Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  45  46  47 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-23 08:58

Vivo X90 Pro в Технополис

Не знам, дали е хубав телефона, но все пак в магазин, дето е официален внос.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   14-03-23 11:01

Vivo X90 PRO има няколко недостатъка спрямо X90 PRO +. Последният е само за Китай но може да се купи в Европа с 1г гаранция.
X90 PRO е с Mediatek 9200 процесор който грее повече от Snapdragon 8 Gen 2
X90 PRO е с оптичен сенсор за пръстови отпечатъци, X90 PRO + е с ultrasonic такъв. Гледах демота с ultrasonic сенсора, там площта на докосване е огромна, работи при намокрени пръсти, мръсни пръсти и т.н. Дори и малко влага да има по пръста ми и моя Samsung отказва да отключва.
X90 PRO + има допълнителна 90мм камера на 1/2'' сенсор и ултрашироката му камера е по-добра

Като недостатък на X90 PRO + е неясната проддръжка както и OS upgrades. Китайската ОС версия на Андроид има много боклук за чистене.

Xiaomi ще пускат глобално т.е. и за Европа Mi 13 Ultra, там сенсора на 1'' вата камера няма да е леко кропнат както е при 13 Pro и ще има още една камера повече и сенсорите на останалите камери ще са по-големи. Основната камера щяла да има механична бленда. Има и още някакви невероятни слухове за камерите. Това ще е реалният конкурент на Vivo X90 PRO +. Но и цената ще е бая солена.

Report: Xiaomi 13 Ultra will be available globally

Honor Magic 5 Pro също може да се включи в състезанието.

Mисля че за тази година това ще са най-добрите камерафони. За съжаление откъм софтуер и поддръжка са компромис и човек трябва да реши кое му е по-важно, малко по-добрите камери или самият смартфон със софтуера.

Ето тук сравнение на S23 Ultra с безогледалка

Абе не изглежда никак зле като за камера която е постоянно с теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   14-03-23 11:02

За ултрата не знам, но спрягат за Xiaomi Pro цена от 2500 лв? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   14-03-23 12:44

Момчета, понеже се оглеждам за камерофон.... Каква е уловката на гугъл пиксел 7 про? В смисъл, че е котира от към фотоспособности а цената му е под останалите флагман?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   14-03-23 13:28

Няма толкова маркетинг колкото другите... Иначе смятай колко добре снима, щом всички си слагат неговото приложение за качера на телефоните... Освен Киро, че там го спонсорират от гнусмас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   18-03-23 14:18

@stukloplast трябваше да гледаш първо това, преди да купуваш Самсуняк...

Както казват на село, GAME OVER!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-23 15:21

bobyn ти прочете ли буквичките. Човека си казва, че е в общи линии до собствена преценка. Детайла и зума на Самсунг са по-добри. Аз основно заради 10х купих Самсунга. Пиксела правил по-тъмни снимки по подразбиране и по-рядко размазвал движещи се обекти. Човека повече харесва подразбиращата се експозиция на пиксела.



Публикацията е редактирана (18-03-23 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-03-23 18:31

Чакам 13 про на шаоми да придобие офертен вид и самсунг са мъртви за мен... Гугъла други работи имат да оправят, иначе камерите са им чук. Туй са фактите, колкото и да не им се иска на някои хора...
Самсуняга е тотал откъм от към камери и всичко останало. Дадох обективен шанс и съм потресен, че са в бизнеса все още... Не останаха много марки да пробвам...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   18-03-23 20:31

Киро, фактът в конкретната статия е, че два пъти повече хора харесват снимките на пиксела от тези на 23 ултра.
Иначе си прав, разни хора разни идеали (т.е. всеки си има собствен вкус и това е нормално).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   18-03-23 21:04

Докато не отворих преди малко едни домашни портретчета-проби на лайтрум на компютъра имах някакви съмнения. Вече нямам ! Супер е пикселчето. Приятел си взе 23 ултра и ще има възможност да ги сравним .

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-23 21:41

тестовете за харесване ще видим края на годината. Пак ще е Асус или Пиксел 6а/7а победител. Може тая година да е Вивото. Ама почти сигурно няма да е флагшип

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-23 23:07

Ухааа ако сте с екзинос лоша новина т.е. пикселите 6 и 7, повечето самсуняци в Европа, Виво телефоните, доста от часовниците и някои коли

Сигурно ще ги затапят дупките ама звучи страшничко.

За пиксел ги затапили с мартенското обновяване

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-03-23 14:59

Вече няма шанс за екзинос...
След 2 седмици мъки, недоразумението на гнусмас е на пазара, преди да ми е скъсало джобовете или да съм го изпуснал, въпреки че съм с лапи на пианист.
Освен всичко, което изброих до тук, днес чашата преля, след като алармата едва не събуди чавето и после ми отне половин ден да намеря къде са набутали настройката на силата й, за разлика от всички други телефони, където е при всички други звуци. Дългите камери "стават" за снимане само при слънчево изригване, ако има движещи се обекти. Имаше проблеми автоматично да се върже към обикновен блутуут на тъпа, служебна дачия. Широката камера е само за кудош.
Блоатуеъра е повече от колкото в шаоми телефон, което ме удиви най-много. Да не говорим, че за да "ползваш" всичките им безсмислени "допълнения", трябва да се регистрираш към корейската народна армия.
На тази марка и тоалетна хартия не бих си взел повече, ама трябваше да се сетя, след като екрана на телевизора им даде фира един месец, след като изтече гаранцията.
Мир на праха им, смърт на маркетинговия им отдел...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   23-03-23 08:24

@sukloplast виж от какви екстри се лишаваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-23 09:55

Ако ползвате Гугъл пиксел или Windows не пращайте screenshot-и в които сте крили лична информация с редактиране . Оказва се, че на screenshot от пиксел дори да изрежеш или замажеш някакви тайни, те си остават във файла…..

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   26-03-23 11:14

Сравнявам роу файлове от Пиксел 7 про , и S23 ултра . От снощната кръчма.Значи определено Самсуняка има за какво да е по-скъп . И мегагпикселите имат значение и цвета на Самса по-добре е запазен . Да, никак не зле не снима Пиксела ,но чак ми е странно как изобщо ги сравняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   26-03-23 12:45

Хммм. Аз пък точно обратното забелязах. Даже затова на ултрата й качих гкам, за да може да снима сносно, ама беше недоклатена малко версията. Скоро ще докладвам за шаоми 13 про, да видим лейката как е с около 1 цол сензор(един вид).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   26-03-23 12:58

Бих качил и файловете , защото е очевидно , но на снимките има хора , които не желаят . Иначе и дългата оптика и матрица на самсуняка е адекватна, за разлика от на пиксела , която е само регистрираща.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-23 13:06

телефотото на пиксела е по-голям сензор мисля.

48 MP, f/3.5, 120mm (telephoto), 1/2.55", 0.7µm, multi-directional PDAF, OIS, 5x optical zoom

подобен е на S20 Ultra.

На S23 е горе долу същата фокусна дължина перископа, но е по-малък сензора.

10 MP, f/4.9, 230mm (periscope telephoto), 1/3.52", 1.12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom


Има си предимство с 2-та сензора 3х и 10х.

Също така 4 или 5х с по-голям сензор си има предимства.

Аз харесвам по-универсалния вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   26-03-23 14:54

Нали говорехме..48 МП са само на характеристики. Няма ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   26-03-23 15:26

Вечното заключение на всички спорове във форума - от Канон срещу Никон, Сони срещу всички други, безогледалки срещу ДСЛР, телефони срещу апарати - та до кой телефон е най-по-... Стигаме до:

Перфектният апарат не съществува![smilie2]

На един едно му е по-добро, на друг - друго му е по-лошо. Няма угодия! Като ви слушам за Пикселите срещу Самсунги (и китайци), поглеждам се в огледалото - с два флагмана в ръцете (още си имам Сонито) и уж айФоня е в много отношения по-добре, но предимно са равни, а ми липсват една-две дреболии от еКСперията... Иди решавай [smilie8]

(ЕКСперия 5-3 заминава на иБей, де - решението е безвъзвратно. Ако на някой му е интересна, да се обади докато е още у мен ;)
[beer]



Публикацията е редактирана (26-03-23 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: rimohit   
Дата:   26-03-23 16:52

В случая просто коментирах качествата на raw файла на тези два уж съпоставими флагмана. Мисля , че обективно от преките си впечатления при разглеждането на една и съща снимка направена едновременно с двата. И на мен ми се иска Гугъл пиксел ми да снима, като 23U и да казвам как самсаджиите са се прецакали с много по-скъп телефон, а снимат еднакво , но няма как да кажа това. То просто не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   26-03-23 18:22

Разликата идва от това, че пиксела прави стак от няколко кадъра и вади просто жпек с малко повече материал за обработка, с разширение роу. На гнусмас, подозирам че си снимал истински роу, а не през тъпия "експерт" роу.
Тънкия момент, е че от "истински" роу, в много ситуации не можеш да извадиш това, което вади камерата на пиксела, и точно затова ми харесва тяхната камера.
Пиксела е чисто компютационна камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   26-03-23 19:51

Аз лично съм във възторг от новия S23U! Успя да демонстрира това, за което говориме от година - че S22U снима ужасно, а разни специалисти с невъоръженото си око обясняваха, че бил топ. Отново голяма заслуга на модела е, че с лекота демонтрира колко истински снимат Xiaomi 12s Ultra, 13 Pro, новото Виво и всеки друг, който се докопа до Истинския сензор... Уникат на гнусмас, седаш и снимаш... [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   29-03-23 10:56

Samsung 5 месеца след представянето и пуснаха S23U на цена под 1500 лева при нас... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  45  46  47 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »