Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 10:55

Пуснах сълза за Лупи.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: stef7   
Дата:   18-01-23 11:58

За NEXO нищо не мога да кажа но в световен мащаб изгърмя една доста голяма , разбирайте много милиардна пирамида свързана с криптовалутите. Cryptocurrency exchange FTX начело със Sam Bankman-Fried и свързната с нея cryptocurrency trading firm Alameda Research . Крипто боклука малко пак тръгна нагоре след огромния срив, но както писах в началото глупаци на този свят много [smile]. Този цикъл вече се повтаря за 2ри или 3ти път. Алчността така замъглява разума, който и без това е кът, че свят да ти се завие. Който му е интерсно може да прочете как въпросния господин Sam Bankman продавал на мастити инвеститори от мастити фирми крипто ала балата си, докато играел компътрни игри [smilie5] и те се кефели даже.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-23 12:30

Малко ми се губят новините от родната сцена, но насам по чужбинско достигат съобщения за нова 'българска следа' - в Перник била пусната нова оригинална криптовалута - пребиткойн[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: petervassilev   
Дата:   18-01-23 14:51

Това е като да започнеш да обясняваш основите на теорията на вероятностите на човек, пристрастен към хазарта.

Ефектът е нулев, дори обратен. В неговия свят важат други теории. Въпреки че организаторите често създават схемите си използвайки теорията на вероятностите.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: mmjm   
Дата:   18-01-23 15:59

Като стана дума за официалните източници на прокуратурата, след тези техни разкрития и при положение, че Сийка Милева все още е PR на ПРБ ми е много трудно да приема сериозно всичко публикувано на сайта им.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   18-01-23 17:00

Недей така, asahi още им вярва. Не убивай детското в него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 17:34

Какво означава да им вярваш или не? И какво значение има вярата на един човек в нещо, от което не разбира? Защото съм сигурен, че не разбираш от наказателно право. Аз също не разбирам. Факт е, че съдът им вярва и образува дело съобразно направеното обвинение. По-натам коя теза ще приеме съда - обвинителната или защитната - не е въпрос на вяра, а на доказателства. До които пък ние нямаме никакъв допир, защото нито ни е работа, нито разбираме. А ако някой тук се чувства по-добър адвокат или прокурор на съответното професионално поприще има много работа за него.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-23 18:27

asahi проблема е, че нашата прокуратура няма и една осъдителна присъда за престъпления на хора от това ниво за последните много години. Няма осъден министър или едър бизнесмен и един е тъй за показно. Осъдиха една фризьорка, която няколко месеца бе кметица и явно разръчка далаверите, не вярвам да е завела свои далавери или нещо друго. Направиха постановка по ченгесарски обичай и я опандизиха…..друг случай голям не знам. Има там осъдени 4-5 келемета за корупция по по-малките градове. Най-вече синове и братчеди на кметове…..дори може да спекулираме, че нещо друго са прегрешили и за това са ги стреснали…имаше един сенилен човек, шеф на Топлофикация, дето беше редил далавери с майка си….вероятно бушон за големи политици, но до политиците не се стигна.

Кандидат премиерката ни беше изгонена от място на зам министър преди 15-Тина години по молба на ЕС заради корупция…но я изгониха без да кажат защо и без дори да се заведе дело в което да се гледат фактите…..



Публикацията е редактирана (18-01-23 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 18:49

Проблемите, които виждам, са два:
1. Очакваш прокуратурата да осъди, а тя не осъжда. Осъжда съдът.
2. С лека ръка оправдаваш осъдените без дори си се доближавал до делото. А те най-често са осъдени на 3 инстанции, от три различни съдебни състава.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: E.Yonkov   
Дата:   18-01-23 18:59


> дори не знаеш какво значат
> половината думички обаче нали си
> прочел няколко статии до средата и
> дай да се правим на велики. Крипто
> феновете изглеждат супер жалки
> отстрани. Не разбирате дори какво
> се говори извън групичките и
> каналите за крипто.
> Индоктринирани сте с глупости,
> които нямат грам общо с
> реалността. Това което написа
> единствено показва колко нямаш и
> идея какво обсъждаш

То аз написах, че въобще не съм от най-върлите криптофенове, но предполагам, че за мен става въпрос. Не съм наясно с техническите тънкости, което си личи, така че с програмисти въобще не ми е по силите да споря (прост железар съм). Ама дай някакви по-конкретни аргументи, че общи приказки от сорта на пране на пари, екология и т.н. звучат несериозно, при положение, че всеки който иска може да види всички трансакции в блокчейна, а електроенергия харчим за какви ли не дивни простотии. Вероятно пак го формулирах тъпо, извинявам се за което.

Аз съм просто един от тия дето не им харесва как работи системата. Възможно е и тука да съм в грешка - като гледам примерно при тези умопомрачителни кражби (тук включвам корупция, конфликт на интереси, проценти дадени за нещо си на служители, на които ние им даваме заплата ...), какъв висок рейтинг имат некои индивиди дето трябва да пишат обвинения, вместо което просто си разхождат стилните каскети... За дивотиите, които се правят в световен мащаб да не говорим.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: mmjm   
Дата:   18-01-23 19:00

Поне аз не очаквам прокуратурата да осъди, когото и да било. Очаквам в рамките на правомощията им да събират законно достатъчно и годни за съда доказателства, на база на които да изграждат и защитават обвинителните си тези и съответно да се стига до осъдителни присъди. То не че и сега няма присъди по т.нар. знакови дела, но те са са с/у прокуратурата, чат-пат и с/у държавата.



Публикацията е редактирана (18-01-23 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 19:26

"Автор: E.Yonkov
Дата: 18-01-23 18:59

...

всеки който иска може да види всички трансакции в блокчейна"

Да, трансакцията можеш да я видиш, но между кого и кого е не можеш да видиш. Това свойство се ползва за пране на пари и за финансиране на престъпни дейности, вкл. тероризъм.

Ако сте жадни за сензации може да посетите страницата на Върховния касационен съд


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-23 21:57

Asahi преди нещата малко да заприличат поне на Румъния, въобще няма какво да обсъждаме, дали имаме съд и прокуратура. Всичко друго са оправдания.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 22:20

Румънците пък си мечтаят за нещо друго. Нищо ново под слънцето.

Междувременно удариха Bitzalto. Към края на декември са ударили FTX. През септември Thodex.
Това ще се окаже доста рисков бизнес.



Публикацията е редактирана (18-01-23 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-23 23:15

> Това ще се окаже доста рисков бизнес.

Винаги е бил. Риск и печалба са обикновено ковариантни, макар и нелинейно и не-каузални (без причинно-следствена връзка). Печалба и алчност са в корелация. Алчността заслепява и практикуващият напълно игнорира другата променлива (риска).

В цялата тая картина има единични 'щастливи овчарчета', за сметка на многобройни 'нещастни овчици'.

Не е ли така навсякъде в живота? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   19-01-23 00:22

Често се среща. Тук странното за мен е, че съдбата на щастливите овчарчета поражда съчувствие вместо порицание.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-23 01:07

> Често се среща. Тук странното за мен е, че съдбата на щастливите
> овчарчета поражда съчувствие вместо порицание.

Нямах предвид пастирите-злодеи, които карат овцете не към пасището, а към кланицата. 'Щастливо овчарче' нарекох хазартните играчи, на които (както на рулетката или на ТОТОто) е провървяло и не са си загубили гащите, а са направили някой лев (но честно - рискувайки само себе си и без да завличат други. Те не са нито за порицание, нито за съчувствие - а за (благородна) завист.

Онези 'злите' - използват примера на късметлиите за 'блеснА' - лъскава примамка, на която рибоците се хвърлят като невидели. Уловените рибоци (закланите овце) не заслужават съчувствие: всеки е длъжен да бъде умен. А за коварните им водачи към пропастта порицание не е достатъчно. Трябват си Крумови закони за тях [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   19-01-23 06:52

Всъщност поради неразбиране или нежелание от страна на някои хора, темата се отклони леко от NFT.

Според мен, нито биткойните, нито NFT имат някакво реално приложение за момента, а дори и за в бъдеще. Те предлагат едно 'решение' на проблеми, които не съществуват. Това обаче не пречи на доста хора да направят едни пари от тях - както и всяко друго нещо, щом има пазар защо да не се търгува.
Всеки е достатъчно голям (няма да пиша разумен) да си прецени кое и как може да използва от тия нови технологии, течения, писъци на технологичната мода и т.н.

NFT доста се доближава до фотографията - предлагат ти нещо 'заснето' в определено време и ако искаш, купуваш. Щом някои фотографи продават снимки за милиони, ще се намерят фенове и за NFT.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   19-01-23 13:22

От доста време маркетингът измисля някаква необходимост и любезно се заема със задоволяването и. Последната тъпня, за която чух, е безглутенова бира.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   19-01-23 15:47

Ако намеря такава, ще ти купя [smilie5]

Виж попрочети за родната прокуратура как се бори с новите технологии - https://www.segabg.com/category-observer/5-neudobni-vuprosa-za-akciyata-sreshtu-nexo

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   19-01-23 20:11

Дай го малко по-критично. Започни с източника.

"1. Колко солидни са доказателствата на прокуратурата срещу Nexo?"
отговорът на този въпрос ще даде единствено и само съдът. Отговорът е уникален за всяко дело и няма как да важи за всички случаи.

"Както никога досега обаче, държавното обвинение отказа да назове имената им..." Това е решение единствено и само на наблюдаващия прокурор. Общественото очакване не е фактор в разследването. И слава Богу!

"Нищо от съществената част на обвинителния акт, който предстои да се изготви, не намери място в презентацията на прокуратурата..." Също като горното. Май бъркат разследването с Шоуто на Слави.

"2. Има ли прокуратурата експертизата да докаже вина на Nexo?" Проуратурата няма експертиза да сравни едни пръстови отпечатъци. Това не и пречи да ги прилага като доказателства. Случаенос? Или непознаване на видовете и способите на доказване? Кой не знае да чете чл. 136 на НПК.

"3. Защо прокуратурата се активизира точно сега?"
Същият е въпросът защо не се активира вчера, защо не се активира утре. Иначе са се активирали през септември месец, ама май няма кой да ги попита. Това е пример за въпрос-твърдение. Отговорът не е важен. Подобно е намесването на Уорън Дейвидсън. Името му не е споменато в молбата за правна помощ от американските прокурори. Ама като ще се прави пушилка всякакъв боклук е подходящ.

Тема за сериозен разговор би бил този доклад , ама пък иска много четене. За пропагандни цели се търси нещо по-лесно смилаемо.

"4. Има ли Nexo политически гръб?" Според мен има опити да си създаде политическа подкрепа. Но защо го правят не мога да разбера. Може би по някакъв стар навик?

"5. Ще плащаме ли обезщетения?" Това беше от репертоара на всяка мутра, спипана на тясно. "Ченге, ще те уволня! Не знаеш кой съм!" Тук вариантът е по-мек. Често "съдът в Страсбург" се намесва като аргумент в наказателни дела, въпреки че той няма нищо общо с предмета им. Ама звучи някак оправдателно. А обществото обича да кълве на такива пикантерии.

И за финал ще се повторя - дай го по-критично.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   19-01-23 20:15

"Автор: localhost
Дата: 19-01-23 15:47

Ако намеря такава, ще ти купя [smilie5]"

Мерси! Един мой познат ще започва производство и вече ми предложи да я пробвам. Току-виж се получи добра!

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-23 10:40

Май прокуратурата за пореден път се изложи. Оказва се, че акцията срещу НЕКСО е изцяло политическа и няма никаква съвместна работа с международни партньори.

В САЩ са стигнали до споразумение с властите и са платили глоба за това, че някакъв техен продукт не бил баш както трябва.... и вече в САЩ не се разследват за нищо. Не се разследват за преводи към Иран, Русия или арабски терористи ....

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   20-01-23 10:52

Споко, сега ще дойде асахи и ще каже, че ще намерят доказателства.

Горката прокуратура - няма и един лев да вземе... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   20-01-23 11:00

Фактът "в САЩ са стигнали до споразумение" как обуславя заключението "няма никаква съвместна работа с международни партньори"? Спразумението с US регулаторите урежда претенциите им за работата на Нексо на американския пазар. Според съобщението на БНР "Nexo се съгласи да плати два транша от по 22,5 милиона долара за уреждане на такси по повдиганите обвинения от SEC и от държавните регулаторни органи на САЩ, посочва Комисията за ценни книжа и борси. Компанията също така се съгласи да прекрати продажбата на своя продукт на американски инвеститори."

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »