Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   01-02-23 14:06

В мрачна Англия: Крипто секторът не е регулиран в световен мащаб, като фирмите трябва единствено да извършват проверки, за да предотвратят прането на пари. Въпреки това британският Орган за финансов надзор (FCA) заяви, че повече от 80 на сто от кандидатстващите за лиценз компании не са успели да докажат, че могат да изпълнят това условие по подходящ начин, докато пари от нелегални дейности текат през сектора.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   01-02-23 14:21

asahi: Браво, добре се справят в УК.
Кажи сега при нас как е - Финансовият надзор: Не открихме нарушения на "Нексо"

Че вещаеше големи драми в предния си пост [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   01-02-23 21:23

Ако така ти се струва причината вероятно е изострена сетивност към темата.

Един регулаторен орган може да се изказва като такъв в рамките на правомощията си. И тъй като финансови операции извън страната не са в юрисдикцията на тази комисия тя не взима отношение. Същата е ситуацията с НАП. Аналогична ще е ситуацията и със Светия синод. Не е същата ситуацията със следствието, защото в НПК има един чл. 37 за подсъдност при престъпления, извършени в чужбина. Има и един чл. 194 т.3, който ги натоварва с това разследване.

Ама спокойно! Това е само разследване. На този етап прокуратурата наблюдава, не обвинява.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: CDman   
Дата:   02-02-23 14:11

Ситуацията ме подсеща за вица, дето Осама Бин Ладен щял да се предаде доброволно при условие, че ще го съдят в България ...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   04-02-23 08:18

При такова меко правосъдие защо ли Нексовци се крият по чужбините и не се прибират да защитят доброто си име в открит съдебен процес?

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-23 14:07

> При такова меко правосъдие защо ли Нексовци се крият по чужбините и
> не се прибират да защитят доброто си име в открит съдебен процес?

Толкова съм незапознат с материята, че нямам право да се обаждам - но по чужбините чуваме, че нашенското правосъдие е меко към 'айдуците, но бива брутално към някои мирни граждани, които 'много знаят'. Би било валиден мотив някои да го избягват? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   04-02-23 14:42

Единият мирен гражданин е бивш собственик на фалирала банка, другият даже е санкциониран по закона Магнитски. Третата мирна гражданка е кралица Ружа Криптоигнатова. Ама сигурно има още.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-23 15:32

> Единият мирен гражданин е бивш собственик на фалирала банка,
> другият даже е санкциониран по закона Магнитски. Третата мирна
> гражданка е кралица Ружа Криптоигнатова.

Тия тримата ли държат/въртят коментираната по-горе разследвана фирма? (Простете неграмотността ми и мързела да ровя с Гугъл за подробности) Иначе те не са удачен пример, защото мирните граждани са доста повече от трима.

(за сведение - и аз съм един от тях, съдебно преследван. От Топлофикация, за... неплатено парно от баща ми в неговото жилище. Баща ми почина 2012 година. Сега изведнъж, солидарно с брат ми като наследници, дължим някакви пари - въпреки че аз лично платих всички сметки на баща ми когато го погребахме. И не ни пишат да ни искат парите, а направо призовка за съд [smilie10] Добре, че горкият ми баща не е бил в крипто-бизнеса - иначе и аз щях да се страхувам да си идвам...)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   04-02-23 22:52

Тъй като не те съди държавата случаят ти няма нищо общо с нексовци и "мирните" граждани от моя пример. Ти и брат ти нямате проблем с правосъдието, а с кредиторите.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-23 23:56

Не ги разбирам тия работи, ама не са хубави [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   05-02-23 10:50

Да дам пример - един примерен гражданин от Банкя го съдят за някакво пране на пари и къща в Барселона. И така вече 4-5 години го съдят и само тормозят човека. И това при сума доказателства и т.н.
Същият го съдят и за някакви злата, евра, курви...

Шибана прокуратура... да знаете. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   05-02-23 11:10

Очаква се да правиш разлика между слух, полицейско разследване, прокурорско обвинеие и съдебно дело.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   05-02-23 11:14

Taka e asahi, за любимите ти Нексо няма нито: прокурорско обвинеие и съдебно дело. Разследвания и слухове.

Не знам що скачаш на абразурата като Матросов? Да нямаш някакъв материален интерес [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   05-02-23 11:20

Ориентирай се от криптопресата.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   05-02-23 11:23

Това по-скоро е цитат на прокуратурата, кажи сега за БарЦелона и защо тормозят момчето?
И защо така скачаш всеки път? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   05-02-23 14:11

Кой съм аз, че да казвам? Ако някой се чувства тормозен има начин да се защити.

Взимам отношение всеки път, когато се говорят неверни неща или се търси под вола теле. Все едно аз да те питам за отношението на Вселенския Патриарх към Македонска Православна Црква - Οхридска Αрхиепископија.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-23 19:14

още невероятни успехи на родната прокуратура.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   06-02-23 21:51

Поправям се. Тази тема не е за Прокуратурата и Бобоковите, а за NFT и крипто.



Публикацията е редактирана (06-02-23 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   10-03-23 15:17

Нещо пак се счупило.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-23 17:57

малеее последните 4-5 седмици се бях начел на статии от типа на - голям кит предрича високи цени за биткойон, биткойн ще се вдигне много и бързо, последен шанс да купите биткойн под 200К$, Етериума избухва до дни, хората изхвърлят доларите и йоаните през прозореца минават на етер.... сега ще има ред сополи, ред сълзи ако падне повече от 20%



Публикацията е редактирана (10-03-23 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   10-03-23 18:27

Докато на БК се гледа като на инвестиционен инструмент ще е така. Ако се ползва предимно за разплащане нещата ще се наместят.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-23 18:40

не става за търговия.

За да става за търговия, производство и т.н. една валута трябва да има плавно намаляваща или константна стойност.

Ако поскъпва или пада рязко нямам как да се използва за разплащане. Ако съм примерно пекарна и купя брашно за 2БК, направя хляб се окаже, че хляба го продавам на 1.5БК какво ще правя аз като търговец? Ми много е просто 0 няма да правя хляб , щото седейки си с 2-та биткойна и опитвайки се да живея от тях, ще съм по-богат.......

Ако пък за 2-3 месеца валутата се обезцвнява 80% като БК, пак не става. Ако взема от хляба 2 БК на дребно и отида за брашно, пък то рязко е станало 8БК... ми как да работя? Предния път съм имал за примерно 8 хляба брашно и сега ще имам за 2 без да има печалби и т.н. Демек на 2-та врътка съм фалирал...

Правителствата нарочно печатят пари и всячески избягват дефлация. А инфлацията гледат да я държат под 5%. Според някои 2% инфлация годишно е златното положение, което стимулира икономиката.

Демек ако биткойна беше мислен за разплащания и търговия, трябваше да има гарантирана инфлация от 2% годишно.......



Публикацията е редактирана (10-03-23 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   10-03-23 18:53

То е ясно, че с днешния БК това няма как да стане. Но ако с теб създадем блокчейн базирана мерна единица и се разплащаме с нея помежду си няма причина за страдание.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-23 19:22

Проблема е, че икономиката расте. Ако следваме БК модела пак ще и а проблем. Ще кажем мрежата ни има 5 фотокойна и повече няма. Почваме да търгуване и днес имаме 5 апарата за търгуване. Значи 1 апарат е един койн. Супер! Ама ако ни върви бизнеса и утре имаме 6 апарата или 8, а ФК са си пак 5 и имаме проблем. 1 апарат става 0.75 ФК примерно. Демек ако ти имаш апарати а аз ФК няма да направим сделка.

Това са някакви неща от класа ми по пазарна икономика в техническия университет КС от преди 15-20 години....в Софийския сигурно и по-сложни неща учат в стопанския факултет.

Демек при дефлация икономиката блокира. За това панически правителствата печатят пари ако има подобен риск.



Публикацията е редактирана (10-03-23 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-23 19:32

Те затова централните банки се пънат да създават управляеми дигитални валути, но на тях пък им наскачахме че били инструмент на Новия Световен ред... Няма оправия [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »