Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   01-02-22 21:23

Хубав пример за ползване на минимални ресурси https://www.youtube.com/watch?v=ZBnzrV2ufsU

Абстрахирайте се от съдържанието.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   01-02-22 23:03

Къде му ги видя ресурсите?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   01-02-22 23:17

ако ще снимаш в бяло и на бял фон не бързай да боядисваш всичко черно...

имам чувството, че от толкова съвети кашата става пълна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   28-02-22 13:37

На този етап стените ще ги оставя бели, но ще монтирам релси и върху тях черен плат, който ще се плъзга по дължина - нещо като пердета.
Платът няма да е идеално опънат, но се надявам това да не влияе на светлината.
Осветлението ще бъде два типа - един комплект халогенно, за зимата [smile] и един комплект LED осветление.
По отношение на LED осветлението, ако използвам класическа схема с три източника, какво бихте ми препоръчали? (лумени, цветна температура и др.)



Публикацията е редактирана (28-02-22 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   28-02-22 14:54

За топлене и охлаждане си вземи климатик, осветлението го ползвай за осветяване. Уж бюджет нямаше, сега изведнъж - два комплекта светилници. Безсмислено харчене... За LED осветлението - 5600К, лумените - колкото повече, толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   01-03-22 07:17

Наистина нямам бюджет, някои неща са ми подарени, други са DIY. Разполагам с известно оборудване за механичнаобработка на метали и завидни знания по електроника, така че няма проблем да си направя регулируеми LED осветителни тела с remote control, т.е. да копирам скъпи и оригинални такива, като параметри и външен вид.
Ако някой качи снимка на осветително тяло (нещо метално, скъпо и марково, без пластмасови измишльотини), след 1-2 седмици ше ви покажа нещо 1:1 с оригинала, по желание може и с надписите :-)

Проблемът е, че искам да се фокусирам върху мениджънта на проекта и съдържанието, а трябва да уча и да правя неща с осветлението и звука.

Четох, че халогенното е 3200 К (за по-уютни сцени), а LED на 5600К (за по-ярки). Цветните температури 3200/5600К някакъв стандарт ли са във фото/видеото?

Какво ще се получи, ако изравня всичко на 5000 К, защото мога да намеря такива светодиоди за прожекторите, а 3200 да ги правя с филтри, които не знам от къде да купя.

Колко важен е този параметър CRI за любителско видео? Намирам LED диоди, за които пише, че CRI > 90

Ако зеленият екран е 3х2.7 м (8.1 м2), колко лумена минимум ще ми трябват?



Публикацията е редактирана (01-03-22 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-03-22 09:18

След всичко прочетено... ти трябва сериозен курс по осветление първоначално, а след това да се занимаваш със снимане.
това не е заяждане, а факт, особено след "Четох, че халогенното е 3200 К (за по-уютни сцени), а LED на 5600К (за по-ярки). Цветните температури 3200/5600К някакъв стандарт ли са във фото/видеото? "

на мен ми е интересно къде прочете тази откровенна глупост?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   01-03-22 09:30

"Автор: TVProject
Дата: 01-03-22 07:17

Ако зеленият екран е 3х2.7 м (8.1 м2), колко лумена минимум ще ми трябват?"

Необходимите лумени зависят от луксовете, които трябва да получиш върху осветената повърхност и разстоянието до нея. Отблизо 100 лумена ще са ти много, отдалеч и 1000 ще са малко.

Не подценявай звука, защото иначе ще преправяш готовото студио заради акустичната обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   01-03-22 09:59

Джъмбо: След всичко прочетено... ти трябва сериозен курс по осветление първоначално, а след това да се занимаваш със снимане.

Аз искам да се фокусирам върху мениджмънта на проекта и върху съдържанието, но трябва да чета и да уча видео и аудио, защото нямам пари да плащам на хора, които разбират :-)

Информацията за цветните температури е от този линк:
https://virtuosocentral.com/how-to-set-up-3-point-lighting/#close



Публикацията е редактирана (01-03-22 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   01-03-22 10:17

Asahi
> Не подценявай звука, защото иначе
> ще преправяш готовото студио
> заради акустичната обработка.


То пък едно студио [smile]
Гледах едни малки звукозаписни кабини 1х1х2 м, сядаш вътре и си четеш текста. Няма да купувам такава, ще я направя. В повечето време от тези 180 секундни клипчета ще върви само видео и аудио, но водещият няма да се вижда.

Екрана е 8-9 м2, максималното възможно разстояние от него до основния прожектор е около 4 м, до запълващия 4 м и до задното 1 м. Мислих да подходя научно, но явно ще стане с екперименти.

До края на седмицата ще имам триканален димер за халогенното, но повече ме интересува LED осветлението.


Всякакви съвети, дори елементарни, биха ми помогнали.



Публикацията е редактирана (01-03-22 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   01-03-22 10:33

В домашни условия някои записват първите си вокали в гардероба. Прегледай тези резултати.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-03-22 13:00

"сайта" от който си чел е направо за закриване с оглед на глупостите които е натворил...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   01-03-22 18:16

препоръчвам - http://rashev-book.blogspot.com/2008/02/blog-post.html

имаше я в книжарницата на НАТФИЗ някога
вярно, писани преди LED да навлезе масово, но основните принципи не са се променили

честно казано не съм звукар, но не мисля че ти е необходима чак кабина за да записавш ГЗК - читав микрофон е достатъчен, стига да не кърти някой съсед с канго [smilie5]

корекционни филтри има в Динакорд

не знам как си представяш да менажираш нещо, от което явно нямаш идея но... твоя работа

на този свят не може всичко - ако до сега се беше обърнал към специалист вече да снимате

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   01-03-22 20:21

Ако има интерес към книгите "Изкуственото осветление във фотографията" на Ян Шмок е отлично четиво. Ако я няма на вторичния пазар в библиотеките може да се намери.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   02-03-22 07:29

Ще потърся посочените книги и се надявам се скоро да включа осветлението. Днес ще ми дадат малко филтри за проба, до събота пускам димера за халогненното, а самите халогенни прожектори ще са налични най-късно до 20 март. На първо време ще имам един професионален LED прожектор Ledgo CN-600 (боклукът за един е съкровище за друг ) за да мога да го „разглеждам“, ако разбирате за какво намеквам, а скоро и още два клонинга за триточково LED.
Благодаря на asahi за линка към форума на българските музиканти и описаната в него DIY аудио кабина - помислих си за момента, когато ще се появя в този форум с въпроса: „Извинявайте, ама как да си напиша музика за едно видеоклипче?“. За аудиото май ще трябва да досаждам в друг форум.

На всички други въпроси отговорът ми е „Защото нямам пари!“



Публикацията е редактирана (02-03-22 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: GenaDP   
Дата:   02-03-22 16:30

Като нямаш пари, вместо да се занимаваш с надомно производство на LED панеи - купи си няколко светодиодни крушки и направи с подръчни средства нужните светлинни модификатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   12-06-22 17:43

В една тема видях, че някой е споменал книгата „Първи дубъл“ на г-н Любомир Дуцолов. Стана ми интересно и след известни препятствия успях да си я купя. Вече съм на стр. 95 и изглежда доста обнадеждаваща по отношение на съветите и информацията, особено за начинаещи. Аз, разбира се, вече бях допуснал грешките на новобранците, за които се споменава в книгата – купих професионални прожектори и филтри, добре че прочетох малко, преди да се набутам и с камера :-)
Без да се замислям, реших да пробвам някои от първите съвети, на които попаднах – напр. тема на видеоклипа, ключови думи в заглавието и други.
Направих едно 10 секундно видео с котка, ако някой има търпение да гледа. Снимано е с телефон Lenovo [smile]
https://www.youtube.com/watch?v=HrwMCwGNcrg

https://www.youtube.com/watch?v=HrwMCwGNcrg




Публикацията е редактирана (12-06-22 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   14-06-22 07:28

Явно клипче с пърдяща котка няма да ми донесе Оскар!
Изпратих линка за първия си видеоклип на десетина приятели, очаквайки отзиви. Гледали са го само трима, а един ми каза, да не се занимавам с видео, а „…ходи на село да кОпаш картофи“.
Ако някой членува в голяма фейсбук група (понеже аз нямам фейсбук), би ли качил в нея линка https://www.youtube.com/watch?v=HrwMCwGNcrg , за да видя пийпълметрията, т.е. колко ще го гледат. Един експеримент, така да се каже.
Аз обаче продължавам DIY да си оборудвам студиото и понеже „нема кинти, скоро няма да си купувам Бентли“.
Това "нещо" го направих сам - върху него се слага камера или фотоапарат, после на рамото и така се снима по-стабилно. Не знам точното му име ;-)



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   14-06-22 08:24

Без истински статив няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   14-06-22 10:50

Виж едно семпло сетче:


https://thumbs.dreamstime.com/z/online-live-broadcast-accessories-device-set-vector-illustrator-onli



Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   17-06-22 09:39

Прожекторите са ми най-малкия проблем, вече си купих достатъчно. Скоро ще си купя и цифров аудиорекордер.

Мисля, че тук съм в неправилния форум. След като клипчето ми с пърдящата котка безславно се провали, сега съм замислил една реклама за презервативи. Липсва ми „кnow-how“-то, аджеба, как ги правят тия неща? (рекламите, не презервативите [smile] )

Има ли някакъв сайт, фейсбук група, форум и т.н., където се събират продуценти, артисти, видеооператори и други, хора от кинобизнеса?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: asahi   
Дата:   17-06-22 09:42

Всичко има, ама ги карат да учат по 4-5 години. После се доразвиват в работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: hose   
Дата:   18-06-22 11:49

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   18-06-22 14:52

Имах предвид някакъв форум, в който се събират подобни люде и си говорят за правенето на филми, реклами и видео.

Иначе съм съгласен - който се учи, той ще сполучи. И аз, а предполагам и много други в този форум, имаме по един кашон дипломи и затова сега сме сполучили и сме милионери [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко фото студио
Автор: TVProject   
Дата:   18-06-22 15:03

Бюджетни ограничения и затова повечето неща ще са DIY.
Това е следващото "нещо". Копирано е от фабричното, но съм го направил изцяло от метал. Служи за стабилизиране на камерата, ако се движите бързо, напр. ако тичате в гората, макар че не се сещам, защо бих бягал с някаква камера по горските пътеки, освен ако не ме гони мечка.

Да напомня на пропусналите да гледат клипчето с пърдящата котката [smile] , вече имам 70 гледания.



Публикацията е редактирана (16-10-22 06:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »