Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   20-01-23 17:08

Не бих се впускал в лични квалификации. Текстът от Закона за политическите партии, който се споменава, е чл.35. Публикуван е в бр. 6 на ДВ от 23 януари 2009 година. Би ли погледнал кое Народно събрание го е приело и какви гърбави и ПКП е имало в него?

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-23 17:26

Асахи като ти мине гърбавата селективна амнезия виж какво са гласували любимите ти мафиоти Юли 2019 и какво КС отмени Април 2021....


После пак ми обясни какво точно днес са обсъждали мафиотите в НС.

Заради тъпотиите които любимите ти крадци приеха, имаме сега подобни разправии със финасирането на партии.


А всъщност дори не са си намалили субсидиите и пак 20 милиона ще се раздадат на пратиите.... лошо няма ама закона е станал на гъз. Иди и го разгледай изборния кодекс.....срамно е че въобще съществува подобен парцал.



Публикацията е редактирана (20-01-23 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   20-01-23 17:28

Айде стига за днеска.... [beer]
























Утре пак [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   20-01-23 18:34

Ако темата съществува утре се оправяйте сами.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: victory13   
Дата:   20-01-23 19:18

Не съм съгласен, че видния от Банкя уважава само кеша и голда... Преди няколко години имаше шумна акция с конфискация на компютри и сървъри, според гешефтурата с крупна сума в крипто... Замете се, и ни дума от тогава.
Резултатът от текущото разследване е ясен, пак ще плащаме... Но как да очакваш хора да разследват крипто престъпления като не сколасват да преведат 200 страници испански. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   21-01-23 10:54

пратка/вирус

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: Admin   
Дата:   21-01-23 17:45

Здравейте,

каква е възможността да се ограничат политическите теми?
Дали ще има нужда от санкции?

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   22-01-23 05:53

Няма оправия според мен. Ако ние не се ограничаваме не вярвам и санкциите да помогнат.
Направете ако някоя тема е маркирана като политическа да не излиза за 2-3 дена примерно или нещо подобно. Може и да се заключи и трият мнения ама си трябват хора/модератори/.
И като се започне едно виене после - защо мен, а не него...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: mmjm   
Дата:   22-01-23 13:05


Темата в същността си не е политическа. Ние я политизирахме, но мисля, че това е поправимо.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   22-01-23 14:52

По-специално с намесването на сайта Сега и прокуратурата.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   22-01-23 14:58

asahi написа:

> Тежък ден за криптоброкерите.
>
> Удариха НЕКСО
>


Ко викаш? [smilie18]

И от там започнахме да коментираме любимата ти каскетура. Ама карай, се тая.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   22-01-23 15:29

Другите криптошарлатани като че ли каскетурата ги удари. Айде нема нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-23 19:27

асахи хайде гърбавата пропаганда да ни я спестиш. Ако не админите ще е добре, да се заемат.

Иначе извинявам се предварително за лиричното отклонение но....

нексо не продаваха нищо в България. Аз не съм видял тяхна реклама за банкиране, спесявания, лихви и т.н. Та няма как да ги съди някой за предлагане на кофти продукти в България.

Обаче нексо дават(ха) прехрана на 600 човека с добри заплати. От тия 600 човека около 3000 баби си взимат пенсиите. 10-тина кръчмета, няколко фитнес залички, хотелчета им върви оборота....

Сега чета щели да ни съдят за 1 милиард и сигурно ще закрият офисите в България.....

Както може да видите в темата не мисля нищо хубаво за крипто фирмите. Обаче 600 работни места са си 600 работни места. Ако аз бях премиер на България за 600 добре платени работни места щях да изривам земята, както правят политиците по света.


VW за които всички тръпнеха в очакване, май в най-добрия случай шяха да открият 1000 места със значително по-ниски заплати от нексо....и след като данъкоплатците им подарим 100-200 милиона евро....за фирми като нексо е редно доста доста по-голямо внимание от държавата....



Публикацията е редактирана (22-01-23 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   22-01-23 19:34

Изглежда имаме късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   23-01-23 21:20

Прокурор Летиша Джеймс в свое съобщение до медиите казва: Компаниите за криптовалута са ненадеждни и сенчести, но не са имунизирани от отговорност. За НФТ-тата нищо не казва. Вероятно там милионите не са толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-23 22:42

Да. Всъщност още преди година спряха продуктите им в САЩ. Интересно е, че без най-големия пазар в света пак са намерили какво да правят…и още по-интересно плащат заплати в България………

Днес тъй си смятах….около 100 компании като Nexo ни делят от стандарта на Ирландия - болници, училища, университети, пътища, пенсии. С лека ръка прогонваме една…..в Пик и Блиц маскарят още една изцяло БГ компания, която сама без помощ проби на световния пазар - правят уеб сайтове за,цял свят, но в България сме на път да ги обявим за враг на народа…….

Не знам…..от друга страна 50-тина фирми с размера на нексо ни делят от Сомалия.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-23 23:40

hotsnail: не исках да се намесвам в политическите ви пристрастия, но... няма как 100 компании като Nexo да ни делят от какъвтои да било стандарт. По простата причина, че те не произвеждат нищо, а фактически се явяват чиста финансова пирамида. Да, вероятно няма да си съгласен с мен, аз и не си налага мнението, но имай предвид, че тези структури имат сравнително къс "живот" - рано или късно се срутват, често с гръм и трясък. Може би все още не е дошло времето на Nexo, но края им няма да е много далеч във времето.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тя
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-23 00:04

600 заплати на месец от порядъка на 5-15 хиляди лева всяка. Поне така пишат тук там.

Това както писах са пенсии за около 3000 пенсионера като осигуровки и данъци. Да знам не всички данъци са пенсии…600 пенсии и 600 заплати на полицаи и лекари?

600 човека имат нужда от 600 жилища, 600 коли, 600 ката дрехи и ги сменят сигурно няколко пъти в седмица, няколко хиляди почивки на година, 120 хиляди обяда в разни заведения на година…. Нали се сещате, че подобна фирма с 600 човека спокойно може да е основна икономическа сила в един малък български град и да осигурява просперитет на 10-тина хиляди българи. Това се нарича мултипликатор в икономиката.

https://www.investopedia.com/terms/m/multipliereffect.asp

Това е важното за България. Умножи го по 100 подобни фирми с 600 добре платени служители и сметни какво значи това….или иди на екскурзия до Ирландия.

Същото е в обратна посока, ама с далеч по-малко фирми за съжаление ни дели от Сомалия. Демек затваряш нексо - 10-тина кръчми с 10-Тина служители веднага затварят, затварят няколко магазина за дрехи, 600 нови необслужвани кредита, спад на цените на имотите, многото други хора губят кинти, дига се бюджетния дефицит, пенсиите намаляват, съкращава се държавната администрация, вдигат се данъците, още фирми затварят…..икономиката отива на колапс.

Не опира до политика. Това е икономика.

Важното за България е колко човека наемат и колко плащат на служителите си. Това е.


Аз не харесвам бизнеса на нексо и крипто историите. Аз обаче харесвам, че плашат добри заплати от които бая българи живеят. За това си мисля, че подпбна акция трябва да е много ама много крайна мярка и да е 100% подкована юридически…… а май май не е

ПП пример който гледах на живо донякъде в България е Пазарджик. Около 2000-та година там пари влизаха в общи линии само от бюджета - пенсии, държавни заплати - беше повсеместна мизерия и разруха. Сега има явно няколко фирми дето нещо произвеждат, други имат складови бази за България. Покрай тях се появиха по-големи магазини, кръчми, града заприлича на нещо…..не е щото тия фирми стопанисват кръчмите или магазините или боядисват колчетата по улиците. Просто в града влизат отнякъде свежи пари през заплатите на служителите и така целия град тръгва. Тия пари се завъртат в града и виждаш нови блокчета, нови магазини, кръчмета…..поне за мен като външен човек града сериозно отлепи.



Публикацията е редактирана (24-01-23 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тя
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-23 00:31

Прочие тия дни две подобни странни за мен фирми като нексо обявиха фалит. Едните бяха Genesis. Има едни други Gemini, дето съкратиха 10% от служителите си. Хубавото е, че някои от вече фалиралите фирми през 2022 все още си плащат заплати на служителите и дори обмислят излизане от фалит - BlockFi. Не знам къде ще иде тая работа.

За мен цялото крипто е пирамида, но пък много пари има там вече и може би ако се нормализират очакванията за доходност в рамките на 4-5% годишно ще оцелее технологията.



Публикацията е редактирана (24-01-23 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   24-01-23 10:28

Обратен пример на Пазарджик е Детройт след спада в автомобилния бизнес.
Това е юридическото лице на Нексо в България. Някой може ли да провери колко служители има в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тя
Автор: localhost   
Дата:   24-01-23 10:43

hotsnail написа:

> За мен цялото крипто е пирамида, но
> пък много пари има там вече и може
> би ако се нормализират
> очакванията за доходност в
> рамките на 4-5% годишно ще оцелее
> технологията.
>


Киро, сега банките дават по 4-5% годишна лихва.
При криптото без много зор е на ден [smilie5]

Съответно си има и рисковете, но къде няма риск.

Да добавя за оцеляването - ще оцелее ако има някаква полза от нея, засега е само залъгалка за бързо забогатяване + инструмент да прехвърлим едни пари без да ни видят [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-01-23 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-23 13:07

Хахаха 80% надолу е цялото крипто за 12 месеца… ти обаче правиш 5% на ден… браво . 80% надолу за нормален актив е почти като закриване…… ама криптото явно…..

Да доходността от крипто не трябва да е по-висока от лихва в банка. Това имах в предвид.

Дори трябва да е леко негативна т.е.-4% или -5% ако просто си седят в портфейла. Ако ги вложиш в някой като нексо е 4-5%

Иначе не може да работи икономиката. Ама е сложно да обяснявам. Може да слушаш някоя лекция по икономика. Примерно г-н Варуфакис добре ги обяснява нещата и има негови обяснения доста публикувани.

А днес поредна невероятна победа на българското правосъдие съчетано с възцаряване на справедливост в невиждан мащаб и качество



Публикацията е редактирана (24-01-23 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   24-01-23 13:24

Пак ли на политика го обърнахме?

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: E.Yonkov   
Дата:   26-01-23 18:33

> Да, трансакцията можеш да я видиш,
> но между кого и кого е не можеш да
> видиш. Това свойство се ползва за
> пране на пари и за финансиране на
> престъпни дейности, вкл.
> тероризъм.

Абе не е като да няма инструменти за анализ между кого са трансакциите. Некои отговорни органи дори ги ползват. [smile]
Има разбира се и инструменти за скриване на тази информация, както и криптовалути, на които анонимността им е основната сила, но тях май малко ги ползват.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   26-01-23 19:11

Всеки обвиняем се стреми да се представи пред обществото като невинен и набеден. Много малко са тези, които ще кажат - така беше, виновен съм. Поради тази проста и отдавна ясна причина значение имат само фактите, изнесени в съдебната зала. Поради същата причина и аз не взимам тези изявления насериозно.

Имам обосновано предположение, че тази вечер по медиите ще се леят още криптосълзи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »