автор: ctnstn   
Дата:   07-07-22 09:05

"Hi,time for repair is about 20 days. We are a little busy this time of year. The estimate cost is about 176 euro.
Best regards"

Отговорът от Румъния. Звучи сякаш малко по-сериозно от българските им колеги. Питаш конкретен въпрос, получаваш конкретен отговор. Нашенците се опитаха да въртят по телефона около диагностики, вероятни причини, "ама ако е това - толкова, ако не е - повече" и прочее. Ремонт за близо 400лв в България за мен би трябвало да включва смяна на кабела или цялата бленда, рекалибриране, почистване и всичкото това за под 10 дни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »