Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-23 11:37

Телефона излезе преди месец. Промоции имаше още преди да го има в магазина. Моя го взех около 1800 с 512 гб….нещо големи комплекси тресат форума…..


...но явно цената е повод за рекордните продажби

толко глупости се изписаха тука, че няма накъде Интерфейса бил зле, софтуера не ставал.. ми по-добър няма с Андроид, ще ме прощава стъклопласт. Това че менюто е по-добре подредено не е проблем, а е предимство. Като оправях шаомито на един роднина, ще ме прощавате, зле е подредено и софтуера е под всякаква критика - евтина китайска имитация на iOS върху андроид....що за безумна щуротия. Иначе работи поне. Не го видях да крашва, докато му инсталирах банкиране и разни подобни програми. Вече като стигнахме до блутут, защо се закача на говорителите, пък не закача микрофона в колата... китайска му работа.

Това, че сензора е по-добре в роу от пиксел 7 не е проблем а предимство. Това, че на тъмно снимките са по-добре от пиксел също не е проблем а предимство. Ок сигурно тоя Expert RAW е по-зле от другите подобни super RAW файлoве... а може би не щото стъклопласта ловко сравнява сготвения роу файл с 8 битов jpeg...демек пак щуротии.


Да пикселите снимат готино и имат готини идеи - дето праска 200 снимки наведнъж и после си избираш какъв вариант ти харесва, не е лоша идея. Супер яко е дето с AI оправят снимки с движение да взима движещите се обекти от един кадър и да ги дорисува, лепейки фона от други кадри, за да имаш снимка. Същото е с помпането на луната на Самсунга т.. някакъв изкуствен интелект решава че снимаш луна и понеже там има една текстура винаги я дорисува точно нея.... ама нали комплекса ни тресе ....



Публикацията е редактирана (29-03-23 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   29-03-23 13:04

Скоро направих проба с Пиксел 7 прото и един 1+ 10про . На прима виста се стреснах , че и 1+ са снима по-добре от пиксела .Готовия файл гледан на екран ми допадна повече , но след разглеждане на роу файловете на комп нещата си дойдоха на мястото. Но границата е малка и 1+ се оказа доста добре снимащ телефон на доста прилична цена ...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   29-03-23 13:06

Вярно като се замисля месец от как е в продажба. Досега бяха предварителни заявки и т.н. Това са цени в местния Амазон с разни отстъпки от Самсунг:
Samsung Galaxy S23 128GB $749, S23+ 256GB $899, S23 Ultra 256GB $1199

Тия цени са в AU $ т.е. умножи по 1.2 за левове.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   30-03-23 15:33

Xiaomi 13 pro. "Един цол" истински телефон.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/1680178947_img_20230330_151708.jpg



По примера на Киро, този път преподписах и го взех на много добра цена, барабар с часовник, който иначе е къде 140лв и го нямаше в офертата.
Много по ергономично издържан от ултрата, която се усещаше буквално като керемида в ръката и по-лек. Единствения кусур е извития екран, но пак са по-културни извивките, не като на предишните модели. За разлика от гнусмас, в кутийката дойде със залепен протектор на екрана и силиконов гръб(само на морето ползвам), плюс 120 вата зарядно, с което зарежда за 15-20мин, без батерията да загрява особено, но тежи повече от телефона и е голямо.
Камерите още не съм имал време да тествам обстойно, че таман чуквам 24часа с него, но спрямо ултрата, целия блок е много по-лесен да го тръкнеш с тениска преди да снимаш.
В софтуерно отношение - ми няма какво да сравнявам с гнусмас - в едната фирма работи маркетинговия отдел, в другата - инженерния. И тука има 1-2 дублиращи се програми, блоатуеъра се чисти лесно и бързо, но най-вероятно ще го мина по някое време на xiaomi.eu ром.
За сега толкоз. Скоро и в другата тема...

А Киро нещо много изнервен, че пак се е нахендрил с гнусмас, сега видях последния му пост [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-03-23 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   31-03-23 12:32

@stukloplast тука не смогваме да ти честитим [cool]
Има хора дето още за предния не са, ти вече с нов :-)
Хайде и тоя със здраве!

(Направо ти се възхищавам на търпението да си прехвърляш данните от телефона толкова често...)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   31-03-23 13:00

То предишния не беше за честитене, а за съболезнования [smilie18]
Иначе аз съм прост човек, нямам какво толкова да прехвърлям и настройвам(ако телефона не е самсунг)...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-23 02:00

Тая седмица дойде и края на един от по-известните брандове гейминг телефони

LENOVO Legion ни напусна

Сега да видим кой ще е следващ да спре гейминг телефоните. АЗ залагам на Шаоми

Oppo и OnePlus май "не" се изтеглят от Европа.....май. Ама не щат да кажат в прав текст какво ще правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-04-23 02:17

Класация на телефоните за първото тримесечие. Специален поздрав за Бошо. Усещам, че ще хареса най-добрия сгъваем телефон [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   02-04-23 07:21

Продължавай да се самоуспокояваш, Кире [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   03-04-23 16:01

@timohit, ако се гледат само JPEG какво ти е мнението за двата апарата.

Пикселът има предимство, че е с чист Андроид и че е нещо, като по-доверен апарат.

Но 1+ много се чудя дали оправдават Hasselblad марката на камерата и дали да не си взема за да натрупам опит. И пак дали 10 про или 11, някой има ли такива?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   03-04-23 17:36

Ако мен визираш , немогат да ги сравнявам повече от това , което написах. И двете машинки ми изглеждат читави а на джипег гледан на телефон много от телефоните се справят повече от отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-23 20:38

Moto Edge 40 pro нов бошофон. С камерите скромно изглежда по спецификации. Иначе изглежда солиден

обещават 3 ъпгрейда на андроид и още една година секюрити пачове.



Публикацията е редактирана (07-04-23 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-23 20:51

Единственото бошофонско в моторолата, е че няма да я докосна [smilie7]
Кире, ще се потретя - само виво и епъл не пробвах за последните 3 години, от рекламираните като камерафони(по 2 телефона на година, грубо).
В началното на "пандемията" почнах с шаоми, и завършвам тура с тях.
Мнението ми е лично, и говоря само и единствено за роу формат. Единствения конкурент на китаеца е пиксела.

След като намерих душевен покой, оставам само със снимки в другата тема... Дерзайте [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   13-04-23 00:03

Киро, това верно ли е?!

Ако да, то дели първо място с ония батерии на ноута...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-04-23 02:06

Да звучи гадничко.

Моя е ултра и камерите са различни модели от тези на обикновените s23.

Аз съм доволен от остротата по целия кадър. S22 ULTRA имаше леко меки ъгли на големия сензор. То не че ми е развалил снимка ама пък аз съм свикнал да ги зумвам и се дразня.


ПП интересно е, че имаше ревюта на камерите на тези телелфони. А със сигурност и Самсунг са ги пробвали. Как отне 1-2 месеца да го забележи някой след пускане в продажба ….



Публикацията е редактирана (14-04-23 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   15-04-23 17:54

Професоре, а как миналата година като ти разправяхме, че снимаш с омекотител Пурлан, нямаше такова нещо като меки, дразнещи ъгли? Появиха се след като пак сипа торба пари на тия ширпотребняци. Така и с новия боклук, earlyadopter-ите дето плащат дебело, всичко ги устройва и си затварят очите за "дреболии", ама рано или късно...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-23 22:08

vga я провери историята.

Още от преди да го взема обсъждахме, че лещите не са подходящи и ъглите омекват.

Ама моя беше с 4х зум S20U) само и исках 10х. Та направих компромис. Отвори назад имаме такава дискусия.

Разбирам, че те тресе комплекса, Това изисква ли да се излагаш публично?



Публикацията е редактирана (15-04-23 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   16-04-23 00:27

А сегашните лещи как са, про? Аз не знам да съм демонстрирал комплекси, ама ти едно, че прилича да си сляп, второ, че не слушаш както ти се говори... Рядко неприятен бот.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-23 01:28

Ми писах и споделих. Ходи и чети.

Ти какво сподели освен заяждане? Нещо за нов модел да те е заинтересовало? Някакви впечатления? Нещо смислено сподели ли някога?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   16-04-23 18:22

Поне по празници може ли да не се дърляте?

Няма нужда от отговор... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-23 20:51

^ +1 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-04-23 16:25

А понякога и така става...

Supply Chain проблем.....някой от най-ужасните хакове са по този начин. Например Solar Winds беше supply chain атака в която маса болници, училища, общини, фирми из цяла Европа изгоряха....а и американското правителство.

Разработчиците съвсем умишлено са я добавили библиотеката. Въпроса е, че не са знаели какви "допълнителни" функции има. Иначе им е спестило някоя и друга седмица работа.



Публикацията е редактирана (17-04-23 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-04-23 17:45

13-ти ултра чайник

1" голем сензор, две телефото камери 5х и 3х, широка камера. Голямата има превключваща се бленда ф/1.9 или ф/4 (спомени от преди 6-7 години и S9)

Shutter lag-а са го свалили до 0.8 секунди за стрийт снимки с предварително заключен фокус. Не разбирам защо фокуса са заключили, като май по-важна е експозицията за забавянето на телефоните... или превода куца. На моя като снимам подвижни неща заключвам експозицията и пускам фазовия фокус да следи....в общи линии няма много голям лаг тогава....сигурно е около секунда де - снимах една вечер размазани коли с бавен затвор

Китайците са надскочили Самсунг и предлагат фотографски грип за телефона си......

ПП Големия джамек отзад не ме радва никак. Ще се драска.Самсунг добре направиха да сложат три малки джама с малки рамки. На S20U ми се надра стъклото баш пред камерата.....(знам, че ако сменяш телефоните по-често то бельото това не проблем....)

На S22 и S23 ползвам калъф с капак за камерите. Нищо че са малки джамовете по-добре да са под капака, когато не снимам



Публикацията е редактирана (18-04-23 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-04-23 19:11

По-евтин и по-убав от моя [smilie18]
14 бита, 50мп, мулти фрейм роу с корекции на всеки отделен кадър. Това за джама отзад, Киро, е проблем за керемиди като гнусмас, дето не влизат в джоб, а само в дамска хюмнетка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-04-23 22:40

в джоба на якето вътрешния влиза без ядове. В широки дънки също ама неудобно....

6.73" е чайника. Това не е много по-малко от Ултрата на Самсунг (6.8") .....



Публикацията е редактирана (18-04-23 22:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »