Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   28-10-21 08:45

Здравейте, каним се да се разходим до язовир Кърджали, намерих в нета една снимка, ще се опитам да дам линк https://trip.dir.bg/gallery/10-mesta-v-balgariya-koito-sa-oshte-po-krasivi-prez-esenta?i=6, ако се отвори линка, моля ви, къде точно на язовира се намира това и как се стига до там? Благодаря предварително на включилите се!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   28-10-21 08:47

На линка излиза "10 места в България, които са още по-красиви есента и има снимка на чяст от язовира, та това ме интересува!

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: dj_ceci   
Дата:   28-10-21 13:20

Язовир Кърджали съм го снимал на две три места едното е The Horseshoe Bend of the Arda (Star Chitak). То е най-известното. Другото е село Главатарци и третото е на семеен хотел Боровица. Конкретното място на статията е трудно разпознаваемо поради липса на отличителни белези. Надявам се да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   28-10-21 13:34

Благодаря много! Лесен ли е достъпа от тези места, извинявам се за подробните питания, но никога не съм ходила там!

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: XristinaRuseva   
Дата:   28-10-21 14:04

Здравейте! От снимката не става много ясно къде е снимана, но изключително много ми прилича на залива под бившата хижа "Боровица", сега семеен хотел "Боровица". Местата около с. Главатарци и хижа "Боровица" са достъпни, като в района на с. Главатарци е пълно със семейни хотели и къщи за отсядане. "Завоя" също е лесно достъпен за снимки. Надявам се и аз да съм била полезна. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   28-10-21 14:11

XristinaRuseva: Много благодаря за информацията! Тъкмо преди малко се обадих точно на хотел "Боровица", така че и след Вашата информация това ще бъде маршрута!
Още веднъж, благодаря на включилите се![smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: XristinaRuseva   
Дата:   28-10-21 14:31

В района на Кърджали има и много други красиви места за снимки и посещения, така че ако нещо мога да помогна с информация, пишете ми на лично или тук. Ще се радвам да бъда полезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: ecobo   
Дата:   28-10-21 16:50

Препоръчвам тази къща за гости в Главатарци, която определено си заслужава всяка стотинка.


Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: landstar   
Дата:   28-10-21 20:21

Аз пък още-по горещо препоръчвам хотел Рока в Главатарци. Изискано меню, отлично настаняване! Настаняваш се и снимаш от терасата! Друго не ти трябва. По-добро ми се струва че у нас няма. Цените бяха умерени, всичко е изпипано до детайл. Возят и със платформа из язовира, наоколо - пейзаж!

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   29-10-21 08:07

Благодаря Ви, приятели![smile] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: chepkata   
Дата:   29-10-21 08:39

Аз също отивам на там на дълъг уикенд, та бих се радвал на предложения за красиви и не толкова популярни места около Кърджали. Бил съм многократно там и по-известните места съм ги обходил.

На въпроса от темата, конкретното място не го знам, но близо до "завоя", може да се погледне панорамата преди Русалско и още една по тоя път, след разклона за Любино. Арда е като на длан. Там и селата са фотогенични;-)
От Боровица, в обратна посока на Кърджали, до махала Небеска, има скални образувания, които си струват и съвсем наблизо е Асар кая. И двете ги водят тракийски светилища.

Има едно място, за което мечтая, но сам не ми се тръгва...махала Мумджидам. Не е съвсем в района, но е уникално място, особено за снимане от въздуха! Доста откъсната е махалата, няма път до там и преходът е двучасов в най-добрия случай. До Три могили се стига по черен път и после пеша. Ако има ентусиасти за дните до понеделник, 1.11.21, може да се разберем за една разходка.

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   01-11-21 08:14

Здравейте, направихме си разходката на язовира, много е красиво там. Видяхме и хотел Боровица, красиво направено кътче. Благодаря на всички за насоките! Повече ми харесаха обаче горите около Ардино - букови и дъбови, от доста време издирвах такива гори и все не намирах, сега вече знам къде има!
Както и да е, това ми остава дестинация и за по-нататък! Живея в Западните Родопи,в Смолян, там е невероятно, но на мен ми харесват много Източните Родопи, по-различни баири има там и е много живописно!

Хубав ден на всички![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: stalker   
Дата:   12-11-21 12:22

Привет !

Има ли останали листаци по дърветата около язовир "Кърджали" , колеги ?

Или всичко е вече шума по земята ?

Малко късно ми се удава възможност да ходя натам тази година ....


Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: dj_ceci   
Дата:   12-11-21 13:01

Stalker, съветвам те да не се разкарваш напразно. Есента е отминала почти. Аз бях от Златоград до Подковата на яз. Кърджали и листаци има, но не в цветът, който би искал. Ако е за разходката винаги си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: stalker   
Дата:   12-11-21 13:07

Ясно , благодаря за инфото.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: vili_anastasova   
Дата:   12-11-21 17:45

На 3о-31 окт. имаше листа по горите, беше много красиво, малко се разочаровах от язовира, но сега, както е казал dj_ceci, явно вече няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: Djoro   
Дата:   12-11-21 18:15

Красотата е навсякъде, където можем да я видим с усещането си и поднесен с уменията си. Вземи фотоапарата, затвори очи, завърти си и тръгна в посокока след отваряне на очите. От 40 кадъра за два часа, отдели 24-30 и си готов за изложба . Но.., и най-хубавия пейзаж е по-лош от най-лошия портрет! Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Язовир Кърджали - къде е най-красиво
Автор: Mihaela_Sys   
Дата:   13-11-21 12:53

много е красиво там

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »