Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   15-07-22 07:33

GenaDP, като се зачетох по-внимателно, ето до какъв извод стигнах:

Доли – следва обекта в цялата сцена, може да се движи по крива, вкл. и за сцени на 360 градуса, неограничен път.

Слийдер – само по права линия, хоризонтално, веритикално или под наклон.

Скоро ще си направя доли и слайдер, на практика ще мога да снимам и да видя разликата. За слайдера само чакам един ремък, а долито като го гледам, ще ми отнеме около два дни и ще бъде изцяло от метал, с много прецизно и плавно водене – нищо общо с пластмасовите боклуци.

А разпознаваш ли механизма, който носи камерата в клипчето от предния ми пост?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   15-07-22 19:33

На клипа е показано нещо от сорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-07-22 08:52

голяма психария е станала темата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   03-08-22 10:59

Джъмбо, още нищо не си видял. По някое време ще включа IP камерата да предава на живо от студиото, така че цялото българско човечество да може да гледа и да се диви.
Освен това планирам, като заработи студиото, с Анджелина да избиеме голям хит, даже не един [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: patzo   
Дата:   03-08-22 11:45

ФЪН ШУЙ-то нещо не е в синхрон с 2-рата хармониция на паралелната квантова вселена - от там нещата куцат.



Публикацията е редактирана (03-08-22 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   09-08-22 06:51

patzo, къв фън-шуй бе? Ние тука работим, глей, глей, ко стаа [cool]

От няколко летвички и два - три болта направих оная джаджа, как и беше името...



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   09-08-22 08:12

Клапа и беше името.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   25-08-22 14:34

Asahi, точно така - "клапа".
Струва 2 лв в алиекспрес, но аз не съм свикнал да харча толкова много пари за видеооборудване.
Ето моя проект за т.н. "кран", който прави нещо от рода на вдигане, сваляне и въртене на камерата. Не знам точно с каква цел, но си направих една метална основа за кран. (за разлика от купешките пластмасови, извинете "карбонови" кранове [smile])



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: Artefact   
Дата:   30-08-22 22:03

Гледам, че си ентусиаст и не си мързелив - евала за упоритостта. [smilie5] [cool]

Да вмъкна нещо от личен опит, при записа на обучения.

Както вече се спомена по-горе - звукът означава много за зрителя.

Гледам, че се мисли за ZOOM и други чувствителни скъпотии.
Това чудо ще улови и тичаща хлебарка под балатума (образно казано) и псувните от улицата.
Звучи "яко", ама не е, защото всички странични шумове са дразнещи за зрителя и нерви за последващата обработка.

Като гледам приспособленията, май се очаква да има движение на водещия (източника на звука).
Ще си върти главата, ще се навежда и ... абе, няма да е като в новините, да гледа в камерата и микрофона.
Май ще има и доста странични звуци при движението на всички тези ръчно направени устройства. [smilie5]

Само не се мятай на няккава скъпотия, че от нея полза няма да има, докато не понаучиш някои неща.
В КРАЕН случай - едни слушалки с микрофон и POP филтър на микрофона (идеята е, микрофонът да е на постоянно еднакво разстояние от устата), включени в нещо цифрово за запис, когато не се очаква водещият да е в кадър.

Относно гласът на водещия - Помисли за някой микрофон тип брошка (вероятно втора употреба, за по-нормална цена), може да ти спести ядове с последващата обработка, изравняване на нива, чистене на околен шум и други. НЯкои от тях са доста толерантни и към отраженията в необработено от звукова гледна точка студио.

Забележка: Това не означава, да нямаш микрофон към видеоустройството, каквото и да е то! Дори да запиава гаден звук, той ще ти трябва, за да може да се напасне автоматично записаният от другите устройства.
Също така, брошката обикновено е с къс обхват и няма да ти върши работа за акоколните звуци, ако искаш да присъстват (не знам какво ще се записва като тематика).

Повечето софтуери за обработка имат доста добра опция за автоматично напасване на допълнително записаното аудио, като ползват за ориентир записаното от видеокамерата.

Прочети и малко за това как се планира самият видео клип. Че иначе ще падне едно повторно заснемане, напасване, рязане, пелтечене, объркани реплики и т.н.

Успех в начинанието! И да не стане, ще си научил много! [cool]



Публикацията е редактирана (30-08-22 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   05-09-22 13:59

Artefact, ентусиазмът ми се дължи на факта, че не знам, с какво съм се захванал :-)

Калпавият звук може да провали всичко. Наскоро гледах един български филм и трябваше да включа субтитрите, че не се разбираше какво говорят. Уж български, а не се разбира.
Аудиото не го коментирам, защото това е фотофорум и дори видеото не предизвиква интерес, а какво остава за звука.
Иначе работя по въпроса - имам два цифрови рекордера Сони, две брошки, динамичен, кондензаторен и един свръхостронасочен мирофон, кабели и две безплатни програми за аудиообработка. Слушалки - 2 бр., двуканален радиомикрофон, предусилвател и малък мишпулт. Има библиотеки с безплатни звуци, но и аз също записвам разни ефекти, които може да ми потрябват.
За паразитните шумове имам някакви притеснения - релсата за сайдера е професионална, но стъпковият мотор може да вкарва някакъв шум. Кранът е добре лагерован, но и той може да вкара нещо.

Все пак става въпрос за любителско и некомерсиално видео, така че да не бъдем крайни екстремисти по отношение на качеството :-)



Публикацията е редактирана (05-09-22 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   14-09-22 08:57

Имам големи проблеми в студиото

Вчера се наложи да запретна ръкави и сам да напечатам тениски с логото, но възникна проблем с водещата. Тя е доста надарена и опъна тениската на max. Това създаде сексуално напрежение и стрес, който пречеше на младежите да работят. Аз му викам на един „Ей, аланкооолу, обърни насам прожектора, а не зяпай … “, ама все едно говоря на стените. Наложи се да въдворя ред и дисциплина. Само художественият директор запази самообладание, вероятно защото е доста възрастен, а и той е човек с богат опит – през 80-те години на миналия век е правил десетки снимки със Смяна 8, а по-късно и с фотоапарат Зенит, главно на плажа по време на летния отпуск.

Много ме изнервиха и дори забравих да направя снимки на тениските, но ще кача тези дни, та всички да ми завиждате!



Публикацията е редактирана (14-09-22 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   14-09-22 15:21

Давай снимки на водещата. Тениски сме виждали достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   14-09-22 16:39

То и водещи сме виждали достатъчно...
По-добре снимки на студиото - че комай друго като него нема.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   20-09-22 09:03

asahi – казах на водещата, че искаш снимки, а тя каза, че ще си помисли!

GenaDP – чак пък да няма друго такова студио! Не поради ограничен, а поради липсващ бюджет 5 % ще бъде зелен екран, а 95% процента компютърни ефекти и 3D анимация.



Публикацията е редактирана (20-09-22 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   20-09-22 09:05

Както и да е, много е трудно във филмовия бизнес.

Ето, например, оня ден пристигнаха LED прожекторите и казах на художествения директор да направи няколко снимки, да видим осветлението, а той ми вика – забравих си Смяната в къщи.

Направо побеснях и му се развиках - Каква Смяна, бе? В кой век живееш, кой снима със Смяна в днешно време? Дядо ми е използвал Смяна 8 преди 100 години, докато се е криел в храстите да снима мацки на нудисткия плаж.

После го погледнах строго и му казах: Я вземай веднага Зенита и почвай, че да не видиш трудовата си книжка да изхвърча през прозореца!

Казвам ви, заобиколен съм с мързеливи малоумници, как ще се работи с тези хора…

Ето тениските, които направих, но не са с логото на студиото, а са работни. Нa другата снимка е техниката, с която разполагам в момента.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   21-09-22 14:25

Учим се в движение на фото и видео трикове [smile]

Вижте как изглежда комбинацията от един брой водеща, калпаво осветление и камера слайдер:
https://youtu.be/QKVziFm_M7Y


Не пропускайте да гледате отново и оver and over again този видеоклип, защото чакам да ми паднат едни кинти от Youtube:
https://youtu.be/HrwMCwGNcrg

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: fotocolor   
Дата:   21-09-22 16:17

Аврората снима много,фиксфокус само 4.5В батерия и всичко е ОК.КУпих си преди месец и аз една нова в коженият калъфффф.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   28-09-22 19:00

asahi, видя ли клипчето, нимой са плаши - водещата не яде хора [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   28-09-22 22:02

Видях един женски торс, ама едва ли държиш да го коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   01-10-22 21:07

Критикувай смело, но все пак имай предвид, че идеята е това да е водеща за подкаст за компютърни игри и трябва да привлича погледите на младежите.
Всички помним на 16 – 18 години, какво ни интересуваше най-много : -)

Все пак говорим за безбюджетна любителска видеопрограма и ето докъде сме с тестовете на виртуалното студио и зелените екрани:

https://youtu.be/WmcO72nFko0




Публикацията е редактирана (01-10-22 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-22 21:30

За туй, дето си го показал, 90% от натрупаната железария ти е тотално ненужна...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   01-10-22 23:40

Поработете върху стойката на девойката, че тази не е най-естетичната.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   04-10-22 14:07

Asahi, aз тези госпожици не ги познавам, но познавам един, който познава някои от тях и ще му кажа да ги порицае!

Аз си тествам разните техники във видеото и не ме интересува, какви ги вършат:

https://youtu.be/az1ux5fzrVc

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   07-10-22 17:28

Здравейте,
Искам да се оплача, че във връзка със специалните ефекти съм принуден насила и против волята си да се мъча с фотографиране на разни неща от рода на круши, високи и красиви манекенки и др., както се вижда на приложените снимки.
Помолих един приятел фотограф, но той иска по 8 лева на снимачен ден. Казах му, че за 8 лв г-жа Дженифър Лопес цял ден ентусиазирано ще пее и танцува в студиото. Да не си помислите, че си падам по мацки с големи задници, дори напротив! Казах му го ей така, по принцип.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: b0bb0   
Дата:   07-10-22 20:08

Това с кълчещата се кака и контурите около нея - все едно гледам клип от 1972 г. :) С три думи - не е добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »