Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 05:21

Здравейте имам тяло Никон Д7200 и Сигма телеконвертор 2х и Обектив 50-500 тука няма проблеми. И имам Обектив 18-140мм Никон.
Здравейте нов съм с техниката и начинаещ и за това моля за съвет.
1.Въпросът ми е дали има възможност този Сигма телеконвертор да се пасне с някакъв адаптер с Никон 18-140мм ?
2.Вторият ми въпрос е Никон Д7200 нямали опция за зуум на обективите чрез тялото с помоща на копчета и да я видя през визора?
Както я има в Канон!
Защото в момента я правя ръчно.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 05:29

До админа!Защо не може да се редактира писаното?Допуснато е грешка при писане чрез телефона!
(Първо съобщение в тема не може да бъде редактирано!)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: georgioiv   
Дата:   17-11-21 07:44

Относно редактирането на първия пост и лесното вкарване на снимки в поста, питаме админа вече двайсет (20) години и отговор още няма, така че, не го мисли :)


По темата:

1. ако Сигмата я закачаш на 7200 през телеконвертора, то няма причина да не можеш да закачиш и Никонския обектив. Сега, дали всичко ше отчита правилно и дали ще фокусира - това са никонски неволи, обективите им са ту с мотори, ту без, ту с отверки, ту с клещи вътре... :)

2. това е по-неразбрания въпрос, но аз го разбирам така - искаш да си зумваш от копче на апарата, както на сапунерките, вместо да въртиш разни гевреци по обектива - това зависи предимно от обектива и аз сериозниобективи с такава функция не съм виждал. Виждал съм китови обективи, които имат копче за зум на обектива, вместо врътка.. А колкото до "както я има в Канон" - имал съм няколко различни канонски дслр, както и сега имам две дслр камери на Канон, но никога не съм виждал управление на зум от тялото. Това което си видял или е някой тлъст сапунер или новите им безогледалки имат шукарии за които не знам, защото при безогледалките съм при Сони [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   17-11-21 08:23

Вероятно пита за дигитален зум.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: georgioiv   
Дата:   17-11-21 08:54

възможно е, но понеже въпросите започват с два зум обектива, предположих че се отнася за тях.. Иначе аз на канонски дслр и дигитален зум не съм виждАл.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-21 09:07

По точка едно - всъщност има несъвместими обективи. Проблема е, че задната леща на обектива може да опре в оптичната група на телеконвертора. Това се случва обикновено при по-широки обективи или широки зуумове, при които задната леща излиза по-близо до матрицата. Реално, ако се замисли човек, няма логика да закачаш широк обектив на телеконвертор. Към всеки конвертор си има списък на всички поддържани обективи. Ако го няма там - не се мъчи, понеже проблема може да не е свързан с фирмуеъра, а хардуерно да прецакаш нещо.

По точка две - зуум функцията за подпомагане на фокуса при много от камерите е налична само през лайв вю. Не знам дали модела ти поддържа този режим през визьора - предполагам по-скоро не. Остава само през дискплея, но асистента там беше нещо хамаво [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   17-11-21 09:18

Лично аз не съм попадал на ДСЛР от Никон или Канон с дигитален зум. Виж при Панасоник и Олимпус безогледалки е наличен 4х такъв. Що се отнася до конвертора, ако не се мъчиш да завиваш обектива в неправилната посока, не би трябвало да имаш проблеми и с 18-140 от Никон. Ама защо ти трябва да правиш един тъмен обектив още по-тъмен, не ми е ясно[smilie5][beer]

П.П. Мдаа, това което е написал Ламерко за опирането ми мина през ум, но съм го срещал само при нефелни адаптери от М42 към Никон с леща...



Публикацията е редактирана (17-11-21 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 22:30

Сърдечно Ви благодаря на всички озовали и отговорили!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 22:33

Автор: georgioiv
Дата: 17-11-21 07:44

Относно редактирането на първия пост и лесното вкарване на снимки в поста, питаме админа вече двайсет (20) години и отговор още няма, така че, не го мисли :)


По темата:

1. ако Сигмата я закачаш на 7200 през телеконвертора, то няма причина да не можеш да закачиш и Никонския обектив. Сега, дали всичко ше отчита правилно и дали ще фокусира - това са никонски неволи, обективите им са ту с мотори, ту без, ту с отверки, ту с клещи вътре... :)

2. това е по-неразбрания въпрос, но аз го разбирам така - искаш да си зумваш от копче на апарата, както на сапунерките, вместо да въртиш разни гевреци по обектива - това зависи предимно от обектива и аз сериозниобективи с такава функция не съм виждал. Виждал съм китови обективи, които имат копче за зум на обектива, вместо врътка.. А колкото до "както я има в Канон" - имал съм няколко различни канонски дслр, както и сега имам две дслр камери на Канон, но никога не съм виждал управление на зум от тялото. Това което си видял или е някой тлъст сапунер или новите им безогледалки имат шукарии за които не знам, защото при безогледалките съм при Сони



1.Сигурно не правилно съм опитал да го навивам и от страх да не я счупя нещо и исках да Ви питам!

2.Да имам и сапунерка канон SX70HS,но въпросът ми беше за канон 600д и обектив Canon 70-300mm USM което имах преди време не помня много добре но мие останало такова впечатление че имаше дигитален зуум.



Публикацията е редактирана (17-11-21 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 22:44

Автор: lamerko
Дата: 17-11-21 09:07

По точка едно - всъщност има несъвместими обективи. Проблема е, че задната леща на обектива може да опре в оптичната група на телеконвертора. Това се случва обикновено при по-широки обективи или широки зуумове, при които задната леща излиза по-близо до матрицата. Реално, ако се замисли човек, няма логика да закачаш широк обектив на телеконвертор. Към всеки конвертор си има списък на всички поддържани обективи. Ако го няма там - не се мъчи, понеже проблема може да не е свързан с фирмуеъра, а хардуерно да прецакаш нещо.

По точка две - зуум функцията за подпомагане на фокуса при много от камерите е налична само през лайв вю. Не знам дали модела ти поддържа този режим през визьора - предполагам по-скоро не. Остава само през дискплея, но асистента там беше нещо хамаво [smilie18]



1.Да прав сте опира в лещата,исках да опитам и да видя разликата как е с телеконветор 18-140мм и ако трябва да не мъквам със себе си тешката артилерия дето тежи повече от 2 кг[smile]

2. Да лайв вю има но не е същото както е през визора и не ме кефи много[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: elwis777   
Дата:   17-11-21 22:50

Автор: quazimodo
Дата: 17-11-21 09:18

Лично аз не съм попадал на ДСЛР от Никон или Канон с дигитален зум. Виж при Панасоник и Олимпус безогледалки е наличен 4х такъв. Що се отнася до конвертора, ако не се мъчиш да завиваш обектива в неправилната посока, не би трябвало да имаш проблеми и с 18-140 от Никон. Ама защо ти трябва да правиш един тъмен обектив още по-тъмен, не ми е ясно[smilie5][beer]

П.П. Мдаа, това което е написал Ламерко за опирането ми мина през ум, но съм го срещал само при нефелни адаптери от М42 към Никон с леща...



Публикацията е редактирана (17-11-21 09:26)

не да правя по-тъмен,но да видя как ще изглежда просто от мерак
за светъл обектив си имам никон 50мм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   18-11-21 00:37

Canon 70D има дигитален зум.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   18-11-21 07:41

asahi написа:

> Canon 70D има дигитален зум.

Какъв дигитален зум има 70Д? Снимайки с 55-250 и прилагайки дигиталния зум,картинката ще прилича на заснета с 1000мм (примерно)?

П.П. Сам си отговарям[smilie5] - дигитален зум може да се ползва само при видеозаснемането .



Публикацията е редактирана (18-11-21 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   18-11-21 10:25

Дигиталният зум е такъв, какъвто е. Дали ти харесва и кога ще го ползваш е въпрос на избор. Важното е, че имаш този избор. За всеки, снимал по-сериозно, е ясно, че ползваме 5% от функциите на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   18-11-21 10:48

asahi написа:

> Дигиталният зум е такъв, какъвто е.
> Дали ти харесва и кога ще го
> ползваш е въпрос на избор. Важното
> е, че имаш този избор. За всеки,
> снимал по-сериозно, е ясно, че
> ползваме 5% от функциите на
> камерата.

Ми не, нямаш избор. А това, че ползваш 5% от възможностите на камерата е само твой пропуск. Аз например ползвам 6% [smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »