Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно обектив
Автор: petkov_vet   
Дата:   13-06-22 21:07

Здравейте, колеги!
Питането ми е за обектив SIGMA DG - 70 ÷ 300 мм 1:4 ÷ 5.6.
Първото питане е за вида на апарата - намирам различна информация в мрежата и не мога да разбера за никон или за канон е.
Второто ми питане е за самия обектив-заслужава ли си да се наливат пари за него (става въпрос за лаик в света на фотографията-за сега имам и съм снимал с 18-55 мм, 18-105 мм и 35 мм).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: flyfishing   
Дата:   13-06-22 21:32

Колега, здравей! Както се казва - лаик пита, лаик отговаря...Имам въпросната Сигма, но във вариант DG APO, която се отличава от "чистата" DG, за която питаш / или просто изпускаш това немаловажно уточнение, защото зад абревиатурата АПО се "крие" наличието на апохроматичен елемент в групите лещи на обектива/...Според преобладаващите ревюта в мрежата, обектива е сравнително читав, а дали си заслужава да се "наливат" пари в него - това е твърде субективен въпрос...И двете Сигми APO DG 70-300 macro, които имам - на байонети Канон и Пентакс, съм ги взимал от Базар и ОЛХ в рамките на 150-170лв..Лично за мен това е напълно справедлива цена за качеството, което предлага въпросния модел...Поздрави!
П.С.: Моделът се предлага и с трите "основни" байонета - Канон, Никон и Пентакс!



Публикацията е редактирана (13-06-22 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: petkov_vet   
Дата:   13-06-22 21:35

Благодаря за изчерпателно то инфо,колега.
Само това имам като описание, но имам 3 снимки на въпросния обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: flyfishing   
Дата:   13-06-22 21:40

Пуснете ги, ако е възможно, ще се опитам да ви отговоря за коя модификация на обектива иде реч и за какъв байонет е, стига да се вижда долната му част. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: petkov_vet   
Дата:   13-06-22 21:53

https://dox.abv.bg/download?id=d3842f1e40

Съжалявам че е през DOX...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: flyfishing   
Дата:   13-06-22 22:02

Няма проблем! Обективът е с никонски байонет и коректно сте посочили, че е "чиста" DG - апохроматичната версия се отличава с червена ивица / кант / в горната част на обектива, подобно на Ел серията на Канон. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: petkov_vet   
Дата:   13-06-22 22:08

Благодаря за изчерпателната информация. Според вашият опит и наблюдение - добре ли е обективчето? И последн въпрос - каква е разликата между посочения модел и същия АРО? Нещо не мога да преценя разликите по инфото, което намирам в мрежата...



Публикацията е редактирана (13-06-22 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив
Автор: flyfishing   
Дата:   13-06-22 22:45

Мога да дам абсолютно неангажиращо и любителско мнение...По дефолт апохроматичната версия на обектива минимизира хроматичните аберации, има по-добро цветопредаване и контраст, но пак подчертавам - по дефолт...Както повечето зум-ови обективи в ниския до среден ценови клас не разчитайте на спираща дъха острота на картинката, когато "минете" над 200 мм...Принципно обективът има прилични макро възможности, увеличението е 1:2 в макро-режима, но отново не разчитайте на чудеса....Липсата на стабилизация изисква, как да го кажа - ръка, нервна система и дишане на снайперист, за да направите наистина добра снимка....Въпреки всичко ако вземете запазена бройка в рамките на 150-180лв. вярвам, че ще останете доволен. Аз поне съм напълно доволен и от двете бройки, които имам...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »