Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   08-01-22 00:33




Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-01-22 08:24

Пари ли ти дължи[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   08-01-22 09:07

Не. На ЛС ми съобщиха, че е официален оператор на президентството. Май те му дължат пари за едно костюмче.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: marrio31   
Дата:   08-01-22 10:50

Огнян

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-01-22 22:45

Знам го Оги от времето когато Радев беше във ВВС...
И аз съм спотърствал
Ако търсиш координати знаеш как да ме намериш ????

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: vrobler   
Дата:   11-01-22 23:03

[smilie6] Какъвто ни президента такива и хотографите му. Не бързай asahi да го търсиш, може и той да е под карантина!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   12-01-22 09:37

Не го търся. Разочарован съм от дрескода в тази институция. Асен Василев се яви с дънки и черна фланелка под разкопчана бяла риза.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Raffito   
Дата:   12-01-22 09:42

Дрескода не е задължителен,а препоръчителен...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   12-01-22 09:58

Нещо като противоепидемичните мерки?
Булгар, булгар [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: mitpis   
Дата:   12-01-22 10:07

Че какво му има на дрескода, той не е политик, а фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: CDman   
Дата:   12-01-22 10:16

Дрес код, та дрес код. [smilie5]

Вчера станаха политици. Дайте им време да захлебят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: ninikolov   
Дата:   12-01-22 10:46

Когато участваш в публично събитие никога не го правиш в качеството си на частно лице. Презрението към правилата за поведение на публично място при изпълнение на служебни задължения не демонстрира свобода и модерно мислене, а съвсем други неща, сред които най-малкото е тежък дефицит на интелигентност.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   12-01-22 12:27

[smilie24] [smilie24] тежък дефицит на интелигентност [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   12-01-22 12:36

Aналогичен е случаят сватбен фотограф да се яви пред клиентите по тениска, къси панталони и джапанки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: MixMike   
Дата:   12-01-22 12:57

Че не са ли едно 90% такива?
Миналата година снимах един бал за приятели...повечето около Невски бяха така[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   12-01-22 13:32

Да, доста са и правят неприятно впечатление. После са недоволни че се отнасят към тях като с обслужващ персонал.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: k7   
Дата:   12-01-22 13:44

Оги е пич [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: hattori   
Дата:   12-01-22 13:44

Асен Василев и преди това ходеше с подобно облекло и този факт изобщо не характеризира интелигентността му.
По отношение на т.нар. 'дрес код', Янис Варуфакис (бивш финансов министър на Гърция) е с подобен стил:
https://webcafe.bg/svyat/1789458404-dreskod-nyama-da-platim.html

А ако не знаете и не ви мързи, може да намерите сами достатъчно информация за неговия интелект.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: CDman   
Дата:   12-01-22 14:55

По дрехите посрещат ... [smilie3] другото го знаете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: ninikolov   
Дата:   12-01-22 15:18

Само умствените способности не са достатъчни за да бъде определен един човек като интелигентен, а още по-малко като интелектуалец.
Не е това интелигентността, друго нещо е. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: nyamago   
Дата:   12-01-22 18:41

hattori написа:

> Асен Василев и преди това ходеше с подобно облекло и този факт изобщо не характеризира интелигентността му.
> По отношение на т.нар. 'дрес код', Янис Варуфакис (бивш финансов
> министър на Гърция) е с подобен стил

НЕ!

Варуфакис има СТИЛ, който е последователен и преднамерен, демонстрира различно мислене и предизвикателство към утвърдените шаблони (в политиката и икономиката, метафорично чрез дрехите). И при все, че е толкова 'не в тон' с политическия протокол, стилът му винаги показва вкус (няма да се учудя ако му го оформят дизайнери, иначе просто самият е естет в модата).

Нищо общо с епизодичните изхвърляния на Асенчо (и компания) да демонстрират 'нещо', махайки вратовръзките или обувайки дънки към сакото от костюм (с друг вид сака се комбинират дънките в истинския полу-формален стил - но какъв 'стил' тук?) А черната тениска не е нито мода нито символ на каквото и да било - просто лош вкус. Да се сравнява Варуфакис е обида за последния и недостатъчен вкус и познание у сравняващия.

Василчо (пардон, Асенчо) стои много по-добре в официалните си костюми пълен комплект с вратовръзки - като един добре шлифован чиновник, което е достойно амплоа и не е повод за срам. Играта на 'бунтовник' да остави на Кирчо, комуто и формални костюми не стоят добре и (колкото и да прилича на киноартист) всякак си изглежда като селски мърляч. (А проговори ли на 'английски', увековечава това впечатление).
= = = =

Но всичко това само защото се спомена думата 'стил', а тя следва да се употребява отговорно.

Иначе и аз вярвам, че мисленето и делата са по-важни и лесно бих простил стилови пропуски на политик, който с дела докаже претенциите си за интелигентност и положителен характер. За което още чакам...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: hansto   
Дата:   12-01-22 19:10

Нека фотографите да се обличат спрямо случая, с костюм при официални случаи, само ако снимат еротични сесии и порнетки по какво да са [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: uri64   
Дата:   12-01-22 19:23

nyamago

+1

Наистина е неуместно да се сравнява Варуфакис с Асенча...всякак погледнато [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   12-01-22 20:31

Като говорим за стил:

Официална протоколна снимка:



Варуфакис бекстейдж:




Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Yog   
Дата:   12-01-22 20:33

Ах, Варуфакис. Този финансов Робин Худ на нашето време. Дето много приказва, но нищо от приказките не се случва на практика. Нали щеше да събори прогнилата финансова система в Еврозоната, а от там по целия свят? Да започне революцията от малката, онеправдана Гърция, която да скъса оковите на вечната задлъжнялост! След което надлежно си подаде оставЧИЦАТА (умалителното е задължително), Гърция кротко подписа за новите заеми от Тройката, а смелият, разностилен Варуфакис, започна да кешира новопридобитата световна популярност с платени лекции по левичарски университети и икономически форуми. Революционер-конформист. От любимите ми. Понеже в момента са актуални, 'революцията' на Варуфакис много ми напомня на революцията на партията на нашите ативаксъри, дето се оказаха половината ваксинирани. Не ме гледай какво правя, слушай ме какво говоря...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: fotorafi   
Дата:   13-01-22 06:59

Президентът Радев много обича да се снима, много пъти го виждам как позира. Задържа си ръката при здрависване, обръща си главата към камерите, задържа момента. Та нищо чудно,че води и фотографа от казармата. Иначе НСС имаше двама много ерудирани фотографи. Единият от епохата на Т.Живков, Валентин винаги с тъмен костюм, връзка и бяла риза.
Неприятни ми бяха политическите снимки в миналото, но задължително давахме дежурства, когато бях в Централфото. Забранени бяха дънките, якетата, даже и светлите костюми. Зашото когато камерите на ТВ предаваха нашия светъл гръб в костюм задържал погледа на зрителя и така се намалявало времето на задържане погледа към "великите"

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: chukov   
Дата:   13-01-22 09:10

Огнян е прекрасен фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Slivenski   
Дата:   13-01-22 09:24

Относно протоколната снимка по-горе: вратовръзка до токата на колана, при всички положения закопчано най-горното копче на сакото - ако са две, а ако са три - средното, лактите на ръцете прибрани към тялото, а главата не изпъчена назад - и човек изглежда по-добре на снимката.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (13-01-22 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-22 09:47

Не че съм фен на казармата, но там поне те научаваха да стоиш и вървиш правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: uri64   
Дата:   13-01-22 11:25

Любимо от казармата - “Погледа на височината на очите” [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: mitpis   
Дата:   13-01-22 13:14

asahi-Да, доста са и правят неприятно впечатление. После са недоволни че се отнасят към тях като с обслужващ персонал.

Че те сватбените фотографи и тези дето снимат детски фотосесии и подобни винаги са били и ще са обслужващ персонал в добрия смисъл на думата, не виждам за какво да се обиждат.



Публикацията е редактирана (13-01-22 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: mihalo   
Дата:   14-01-22 02:57

Правилни пози, правилни дрехи, правилно поведение... началото на 20ти век нямаше да роди нещо като сюрреализма ако разсъждаваше по "правилен" начин. И други примери има, просто можете да напишете "латински сентенции" в търсачката! Моля ви, не ме отчайвайте с тесногръди съждения! Знам, че можете много повече и просто за момент сте недогледали нещата... иначе ще е отчайващо наистина.

[smile] Разчитам на вас, в противен случай ще се окажа идиот! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: hattori   
Дата:   14-01-22 17:53

На някой хора главите още са пълни с пионерски униформи :-).
И с жалки претенции за естетика, базирани на очевидно политическо страдание.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: stukloplast   
Дата:   14-01-22 18:10

"
На някой хора главите още са пълни с пионерски униформи :-).
И с жалки претенции за естетика, базирани на очевидно политическо страдание."

[smilie24] [smilie18]

Много "протоколно" казано [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: tahio   
Дата:   14-01-22 18:45

Аз се чудя, нямате ли какво да правите, че обсъждате колеги? Мислех, че това е форум за фотография, а се оказва клюкарник.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-22 20:53

Чета тази тема. На asahi му вярвам безрезервно, познаваме се лично от много годинии, много го уважавам. Въпреки това, се чудя, какво трябва да е облеклото на фотографа? Няма да снимам, нито президента, нито някакви сватби, просто ми е интересно. Ако има някакъв протокол, споделете. [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: stukloplast   
Дата:   14-01-22 21:07

Като на Гейц с ваксина в ръка, под вълни от кемтрейлс, с рептилче в джоба на сакото, вместо кърпичка в цвета на чорапите(докато е бос в мукасинките от крокодилски уюове) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: petervassilev   
Дата:   15-01-22 02:05

fotorafi е описал ясно и кратко какви са правилата за официалния фотограф. Те са елементарни и логични – фотографът не трябва да се различава много от останалите, не трябва да пречи и да привлича вниманието. Трябва да се слее естествено с антуража (в случая - охранителите на позиращия рецитатор и т.н.).

А на военен парад, като на снимката – с маскировъчно облекло, като войниците.

На мен ми е правило впечатление не точно дрескодът, а поведението на фотографите в концертни зали за класическа музика (европейска класическа музика, както вече е политкоректно да се казва [smile] ) и в оперни театри. По принцип на такива места по света изобщо не позволяват да се мотаят фотографи, но в България това понякога се случва с разрешение на директорите.

С изключение на опитната фотографка в зала “България” (София), всички останали фотографи, които съм виждал в залите, шумят, движат се по време на концерта, светят с дисплеите срещу публиката и се държат като на естраден концерт.

За професионалните фотографи според мен е важен не само дрескодът, но и спазването на кодекса на поведение като цяло, за да бъдат възприети като професионалисти. Като във всяка професия. Рафи ви го е обяснил накратко с две изречения.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Антивик   
Дата:   15-01-22 09:31

[smilie2] Бря...!!! Много писано, много умувано, как трябвало да се облече фотографина и никой не задал въпроса, като какъв се явява фотографина на съответните мероприятия, събития или к`во ще да е там. Пък той в случая се явява работник, щот е там да си свърши работата - да прави снимки. Ха сега си го представете този фотографин опакован в официален костюм по всите му размери и мурафети пакетиран с ризи, вратовръзки, лъснати патъци, стегнат в кръста и панталона с колан и на всичкото това отгоре натоварен с фотографска торба, 1-2 апарата, няколко обектива, да не дава господ и статив ... и като как ще се движи и маневрира през цялото време....??? Това де го пишете много прилича да поискате дрескод на автомонтьор, хирург или ВиК спец. по обратните води и да ревнете, че нямали вратовръзка или па, че сакото не е баш как трябва и виси на една страна...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: petervassilev   
Дата:   15-01-22 13:31

Не схващам аналогията защо работното облекло на "автомонтьор, хирург или ВиК спец. по обратните води" трябва да е костюм и вратовръзка. В костюм само на някаква церемония, ако им дават награда за трудова слава [smile].

Антуражът на позиращия президент включва асистенти и охранители, които не са по анцузи, въпреки че са натоварени с гърмящи железа, радиостанции, защитни жилетки и одеала и т.н. и трябва да са като акробати в определени ситуации.

Ако официалният фотограф не е включен насила в този антураж, а е на заплата/хонорар, логично е, подобно на охраната, и той да спазва някакви правила и да не е по анцуг [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Антивик   
Дата:   15-01-22 16:18

То пък много трудно са се види аналогията, а ако не друго поне си го представете. За споменатите накичени с железа и жилетки, малко се съмнявам, че са навлечени със стандартни костюми като за случая. За фотографа е същото, нищо не пречи да си измисли съответното облекло, което едноверемено да му е удобно да си върши работата и в същото време да не е подобие на клошар. И автомонтьора бърника понякога в машинарии омазан до лакти в масла, но и той е със съответно облекло.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Slivenski   
Дата:   15-01-22 17:26

Не става дума за униформено облекло за фотографи, но е въпрос на себеуважение да си облечен освен удобно, също елегантно, спретнато и чисто. Както и да миришеш на хубаво.

Доколкото знам, на определени събития има изисквания дори фотографите да носят смокинг, например на Оскарите.

Естествено, никой не може да ти забрани да изглеждаш като пейзан. [smilie21]
Всеки сам си преценя... [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-01-22 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: dekov   
Дата:   15-01-22 18:24

А на филмовият фетивал в Кан фотографа трябва да бъде даже и с папионка, разбира се това да не е Българска сватба, те там са някакви аматьори, тук ако не си се натоварил с всичката си техика, не си профи [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-22 19:07

От какъв зор за някакъв репортаж трябва да носиш торба с техника? На показаната снимка колегата е с видеокамера на статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-22 19:32

"втор: Vinsent
Дата: 14-01-22 20:53

Въпреки това, се чудя, какво трябва да е облеклото на фотографа? Няма да снимам, нито президента, нито някакви сватби, просто ми е интересно. Ако има някакъв протокол, споделете."

Това последното изречение е разковничето. Има ли протокол и кой се занимава с него.

За президентството - Дирекция Протокол. Няма контакти. Там са безконтактни.

За правителството: Дирекция "Правителствен протокол"
Мариела Кючукова – директор
02/940-20-03
m.vulcheva@government.bg


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-22 21:18

Независимо от протоколите, има едно нещо наричано 'усет' или common-sense - от което интелигентните хора се ръководят в отсъствието на писани правила (и с това рядко бъркат). Както някои вече се изказаха, две важни неща могат да ни ръководят:

- да не бъдем неприятен дразнител за никой присъстващ, т.е. да сме облечени чисто и стегнато, с добра лична хигиена, със скромно и любезно поведение без шумни претенции и арогантност. Облечени 'чисто и спретнато' е също субективно понятие, но лично бих предпочел нов и чист анцуг пред раздърпан смокинг с мазни петна, чисти евтини маратонки пред кални (настъпили оборски тор) луксозни дизайнерски обувки от най-фина кожа...

- да бъдем 'невидими' сред множеството: минимално да се отличаваме по външност и поведение от заобикалящите участници в проявата. Ако всички са с костюми, анцугът (немска дума за костюм, всъщност) крещи, че мястото ни не е там. Ако са с тъмни костюми - розов костюм също не е добра идея, защото не сме Елтън Джон, а само един фотограф. Хората НЕ СА отишли там да гледат и слушат фотографа (или видео-оператора), затова той трябва всячески да избягва привличането на внимание. Включително с поведението си! (А за техниката, която не можем да скрием и ни 'разкрива' - също има начини да не е толкова натрапчива: от това как я носим и държим, до избора на минимална конфигурация само от необходимото за случая)...

Абе - на вас ли да обяснявам, професионалните фотографи? Просто малко common-sense, какви протоколи, какви пет лева? [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Slivenski   
Дата:   15-01-22 22:57

Не споря, ама лаф да става... Та анцугът, в българския смисъл на думата, може да е облекло само и единствено в един случай - ако си пряк участник в спортно събитие.

Едно време живях с едни българи в Лондон... Те ми се присмиваха, че вкъщи съм бил носил дънки. Те ходеха с анцузи, естествено - за вкъщи. Защото си имаха и официални, с които ходеха до магазина и на културни събития, като концерти на Слави.

Абе, всеки сам си преценя! [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-01-22 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: petervassilev   
Дата:   15-01-22 23:32

"... всеки сам си преценя", ама само докато не бъдеш обвинен в нарушаване на многообразието - основната политически коректна тенденция днес.

Многообразието днес изисква да има и фотографи по шалвари, равен брой фотографи и фотографини, не само слаби, но и дебели телохранители и хранителки на политиците и всякакви други многообразия.

Така че "всеки сам си преценя", стига да не ядосаш многообразните [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Vinsent   
Дата:   15-01-22 23:41

"Автор: Slivenski
Дата: 15-01-22 22:57

... Та анцугът, в българския смисъл на думата, може да е облекло само и единствено в един случай - ако си пряк участник в спортно събитие."


Като стана дума за анцузи, да споделя спомен:

По Татово време, така се случи, че присъствах на стрелби Земя-Въздух в тогавашния СССР.
На стрелбите имаше военни от различни националности. Всичките облечени уставно във военните си униформи. Когато додоха германците, в свободното си време всички облякоха спортни анцузи. Много добро впечатление ми направиха!

А, за облеклото на антуража на сегашния Президент имам много точни прадстави, ама тях няма да ги споделям тук.

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   16-01-22 09:16

Елтън Джон като ходи в двореца при баба Бети не е облечен като папагал. И пред покойният Чарлза не се явяваше неглиже.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: Shilo   
Дата:   08-02-22 11:03

Здравейте!

Не така с лошо де!
Не бива да се прави заключение от една снимка, направена на площада, в студен зимен ден. Виждал съм Огнян в много други случаи, когато е бил с официално облекло.

Огнян Стефанов е добър човек, снима доста по-добре от изказалите се по темата и е направил много за българската авиационна фотография!

http://airphoto.bg/home.html


https://www.youtube.com/channel/UCLYN5vDaK5iYkJoWYTOoljg



Бъдете здрави и снимайте и показвайте повече снимки, от колкото писания! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: nislon   
Дата:   08-02-22 11:40

Грешка, написах нещо по 1-ва страница коментари, а имало още цели 2 :)



Публикацията е редактирана (08-02-22 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е този колега?
Автор: asahi   
Дата:   08-02-22 12:02

В дотук написаните 2 страници никой не се е усъмнил, че Огнян е добър човек. Харесвам снимките му. Акцентът е съвсем другаде и встрани от Огнян. Да е жив и здрав и да ни радва с интересни фотки, които иначе няма как да видим.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »