Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   17-12-21 23:14

Здравейте,

Искам да ви разкажа за севризното обслужване на Динфос -> Канон --> Вю Поинт -->Румънският сервиз.

За всичките години до сега, не ми се беше налагало да ползвам гаранционен сервиз и така до преди 5-6 дни.
По закон гаранционното сервизно обслужване трява да се случи в рамките на до 30 дни.
Особен е горчивия вкус, който човек неминуемо изпитва, опре ли до гаранционно обслужване в БГ. Меко казано съм много разочарован от Динафос, пазарувал съм си доста неща от тях и ми харесвахте.

На 22ри Октомври 2021ва закупих тяло R6 на Канон от Динафос, като за целта върнах чудесно работещо фуллфрейм тяло. Платих почти 5К лева с отстъпката и доволен си тръгнах от магазина. 50тина дни по късно забелязах едни странни линии в дясната част на кадъра и някак много бързо разбрах, че проблема е в сензора, но бях спокоен предвид факта, че Динафаос са голяма фирма, продават скъпа техника и не биха оставили клиентите им да страдат или да ходят по мъките. Да ама не... В Неделя вечерта на 12ти Декември им написах един мейл и им пратих снимки да видят дефекта. На следващият ден до обяд нямах отговор и направо отидох при тях в магазина. Хората на касите малко се стъписаха, като им казах защо отивам и минута по късно се появи един човек - Мирослав Илиев, който много любезно ми обясни, че Динафос нямат сервиз и че в мейла до мен е дал лнк и инфо, къде да ида да си занеса чисто новота камера с дефект. Леко ми падна ченето, но бързах и отпраших към "Вю поинт" - официалният сервиза за фото и видео на Канон България.
Приеха ми камерата, дадоха ми протокол и аз зачаках...

В мейла на Мирослав Илиев се казваше, че много би се радвал на обратна връзка и да съм споделял за отношението към мен в сервиза.
Хората там бяха мили, отзивчиви и пестеливи на информация. Мирослав също казваше, че ако се случи ремонта да е повече от 5 дни да се свържа с него за да се опита да ми намери оборотно тяло... Казах си ей големи са пичове момчетата от Динафос, браво така трябва. Обнадеждих се че има отношение и желание за разрешаване на даден проблем на клиент, което в Бг не ни е силна страна.
Естествено изпълних молбата на Мирослав и веднага върнах обратна връзка.
В края на мейла написах и за най-голямото ми притеснение - ако се случи да повтарящи се дефекти и тръгне тялото по серивизи, как и от кого мога да искам да бъде подменено? - отговор не получих...
Изминаха няколко дни на едно гадно чакане на нещо да се случи. Нищо не се случи. Обадих се в сервиза и от там ми казаха, че проблема със сензора не може да се разреши в България и тялото ще пътува при специалистите в Румъния... Попитах какво му е ? Отгвор не получих, но съвет да изчакаме Румънците, които щели да кажат.
Натъжих се. Почти Коледа е и вероятно няма да видя и ползвам камерта си тази година. Щеше доста да ми трябва сега по празниците, но бях спокоен понеже очаквах да получа оборотно тяло.
Обадих се на Мирослав и му разказах какво се случва и че вероятно скоро няма да си получа тялото и че искам да ми каже откъде и как мога да получа обортното тяло за което говореше в мейла си до мен. Той обаче не ми каза как да стане това, а любезно почна да ми обяснява, че ще се обади на Канон България и ще ми се обади после и тн. От къде да взема обортно тяло не разбрах...
Казах му че се притеснявам за това, че някакви Румънци ще ми ровят чисто новата, но счупена камера, а той любезно ме увери че Румънците били много читави и че от сервза в Италия напоследък се дънели... Така, да знаете, ако ви се случи проблем с Канона, непременно да искате да ви изпратят техниката в Румъния, а не в Италия...
Няколко часа по късно Мирослав ми звънна и каза че говорил с Канон България, но не ми каза от къде да получа тялото, обортното тяло от което имах нужда, ами почна да ми обяснява да съм си бил регистрирал техниката в CPS Canon и да събирам точки за сребърна, златна или платинена карта и евентуално тогава можело нещо да се случи.В най-добрия случай - приоритетен сервиз и по бърз ремонт.
Но вече за обортно тяло и дума не се обелваше...
Отново зададох въпроса за евнтуалната подмяна на тялото и ми бе отговорено, че ако се повтори 1 дефект 3 пъти - Канон нямало как да откажат подмяна. Естествено аз попитах какво да правя, ако се появи друг дефект ? Накратко, отговора е събираш 3 капачки и ти дават бира, но когато ти ти изтече гаранцията...
Напомняше малко на оная случка от Параграф 22 дето все им увеличаваха полетите преди да се уволнят от армията...
Сайта на Канон е доста бъгав и циклещ - прекарах около час и нещо в опити да вкарам серйини номера, дати на закупуване и тн и тамън сколасах за Силвър кард и се оказа, че сега пък(не ясно колко време) трябва да се случва оторизация някаква, провекра на данните, че можело да искат разни докзателства за покупка и тн - имам ги...
Разочаровах от Динафос и Канон. Толкова, че вероятно ще избягвам Динафос за следващи покупки, а ако за нещастие проблемите с камерата продължат, ще бия хикс и на марката.

Обобщение - при изправно и работещо фул фрейм тяло, върното за да ползвам отстъпка от цеата на R6, и платени 5000 лева съм без 2 броя фотоапарата, без 5000 лева, но любезно пратен на майната си за около месец+...
Динафос не носи отговорност и не се опитва да реши проблема на клиентите си, а по скоро любезно се измъква от ситуацията.

...взехме ти парите и работещия апарат, сега ходи се разправяй с Вю Поинт и с Румънците, но непремнно да ни кажеш как е минало...

Личното ми мнение е че хич не ви пука и очаквах повече от вас срещу похарчени не малко пари сега, а и преди...


П.С. Помислили са и за Коледен подарък - Срока за сервиз почвал да тече от датата на която тялото било стигнало в Румъния. Аз дори не знам къде е тялото в момента...

Благодаря ви Динафос, Канон, Вю Поинт и на Мирослав Илиев за любезността и съдействието с линкове към сайтовете.

Имайте си едно на ум и дано никога не ви се налага да опирате до гаранциония сервиз.
Аз ще чакам Румънците да ми оправят камерата и ще ви пиша да знаете какво се е случило и как са Румънците...

Бъдете здрави и весели празници на всички!

Ф.Д.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   17-12-21 23:28

Освен ако не са променили нещо, по спомени беше следното:

1. Търговеца е длъжен да ти приеме техниката за ГО, дори и да е посочил сервиз. Пределено ясно е, че няма как всеки търговец да поддържа собстен сервиз, но това не го освобождава от задълженията;
2. При констатиран проблем в рамките на (две седмици?), може директно да поискаш подмяна, без да се занимаваш със сервизи;
3. При изтичане на 30-дневния законов срок, можете да поискате подмяна, без значение от статуса на ремонта;

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   17-12-21 23:31

Много ти благодаря за отговора. Дано си прав за точка 2. Мирослав от Динафос каза, че това било до 5 дни от покупката ако съм го разбрал правилно, но и аз си мисля че беше в срок до 14 дни, коеото в моя случай е отминало, като опция. И въпреки че във Вю поинт казаха, че срока бил течал от пристигането в Румния, аз си мисля, че би трябвало да е от деня на издаване на пртокола и приемането му в сервиа им.

Много се разочаровах от начина по който се се случват нещата.

Бъди здрав!



Публикацията е редактирана (17-12-21 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-12-21 23:32

Четох, но беше отдавна, та говоря по памет. В магазина от който си купил апарата нямат право да ти откажат да го приемат. Чл 108 ли беше точно от ЗЗП, не се сещам, както казах пиша по памет. Когато ти приемат апарата са длъжни да го впишат в регистър за рекламации. Това често се подминава, използвайки незнанието на клиента.

След като ти приемат апарата (което по закон нямат право да откажат), тяхна грижа е да го закарат до сервиза и обратно. Срокът е 30 календарни дни. Трябва да ти го върнат поправен, има вариант и за отбив от цената, ако е някакъв дефект, който не пречи на функционирането (неприложимо в твоя случай), или да ти възстановят парите.

П.П. lamerko ме е изпреварил

lamerko, тия 2 седмици не бяха ли при онлайн пазаруване? Случаят не е такъв.



Публикацията е редактирана (17-12-21 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   17-12-21 23:42

IShoot4Fun: възможно е, не споря. По принцип пазарувам почти изцяло онлайн :)


sporasub: не гарантирам за коректност на срока - просто това ми е в главата :)
Виж там поне по точка три да успееш да задействаш процедура :)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-12-21 00:08

Този рекъл, онзи казал... В крайна сметка се гледа какво казва Законът за защита на потребителя. Ако се заподозре нарушение се уведомява Комисията за защита на потребителя. Ако Законът ви се струва сложен и непонятен се обръщате към адвокат.

Динафос не произвеждат канони, не внасят канони, не ремонтират канони. Правят толкова, колкото им позволява Канон България. Да, случват се неблагополучия и с далеч по-скъпи стоки. Животът е реален.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   18-12-21 00:59

На сайта на ЕС добре се обяснява. Цъкай опциите "Купено в ЕС", "Купено от физически магазин", "Получих стоката веднага", "Повреди се в първите 6 месеца" и ще стигнеш до страничка, в която се казва:

Ако стоката се повреди през първите 6 месеца, се приема, че проблемът е съществувал, когато сте я получили, освен ако търговецът може да докаже обратното. Поради това имате право на безплатна поправка или замяна на стоките, или, ако това се окаже прекалено трудно или скъпо, може да ви предложат намаление на цената (на първоначалната ви покупка) или да ви върнат парите.

В някои страни може да имате право да избирате безплатно измежду тези възможности. От търговеца винаги се изисква да намери решение. В някои страни от ЕС вие също така имате право да поискате от производителя да отстрани проблема.

P.S. Болднатото не е от мен, а от ЕС. Просто не виждам вариант, в който търговецът да ти каже "Ми ний нямъми сирвиз, тичай по улиците да го търсиш сам."

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-12-21 08:49

Славейков имаше едно произведение - Смешен плач... тук малко ми напомня на него.

Като за начало Динафос не носят някаква вина за повреди в техниката. Има сервиз за целта, който е официален и осигурен от вносителя на въпросната техника в случая Канон България.
Вариантите за сервизно обслужване са два оставя се на търговеца и той го придвижва до сервиза, или клиента сам си носи техниката до сервиза (предпочитано в повечето случаи).

Търговеца не е длъжен да предоставя оборотна техника с изключение ако няма изрично указано че това се прави. Колата ми струва 40 000, но от рено не ми предоставят оборотна, когато влезе за гаранционен ремонт и си седя месец без кола, без от Рено да се притесняват от този факт.

Не е случайно създаването на клубни системи като CPS, които подпомагат лоялността за закупена техника, като осигурява оборотна такава в зависимост от нивото което има члена, както и приоритет при ремонт. Такива клубове за лоялност имат и Никон и други фирми и това, че не сте се погрижили за този вид допълнителна застраховка е лично ваша грижа.

Законовия срок за ремонт е 30 дни. В този период всякакво жалване по форуми е леко неоснователно, защото техниката е приета в сервиза, нещата са задвижени. Вашата техника не е единствената и няма назначен специален човек, който чака само вашата техника да дойде за да не спи 3 дни и да я оправи.
След преминаване на законовия срок може да се почне с драмите, ако не получите техниката си или компенсация, но след едва минали 5 дни да се почне с нервничене и мрънкане някак... ми издиша.

Това че оставате без камера по "празниците" не е някакъв особен аргумент. Това, че сте се възползвали да вземете камера с отстъпка връщайки стара камера също не е някакъв аргумент. Промоцията е такава и такава, вие преценявате пазара на камери втора употреба и решавате за себе си, не може да обвинявате някой и никой не ви опрял пистолет до главата да си дадете старата камера за да се възползвате от промо за нова.

Колкото до регистрацията, отдавна отмина времето в което е достатъчно да драснеш един мейл и да си записан, всичко изисква двойни проверки и време за потвърждаване в името на сигурността, особенно когато ще става въпрос за техника.

Накратко: Динафос са си свършили работата. Приели са камерата, задвижили са нещата. Познавам Миро, той винаги ще се опита да свърши повече от колкото има възможност.
Сервиза в България. Има различни нива на оборудване на даден сервиз. Аз самия съм работил в сервиз и знам, че за някои ремонти се налага изпращане на техниката до сервиз с по-висока степен на оборудване, защото повярвайте сервизните машини за фото техника струват десетки хиляди евра и не всеки сервиз може да инвестира във всички необходими. Щом в българският сервиз са преценили, че не могат да се справят, нормално е да се препрати на друг който е с по-висока степен на оборудване.
Вие като клиент не плащате нищо за тези трансфери, просто трябва да се въоражите с нужното търпение и да оставите нещата да се случат в установените срокове.

Ако на 12 януари нямате развитие, то тогава влезте и дружно ще ги нахейтим, но в момента... не върви някак да изказвате разочарование от търговец, промоция и марка която сте избрали.

Или не съм прав?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MishkaGalin   
Дата:   18-12-21 08:54

Цялата търговия в БГ.е такава омотана в мъгла и недомлъвки ! Измиват си ръцете с другият !! Ето затова скоро няма да си купя нещо от нагазин за техника/фото/аудио........ ще си карам с втората употреба евтино и като е изкарало 5 години без ремонт има шанс да изкара още !! А и нови неща не значат качествени ,произвеждат се да се продадат не да работят ! Съжалявам колегата дето се е вкарал във филм на ужасите но в Родината това е ежедневие !! Дано има добро развитие по въпроса че така стават революциите и бунтовете !!


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-21 09:15

Джъмбо: май четем разлини неща :) В първия пост човека казва, че НЕ са му приели техниката, а са го пратили на майната си. С други думи - не са си свършили работата. Естествено ако всичко написано е вярно. За оборотно тяло - пак в поста пише, те са му го предложили като опция.

Иначе - нямам нищо против Динафос. Взимал съм си дрънкулки от тях и до този момент няма издънки от никакъв вид.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   18-12-21 09:41

Здрасти Джъмбо и много благодаря за дългия и изчерптелен коментар.

Разбирам, че защитавш Динфос, но това по никакъв начин няма да промени позицита ми в момента. Радвам се че познаваш Мирослав - любезен човек. Доброто отношение си е бонус предвид простащината дето властва в държвата.

Намирм за неуместен примера за сравнение на кола с фотапарат. Варианти за транспорт най-различни - такси, автобус, колело, мотопед, пеша и тн. и можеш на момента да се възползвш от тях. А снимка може да се направи само с фотоапарат.

Или помагаш или не. Не даваш надежда на някого и да го пращаш по бъгавите сйтове за лоялност... Ти пробвал ли си как работи сайта на Канон?
От приятел знам че Никон имат доста по добро и бързо гранционно обслужвне в България, но това е тема на друг разговор.

Аз си чакам и съм търпелив. Винаги съм разчитал единствено и само на себе си. Но времето е ценно и никак не обичам да ми го губят. Мисля, че добре съм обяснил как и какво се случва, ако опреш до гаранционнен сервиз. Радвам се че хората дето ще прочетат моето неудовлетворение и рзочарование, вероятно ще вземат предварително мерките които аз не съм, като им пожелавам да не опират до гаранцията.

И относно смешният плач - на чужд гръб и 100 тояги са малко...


Здрав бъди и весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: pdimitrov   
Дата:   18-12-21 10:00

@sporasub, всъщност сравнението с кола е уместно. Снимка се прави и с телефон :) Пак имаш изображение, това дали ще ти свърши работа е друг въпрос - точно както пътуването с автобус и пр. е възможно, но в повечето случаи в пъти по-бавно и неудобно.

Наложи се да прочета разказа още веднъж. Ако въпросният Мирослав Илиев е казал, че ще опита да намери тяло, може просто да не е успял. Ако е казал, че ще намери такова, тогава вече можем да говорим за некоректност.

Ако директно са ти казали да се обърнеш към сервиза, без да предложат да приемат стоката на място, пак можем да говорим за грешка от страна на търговеца.

Всичко останало е в реда на нещата. Да, неприятно е, но няма как месец и половина след покупката търговецът да предложи директна замяна на толкова скъп продукт, освен ако не става въпрос за известен проблем с конкретния модел (а ла масления Nikon D600).



Публикацията е редактирана (18-12-21 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   18-12-21 10:12

Здравей, pdimitorov.

Предложението на Мирослав е както съм го описл, "че ще се опита да намери оборотно тяло". В конкретният случай, това което аз като клиент разбирам е че Динфос ще се опита го направи. Но в случая Динафос няма какво да направи.
Поста ми е една картинка на това какво се случва, ако опреш до гаранционен сервиз, а пък всеки сам да преценява нататък какви предварителни мерки да взима или не, за да не се окаже в подобна ситуация.

Радвам се на всички мнения, тъй като темата е важна, но не е приятна за дискутиране.

Поздрави,



Публикацията е редактирана (18-12-21 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-21 10:51

sporasub, трябвало е просто да им оставиш апарата, и оттам нататък те да се оправят, а ти просто трябва да изчакаш 30 дни максимум, както е по закон. За първи път ти се налага да ползваш гаранция, и просто не си запознат с някои законни положения. Ако твърдо беше решил да им оставиш апарата, какво тогава? Щяха да го оставят на тротоара пред магазина ли, след като си излезеш? Не, защото те са длъжни по закон да го придвижат до сервиза, след това да го върнат, след което да отидеш да си го получиш обратно от мястото откъдето си го купил.
Просто всеки гледа да мине по тъч линията, ако може.

Обаждал съм се в Павилиона, че ще им занеса техника в гаранция. Нямам оплаквания от тях, приемали са техниката. И оттам обаче са ми казвали, че не е задължително да го нося при тях, а може директно аз да пратя техниката към сервиза. Ами разбира се, че не е задължително. Аз сам ще реша къде да го занеса. Но ако го придвижа директно към сервиза, една грижа по-малко за тях, ако нещо стане при транспорта проблемът си е мой. Продавачът едва ли ще вземе някакъв бонус, за това че ми е приел техниката за гаранционно обслужване, затова най-добре, ако може, ако мине, клиентът сам да се оправя.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: deerstalker   
Дата:   18-12-21 11:13

Много неприятна ситуация, в почти цялата страна - положението е едно и също...описано по горе.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   18-12-21 11:45

Всъщност, единственият проблем, който аз виждам в поведението на фирмата е, че са отказали да вземат апарата. Това реално е тяхно задължение, не виждам с какво основание са изпратили клиентът сам да търси сервиза.
Останалите неща са съвсем нормални - първо, отнема време, за да се ремонтира или смени, особено ако сервизът е в чужбина. Второ, това с оборотния апарат не е стандартна процедура. Може да е част от политиката на определена фирма, но със сигурност не е вписано в закона като задължение на търговеца.
Извън това - реално проблем няма. След като апаратът е приет от оторизиран сервиз и гаранцията се изпълнява, значи нещата работят. В крайна сметка, определено ИМА смисъл, да си купиш нещо (особено скъпо) от магазин, с надлежната гаранция. Представете си какво щеше да се случи, ако този апарат беше купен от e-infin или някой друг търговец на сивия пазар. Получаваш тухла за 5000 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   18-12-21 12:15

Еее, да беше питал във ФФ преди да платиш 5к+ ... Тука и децата ще ти кажат, че си сбъркал и с двете марки. Първо канон наистина нямат сервиз в България, второ - динафос е магазин за китайски светещи чадъри, не е баш за сериозна техника. Все едно си го купил на Илиенци. Има си по въпроса Никон и Фотосинтезис.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-12-21 13:05

Дигай КЗП да поработят ...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   18-12-21 13:36

Към автора на темата: Основната ти грешка е, че сам си занесъл апарата в сервиз. В сервиза могат да те мотаят повече от месец. Познат чакаше 6 месеца Никора си от Гърция, защото не е знаел, че трябва да го занесе в магазина. А може и някой като Джъмбо да му е дал " приятелски " съвет да го занесе в сервиза лично. Не слушай Джъмбо, защото говори глупости! Взима страна на Динафос, защото той самият е работил в тази сфера. А Динафос са извършили нарушение на ЗЗП, защото не са ти приели рекламацията и са те пратили теб в сервиза. Справка ЗЗП -Чл. 127. Можеш да сезираш КЗП за това нещо. Дано пазиш мейла, защото това е доказателство. Защо ще ти предлагат оборотно тяло? Защото може да предявиш иск за пропуснати ползи и вреди. Идват празници и ти няма с какво да снимаш. Динафос тотално се изложиха! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-12-21 15:37

Нямаше ли клауза някъде, че ако не се спази 30 дневния срок за ремонт трябва да върнат пари или нова камера?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-21 16:50

Да, така е. Търговецът по принцип би предпочел да подмени стоката с нова, (отколкото да върне парите) на което предложение купувачът няма право да откаже, т.е. няма право да настоява да му бъдат върнати парите, при условие, че му е предложена подмяна на дефектната стока с нова. Връщане на пари е разтрогване на договора за покупко-продажба, което е краен вариант, т.е., ако търговецът не е в състояние в законния 30 дневен срок да отремонтира или замени стоката, тогава е длъжен да възстанови парите на купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: diana2017   
Дата:   18-12-21 16:56

landstar написа:

> Еее, да беше питал във ФФ преди да
> платиш 5к+ ... Тука и децата ще ти
> кажат, че си сбъркал и с двете
> марки. Първо канон наистина нямат
> сервиз в България, второ - динафос
> е магазин за китайски светещи
> чадъри, не е баш за сериозна
> техника. Все едно си го купил на
> Илиенци. Има си по въпроса Никон и
> Фотосинтезис.

Не е съвсем така, опитват се да продават на конкурентни цени, добре е да има конкуренция, но не за сметка на качеството на обслужване и да товари допълнително джоба на потребителя.


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   18-12-21 17:13

landstar- Точно заради проблема с фокуса на Никон минах на Канон. Има доста коментари за сервиза на никон. И всичките негативни.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-21 17:13

diana2017 написа:

> Не е съвсем така, опитват се да
> продават на конкурентни цени,
> добре е да има конкуренция, но не
> за сметка на качеството на
> обслужване и да товари
> допълнително джоба на
> потребителя.

Ако човекът беше запознат със закона и им беше обяснил, че са длъжни да му приемат апарата, или в противен случай ще сезира когото и където трябва, щяха да станат много сговорчиви, и да му приемат апарата, а не да го карат сам да си търси сервиза. Т.е., качеството на обслужване щеше да е много добро.
Не е знаел просто. Не е попадал досега в подобна ситуация. В първия пост пише, че за пръв път му се налага да ползва гаранционно обслужване. Ако усетят, че номерът минава, гледат да те отсвирят и да се оправяш сам. Такава е действителността за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-21 17:19

emo99 написа:

> Има
> доста коментари за сервиза на
> никон. И всичките негативни.

Цък



Публикацията е редактирана (18-12-21 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   18-12-21 17:21

Здравейте,

Понеже се пораздвижи темата и си дадох сметка колко съм не наясно с правата си, за което съм си виновен сам.

Седнах да почета и ето какво интересно пише в ЗЗП в раздела по долу Чл, 108 и 112

Раздел II.
Гаранция на потребителската стока


Чл. 108. Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето й, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.



Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.
(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
2. значимостта на несъответствието;
3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.

Според тези два Члена (:D) Илиза че съм бил в правото си да искам замяна, предвид дефекта на тялото - не използваеми кадри поради дефект в сензора. Или да имам правото на избор замяна или ремонт, е аз избор нямах, въпреки че питах има ли опция стоката да се замени.

Обаче ми бе казано че нямам това право, защото е било до петия ден или до първата седмица след покупката.

В моят мейл към тях пращам снимки с видимия дефект и моля за съдействие тъй като камерата ми трябва и искам по-скоро да мога да я ползвам.

Отговорът на Динафос

"Здравейте Гн Джелепов,

ето линк към официалният сервиз на канон ...
Ако срещнете някакви трудности с тях, моля да се свържете с мен.

Ако отстраняването на дефекта на вашия фотоапарат ще е повече от 5 дни, моля пак да се свържете с мен, за да се опитам да ви намеря оборотно тяло. Ще се радвам на обратна информация от вас за отношението на Вюпоинт, към вас.

Ако имате въпроси, аз съм на разположение"


Интересно ми е какво мислят по-запознатите хора. Имам приятели Юристи и смятам да се обърна за съвет и към тях относно Чл 108 и 112


Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   18-12-21 17:23

Неприятна история е наистина... , но за пореден път се убеждавам колко златен сервиз и какво експресно обслужване си имаме, тук в България със Стемарк! [cool] Винаги, когато съм ползвал услугите им, оставам приятно изненадан от бързината и качеството на обслужване. (Смятам, че точно това е една важните причини при избора на бранд.)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   18-12-21 17:36

Аз за сервизите и други работи разчитам на личен опит, не на кавито и да било коментари от сульо и пульо. Апропо, до автора на поста - абе тия черти после ли възникнаха, след покупката? Ако е така едва ли е от сензора, по-скоро липса на добър контантакт с кабела, лесно ще се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   18-12-21 17:43

landstar написа:

> Аз за сервизите и други работи
> разчитам на личен опит, не на
> кавито и да било коментари от
> сульо и пульо. Апропо, до автора на
> поста - абе тия черти после ли
> възникнаха, след покупката? Ако е
> така едва ли е от сензора, по-скоро
> липса на добър контантакт с
> кабела, лесно ще се оправи.


Появиха се след покупката.

Ако разделим кадъра на 6 вертикални секции най-дясната е цялата от горе до долу в линии по 1мм. В зоната където се появяват се наблюдава и промяна на цвета като RGB решетка, но много леко доловимо.



Публикацията е редактирана (18-12-21 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-12-21 18:14

Бил съм от двете страни и съм разпознал два сценария, по които могат да се развият нещата. Спрямо тях могат да се оценят ползи или пропускането им.

1. Предполагаме, че дефектът е възможно да се отстрани за десетина дни. Оставянето на апарата в магазина губи един ден за ремонта. Взимането от магазина губи още един ден. Предимство - ходим там, където ни е познато и общуваме с човека, на когото сме дали парите. Недостаък - не получаваме информация от сервиза (не е и задължително) и губим два дни.

2. Предполагаме, че дефектът е по-сериозен и отстраняването му ще трае по-дълго. Оставяме апарата в сервиза, те го диагностицират и предприемат каквото е нужно за да се включат в срока. Получаваме апарата веднага след като е готов. Предимство - печелим два дни, евентуално можем да научим нещо от сервизерите. Недостатък - ходим на ново място, общуваме с непознати хора, сблъскваме се със сервизната култура. Тя е различна от търговската.

От гледна точка на документалните процедури най-чисто е да се работи през магазина. Не могат да ти откажат нищо, което е записано в закона като твое право. От друга страна не можем да очакваме от тях повече от това.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   18-12-21 18:52

asahi - когато не ти е ясно, не давай грешни съвети. И тук пишеше и в други форуми, че в сервиза могат да те забавят повече. Затова винаги се отива в МАГАЗИНА. Няколко пъти са ми сменяли стока с нова, защото съм правил рекламация в магазина. Бях оставил ДВД рекордер за ремонт, който не бе ремонтиран в срок. Предложиха ми да отида в друг магазин, който е в Люлин, за да си получа нов, но аз отказах, защото Люлин ми е далече. Доставиха ми го на адрес. За тяхна сметка. Ето така се работи. Господа! Търсете си правата, защото законът ви ги дава! Има и КЗП, която за това е създадена- да защити потребителя! Не забравяйте, че в България идват стоки с по-лошо качество. Всеки търговец търси дистрибутор, който му предлага по-изгодни условия. Затова има разлика в цените на един и същ бранд.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-12-21 19:16

хаха щом легендарния КЗП борец емо99 се намеси значи работата е тежка... той тихо кълве из форума дебнейки в засада за теми в които да громи всичко с кзп... [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-21 19:24

И аз съм за принципа да се дава стоката за ремонтиране в магазина. По-чисто и от гледна точка на клиента - с по-малко усложнения, ако трябва да задейства процедура през КЗП.
Преди време имах проблеми с китов обектив на Фуджи - така и не разбрах какъв точно беше проблема (разместени оптични групи или разлепена група), но си беше пределено ясно, че няма как да мине със смяна на кабелче. Върнах го на Фотосинтезис, от където бях купил кит-а. Драми нямаше - хората взеха един статив, сложиха камерата и направиха няколко теста - проблема явно беше нов и за тях самите. Направиха ми протокол с дата, час и констатация на проблем и това беше. Няколко дена по-късно ми сеобадиха да ми кажат нещо, което си беше ясно предварително - обектива пътувал към ЮК (ако не се лъжа). Малко преди да изтече 30 дневния срок, обадиха се да ми кажат, че имали добра новина - сменят ми обектива с нов и ми го пуснаха по куриер. Цялата ми комуникация беше минала през търговеца и дори не са правили опити да ме прехвърлят към някой друг.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: me4o_puhh   
Дата:   18-12-21 19:32

Ако ще ви е по-спокойно (към автора), сервиза в Румъния е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   18-12-21 20:16

Джъмбо- Ползвал съм КЗП 2008г. Учудвам се, че през 2021г. има невежи, които не си знаят правата и се оставят да ги разиграват хора като теб! Имай поне малко морал! Ако не можеш да помогнеш- не пречи, като даваш грешни съвети. А и така не помагаш на Динафос. Интересно ми е каво би казал г-н Кабадаев, когато се запознае със случая. И какви санкции ще наложи на виновният служител.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-12-21 21:41

Едно е да не си мърдаш телото от дивана и да ползваш КЗП на 110%, друго е да си разкараш д-то до Люлин и да си свършиш работата. Въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   18-12-21 22:16

И какви санкции ще наложи на виновният служител.


УАУ? осъдихме ли го вече?
Ще се задоволим ли с "доживотен" или да пледираме за смъртно наказание?

emo99 би ли пояснил за "виновността" на служителя, защото гледам че си по-запознат със случая от самия потърпевш.

Миро е продуктов мениджър отговарящ за canon. Прави връзка на клиента с вносителя и отговаря на въпроси свързани с марката. Толкова!
Предложил е да се пробва да намери оборотно тяло (за да е максимално коректен към клиента), но това нито му е задължение като служител, нито canonBG са длъжни да осигуряват като вносители.


Държите се като ощипани госпожици!
Това е супер прецизна техника...не е да става въпрос за сешоар.
Дори законовия срок за ремонт не е изтекъл, а тука вече присъди се раздават.
Боже, боже...бетер "многострадалната Геновева".[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   18-12-21 23:00

MixMike- прочети мейла от въпросният служител! Не си разбрал въобще къде е проблема, но коментираш. И ти не си знаеш правата :-) Посети Динафос, виж колко голям шоурум имат. Скоро бях там. Видях, че няма клиенти. Видях и некомпетентен служител, който не знае какво продава, но това не е мой проблем. Похарчих си парите другаде. А тази тема е ГОЛЯМ - за тях. Точно сега, когато борбата за всеки клиент е жестока.

asahi- отново нищо не си разбрал, но това си е твой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-12-21 23:06

Има някои търговски организации, които глезят клиента си. Даже прекомерно. В смисъл повече, отколкото изисква законът. Най-често те са със западен произход и най-често германски. Това е прекрасно, но не е повод да равняваме очакванията си по тях. Те го правят на база оборотите, които ние, клетите потребители, им осигуряваме. Ако магазинът няма търговска площ 2000 кв.м. и паркинг поне по три и ако паркингът не е запълнен на 75% нямайте свръх очаквания. Това е положението. За останалите - ЗЗП и КЗП. Не е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: victory13   
Дата:   18-12-21 23:22

"... Хората на касите малко се стъписаха, като им казах защо отивам и минута по късно се появи един човек - Мирослав Илиев, който много любезно ми обясни, че Динафос нямат сервиз и че в мейла до мен е дал лнк и инфо, къде да ида да си занеса чисто новота камера с дефект..."

В това е есенцията на случката. Мирослав Илиев си е позволил съвсем умишлено да подведе клиента си/им.
И Динафос, и въпросния господин, ме губят окончателно... навярно това няма значение за тях така или иначе... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   18-12-21 23:25

asahi,
аз си глезя клиентите.
Нямам магазин, нито паркинг към него. Това обаче, не ми пречи да си глезя клиентите. Те ме хранят.
Въпрос на манталитет. Нищо друго не е от значение.

Във връзка с казуса...
Преди години си купих един Пентакс К-5. Злощастния модел имаше фронт фокус и нямаше сила на света, която да промени поведението на тялото.
Отидох в сервиза на Пентакс, видяха проблема, дадоха ми оборотно тяло за лятната ми ваканция, докато се пробват да оправят проблема.
Не усляха и ми дадоха чисто ново друго тяло.
Какво да кажем сега за магазините и паркингите?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: uri64   
Дата:   19-12-21 02:23

Щом си има закон най-добре е да се познава и да се прилага. Другото е дрън-дрън.


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   19-12-21 11:26

Не си глезя клиентите. Свършвам си работата качествено, коректно и в срок. Ако някой се нуждае от глезене да си търси компания другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-12-21 20:57

Само да добавя, че към този момент, сервизът в Румъния разполага с най-съвременната апаратура за диагностика и калибрация. Познавам и гърци, които към този момент пращат техниката си там. На мен също ми се наложи да ги ползвам и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Драгончик   
Дата:   20-12-21 08:50

Нали не си взел фактурата на фирма?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: vinse   
Дата:   21-12-21 11:38

Като работил в сервиз (макар и не на фото техника) не виждам нищо нередно в така описаната ситуация с изключение на обещания дадени в началото от Динафос за оборотна камера, без да са наясно дали наистина може да получите такава.
1. Никой магазин не е длъжен да има сервиз, всъщност много малко са магазините, които имат такъв и за това се ползва оторизиран за България сервиз, наистина Вие като клиент не сте длъжен да я занесете директно в сервиза, но ремонта става по-бързо ако го направите.
2. За нещастие оторизираните сервизи (и не само в България) масово не разполагат с техниката да извършват определен вид ремонт, защото в случая Канон (фирмата), не е предоставила нужната техника за подмяна на сензора. Тоест ако сервиза иска да ремонтира на място трябва да вложи сам едни големи пари, което е нерентабилно за малък пазар като нашия и за това ремонта се аутсорсва към Румъния или Полша, защото там са събрани доста сервизи, които ремонтират техниката на цяла европа.
3. Правилно са казали, че апарат не може да бъде подменен при повторен дефект, трябва да са се "счупи" 3 пъти, като тук (вероятно) има дребен шрифт, за това че трябва да се счупи 3 пъти една и съща част.
4. Оборотна техника се дава при изпълнение на някои условия, има си техника (естествено струваща един чувал с пари), която си идва с условието, че ще се даде оборотна машина при евентуална повреда на титуляра. В случая с канона пак трябва да отговаряш на някакви условия и ако не отговаряш, обвинявай само Динафос, че са ти пуснали мухата неоснователно.
5. Ако ремонта се извърши в рамките на 30 дни, всичко е в рамките на допустимото от закона, колкото и да е тъпо, че техниката няма да може да се ползва по празниците.
6, 7, 8 и 9 - Цанон са боклуци [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-12-21 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   21-12-21 15:27

vinse, в описания от човека случай има само един проблем - магазинът, който му е продал камерата, няма право да не му я вземе, когато я донесе с повреда в рамките на гаранционния период. Това казва законът.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ivjordan   
Дата:   21-12-21 17:13

Ясно, че Дайнафос са се оцапали, но малко.
Сега, броиш 30 дни и на 31-ия отиваш и ако камерата не е готова, казваш че искаш подмяна.
Ако те посъветват да отидеш на следващия ден, щото пътувала от Румъния, казваш им да си гледат работата, т.е. да я заменят незабавно.
Ако откажат, повече не ходиш при тях, а в КЗП.
Като цяло, самото споменаване на КЗП в магазина "отваря" доста врати.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   21-12-21 17:19

То затова и сервизите масово връщат техниката неотваряна уж като "ремонтирана", когато видят че не смогват със сроковете. А ти пускаш връщаш пак и чакаш нови и нови 30 дена - съвсем законно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ivjordan   
Дата:   22-12-21 02:32

Аз лично не съм имал проблем с фото, но със сравнително скъп телефон.
Върнах го на търговеца и на 31 ден отидох, те ми казаха да дойда след ден-два,щото пътувал от Китай.
Веднага им казах, че втори път няма да ходя и веднага да решат дали ще го заменят или ще ми връщат парите, иначе КЗП.
Продавачката проведе кратък разговор по телефона и ми дадоха нов. Веднага и на място.
След 30 дневния срок за ремонт нямат никакви доводи. Просто вадят новата кутия, защото никой не иска да връща пари, а и клиентът не ги иска, особено ако е купил на промоция.
В моя случай, телефонът струваше +500 кинта на редовна цена, така че пари не ми вършеха работа, не можех да си го купя на същата цена.
Тук е същото, човекът е дал апарат, не може да го избие ако му дадат промоционалните пари.
Просто си чакаш 30 дни и ако ти го върнат си щракаш, ако не, искаш нов и няма тън-мън, не могат да откажат.
Просто имай предвид, че след 30 дни, не могат да те мотаят. Или ти връщат твоя, ремонтиран, или вадят нов.
Естествено, ще трябва да ги изръчкаш, но не много. Те чудесно познават закона. Само трябва да им намекнеш,че и ти го познаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Драгончик   
Дата:   22-12-21 08:40

Колегата не казва, дали не е взел фактурата на фирма. Ако е така, няма смисъл да се споменават КЗП и ЗЗП. Те засягат (почти) само физически лица.
Въобще, като се описват такива казуси, трябва да се споделя и документалната част, за да не празнословим.


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   22-12-21 09:12

Не си прав. Ако търговецът е поел гаранция е длъжен да я изпълни. Юридическите лица също ползват гаранция, но тя не е регламентирана от ЗЗП, а от споразумението с търговеца.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   22-12-21 11:53

Драгончик написа:

> Колегата не казва, дали не е взел
> фактурата на фирма. Ако е така,
> няма смисъл да се споменават КЗП и
> ЗЗП. Те засягат (почти) само
> физически лица.
> Въобще, като се описват такива
> казуси, трябва да се споделя и
> документалната част, за да не
> празнословим.
>

Здравей,

Камерата не е закупена на фирма.


Поздрави,



Публикацията е редактирана (22-12-21 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: G-star   
Дата:   25-12-21 13:26

Да споделя и моите впечатления от Динафос.
Преди няколко години реших да си купя таванна рейлинг система за осветление. Открих на сайта на Динафос някаква не маркова (китайска вероятно), която изглеждаше че може да ми свърши работа. Обадих се по телефона за повече информация и на въпроса колко време е гаранцията получих отговор:
- Няма гаранция.
- Е, как така няма гаранция? - попитах аз
- Еми като си купиш от Практикер лопата има ли гаранция?
Затворих телефона и си казах я пак да си поръчам от чужбина и да не се занимавам с ********.
През годините съм изхарчил много десетки хиляди за техника и 70% от тях не в БГ.
Не се научиха за толкова години как се прави бизнес тези търговци и колко много губят от това, че обслужването им е отвратително.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   25-12-21 14:11

И какви точно дефекти трябва да покрива гаранцията на релсовата с-ма според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: dekov   
Дата:   25-12-21 17:43

G-star ,
Като поръчахте системата от чужбина каква гаранция Ви осигуриха.
Чувал съм, че там правят чудеса.
Един форумец в една друга тема твърдеше:
"че в чужбина можели да отпечатат КВАДРАТНА снимка 10Х15см.без да я отрязват, и без да я разтягат",
ама така и не обясни какъв е резултатът.
P.S. И без бели полета.....



Публикацията е редактирана (25-12-21 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Jorro_Z   
Дата:   25-12-21 18:43





Публикацията е редактирана (26-12-21 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: G-star   
Дата:   25-12-21 19:20

Всякакви.
Не случайно на Manfrotto имат цели 60 месеца гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   25-12-21 20:08

Manfrotto имат цели 60 месеца гаранция
ОК, и какво покрива тази гаранция? Аз на една вилица мога да ти дам и 600 месеца гаранция. Въпросът е при какви случаи ще можеш да я ползваш? Ако металът омекне, или вилицата се превърне в лъжица? Какво точно очакваш да се случи с парче метал? Ако го изкривиш или счупиш - явно не е използвано по предназначение, и гаранцията не важи.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   25-12-21 21:09

Честита Коледа на всички!
Бъдете здрави и на фокус!
[beer]

P.P.
Стана ясно, че Деков и Гената не ги еВе, дали купуват с гаранция или не.
Нека, ако е възможно, да не вменяват на останалите тази си практика.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   25-12-21 22:43

Чудесно. За такива като теб мога да предложа всякакви стоки с гаранция (чинии, чаши, ножове, вилици, сапун, носни кърпички, тоалетна хартия, свински пържоли и каквото още се сетиш). Колко ще поръчаш като за начало?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   25-12-21 23:51

За вилица, която е парче метал и струва 1 лев, не би ме интересувало има ли гаранция. За фотоапарат, който е сложна електроника и струва няколко хиляди лева, предпочитам с гаранция. А който иска, нека си купува носни кърпички с гаранция и електроника без, парите са си негови...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   26-12-21 00:02

Дам, прав си, релсовата с-ма е бъкана с електроника. Във всеки пантограф има поне по няколко процесора, да не говорим за самите релси...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   26-12-21 09:24

Търговската гаранция няма нищо общо със свойствата на стоката. Тя е маркетингов трик, който в последствие законодателят е превърнал в потребителско право.

Гаранцията от производителя е друго нещо, базирано на реалните свойства на стоката. За лъжицата е гарантирано, че може да бъде измита еди-колко си милиона пъти при еди-какъв си режим на съдомиалната машина.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: linken   
Дата:   26-12-21 12:59

Това е причината да снимам със Сони - защото когато се счупи за 5 дена ми го оправят в Стемарк.
Поздрави и дано ти го върнат по скоро !

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   26-12-21 20:48

linken (Yasen Georgiev) Точно това написах и аз по-рано в темата.[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-12-21 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   26-12-21 21:35

Аз пък снимам с Канон и Олимпус, и досега да ползвам сервиз не ми се е налагало... Явно Сони са доста по-чупливи. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   26-12-21 21:45

Аз веднъж ползвах официалния представител на Олимпус за ремонт на техника. Бях решил, че обектива ми 12-40 е развален. Изживяването всъщност беше съвсем ОК. Изпратих го на тях с куриер, те го пратиха в Португалия. Казаха ми, че ремонта на ПРО обектив е към 250 лева, но изобщо не коментираха, че го бях купил от някакъв анонимен човек от Англия и нито беше регистриран на сайта им, нито имах документи за него. След десетина дни се върна в плик със специална лепенка и печат от Португалия и кратко обяснение, че е инспектиран в официалния сервиз и е напълно изправен. После си купих още 2 ПРО обектива, нови от магазина и видях, че това, което съм смятал повреда, наистина си е в начина, по който работят [smile]
А за цялата операция с представителя и Португалия, не платих нищо, извън тези 2 или 3 лева, колкото струва да се изпрати пратка от един софийски адрес до друг. Вече след продажбата на Олимпус към ОМ Системс, дали работи толкова добре системата, нямам идея. Това беше през 2020 г.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: linken   
Дата:   27-12-21 11:54

@GenaDP чупливи са, но сервиза им е на ниво, което сигурно го няма и в Европа [smile][cool] Пращам камерата понеделник по еконта, в четвъртък е при мен [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: dagon   
Дата:   29-12-21 17:22

Колегата няма ли да ни информира за ремонта отремонтираха ли го Фотоапарата .

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: hansto   
Дата:   29-12-21 19:13

Като храним сервизите, добре че Фуджи ги правят здрави щото добри отзиви от Бушона май няма

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: vladod   
Дата:   29-12-21 21:05

Винаги съм се чудел и маел как толкова велика фирма като Канон-България не иска да намери читав сервиз [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   29-12-21 21:36

Фототехниката не им е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   29-12-21 22:52

Автор: hansto

> Като храним сервизите, добре че
> Фуджи ги правят здрави щото добри
> отзиви от Бушона май няма


За Фуджи изпробван официалния сервиз на марката в Истанбул. Бързо, коректно и на добра цена отремонтирано тяло и обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   09-01-22 11:32

dagon написа:

> Колегата няма ли да ни информира
> за ремонта отремонтираха ли го
> Фотоапарата .

Здрвей,

За много години на всички - ситуацията е нова година нов сензор, или поне така се надявам да е :D

На 29 или 30 Декември получих СМС че камерата е отремонтирана и да съм ходел да си я получа. Нямаше как да си получа камерта понеже бях в Шабла.
Отидох на 4ти Януари и си я взех от Вюпоинт. Пак имаше забавление:
Отивам да си взема камерата и питам какво се е случило, какво е отремонтирано сменена ли някаква част? Служителката в сервиза каза:

- А не е сменяно, само е отремонтиран...
- Е, добре де... Последно казахте, че чакали части...
- Ами не господине, не пише да е сменяно нещо, само отремонтирано.
- Добре, вие знаете ли последно какво точно се е случило, какъв е бил проблема на камерата и как точно е разрешен ?
- Ами господине може да е грешка от падащото меню тука и да са цъкнали колегите, отремонтиран вместо сменена част... - чакайте сега ще проверим.
Появи се още една служителка и почнаха да ровят в документите и казаха:
- А, ама тялото е било в Италия... - е тука вече ми стана хем смешно хем се ядосах.
- Е как в Италия, нали в Рунъния го пратихте... попитах аз. -
- Последно знаете ли къде е отремонтиран, какво му е отремонтирано и тн ?
Тук служителките с гугъл транслейт почнаха да превеждат ръкопис с химикал и последно заявиха, че сензора е сменен и е било в Румъния...

Засега всичко изглежда да работи нормално. Загрижеността на Динафос я няма никаква. Аз знам, че ме загубиха като клиент напълно и дори бих си купл нещо по-скъпо, но няма да им направя на тях оборот повече. Който иска да ги защтитава и брани и тн. Това е моето мнение.

Поздрави и успешна нова година на всички колеги. Много хубави кадри да направите и да не припарвате до сервизите !

Бъдете здрави!



Публикацията е редактирана (09-01-22 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   09-01-22 11:41

Аз не смятам, че е пропуск на служителите във фирма-търговец, да не знаят дали сервиза на дадена техника е в Румъния или Италия. Сигурно продават 50 марки. На тяхно място сигурно и аз нямаше да знам. При условие, че не са фирмата, която прави ремонтите, тяхната работа е посредническа. А иначе, след толкова много писане, в крайна сметка даде повреден апарат и ти върнаха работещ. Нали в това е целия смисъл на гаранцията? А дали е ходил до Румъния или Италия, какво значение има?

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   09-01-22 11:47

написа:

> Аз не смятам, че е пропуск на
> служителите във фирма-търговец, да
> не знаят дали сервиза на дадена
> техника е в Румъния или Италия.
> Сигурно продават 50 марки. На тяхно
> място сигурно и аз нямаше да знам.
> При условие, че не са фирмата,
> която прави ремонтите, тяхната
> работа е посредническа. А иначе,
> след толкова много писане, в
> крайна сметка даде повреден
> апарат и ти върнаха работещ. Нали в
> това е целия смисъл на гаранцията?
> А дали е ходил до Румъния или
> Италия, какво значение има?

Колега, не фирмата търговец а официалният сервиз на Канон, който е приел тялото за обслужване не знае къде са го пратили и какво му е направено...

Поздрави и успешна нова година

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   09-01-22 13:57

Какво очаквате да ви кажат двете девойки в офиса? Нищо не ги задължава да търсят информация къде е ремонтиран фотоапарата и какво са му правили. Протоколът от ремонта не е за крайния клиент. Ако са ви казали/показали нещо то е само от добра воля. Ако имате свръхочаквания може да получите свръхразочарования.

P.S. Погледнах датите. Рекламацията е направена на 13.12.202. На 30.12.2021 е получено съобщение, че апаратът е готов за взимане от клиента. 17 календарни дни е доста по-добре от законните 30.



Публикацията е редактирана (09-01-22 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-01-22 14:51

типична бг тема... само емо99 е силно разочарован, че имаше щастлив край и кзп не можаха да се намесят... а отписването на една от големите фирми като място за бъдещи покупки... хммм има си поговорка "утрото е по-мъдро от вечерта" сиреч не казвай голяма дума

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   09-01-22 15:06

Чета темата и все още не мога да разбера, кое поражда това негодувание и заявление, че въпросния клиент щял зачеркне Dynaphos, какви били, не си разбирали от работата и прочие...(във всяко мнение!...чак започва да намирисва на поръчано очерняне)?!?

Счупил ти се апарата, приели са го, поправили са го и то за половината от законния срок, направили са всичко възможно, за да си го получиш преди празниците (макар че ти орева света, че на празниците ще си без любимия апарат), ама после касиерките не знаели какво било поправяно (не им е задължение, както каза Асахи), не знаят къде бил ходил (нормално объркване след като canon сервиза в Румъния е нов, а допреди 6 месеца всички канони ходеха само в Италия). Ама Мирослав споменал оборотна камера, пък после излъгал.
...и да не забравяме, че всичко това е свършено между 15-30 декември (празнични дни в които 90% от българите са си взели отпуска и не изтрезняват).

Btw - ако толкова си чакаше камерата - за 5-7лв щяха да ти я пратят и до Шабла и да си я получиш на 31-ви. Но някакси все повече започва да ми мирише, че темата има друга цел.

Честно да ти кажа - пожелавам си такова обслужване, ако ми се наложи, особено като знаем в каква кочина живеем и dynaphos е една от малкото коректни фирми.
Съответно на Dynaphos пожелавам по-малко такива клиенти като теб, които се държат сякаш магазина им е повредил апарата, и ако не им го смени с чисто нов на секундата, трябва едва ли не пропуснати ползи да ти платят...а дори не си професионалист[smilie18]


П.С. Аз имам теория, че точно на подобни недоволни многознайковци, на които все някой им е длъжен, все някой им пречел, все им нарушавал правата, все избират, оглеждат, съмняват се във всичко и във всеки (че се е събудил с единствената цел да ги прецака) и прочие... винаги сами се нахендрят и сами привличат проблемите, които им се случват.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-01-22 15:39

MixMike написа:

> Счупил ти се апарата, приели са го,
> поправили са го и то за половината
> от законния срок, направили са
> всичко възможно, за да си го
> получиш преди празниците (макар че
> ти орева света, че на празниците ще
> си без любимия апарат), ама после
> касиерките не знаели какво било
> поправяно (не им е задължение,
> както каза Асахи), не знаят къде
> бил ходил (нормално объркване след
> като canon сервиза в Румъния е нов, а
> допреди 6 месеца всички канони
> ходеха само в Италия). Ама Мирослав
> споменал оборотна камера, пък
> после излъгал.
> ...и да не забравяме, че всичко това
> е свършено между 15-30 декември
> (празнични дни в които 90% от
> българите са си взели отпуска и не
> изтрезняват).

MixMike, за почти всичко си прав, с изключение на това, че са му приели апарата. Точно обратното - не са му го приели, а по закон са били длъжни. Просто са използвали незнанието му, и са го пратили той да ходи във Вю поинт. Иначе трябва да съставят Протокол, освен това трябва да заведат дефектиралата техника в регистър за рекламациите. Ако успеят да пратят клиента директно към сервиза да се оправя, както е станало в случая (тъй като не си е знаел правата), тогава по-малко ангажименти за тях.

Иначе всичко останало е коректно изпълнено в законния срок.
Всичко е добре, когато свършва добре.[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-01-22 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   09-01-22 15:47

Спестили са му един ден за приемане и един ден за връщане на апарата. Доколкото разбрах му беше важно да стане по-бързо. Изборът къде да го остави в крайна сметка е на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: victory13   
Дата:   09-01-22 23:04

"Избор" в конкретния случай няма...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   10-01-22 11:06

Щом законът стои зад теб и ти дава избор значи имаш избор.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: sporasub   
Дата:   10-01-22 19:33

Здравейте!

Благодаря на всички, които се включиха по темата.
Не желая да влизам в каквито и да е безсмислени спорове с когото и да е.

Изразявам лично мнение и по никакъв начин не желая да ангажирам никого с него, нито пък да го налагам по какъвто и да е начин за меродавно.

Описал съм, какво се случи, когато се наложи да ползвам гаранционен сервиз на стока закупена от Динафос.
Хубаво - лошо, това е.
Смятам, че имам право да кажа дали съм доволен или не от обслужването им, като техен клиент. Интересно ми бе да науча какво мислите всички вие. Да, камерата беше ремонтирана за 17дни и сега е в мен и до този момент работи нормално.

Навсякъде из дигиталното пространство е абсолютно едно и също [smilie5] Та хич не съм изненадан от начина по който разни хора се опитват да провокират. Изразиш недоволство – и ще те изядат с парцалите.


Повече от 8 години работя с хора от цял свят – САЩ, Канада, Мексико, Австралия, Китай, Япония, Арабските държави, Филипините, Индонезия, Европа. Англия – ежедневно! Живял съм и по някои от тези места. Всеки ден водя конференти разговори и мейлова комуникация с крайни клиенти. Проблеми се случват и трябва да бъдат разрешени своевременно. В моят случай, можеше да бъдат проблеми при изпълнението или пък гаранционни такива поради естеството на работата ми. Никога клиент не е бил третиран по различен начин, предвид стойността на това което си е купил.
Винаги се стремим да удовлетворяваме клиентите си и да не ги оставяме разочаровани.

Базирано на горното ще вметна, че е много важна първата реакция на търговеца към клиента, когато се случи проблем със закупената стока. Клиентите обикновено не са особено запознати с начина на действие на дадена фирма когато възникне проблем свързан с гаранционно обслужване. Поради тази причина са и склонни да се притесняват повече или да се недоверчиви. За това не се говори много, хората отбягват темата, като се надяват да не им се случи. Но когато това се случи, начина по който фирмата или търговеца реагира и действа до разрешаването на проблема е от съществено значение за това, дали клиентът ще остане доволен от вашето обслужване или не. Дали ще има доверие във вас като търговци или не и тн. Това зависи изцяло и единствено от вас, и от начина по който общувате с клиента си. Да, чупят се камерите, техника е, случва се.
Оставиш ли клиента да се чуди, не му ли отговориш ясно и особено ако изисква информация, избягваш ли въпросите, отклоняваш ли ги или не му отговаряш на тях своевременно, то клиента става мнителен, почва да се съмнява във всяка ваша дума и е съвсем нормално да започне да се усеща прецакан. После клиентите били криви, ревливи, съмнявали ли се били във всичко, не знам си какви били...
[smilie5] [smilie25] [smilie5]

Вю поинт взеха тялото, ремонтираха го и ми го върнаха. "Сухо", но точно обслужване. По време на ремонта не оставиха у мен впечатление, че не знаят какво правят освен, като си получавах камерата. Не говорят уклончиво и с недомлъвки. След като им казах, че не е редно да не знаят какво точно, къде и как се е случило, без да ме прехвърлят към някого, се заеха на момента да проверят и накрая казаха – да сменен е сензора в Румъния. Аз сега на тези хора им вярвам, дори да са ме слъгали. Може би не беше най-правилното да седя и да ги гледам как ровят в гуъл и превеждат ръкопис от кой знае Румънски или Италиански, ама се погрижиха за клиента - на момента. Това дали го разбирате колко е малко, ама колко значи ?
Не смятам обаче за редно или за някакъв вид свръх очаквания от моя страна да искам и да не мога да получа ясен отговор от служителите на официалният сервиз на Канон, какъв точно е бил проблемът на камерата, какво и къде е било ремонтирано. Сменен ли сензора или не е. На вас може да не ви пука, ваша си работа, но аз искам да знам. Ама нов бил сервиза, нормално било… Това е като да кажеш, ама тука е България и затова е така...
Професионализма се гради на различни нива и в случая се видя, че Вю Поинт искат и работят в тая посока и градят. И да не съм прав с такова впечатление останах. Но не мога да кажа същото за Динафос.
Знаете ли че гаранцията на камерата трябва да бъде удължена със срока за който не е била в мен? Нямам намерение да се разправям за това, ама е описано там в закона, да си знаете.

Благодарение на дефекта на камерата не успях да свърша нещо, което имах планирано по празниците. Да, имам пропуснати ползи, дори да не му се вярва на господин теоретика.

Причините да съм доволен от Динафос са - закупена от мен техника, добри цени, добро обслужване при покупка. Ето и как протече последната ми покупка там:
Отивам в магазина хората си вършат работата дигнаха едно оче към мен и продължиха да си работят. Казвам, че искам да закупя R6 – изведнъж всички се усмихват и стават разговорливи. Оставям 5 хилядарки, взимам кашона с камерата и съм доволен и щастлив клиент, и те изглеждаха доволни. И капка, съмнение или мнителност няма в мен към търговеца или към продукта който съм си купил. Вдъхнали са ми доверие, хората, не си купувам от тях за първи път.

Защо не съм доволен от Динафос:
1. Случва се проблем със закупена стока от Динфос на няма и два месеца от датата на покупка, което значи че са ми продали счупена камера. Така казва законът. В магазина ме гледат, гузно. Предимно мълчат. Няма и помен от предишния ентусиазъм, който проявяваха при покупката на същата камера. Не приемат камерата и ме препращат някъде си. Те нямат време да се разправят – аз имам нали [cool] щото било по бързо и по добре за мен…
Тук законът казва, че когато търговецът продаде стока с дефект дори да не е знаел за това, то трябвало да предложи няколко варианта за решение и че клиентът би трябвало да има право на избор – замяна, сервиз или връщане на парите. Избор при мен нямаше, нито ми бе предложен някакъв, но пък и аз не знаех че съм имал такъв. Това правило важи до 6тия месец от закупуването. Мисля, че имаше и някакви допълнителни условия, но тук вече трябва да се изкаже някой юрист.

2.Предлагат се някакви невъзможни неща, тук и аз не мога да разбера защо… вероятно понеже нямаше какво друго да се каже – ами като няма какво да кажеш или предложиш, не казвай и не предлагай нищо – просто е.

3. Демонстрира се фалшива загриженост с искане непременно на обратна връзка. След като давам исканата обратна връзка не получавам никаква реакция или отговор, нищо… А съм задал някой и друг въпрос, с обратната връзка, но оставам без отговор… И да не е била фалшива загрижеността им, аз до ден днешен усещане за друго нямам.

4. Освен първият им отговор по мейл. Където ми казват ето това е адресът на официалния сервиз и ето ви линк към сервиза, и че ако ремонта можело да отнеме повече от 5 дни да се свържа с тях и ще се опитали да ми намерят оборотно тяло, друга инициатива от страна на Динафос нямаше. Трябваше аз да звъня и да разпитвам и да разбирам в започнат от мен разговор по телефона, че оборотно тяло няма и да си регистрирам техниката някъде си. Помолих да ми пратят линк на мейла към сайта на канон, който работи доста зле и е бъгав. Вторият мейл от тях съдържа линк.

Ако все пак някой не е разбрал, недоволството ми не е за неполучено оборотно тяло. И няма да се съглася никога, че това е топ обслужване, достойно за пример. Пък че и някои хора си го пожелават дори... [smilie18] Ами щом това ви е критерият...[beer] и със здраве да си го ползвате.

Ама защо не съм си пратил камерата с куриер до Шабла си е чисто моя работа и на никого не влиза в работата защо. Какво значение има ? - важното е носове да се трият и теории да се развиват.[smilie18]

Никога не съм бил привърженик на КЗП и ЗПП и тн. Защото според мен това са някакви крайности. Обаче пък случаят по горе с гаранционното обслужване ме подтикна да се ограмотя и запозная с доста интересна правна информация произлизаща от този закон. В крайна сметка случката за мен е полезна и поучителна.


И за финал една малко по различна история за да може всеки, който иска да намери прилики или разлики и да реши за себе.

Преди време си купих кемпер за много повече пари от колкото тая R-6ца. Не беше нов, а втора ръка. Правейки тази покупка, бях напълно наясно, че може да се проявят скрити дефекти и си оставих странична сума за да мога да реагирам при проблем.
След няколко пътувания се случи проблем. Не съм тормозил търговеца – нямам гаранция и нямам какво да очаквам от него. Докато си чаках уговорената пътна помощ, той обаче разбрал от един познат и ми звъни. Каза ми да кажа на пътната помощ да ме остави в Пазарджик, понеже той имал доверен сервиз и няма да плащам превоз до София, та да ми спести някой лев. Аз обаче понеже не познавах много добре търговеца към тоя момент, не се доверих и си викам, къде сега ще го оставям кемпера в Пазарджик?- уговорил съм и пътната помощ до София и няма да е коректно и към шофьора. Освен това вече имах и препоръчан сервиз. Ремонта се проточи повече от месец, а и майсторите не бяха правилните. Аз обаче така или иначе нямах планирано пътуване и можех да чакам, без това да ми пречи по някакъв начин. Търговеца обаче ми звънеше всеки ден и питаше какво става? Защо се мотаят толкова тия майстори? Сигурен ли съм, че са читави и че знаят какво правят, и тн? След като сервиза, който ми бяха препоръчали не успя да отстрани проблема се доверих на търговеца на кемпери. И части ми намери, и читави майстори и за 7-10 дни бяхме пак на пътя. И до ден днешен ми се обажда регулярно и ме пита дали пътуваме с кемпера, и ако имам какъвто и да е проблем да му се обадя непременно. Човека от сервиза пък ми предложи да минавам на безплатни регулярни прегледи при тях до като направя едни 10к километра. Имаше един човек, дето се дигна след излет на Беглика, а живее в Пазарджик да мине през София в Неделя вечерта със семейството си, само и само да докара част и да ми отстранят проблема на следващият ден та колкото и да не ви се вярва има и такива хора. Че аз да не съм някой принц бре? Как така а?

Питам ви вас, дето ме заопределяхте, без ни най-малко да ме познавате, тези хора дето също като вас нито ме знаят, нито ме познават длъжни ли са да са толкова човечни и помогливи ? Аз нещо по специален ли съм от някой от другите им клиенти?
Това е отношение към клиента. Смея да кажа, че е и чист професионализъм. Професионалистите могат да поемат отговорност, дори да не са длъжни да го направят. Професионалистите имат готовност, желание и ще намерят начин да помогнат, и го правят. Не карат клиентът да им вади думите с ченгел от устата, докато те се измъкват с празни обещания и опит за показване на фалшива загриженост. Като нямате решение, бъдете прями и честни. Кажете си ясно и без недомлъвки какво е положението. Сервиз, чакане и тн. Всякакви алабализми, заобикалки за измъкване са много, ама много дразнещи в очите и ушите на клиента. Уважението към клиента не е просто надпис „ С Уважение“ в подписа на мейла ви, пратен от немай къде…

Човека с кемперите продължи да ме изненадва с отношението си. Не е голяма фирма, ама има „топки“ и въпреки, че не ми е дал гаранция, дори пое част от сумата за ремонта. Не казвам, че така трябва да се случва по принцип или това да е мерило за добро обслужване и всички така трябва
да постъпват, ама като клиент усетих, че не се лутам сам. Въпреки, че нямах законова гаранция, търговеца прояви грижа и отношение, към проблема ми така, че аз по никакъв начин е усетих лиспата на такава. Дори ми предложи кемпер с който да пътувам до като стегнат моя. Почти като с оборотното тяло на Динафос, ама не на ужким и без регистрации по бъгави сайтове. Само трябваше да се метна и да пътувам. Найс А?

Дали има някаква база за сравнение отношението на Динафос и човека с кемперите ?
Абсолютно никаква!
Който разбрал, разбрал… Който не е разбрал, може поне да спазва добрия тон и да запази заядливостта, определенията, епитетите и теориите си за кварталната кръчма.

Тук, нагоре из постовете имаше един човек дето му се присмивахте някои от вас, беше споменал думата морал… Радвам се че в Бг. все още има хора дето знаят какво е това.

Темата няма за цел да почерня, който и да е (понеже тук и конспирации тръгнаха да се развиват ) Темата има за цел да онагледи какво се случва в действителност в случай, че се наложи да си ползвате гаранцията на техника закупена от този магазин. Клиентът не касичка, а жив човек и смятам, че заслужава адекватен диалог и отношение в случай на подобен проблем. В противен случай просто ще се дъвче с неохота законовия срок от 30те дни и ще се избягва разговор и контакт с клиента, защото е по лесно, развивайте си и теории. После чакайте клиента да дойде пак, успех!


Това е последният ми пост по темата и се извинявам, че стана дълго.

Бъдете здрави!



Публикацията е редактирана (10-01-22 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   10-01-22 19:37

Много дълго бре ...


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: idivanov   
Дата:   10-01-22 20:00

Не е ли редно след ремонт да се издава протокол или фактура с опис на извършените операции?!?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ecobo   
Дата:   10-01-22 20:35

MixMike написа:

> Чета темата и все още не мога да
> разбера, кое поражда това
> негодувание и заявление, че
> въпросния клиент щял зачеркне
> Dynaphos, какви били, не си разбирали
> от работата и прочие...(във всяко
> мнение!...чак започва да намирисва
> на поръчано очерняне)?!?
>
> Счупил ти се апарата, приели са го,
> поправили са го и то за половината
> от законния срок, направили са
> всичко възможно, за да си го
> получиш преди празниците (макар че
> ти орева света, че на празниците ще
> си без любимия апарат), ама после
> касиерките не знаели какво било
> поправяно (не им е задължение,
> както каза Асахи), не знаят къде
> бил ходил (нормално объркване след
> като canon сервиза в Румъния е нов, а
> допреди 6 месеца всички канони
> ходеха само в Италия). Ама Мирослав
> споменал оборотна камера, пък
> после излъгал.
> ...и да не забравяме, че всичко това
> е свършено между 15-30 декември
> (празнични дни в които 90% от
> българите са си взели отпуска и не
> изтрезняват).
>
> Btw - ако толкова си чакаше камерата
> - за 5-7лв щяха да ти я пратят и до
> Шабла и да си я получиш на 31-ви. Но
> някакси все повече започва да ми
> мирише, че темата има друга цел.
>
> Честно да ти кажа - пожелавам
> си
такова обслужване, ако ми се
> наложи, особено като знаем в каква
> кочина живеем и dynaphos е една от
> малкото коректни фирми.
> Съответно на Dynaphos пожелавам
> по-малко такива клиенти като теб,
> които се държат сякаш магазина им
> е повредил апарата, и ако не им го
> смени с чисто нов на секундата,
> трябва едва ли не пропуснати ползи
> да ти платят...а дори не си
> професионалист[smilie18]
>
>
> П.С. Аз имам теория, че точно на
> подобни недоволни многознайковци,
> на които все някой им е длъжен, все
> някой им пречел, все им нарушавал
> правата, все избират, оглеждат,
> съмняват се във всичко и във всеки
> (че се е събудил с единствената цел
> да ги прецака) и прочие... винаги
> сами се нахендрят и сами привличат
> проблемите, които им се
> случват.[smilie23]
>


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
[beer]
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   10-01-22 21:55

Тая тема явно е пусната от подставено лице на Динафос с рекламна цел. Много дълго се разтегна.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   11-01-22 08:39

Яснооооо, големи разяснения/обяснения, за да стане ясно на всички, че не водят диалог с някой си случаен, а с човек работещ с клиенти от чужбина и даже е живял "на запад"...където явно всичко е "цветя и рози"
От важната част на текста(реалното обслужване) се разбра единствено, че Dynaphos са си свършили работата перфектно/в срок...но видиш ли, са Ви гледали "с лошо око" и не са удовлетворили желанието Ви за диалог. УАУ какви мошеници!

За да не съм голословен - аз имам R5 (третото тяло купено в БГ - август 2020-та). Струваше 9600лв(двойно на R6) - пояснявам, защото има хора не наясно с цените, а Вие няколко пъти натъртихте, че става въпрос за баснословната сума от 5 бона.
Проблема беше с цялата платка - "дъното" на апарата. ДВЕ СЕДМИЦИ след покупката. Между другото...диагностицирах го сам, тъй като намерих други хора в нета, със същите симптоми и дори имаше съмнение, за дефектна партида.
Нито ми дойде на акъл да обвинявам търговеца, че е знаел за проблема, нито се усъмних в неговия професионализъм. Също ми предложиха оборотно тяло, което отказах, тъй като съм професионалист и винаги имам второ резервно (даже 2). Нямаше го още сервиза в Румъния и го пратиха в Италия. Може би затова се забави, и ремонта отне 29 дни. Показаха ми протокол на италиански (преснимах си го), преведох си го в къщи, и получих цялата информация която ми е нужна (потвърди се моята теория за гръмнала платка), без да се правя на интересен и важен пред касиерките и по форумите. Нито съм им писал мейли, нито съм им звънял. Обадиха ми се, отидох и си го взех.

BTW - няколко месеца по-късно ми се наложи да снимам събитие, а нямах подходящ обектив. Обадих си на вносителите, и без да съм никой специален, ги попитах имат ли въпросния обектив като оборотен, и биха ли ми го дали срещу някакъв наем за няколко часа в рамките на деня. Дали защото се чустваха гузни, дали защото съм принц, дали защото са човечни и "помогливи"?!?...но ми дадоха RF 28-70/f2 L струващ 7 "хилядарки" (както Вие се изразявате).
По-късно се случи и обратното...самите вносители (знаейки че имам RF50/1.2 струващ 5 хилядарки), ми го поискаха, за да си свършат някаква работа, понеже тяхната оборотна бройка по някаква причина не била на разположение. Та...за доверие ли ставаше въпрос? За приятелство? За взаимопомощ?
Дали биха ми услужили, съответно и аз на тях, ако при възникналия ремонт на R5 се бях правил на интересен в магазина/мейла?


И за финал също ще Ви кажа... "една малко по различна история за да може всеки, който иска да намери прилики или разлики и да реши за себе."

Двама братя евреи. Много близки. Живеят в съседство, постоянно си ходят на гости. Една сутрин, единият звъни на другия:
- Абе брат, нали знаеш в нас, къде си държа парите...случайно снощи докато бяхте в нас на гости...да не си се изкушил и да си взел...липсват едни 1000 шекела.
- Ма как бе, брат. Обиждаш ме, ние сме толкова близки...никога не бих посегнал.
- Абе така е, ама само ти ги знаеш. Няма кой друг да е!
- Сигурен ли си че липсват, я иди ги преброй пак.
Отива първия брат, брои ги...странно - този път излизат точно! Връща се на телефона.
Втория пита:
- Е какво стана, преброи ли ги!
- Преброих ги. Излязоха точно
- Видя ли, че никой не ги е пипал!
- Абе така е, ама си ми остана едно гадно чувство че си ме обрал![smilie10] [smilie21] [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-01-22 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: hansto   
Дата:   11-01-22 09:33

Имам някакви наблюдения над Вюпоинт. Те са сервиз на Канон отскоро и е някакси нормално и като нямат части+обучени опитни специалисти да препращат сложните към чужди. А като се добави, че те сервизират още 10 марки, та девойките, които предават стоката си нямат представа коя стока къде отива.
Важен е хепиенда.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   11-01-22 10:27

Хепиендът е важен, но тук си говорим за чувства.

Бизнес моделът на търговеца на стари кемпери е друг. Той знае, че стоката му не е като нова и ще дава по-често дефекти. Ако не предлага post sales support при следващия проблем собственикът на дефектирал кемпер ще си купи нов и повече няма да се върне в Пазарджик. Да не говорим как кемперджиите дружно си споделят всички технически предизвикателства.

При ресторантите е друго, при заведенията за бързо хранене е още по-друго, за фризьорите да не говорим.


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Yog   
Дата:   11-01-22 12:47

MixMike ти постави човека в положение да се обяснява, че не е някакъв злонамерен агент, който иска да развали имиджа на Динафос. Защо изобщо ти се обяснява е друг въпрос. Аз не бих. Но може би не е лошо да погледнеш себе си, с неуместните намеци и опити за ирония.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   11-01-22 12:52

Той се погледна, даже ни го разказа, та да можем и ние да видим. Всеки изказа и защити тезата си.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   11-01-22 13:03

Yog, както обикновено се случва в този форум, винаги съм лошия, когато реша да напиша нещо по която и да е тема. Затова и избягвам да го посещавам. Изразих мнение, че не виждам за какво е цялата олелия, освен че не са информирали "пострадалия", че могат те да му приемат стоката, и не е длъжен сам да я носи в сервиза. Мисля че мнението на 90% от хората в темата се припокрива с моето.
Но...незнайно защо, потърпевшия реши точно мен да удостои с този ферман, нямайки изобщо представа, че аз ЛИЧНО съм бил дори в по-лоша ситуация от неговата. Та...реших да му разясня.
Не желая конфликт с никого, и ако има начин може да провериш, че нямам мнение в този форум от поне 6 месеца.
Бъди сигурен, че съм съвсем наясно със себе си, и понеже не ме познаваш, няма как да знаеш, че съм човек, който стои зад думите и делата си, и никога не говоря празни приказки.


Yog написа: и опити за ирония.

Опити? Шегуваш ли се? Нека не се обиждаме![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: zafira   
Дата:   12-01-22 08:46

Пропуснах 90% от коментарите, но категоричното ми мнение е, че в Динафос не са много в час относно отношенията клиент/търговец. Дебело искам да подчертая - с едно-две изключения.
Казано просто, намерили са хората ниша и се справят, както могат...
Относно рекламациите, видимо се изнервят, ако се появи проблем, особено при продукт за над 200-300 лева.
В един случай ме накараха да им доказвам, че целия им персонал не е наясно с функциите (неработещи) на закупено от тях устройство...
Като им доказах, че не работи нормално, ме попитаха "това проблем ли е, щото функцията не е от основните"...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: quazimodo   
Дата:   12-01-22 08:59

Явно маниерът на обслужване в Динафос се влияе от лични симпатии[smilie18] На мен преди време ми пробутаха бръмчаща светкавица със скъсан гаранционен стикер, упорито твърдейки след това, че е бил здрав...

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-01-22 14:20

да вдигнат ръка тези дето са прочели фермана... аз още на 2-я абзац вече страдах и бършех сълзи... това джейн остин ряпа да яде [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Synthy   
Дата:   12-01-22 14:25

Аз го прочетох, и съжалявам, че го сторих. Можеше да прочета нещо по-съдържателно.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: quazimodo   
Дата:   12-01-22 18:27


Двама братя евреи. Много близки. Живеят в съседство, постоянно си ходят на гости. Една сутрин, единият звъни на другия:
- Абе брат, нали знаеш в нас, къде си държа парите...случайно снощи докато бяхте в нас на гости...да не си се изкушил и да си взел...липсват едни 1000 шекела.
- Ма как бе, брат. Обиждаш ме, ние сме толкова близки...никога не бих посегнал.
- Абе така е, ама само ти ги знаеш. Няма кой друг да е!
- Сигурен ли си че липсват, я иди ги преброй пак.
Отива първия брат, брои ги...странно - този път излизат точно! Връща се на телефона.
Втория пита:
- Е какво стана, преброи ли ги!
- Преброих ги. Излязоха точно
- Видя ли, че никой не ги е пипал!
- Абе така е, ама си ми остана едно гадно чувство че си ме обрал![smilie10] [smilie21] [smilie5]

Явно и моята светкавица е била в ръцете на някой "услужлив" елемент[smilie5] Независимо, че още работи, чувството от вица не ме напуска дори след толкова време. Явно помня кат слон к-то отношение [smilie18]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-01/1642004639_dsc_2364-1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-01/1642004640_dsc_2365-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   14-01-22 00:51

Честно казано мислех, че г-н Кабадаев( собственика на Динафос) се е обадил лично на sporasub, за да се извини. И да компенсира неудобството, което са причинили. Поне аз така бих направил. Бях решил да им направя оборот от 50К, но вече нямам желание.

asahi Много неща не са ти ясни! Не заблуждавай хората. Клиента получава протокол, в който е описано какво е сменено/ремонтирано и т.н. Аз съм получил такъв от сервиз във Франция. От наши сервизи също имам протоколи. 80-те години отдавна минаха, за да се правят циркаджийски номера.

Джъмбо- сетих се, че си работил в Динафос. Затова ги защитаваш, но в случая не им правиш услуга.

Към всички форумци- прочетете КЗП, за да не ви разиграват. И си търсете правата докрай

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   14-01-22 08:31

Разбира се, че трябваше да му се обади лично!
Според мен даже е малко. Трябваше агне за курбан да му заколи!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Synthy   
Дата:   14-01-22 08:48

Мрън мрън мрън... Егати личната драма и сапунен сериал се е снимал. Единственият проблем, описан тук с Динафос е, че са изпратили автора на темата с фотоапарата направо в сервиза. Не е кой знае какво прегрешение.

Да ви ракажа и аз моят опит с тези хора, явно предаването е "искрено и лично", втори сезон.

Исках да си закупя някаква тъпотия, за 6лв. Нацъках си в сайта 3 бройки, да си имам резервни ръчки (за най-долнопробните китайски светкавици, най-евтините), и си пускам поръчката, плащам с карта и се радвам, че си намерих резервната част. Обажда се жената от магазина, и ме сюрпризира, че имат само една налична. Прави сторно на транзакцията още докато говорим по телефона, получавам си невероятната сума от 18лв. и се разбираме да ми пазят дръжката, докато си харесам нещо друго от сайта (доставката е по-скъпа от артикула). На следващият ден сутринта дамата ми звъни (тя на мен, не аз на нея, още докато си пиех кафето и се чудех какво да правя през деня) и ме зарадва, че са намерили останалите дръжки, които им се водят на склад и че могат да ми пратят каквото съм си поръчал. И след един ден си взех каквото ми трябваше от автомата на куриерите.
Преди години пък, г-н Кабадаев ми подари 2 сиви карти и една цветна скала за нещо, което бях направил преди месеци (може и година да беше минало). Даже бях забравил, но човека ми изпрати каквото ми беше обещал. Той не беше забравил!

И сега... аз как да се съмнявам в лошото отношение на тези хора, след като съм най-най-най-малкият им клиент, но въпреки това, имат лично отношение към мен като такъв и се стараят аз, клиента, да съм доволен. И аз съм, за разлика от синтезиса, които ми продадоха лента с изтекъл срок и след като им писах имейл, дори едно извинение не получих... Лентата си я изснимах, много добре знам, че нищо и няма, но въпросът е принципен. Купувам от магазин с идеята, че купувам нещо ново (и в срок, в случая).

Ето такива дреболии показват какви хора работят по магазините и какво е отношението им към клиентите.

Край на епизод 2083 от драмата на Синти. В следващият епизод очаквайте... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   14-01-22 09:00

Синти, според мен, това което са направили за теб е тяхно задължение!!! Влезеш ли в магазин в сегашните трудни времена, трябва минимум с 2 подаръка да те изпратят, въпреки че "само разгледаш".
Ако случайно някой те погледне накриво или не те поздрави - заслужава минимум година затвор и три години - пробация!
Ай ше ги **** и търгашите...те от нас зависят.
Ето - емо99 вече се е отказал да изхарчи 50 бона в магазина им, а те на него разчитат! Да мрат от глад сега!1![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Synthy   
Дата:   14-01-22 09:03

Ако знаех, щях да си искам подаръците. Пфу... язък [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   14-01-22 09:33

... На далечна планета Дарт Вейдър намира вехтата Beirette II, подарена на дядо му заради второто място на Галактическия конкурс за фотожурналистика. Лордът с ужас установява, че пантите на задния капак подозрително скърцат. Камерата е с доживотна гаранция. Пише тревожен имейл до Междугалактическия съвет. Вселенските мъдреци се почесват с всичките си пипала и решават да изпратят в 1941 година в Дрезден тричленна комисия в Woldemar Beier Freital Fabrik за да потърсят справедливо решение. След кратка престрелка с местната СС част тричленката е приета от директора на фабриката. Той не губи време, бърка в чекмеджето на бюрото си и вади малко шишенце със специално масло за панти. Неспособен да прочете емоциите в лицата на инопланетяните той преценява, че е необходима и допълнителна компенсация. Изпраща дебелата Грета до работилницата на Гюнтер Хаас, в която сръчни военнопленнички шият кожени калъфи за фотоапарати, да донесе от освежаващия кожата препарат. Там Грета среща Зигфрид, син на Гюнтер и млад член на национал-социалистическата партия. Зигфрид взима радикалното решение заради честта на Райха да изпрати на потребителя от бъдещето калъф от новата колекция, декориран със символите на новото време.

Режисьорът Джей Джей Абрамс сваля трофейното си ятаганче от стената и нарежда на секретарката си: Извикай това сценаристче да му отрежа главата!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-01-22 10:04

Тази тема определено доказа първо - че 90% от съфорумците живеят още някъде в дълбокия соц и нямат нищо против гореописаното поведение. Второ, че 90% не разбират какво четат и си правят заключения и следователно съставят филми от тези заключения, като нито едно от горните две не отговаря на реалността описана от автора...
Авторе, имаш си обеца вече!
Съфорумци, живи и здрави, ама вземете си махнете капаците [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: linken   
Дата:   14-01-22 11:35

@Imaginarium и емо99 са абсолютно прави, но явно повече от Вас не са излизали от България и нямат ни малка представа как се работи с клиенти, в една нормална държава. Тук, за всяко нещо, всеки продавач си мисли, че той е на върха на хранителната верига и за него всеки клиент е никой.
Айде, със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   14-01-22 11:56

Нормалната държава има нормално население. То е изградило тези нормални отношения.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: mitpis   
Дата:   14-01-22 12:27

Едно не мога да проумея за фотоапаратите нещо специално ли е, защото когато ти се повреди уред закупен от Техномаркет и Технополис и от други магазини, контактуваш директно със сервиза, а не носиш повредения уред в магазина, не съм чул за различна практика от тази.



Публикацията е редактирана (14-01-22 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ivjordan   
Дата:   14-01-22 13:09

Напротив, никога не контактуваш директно със сервиза, а носиш уреда в магазина, където ти го приемат и със свой транспорт го носят до сервиза. Няма значение Техно- кой е магазинът.
Даже си имат отделен вход за рекламации, някъде встрани от главния, където се оставят нещата.
Всъщност, ако постоиш петнайсетина минути пред произволен официален сервиз, ще видиш че непрекъснато пристигат бусчета от техноверигите, натоварени с техника за ремонт.
Това е правилното поведение и фото-магазините не следва да са изключение.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: espergaro   
Дата:   14-01-22 13:13

Три непоискани съвета към Динафос. Човек ти носи камера, която си му продал за немалко пари - приеми я, успокой клиента, че ще бъде ремонтирана и я занеси ти в сервиза, не го пращай да си я носи сам. Не са му я продали Вю пойнт, ти си му я продал. Не е ютия, тостер или микровълнова (говори за отношение).
Предложи на клиента едно 6д оборотно, докато му оправят неговата - малък жест е, но пак говори за отношение. Дори да не си длъжен. Не го пращай да се регистрира в еди кой си сайт и да чака от Канон. 6Д-то струва 800 лв., но клиентът ще остане доволен.
Като му я оправят, пък кажи му какво й е било, в кой сервиз в чужбина са я ремонтирали и какво са сменили, създава усещане за доверие между клиент и търговец, благодарение на което този човек утре пак ще дойде при теб и ще си купи обектив за 4-5 хиляди за тая безогледалка. Три наглед елементарни неща, неизискващи почти никакви усилия, които ще накарат клиентът да ти вярва и да се върне при теб отново. Надали има опашка от желаещи да си купуват Р6-и у нас.



Публикацията е редактирана (14-01-22 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Vladimir666   
Дата:   14-01-22 17:28

написа:

> Три непоискани съвета към Динафос.
> Човек ти носи камера, която си му
> продал за немалко пари - приеми я,
> успокой клиента, че ще бъде
> ремонтирана и я занеси ти в
> сервиза, не го пращай да си я носи
> сам. Не са му я продали Вю пойнт, ти
> си му я продал. Не е ютия, тостер
> или микровълнова (говори за
> отношение).
> Предложи на клиента едно 6д
> оборотно, докато му оправят
> неговата - малък жест е, но пак
> говори за отношение. Дори да не си
> длъжен. Не го пращай да се
> регистрира в еди кой си сайт и да
> чака от Канон. 6Д-то струва 800 лв., но
> клиентът ще остане доволен.
> Като му я оправят, пък кажи му
> какво й е било, в кой сервиз в
> чужбина са я ремонтирали и какво
> са сменили, създава усещане за
> доверие между клиент и търговец,
> благодарение на което този човек
> утре пак ще дойде при теб и ще си
> купи обектив за 4-5 хиляди за тая
> безогледалка. Три наглед
> елементарни неща, неизискващи
> почти никакви усилия, които ще
> накарат клиентът да ти вярва и да
> се върне при теб отново. Надали има
> опашка от желаещи да си купуват
> Р6-и у нас.
>

>
> Публикацията е редактирана (14-01-22
> 13:15)


Колко 6D-та от по 800 лв, трябва да купи един търговец, за да може да покрие нуждите на клиентите на които им се чупят машините? Ако става дума за 1-2 клиента, ок. [smile]

За Sony, Nikon, Panasonic, Olympus, Tamron,DJI, Sigma, Tokina също. :)



Публикацията е редактирана (14-01-22 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: espergaro   
Дата:   14-01-22 17:39

Предполагам, че тия Р6-ци не се чупят по 5-6 наведнъж, ама като тръгнеш да говориш за заместващо тяло, па сигурно е добре да знаеш дали ще можеш да го осигуриш. Но все пак вярвам, че сте интелигентен човек и ще разберете тезата в моето субективно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   14-01-22 18:09

Аве защо си съчинявате някви ЕЖК теории.
R5 и R6 нямаше наличности никъде по света до преди 6 месеца (една година след обявяването им). Световен chip shortage има във всички сфери, и няма никакви изгледи да свърши скоро. Дори просто нещо като батериите, зависят от чипчето вътре.
Специално за R5 хората се записваха и чакаха по половин година да им дойде тялото, тука се дават съвети dynaphos да поддържа няколко резервни, сакън някой да не се обиди.
За 2020-та в БГ бяха влезли сигурно около 10 тела, и едното (моето) също се оказа дефектно.
Ало оплаквачките...що не оплаквате мен, че бях двойно повече време без апарат и то струващ двойно повече, и то при положение, че това ми е професия и от нея зависи прехраната на семейството ми?


Dynaphos е една от най-коректните фото фирми в БГ. Сигурно дава хляб на 50 човека. На всеки фотофорум фест има 4 дена безплатно студио и Христо винаги сам разпъва техниката и е на място да помогне. Собственика на фирмата Ви разпъва лампите и виси по 12 часа, за да ви е удобно да си щтракате докато си цоцате биричка...А сега "разпни го", защото не постлал червения килим на всеки мрънкач с достъп до интернет и лично мнение.
Е*аси лицемерието[smilie23][smilie23][smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: mitpis   
Дата:   15-01-22 03:48

ivjordan
Дата: 14-01-22 13:09

Напротив, никога не контактуваш директно със сервиза...

Че къде има такъв вход в Технополис в МОЛ Сердика например, няма такова нещо, ако ти се развали пералня обаждаш се в сервиза на Бош например, идва ти в къщи и ти я оправят, не я мъкнеш в магазина. В гаранционната карта са дадени адреси на сервизите, никъде не пише, че връщаш стоката в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   15-01-22 07:19

В Закона за защита на потребителите пише че стоката се носи в магазина , не в сервиза


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: espergaro   
Дата:   15-01-22 09:00

написа:

> Аве защо си съчинявате някви ЕЖК
> теории.
> R5 и R6 нямаше наличности никъде по
> света до преди 6 месеца (една
> година след обявяването им).
> Световен chip shortage има във всички
> сфери, и няма никакви изгледи да
> свърши скоро. Дори просто нещо
> като батериите, зависят от чипчето
> вътре.
> Специално за R5 хората се записваха
> и чакаха по половин година да им
> дойде тялото, тука се дават съвети
> dynaphos да поддържа няколко резервни,
> сакън някой да не се обиди.
> За 2020-та в БГ бяха влезли сигурно
> около 10 тела, и едното (моето) също
> се оказа дефектно.
> Ало оплаквачките...що не оплаквате
> мен, че бях двойно повече време без
> апарат и то струващ двойно повече,
> и то при положение, че това ми е
> професия и от нея зависи
> прехраната на семейството ми?
>
>
> Dynaphos е една от най-коректните фото
> фирми в БГ. Сигурно дава хляб на 50
> човека. На всеки фотофорум фест
> има 4 дена безплатно студио и
> Христо винаги сам разпъва
> техниката и е на място да помогне.
> Собственика на фирмата Ви разпъва
> лампите и виси по 12 часа, за да ви е
> удобно да си щтракате докато си
> цоцате биричка...А сега "разпни го",
> защото не постлал червения килим
> на всеки мрънкач с достъп до
> интернет и лично мнение.
> Е*аси лицемерието[smilie23][smilie23][smilie23]

MixMike, ако това за лицемерието е към мен, аз поне не съм посочил никъде да се поддържат няколко резервни Р-ци, а да дадат едно оборотно 6Д на човек, похарчил 5000 лв., защото прави добро впечатление.
А това кой къв пич бил, колко хляб давал и как разпъвал лампи, има много общо с конкретния казус:)
Но разбира се, кой съм аз да давам непоискани съвети, все пак щом са на пазара толкова години, явно знаят по-добре от мен как се прави бизнес.



Публикацията е редактирана (15-01-22 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: penco   
Дата:   15-01-22 09:12

Глупости на търкалета. Много искам да го нямеря в закона, ама няма... https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135513678

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   15-01-22 10:03

Това е едно от основните неща в Закона за защита на потребителите
Ако не можеш да го намериш -звъниш в комисията и ще ти го обяснят


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: mitpis   
Дата:   15-01-22 11:18

OIM изчетох закона никъде не пише подобно нещо, търговеца носи отговорност при рекламации, когато стоката не съответства, относно повреди не видях такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   15-01-22 12:32

''Ако установите дефект в рамките на 2 години , имат еправо на рекламация Предявяването на рекламация става пред търговеца , като е важно да изискате тя да бъде задължително вписана в регистъра за рекламации с датата на която я подавате ''
'' Търговецът е длъжен да разгледа жалбата в рамките на 1 месец и да се произнесе по нея Ако я приеме за основателна той трябва или да ремонтира стоката безплатно за вас или да я замени с нова В случай че не успее да направи едно от двете в едномесечният срок , трябва да ви предложи отбив от цената или разваляне на сделката и връщане на парите ''
Това обясняват от КЗП на техния сайт в раздел - Как и кога може да върнете закупена стока ?


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-22 13:00

РЕКЛАМАЦИЯ


Последното, което ще напиша в тази тема...
Хора, моля Ви, дръжте се нормално!



Публикацията е редактирана (15-01-22 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-01-22 13:21

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   15-01-22 15:12

В обобщение по темата - наблюденията ми са, че Динафос подобно на много в други браншове реинвестират спечеленото от евтини матракуции в гигантски напън да лапнат основната дистрибуция на фото- и видеотехника в България. Вероятно смятат, че посредством търговските си канали ще успеят да отнемат дистрибуцията на основните марки от малцината останали на фронта. Това обаче ще ги потопи. При сравнение с други, които имат опит, персонал от професионалисти и собствен сервиз /да не ги цитирам за реклама/ технически няма как да се получи, само ще си прахосат парите и ще си загубят клиентелата.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   15-01-22 19:18

Бах тая дистрибуция! За Централна Европа ли говорим, за Калифорния ли? От един топ модел в България общо се продали 10 бройки и давай да завземаме. Мащабите на предположението не съответстват на реалността.

Сещате ли се някой да се е жалвал, че му се е повредил фотоапарата, купен от сайт чики-рики.ком? Защото и там си има процедура, ама е далеч от комфорност за потребителя.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Jorro_Z   
Дата:   15-01-22 19:45





Публикацията е редактирана (15-01-22 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   16-01-22 00:39

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: emo99   
Дата:   16-01-22 01:09

landstar- и аз имам подобни наблюдения, но за други фирми. Може ли инфо за другите фирми, които имат качествени сервизи. Може и на лично, за да не правим реклама. Благодаря!

Относно служителите и отношението им към нас. Скоро имах проблем със светкавица, която купих от "Х". Гаранцията и беше изтекла, но служителят в "Х" изтегли от другия край на България същата светкавица, за да локализираме къде е проблема на моята. Не останах длъжник[smile]. Купих си още една малка светкавица. Така се печелят клиенти!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-01-22 10:55

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: penco   
Дата:   16-01-22 19:29

Повтарям: Пишете глупости на търкалета, такъв текст в закона няма!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-22 20:08

penco: какво не пише? Ако за задължението на тъговеца да приеме рекламацията - по новите изменения се водят чл. 125, 127 и 128 от ЗЗП. Последния 128 може да е малко объркващ, но 127 изрично поправя едно евентуално криворазбрано четене.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   16-01-22 20:11

От чл 112 надолу
Проблемът е че у нас законите се пишат на юридически език и за юристи , и е малко трудно човек да разбере добре нещата
Може би затова дори на КЗП се налага да обясняват отделно нещата по- разбрано В нета има много линкове с техни разяснения по въпроса с рекламациите



Публикацията е редактирана (16-01-22 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   16-01-22 20:27

Интересно е в чл 127 ал 1 т4 - Рекламацията може да бъде подадена не само в магазина откъдето е купена стоката но и във всеки обет на търговеца в цялата страна - ''Правото на избор на место за предявяване на рекламациата принадлежи изцяло на потребителя ''


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: b0bb0   
Дата:   16-01-22 20:37

Все пак, мисля, че трябва да се прави разлика между "приемане на рекламацията" и "приемане на обекта на рекламацията". Първото е оплакването и писането на документа, второто е предоставянето на повредената стока за ремонт. За първото намирам къде може да стане, а за второто?

Между другото, чл. 112-121 са отменени от 01.01.2022 г. Възможно е клаузите им да са вмъкнати в други текстове.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   16-01-22 20:51

Най-добре е автора на темата да звънне един телефон в КЗП и там ще му обяснят в общи линии как стоят нещата


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: swqaz   
Дата:   16-01-22 21:30

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: leitz   
Дата:   17-01-22 09:37

swqaz,
за съжаление поста Ви звучи доста просташко.
Колкото до Динафос,не си правете изводите от мнението на ЕДИН клиент,на който редовно ще му се случва да се оплаква, както и със сервиза на кемпера му, който първо си е избрал.


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: MixMike   
Дата:   17-01-22 10:26

leitz,
"матряла" се води по мнението на този който вика най-силно, или е най-голям простак...за съжаление[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-01-22 10:53

Мнението на swqaz хич не е просташко ,а е хипербола на абсурда.
И на мен полвината ми фотоапарати и ел.уреди вкъщи ми се развалиха ама ги оправиха гаранционно и работят 2-3-5-10 години вече.Само един телефон гигабайт гуру 1 в сервиза на дел 2 пъти сменяха дъно и като се развили трети път го хвърлих и си зех самсунг.
Имам параноичното чувство че нещата дето купувам у нас се развалят по- голям процент отколкото от германия.
Независимо от това гаранционното обслужване е сигурно единственото нещо дето работи у нас,ако се сравни другите организации в държавата ни.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   17-01-22 12:12

Той очевидно се държи просташки само с нас
Гледам в големите форуми се държи като джентълмен - само плийз , тенкю , ю ар велком , тенкю соо мъч фор ю комент ...


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: swqaz   
Дата:   17-01-22 15:24

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   17-01-22 16:59

Ясно. След като се намери отлично решение започна оплюването. Там сме световна сила!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: chukov   
Дата:   17-01-22 19:09

Людмиле, ароматът на розите ви мъти главите [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Jorro_Z   
Дата:   18-01-22 12:35





Публикацията е редактирана (25-01-22 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-01-22 17:57

Хората най-често не четат закона, а какво някой казал за закона по някакъв повод. Това крие опасност от подвеждане - къде от източника на "информация", къде от неразбирането на ползващия я. В последната година-две доста хора дължат появяването си в медийното, а после и в политическото пространство единствено и само заради лъжите, които изричат.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   18-01-22 19:45

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   18-01-22 20:38

Закон за предоставяне на цифрово съдържание и цифрови услуги и за продажба на стоки


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   18-01-22 21:49

Погледнах въпросния закон диагонално, въпреки че така не се прави със закони.
Чл. 33, ал. 2, т. 1
1. стойността, която би имала стоката, ако нямаше липса на съответствие; - това как да се разбира? Кой ще определи стойността на стоката ако нещо не работи, както следва? Изключителна помия, сътворена от добре платен законодател!

Още:
Чл. 33, ал. 5
(5) Потребителят няма право да развали договора, ако несъответствието е незначително. Тежестта на доказване за това дали несъответствието е незначително се носи от продавача.
Що за пародия е това?

Целия закон е пълен с законодателна помия, която не дава яснота в крайна степен за отговорности, мерки, срокове.

Аферим, тъпанари в НС!

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   19-01-22 00:06

Ние си ги избрахме.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-22 00:19

"стойността, която би имала стоката, ако нямаше липса на съответствие; - това как да се разбира?"

Прочети го още няколко пъти, може и да стоплиш.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   19-01-22 01:38

@GenaDP,
можеш без притеснения да споделиш, след като си стоплил вече.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: OIM   
Дата:   19-01-22 08:59

Точно за това говореше наскоро и бившият гл. прокурор Велчев - че законите у нас са трудни за разбиране за хората които не са юристи и това трябва да се промени


Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   19-01-22 09:36

Има проблем, че последните 15 години законите са писани извънредно тъпоглаво, изключително в частна полза. Имплементирането на ЕС законодателството се прави по малоумен начин. Но главния проблем е, че всеки закон има трайност колкото трупно месо на слънце. Навремето всяка бабичка знаеше наизуст закона защото действаше с десетилетия, а днес даже дупетатите не помнят какво са гласували вчера. Така например Законът за устройство на територията е изменян почти 100 пъти! А въпросният Закон за защита на потребителите - цели 39 пъти! Ниското качество на услугите се дължи изцяло на ниското качество на наредбите.



Публикацията е редактирана (19-01-22 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: asahi   
Дата:   19-01-22 11:52

Разбира се, че ще има частна полза. ЗЗП е в частна полза на потребителя. Законът за автомобилните превози е в частна полза на превозвачите и пътниците. Дори в най-рестриктивния закон полза има този, който преодолее рестрикциите.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: Jorro_Z   
Дата:   19-01-22 15:09





Публикацията е редактирана (25-01-22 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-22 16:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: landstar   
Дата:   19-01-22 16:29

Трепери, Гена! Сега като ти заведат един граждански иск по Наказателния кодекс направо ще ти се свие блендата! Но трепери спокойно, не се види да си обидил, оклеветил и проч. някого освен някакъв анонимен никнейм.

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   19-01-22 17:07

GenaDP,
гледам, че си изплувал.
Още чакам тълкувание, след като си стоплил преди мен.[smilie7]
А... и побързай, това да стане, преди да се те изправили на мегдана за порицание или да олекнеш с 1-3к лв.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-22 17:24

Още чакам тълкувание, след като си стоплил преди мен.

Как ще платиш хонорара за тълкуванието - по банков път, или с пощенски запис? Че трябва да сбирам пари за адвокати и глоби... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   19-01-22 17:58

GenaDP,
да, още чакам.
Ще е полезно за всички.
Хонорар не е уговарян.
Парите за глоба, ще си ги извадиш от джоба, сори [smilie7]
[smilie5]

На порицаването пред общината ще дойдем всички да снимаме, ще е интересно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: GenaDP   
Дата:   19-01-22 18:09

Про боно не бачкам отдавна - преди да извадя парите за глоба от джоба, трябва да са влезли там.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За гаранционното сервизно обслужване на Динафос, Канон и Вю поинт
Автор: ZENON   
Дата:   20-01-22 10:28

@GenaDP,
в такъв случай, ще е добре да си траеш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »