Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   25-06-22 14:06

Днес завърших тези неща, всичко е копирано 1:1 от оригиналите, не че някой го интересува.

Искам да помоля модераторът да промени заглавието на темата на „Малко TV студио“, или изобщо да я изтрие, т.к. няма да има много „фото“ в тази тема и да не се дразнят посетителите.

И да попитам – има ли фотографи „пробоно“, че може да ми потрябват няколко по-прилични снимки, а… неам кинти [smile]



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: geobg   
Дата:   26-06-22 21:09

https://www.youtube.com/watch?v=CvwpO5UmeWE

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   27-06-22 12:25

накрая май ще направиш нова марка за студийно оборудване [smilie5]


ПП "глайдкам-а" който си прекопирал по-горе много отдавна излезе от употреба, някога и аз съм си правил подобни от евтини стативи (https://1drv.ms/b/s!Apv4GhDL0f1bsnKphJSf4748tpMN?e=Ygw3zo
) за студентските ми филми, откакто се появиха стабилизаторите, т.н. сега гимбали, преди вече десетина години, никой не се занимава с тези механични приспособления

ППП и пробоно фотографите немат кинти...



Публикацията е редактирана (27-06-22 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   27-06-22 19:24

Г-н hose, мизерията е голяма, но за съжаление трябва всичко сам си да правя. Сигурно ще се пръснете от смях, като кача снимки на халогенните прожектори - вероятно са от времето на г-н Чаплин.

Относно Pro bono фотографите - очаквам голям наплив, веднага след като покажа секси фотомоделката. [smile]



Публикацията е редактирана (27-06-22 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   28-06-22 11:31

всички тръпнем в очакване

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   28-06-22 14:36

Некои вече сме претръпнали.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   30-06-22 17:22

Автор: hose
Дата: 28-06-22 11:31

всички тръпнем в очакване

Нали? Напрежението расте с всеки изминал ден! [smile]
В неделя може да кача снимки. На прожекторите, не на манекенката!

Понеже нямам бюджет, ето какво направих:
Ако имате парче стара кожа, можете да си направите калъф за SD картите. Планирам бизнесът да се разраства, затова си направих за 4 + 1 карти.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: patzo   
Дата:   01-07-22 23:01

То доста неща може да си направиш сам ако си сръчен и имаш знания. За звука в "студиото" не е задължително да е звукообработено от професионалисти - то 99 процента от студиата в БГ не са. Важното за стаята съдето се записва да не е празна защото тогава спасение няма. Но ако има секции, книги, мебели, дивани тогава звука ставе все повече без реверберации. Има и пана които сам може да направиш ако е по-празно. Аз лично имам направен предусилвател за микрофона който ще съперничи на предусилватели за 3000лв, но за по-бързо записвам дирекно от микрофонния от картата.



Публикацията е редактирана (01-07-22 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   03-07-22 11:03

Автор: patzo Аз лично имам направен предусилвател за микрофона ...

Усилвател за микрофоните вероятно и аз ще правя сам – липсата на бюджет и мизерията си казват думата, но съм убеден, че DIY проекти могат да надхвърлят качеството на някои фабрични устройства.
Още не съм стигнал до аудиото, но търся нещо проверено - ако схемата ти не е тайна и не е бизнес разработка, бих я повторил. Станал съм голям специалист в копирането [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   03-07-22 11:12

Халогенните прожектори за класическа триточкова схема, един от стативите, филтрите за изравняване на цветната температура за драматични снимки през зимата. Много греят, а и цената на тока е плашеща[smile]
В стара компютърна кутия съм направил четириканален димер за регулиране на прожекторите и остава само да я боядисам в черен цвят. Общата мощност на регулиране е 5 kW, което е предостатъчно за малко студио.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   03-07-22 12:46

Toва регулиране има два сериозни проблема:
Променя цветната температура.
Вкарва смущения в мрежата, които ще чуеш в аудиотракта.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   05-07-22 07:27

asahi

Мислих да направя димера по обратна фаза с някакви IGBT или MOSFET, но май няма смисъл. Регулирането няма да бъде повече от 10-15% от максимума, а доколкото разбрах, тези прожектори се използват задължително с филтри за изравняване на цветната температура.
Аудиото е на батерии и е изолирано е от ел. мрежата. Ще търся някакъв евтин модел на ZOOM, макар че и Olympus сигурно ще ми върши работа. То пък едни клипове ще снимам – освен мама, тати, леля и кака, не вярвам някой друг да ги гледа :-)
За LED осветлението ще правя DMX контролер на базата на AVR ATmega.

Това е положението – пари нема, действайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   05-07-22 11:19

"доколкото разбрах, тези прожектори се използват задължително с филтри за изравняване на цветната температура"

Филтрите не са задължителни. Ползват се, когато се налага.

и стига с туй риване за липсата на пари. Разбрахме вече. Макар че като гледам - сума пари даваш за непотребни глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: patzo   
Дата:   05-07-22 18:31

TVProject - Моя микрофонен предусилвател хич не е бюджетен, няма как да е бюджетен и да се мери с големите. Само чаркалъка ми е над 500лв. входен трансформатор Lundahl, изходен като на Neve и т.н. Инъче аз ползвам една саунд карта steinberg ur28m която взех за 200лв. преди доста години втора ръка и мога да кажа, че си заслужава отвсякъде, много добре за цената си. На зуум рекордерчетата също са добре, но поне този който има входове за отделен микрофон и с фантомно захранване. Ето как изглежда моя предусилвател:

https://photo-forum.net/i/2425607#&gid=NaN&pid=1




Публикацията е редактирана (05-07-22 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   06-07-22 09:30

GenaDP

Димирането вероятно ще променя цветната темпаратура, затова предполагам, че филтрите ще са необходими в повечето случаи. Нямам никаква практика с осветлението, но след като имам помещение и прожектори ще експериментирам и няма какво да ме притеснява, освен сметката за тока :- )

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   06-07-22 09:35

patzo

Усилвателят изглежда ного добре, а трансформаторите, за които споменаваш, ме насочват към мисълта, че работиш професионално, или поне си доста напреднал любител [smile]. Моите познания в аудиото са съвсем бегли.
Аудиото е важно, но аз нямам голям избор и трябва да избирам между следните опции:
1. камера + аудио рекордер ZOOM;
2. камера + добра аудиокарта;
3. камера с възможност за външен микрофон;
4. DSLR с възможност за външен микрофон.
Вариант 4 е добър за мен, защото след ГОЛЕМИЯ ПРОВАЛ, по-лесно ще продам фотоапарата, отколкото камерата и аудио-рекордера.

Мислих аудиото да го записвам в отделна звукоизолирана кабина, но за мен ще бъде неудобно и може да ми създаде проблем при монтажа по отношение на съгласуване на звук и картина. На този етап остава звукоизолиране на помещението, на първо време – каквото и да е :- )



Публикацията е редактирана (06-07-22 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   10-07-22 10:42

Това е поредното „нещо“, което направих като оборудване за студиото – малко заварки и една-две стружки на струга. На рамото има омекотител, но тук не съм го снимал. Оказа се, че е много удобно и позволява фотоапаратът да се държи много стабилно, вкл. и когато се ходи бавно.

И да попитам нещо по-фотографско – когато снимате хора в студиото, кой ги гримира?

Знам, че има сценичен грим, но кварталните козметични салони не се занимават с такива неща. Ако има някой гримьор/гримьорка във форума, поне някакви насоки да дадат - какво да чета.
Не ми стигат мъките с четенето за видео и аудио, сега и за грим трябва да чета [smile]



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   10-07-22 18:17

Засега студиото се очертава шлосерско.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   10-07-22 18:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   12-07-22 20:46

asahi, hose, щом се смеете на моите неволи, после няма да ви поканя да нащракате малко снимки на красиви манекенки.

Вчера ми пристигна релсата по която ще се плъзга камерата. По-добре ми покажете детайлни снимки на едно такова устройство, че губя много време да разучавам всяка видео джаджа.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   13-07-22 07:23

Camera dolly

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   13-07-22 16:00

Camera dolly

Тц, camera slider.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   14-07-22 09:35

Ясно, доли е това, по което се плъзга голямата камера по по-дълъг път, а слайдер - по което се плъзга камера или DSLR по по-кратък път - моята релса е 1 метър.

А как се нарича устройството, с коeто носят камерата при заснемането на този видеоклип:



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   14-07-22 10:24

Предният линк изисква регистрация, ето видеото, което временно съм качил в Youtube:

https://www.youtube.com/shorts/WB_RcHFc6aY


[youtube]https://www.youtube.com/shorts/WB_RcHFc6aY[/youotube]



Публикацията е редактирана (14-07-22 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   14-07-22 18:20

доли е това, по което се плъзга голямата камера по по-дълъг път, а слайдер - по което се плъзга камера или DSLR по по-кратък път

Не позна, пробвай пак.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »