Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-22 22:51

compur A7C има много приятен цвят директно в jpeg или видео. Мисля, че канон имат доста работа да догонват.

Сменят ги да. А7р2 имаше тенденция към зелено да балансира. А7р3 пък имаше някакви тенденции към лилаво. А7С с който си играя сега е доста впечатляващ когато снимаш хора. То точност на цветовете е или при портрет или при небе т.е. да запазва хубави полутонове. Да Сони в момента са водещи

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: aidend   
Дата:   05-06-22 23:07

Намерих софтуера, който има такива симулации. DxO PhotoLab 5
Ами не са точно като 5d ама все пак се почва от някъде, в крайна сметка 5д не е толкова скъп. Благодаря на всички включили се в темата.
https://prikachi.net/image/ko.LMol1q




Публикацията е редактирана (05-06-22 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: kvakioh   
Дата:   06-06-22 13:32

hotsnail, Кирил, какво общо има някакво Сони с 5D...?? Защо пак??[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: uri64   
Дата:   06-06-22 13:34

Защото по една или друга причина за него всичко е Сони. Няма спасение [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: georgioiv   
Дата:   06-06-22 13:57

Имаше много стара смешка с един, дето каквото и да го питаш, накрая ти говори за краставицата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: compur   
Дата:   06-06-22 14:07

https://www.youtube.com/watch?v=ITP8f1U9sPA
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: uri64   
Дата:   06-06-22 16:28

[smilie5] Да точно същият случай имаме налице.


Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: Ivodam   
Дата:   20-07-22 07:55

aidend написа:

> Здравейте приятели, тъй като
> страшно много харесвам цветовете
> на Canon 5D (mark 1 classic), някак си лично на
> мен ми изглеждат по-живи като
> филмови. Дали е възможно с някакъв
> профил или нещо друго в Camera RAW, с
> няколко бутона, цветовете от
> моята камера Canon 70D, 1300d, m100,
> директно да станат подобни на Canon
> 5D. Не ме бива много с обработките
> между другото.

Здрасти, много добре те разбирам какво имаш предвид. :)
Първото 5Д си остана уникално не просто като “цветове”, а като генерална визия на изображението. Мен продължава да ме поразява хем с плътност и контраст на цветовете, хем с едно невероятно съчетание едновременно на детайли и мекота на преходите, което точно придава това усещане за “аналоговост”.
Имай предвид, че това до голяма степен се дължи и на формата на сензора - 5Д е фул фрейм, всъщност ако не се лъжа това беше първият цифров фул фрейм изобщо в историята. Няма как от кропки да получиш същата визия, ако ще и най-префърцунените конвертори и прочии софтуерни филтри и не знам си какво да мъчиш.

По отношение на аналоговостта аз съм голям почитател на Фовеона, който беше погребан от комерса, но се надявам някой ден да възкръсне като птица феникс. Ако не си снимал досега, пробвай да намериш първата Сигма компакт ДП1, още по-добре ако намериш версията Мерил - е там са истинските цветове, нема с друг апарат такова небе… и не само небето, разбира се…

:)

https://photo-forum.net/static/site_pics/2008-12/v_1230484923_lavanda1-corr.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: quazimodo   
Дата:   20-07-22 10:44

Kakто винаги, може да се поспори по въпроса[smilie5] - Фуджи Схх Про серията не отстъпва на Сигмата. Важното е да попаднеш в точния момент на точното място[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: h_bio   
Дата:   20-07-22 10:55

Извинявам се за вклюването, но половоната сапунерки на сони го докарват на визията на посочения пример от SIGMA DP. Особено ако файла се преоразмери до размерите на този от Сигмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: lory19   
Дата:   22-07-22 13:18

Здравейте !
Може ли да изразя едно некомпетентно мнение -
Цветовете имат дълбочина и точно там е красотата , Или още по некомпетентно бих казал цветова градиентност. А матриците имат
динамичен диапазон или това е разликата между най-ниска и най-висока светочувствителност. Когато фотограф си купува монитор
на който да да обработва снимки , графики , той пита за един параметър от , който всички производители бягат , това е Делта Е.
Няма да се спирам тук защото всички сигурно знаят повече от мен за него. Но само един производител го описва и той е Мак , не че съм привърженик и работя на такъв ,но само там съм срещал най малка стойност на този фактор или параметър.
Но да севърна на своята некомпетентност .Има прагове на чувствителност на матрицата или тя сработва като тригер , което прави рязка граница между цветовете . Точно тук е уловката че една снимка има резки граници между обектите , това прави снимката много постна (бедна) окото ви колкото и да е неопитно то веднага открива тази граница ,защото тя дразни ..Но на вкус и цвет както казват освободителите на народите тавариш нет. Едни харесват това , защото то засилва усещането за много добра фокусна система. Други пък с арт разбирания не го цункат това усещане ,защото в училищата по изкуствата са учили за тонове и полутонове, за графики и др, др. Извинявам се че отнех от ценото ви време, и се опихах да кажа нещо по този въпрос.
Аз така си пиша , когато нямам работа и обърквам понятията на хората , но те пък не ми се сърдят.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: AsahiPentax   
Дата:   22-07-22 14:09

aidend написа:

> Някъде бях гледал клип на софтуер
> е който имаше симулация на
> различни камери кликаш и
> цветовете се променяха, за
> съжаление не мога да намеря
> въпросното видео и софтуер.

Лайтрум 4 имаше избор на профил от марка и модел камера (и тук изобщо не става въпрос за Lens Corrections, а за Calibration)! Бях си добавил всички възможни профили ръчно. След версия 4 на Лайтрум тази екстра вече я няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: quazimodo   
Дата:   22-07-22 15:47

AsahiPentax написа:

> Лайтрум 4 имаше избор на профил от
> марка и модел камера (и тук изобщо
> не става въпрос за Lens Corrections, а за
> Calibration)! Бях си добавил всички
> възможни профили ръчно. След
> версия 4 на Лайтрум тази екстра
> вече я няма.

До 5.7 все още я има, за по-късно не съм сигурен. Да кажат тези, които ползват разни месечни абонаменти[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (22-07-22 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: Konstantinov   
Дата:   22-07-22 22:55

Може да се снима таблицата за цветово профилиране на фотоапарати с канон 5д и да се отпечата както е -тоест както канон 5д вижда цветовете и после тая фотография на таблицата да се ползва за създаване на профил на апаратите с които се снима и би трябвало да се изкарат цветове близки до 5д.



Публикацията е редактирана (22-07-22 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: Ivodam   
Дата:   28-07-22 02:12

написа:

> Здравейте !
> Може ли да изразя едно
> некомпетентно мнение -
> Цветовете имат дълбочина и точно
> там е красотата , Или още по
> некомпетентно бих казал цветова
> градиентност. А матриците имат
> динамичен диапазон или това е
> разликата между най-ниска и
> най-висока светочувствителност.
> Когато фотограф си купува монитор
> на който да да обработва снимки ,
> графики , той пита за един
> параметър от , който всички
> производители бягат , това е Делта
> Е.

И колко се препоръчва да е това делта Е? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: milen   
Дата:   28-07-22 10:03

Аз имам 5Д [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: asahi   
Дата:   28-07-22 14:09

Има едно огромни и преобладаващо количество хубави фотографии, които и с най-калпавото делта Е изглеждат прекрасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветове като Canon 5d
Автор: Yog   
Дата:   28-07-22 14:34

Купи си 5D и си снимай с него. В първия сайт, дето отворих, предлагат повече от 10. По-очуканите са по 300 кинта, лачените по 600. Те ти цвят, те ти чудо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »