Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Slivenski   
Дата:   25-12-21 12:33

Има още нещо - focus breathing... Сони май са го решили тоя проблем? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-21 12:45

Да, това е нова екстра само на тоя модел, дето си харесал. Май работи само на Сони обективи. Със Сигма, Самянг и Тамрон май не работи. Леко подрязва кадъра, докато фокусира, за да не се променя кадрирането.

Ако ще се ползва и за видео Сонито сигурно е доста по-добър вариант. В 4-ката са предимно за видео новите екстри. Въртящия се екран, голям HDMI, ергономията (отделни са настройките и паметта за видео и снимки, препрограмират се всички бутони включително затвора), 10 битов вграден запис, 4к 60 в кроп, новите им цветове и cinetone (по естествен е цвета на кожата, cinetoneе лесен за обработка), влогърския АФ т.е. следи ти лицето, докато не вдигнеш продукт някакъв пред камерата и сменя фокуса на продукта, после се връща на лицето ти, куп настройки за АФ как да прави преходите, запис на данни от жироскоп, вградена електронна стабилизация с жироскопа, режим на web камера през usb (работи директно с повечето операционни системи, не ти трябва драйвер или приложение, 1280х720 е на моята а7с. На а7м4 може и да прави ХД трябва да видиш).......


ПП 4К може да прави директно към компютъра през USB, малеее https://helpguide.sony.net/ilc/2110/v1/en/contents/TP1000431000.html



ППП ама 4к с 15к/с. По-добре Full HD до 50к/с



Публикацията е редактирана (25-12-21 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: avo   
Дата:   25-12-21 17:06

Nikon Z няма 24-105, беше обявен, че ще има, но изкараха 24-120 f4 S. Имам го от два дни, предстои да го тествам спрямо предишния им 24-70 f4 S. Според малкото все още ревюта би трябвало новия 24-120 да е поне толкова остър, колкото 24-70, или малко по. Ако наистина е така след като поснимам с него няколко седмици, ще пускам 24-70 за продажба, въпреки, че ми е любим и на мен. Просто на 100% се припокрива с 24-120 и няма да го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Zdram   
Дата:   25-12-21 21:15

Аз бих сложил на везните при избора на система и сервизното обслужване у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Slivenski   
Дата:   26-12-21 10:48

Автор: Zdram
Дата: 25-12-21 21:15

Аз бих сложил на везните при избора на система и сервизното обслужване у нас.

------------------------------


Така е. Имал съм само един досег със сервиза на Никон преди години. Един счупен обектив за 2000 лева... Те ми обявиха цена 1600 лева за ремонт и приятелски ме посъветваха, че е по-добре да си купя нов. Аз им казах, че няма да дам тия пари за ремонт, нито ще си купя нещо друго от тях повече. [smilie25] [smilie18]

Дано при Сони е по-различно. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-21 11:30

Stemark, да са живи и здрави, поддържат Сони. Каквото съм имал проблем са го оправили. Много са коректни и внимателни. Дори като има части да чакат, ми връщат нещото, ако работи що годе, докато дойде частта. После нося, когато и аз и те имат време и става бързо и удобно.

С обективите до колкото знам от тях някои неща са сложни. Изисква се специализирано оборудване. Та за сложни ремонти май в Полша ги пращат. Други неща ги правят.

Цените не знам. Сони на дали са по-евтини от Никон.

Иначе на Сони камерите след регистрация май се удължава гаранцията с година. Поне на моя а7с преди година така стана.

Сони продават и удължени гаранции и някаква застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-21 10:51

примерни кадри с никон 24-120/4 от DPREVIEW.

Попаднах на това и реших, че може да е интересно.

Сонито 24-105/4 също е добър обектив. Има ревюта доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-12-21 10:53

Май никой не спомена цената на XQD картите, а си е важно защото никона единия слот е такъв. Ако ще се купува една карта е ок... 500лв и готово ама ако ще се купуват повече не виждам ценово предимство за никона.

Иначе и аз мисля, че ако ще се сменя система - не е добра идея. Ако си имаш обективи и т.н. за едната система си карай с нея. Вече, ако искаш да сменяш с ясна идея какво търсиш в другата система и планираш нещата дългосрочно с обективи и т.н. - да.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: DVisulas   
Дата:   27-12-21 11:57

Здравей, 24-70 ф4 е скъп когато го закупиш отделно, но е зверски евтин при комбинация като китов. Никон също така обявиха 28-75 ф2.8, който ще е около 1800-2000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Slivenski   
Дата:   27-12-21 12:31

Автор: DVisulas
Дата: 27-12-21 11:57

Здравей, 24-70 ф4 е скъп когато го закупиш отделно, но е зверски евтин при комбинация като китов.

------------------------------------

Предполагам, че става дума за никонския 24-70.

Но моят проблем е, че май започвам страхотно да си падам по камерата... За Сони А7IV говоря. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Slivenski   
Дата:   27-12-21 13:00

Иначе за картите - днес от сутринта точно това гледам. [smilie5]

И се чудя дали 256 или 128 и колко видео на най-високата настройка може да събере всяка от тях.

Май клоня към Sony Tough M-Series SDXC 256GB - 360 кинта. Пак не са малко пари. А трябват поне две, дееба! [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-21 13:35

Виж някакви тестове, колко бързо пише камерата. Хубаво е да се съобрази това, за да не чакаш много за писане и да не купуваш екстремно скъпи неща.

тук намерих един тест

Изглежда ти трябва G карта или друга, която поддържа 250-300МБ/с ако искаш да снимаш безкрайни серии с lossless compressed RAW.

А за ултра качествения ALL-I запис явно трябва 700 МБ/с карта от тоя новия модел CF Express A.

С М-ка изглежда ще има прекъсвания в серийната снимка дори на JPEG, ако тоя тест е достоверен.

То може и в ръководството да ги пише тия неща. Виж и там

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: uri64   
Дата:   27-12-21 13:38

> Май клоня към Sony

Come to the Dark side my son….we have cookies [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-12-21 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Slivenski   
Дата:   27-12-21 15:25

Гледам едно видео - един пич обяснява, че ако се записва на 4К/60 4.2.2 на 10 бита, прави 600 МВ в секунда - което означава, че 128 GB SD карта ще се напълни за около 20 минути. Ако правилно съм разбрал. Което значи, че ще трябва и доста добър компютър и SSD външни дискове, с които да се свали записаното в рамките на няколко минути. Или много карти...

https://youtu.be/_rXi-6SDQBA?t=272


[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: uri64   
Дата:   27-12-21 15:34

Мечо Пух го е казал - “Колкото повече - толкова повече” [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-21 15:58

Ами виж ръководството.

Тя има куп формати на запис. Това с 25 минути е само за най-дебелия кодек. До колко е смислен и кога тоя кодек не знам.

Някои дето се занимава с видео може да каже, кое е що годе смислено и за какви цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: Yog   
Дата:   27-12-21 19:18

Видеото се пише с 600 мегабита в секунда. Делиш го на 8 и ще разбереш колко мегабайта са. Пак бързичко ще напълни картата, но не каквото си написал.
Също така, високият битрейт освен недостатъци (големия размер) има и предимства - понеже видеото не е силно компресирано, компютърът ти ще го движи по-лесно в монтажната програма или дори в плейъра.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 IV vs Nikon Z7 Mark II
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-21 19:23

Yog точно го е сметнал. Сони казват 25 минути на 128 ГБ карта

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »