Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   26-11-21 12:09

Здравейте всички,

бих искал да ви поканя на „ГНЯВ“ - третата ми самостоятелна изложба, която ще намери дом в галерия „Синтезис“ от 9-и декември 2021г до 16-и януари 2022г.


https://i.imgur.com/c3X9YZe.jpeg




Това е цикъл от 16 изображения, създадени в период от около половин година. Всяко от тях показва поток на мисълта, облечен във визия, чрез който в живота си се опитах да стигна до корените на тази мощна емоция. „ГНЯВ“ е един диалог, проведен от мен със самия мен. Това е фрагментиран, отчасти метафоричен, но най-вече напълно откровен и директен портрет на мислите, прекарани в едно гранично състояние – време, чрез което животът ми показа, че е жизненоважно да разбера гнева си в дълбочина - да го приема, да стъпя на него и чрез силата му да насочвам поведението си, вместо той мен да насочва.

Показаните 16 работи са основата на един Път, по който съм още в началото и зная, че той иска доживотни усилия, тъй като посоката невинаги е само нагоре. Но от мрака, тишината и пулсиращия фокус на човека, избрал да се изправи пред него, успях да създам този цикъл от работи - амалгама от всичко, достигнато до момента като професионално познание и строго лични размисли по темата, която сега ви каня да споделим.

Изложбата ще бъде придружена и с няколко допълнителни събития, които ще обявим своевременно.

Поздрави!

И.
http://www.ivaylopetrov.eu/

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   26-11-21 12:10

линк към събитието, където ще се публикува и повече информация около нея: https://www.facebook.com/events/318460266770119/

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Djoro   
Дата:   26-11-21 12:20

Ръкопляскам , адмирации и за творбите, наистина "творби"!

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: scuba_d   
Дата:   26-11-21 14:04

Прекрасни неща! Поздравления. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: petervassilev   
Дата:   26-11-21 14:39

Бул. "Васил Левски" във Варна, Пловдив или София?

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-21 15:20

Галерия Синтезис е в София.

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Raffito   
Дата:   26-11-21 19:19

Ей тази ме кефи...


https://i.imgur.com/U6FXeB1.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: val2007   
Дата:   27-11-21 01:31

Рафито! Прекрасно е, че си това, което си бил винаги! Остани си винаги такъв!

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: stb   
Дата:   27-11-21 10:02

Адмирации за творбите!

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: ombre   
Дата:   27-11-21 14:15

Поклон човече.

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   02-12-21 14:00

благодаря ви за думите!

до откриването остава точно седмица.

https://www.youtube.com/watch?v=NoHylI6X8cQ
<- тук можете да навлезете в част от средите, които ви каня да споделим в галерия "Синтезис". заповядайте! ( :


Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: linken   
Дата:   02-12-21 19:56

Адмирации ! За мен това е повече като дигитално изкуство, отколкото фотография, но всеки с мнението си.
Успех и още много изложби [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Dianski   
Дата:   02-12-21 20:29

Уникално

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   06-12-21 18:41

в "Хоризонт до обед" говорихме накратко за изложбата, която предстои и ако на някой му е интересно, може да бъде чуто оттук

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: MixMike   
Дата:   17-12-21 11:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   21-12-21 12:46

тези дни ГНЯВ гостува и на bTV, материалът може да се види на техния сайт, а изложбата продължава да изглежда по-яко на живо, отколкото където и да е из интернет.

за думите нагоре - благодаря!
заповядайте!

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: asahi   
Дата:   21-12-21 13:47

БНР Хоризонт е най-фотографската българска медия.
Успех с изложбата!

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: doktora   
Дата:   21-12-21 13:59

Браво!
Ще се посети.

Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Vinsent   
Дата:   22-12-21 15:25

На представянето на книгата си във Фотосинтезис, Бони каза добри думи за изложбата. После чух и отрицателно мнение. Посетих я. Във възторг съм от добре пресъздадените идеи. Срещнах уважаваните от мен фотографи. Беше радост за душата!

Изложбата е страхотна!!! Браво Ивайло! Ще се радвам, ако съдбата позволи, някога да се запознаем лично! Ако имах възможности, бих си купил някои от прекрасните ти произведения.

Във връзка с това, бих искал да продумаме накратко за жанра "експеримент".
Моето мнение е, че това понятие беше въведено по времето на т.н. соц.реализъм. Стил, който няма нищо общо със законите на творческого търсене. Още в онези времена имаше творци, като бай Владо Димчев, които използвайки възможностите на филмовата фотография - монтаж, соларизация, изохелия, изохромия и др., внушаваха по-силно и експресивно идеята си около традиционното фотографско изображение.

Мисля, че жанра с име "екперимент" не заслужва да съществува. Къде е експеримента в невероятните фото-внушения на Ивало Петров?

Живеем във времена, когато чрез цифрови методи и програми можем да постигнем по-силно въздействие. Възхищавам се и благородно завиждам на Ивайло за творческата фантазия и реализация!

Бъди здрав, Ивайло и още да ни радваш със страхотното ти творчество! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ГНЯВ - изложба на Ивайло Петров
Автор: Darksorrow   
Дата:   22-12-21 18:18

Vinsent, на всички желая съдбата да е рекла да сме здрави и по Пътя си убедени - в посоката, която е важна лично за нас.

Ако това имаме, другото се подрежда - ето, например аз съвсем често пия следобедни капучинота точно във Фотосинтезис и макар светът да е към момента малко особен, все още гледам да се появявам регулярно там. Ако се случи да се засечем, удоволствието ще е мое.

Знаеш ли, навремето аз тръгнах именно от фф.нет и корените, мисленето и подходът ми към създаването на изображенията и към момента са до огромна степен фотографски. Самата логика на подредбата на сцената, осветлението и тн, и тн идват именно от тях, независимо, че с времето осъзнах, че само чрез традиционните фотографски практики просто не бих могъл да стигна до там, докъдето винаги съм усещал за нужно лично аз да достигна - разбира се, първо в главата си.

И до момента още не съм, но че изобщо имаме шанса да си пишем неща като тези, то е вече, вярвам, немалко.

Всъщност, тази серия не беше планирана да я има по принцип, но той животът рядко се интересува чак толкова от нашите планове, знаеш, и почувствах за нужно да я реализирам посредством каквото там времето, животът и безкрайно дебелата ми глава са ми дали възможността да науча и да мога на този етап от практиката си. И истински ценя всичко, защото зная, че не на всеки е дадено и съм безкрайно благодарен - за него и за хората, с които този Път е бил споделен.

И ако показаното тук е било по някакъв начин ценно и интересно и за друг, това е вече повече от очакваното и е удоволствие да го чуя, защото е гарантирано много искрено, но и, наясно съм, малко интровертно и самовглъбено.

Оригиналите от галерията, разбира се, се продават - в света ще съществува единична бройка от всяко едно от тях (отделно от авторското копие) - само тези, показани на стените. При интерес към спокойно можеш да попиташ хората там или директно мен самия.

При всички положения за думите благодаря на теб, а и на всеки, който е избрал от собственото си време да посвети.

Светли дни да са идните.

И.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »