Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   12-10-21 13:50

Това делегиране на праава и прехвъляне на оценката на други, за мен не работи и ако това не е забелязано вече 15 години, какво да очакваме занапред? Откъде да дойде стимул за нов участник да качва? Никой няма да го забележи, ако предложи нещо различно от модерните в момента клишета. В резултат сайта запада, както се вижда.

Точно![smilie24]

Дискусията напомня опитите на стара мома да върне предишните си ухажори, които е отрязала.[smilie3]

И разбира се виновна не е тя, а те, че не са проявили мъжество да продължат да я ухажват и след като ги е отсвирила. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   12-10-21 14:17

Активността в темата (и във всичките ѝ предишни версии) недвусмислено показва ГЛАВНИЯ ИНТЕРЕС на населението във форума. Ако няма гласуване и точки, сайтът сигурно ще се изпразни от посетители, а и от членове.

И всеки, който от някаква висота декларира (еле тук в темата), че точки и гласуване не го интересували, е не просто лицемер, а жалък смешник.[smilie6] Нищо лично, заблуждава себе си, а не нас.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 14:37

Нивото на разговор взе да достига нормалните низини за форума.

Хубав ден на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 16:01

Сайтът е прекрасно замислен,бих казал ,че е уникален и много интересен със системата за гласуване на която се базира,но правилното и нормалното му функциониране зависи от отговорността и активността предимно на гласуващите,особено на тези с Б право на гласуване. А когато това липсва или не е достатъчно, всичко е на път да рухне. Но няма как да да задължиш някой да гласува,ето това е истината. Пределно ясно е , че това е до желанието на отделните автори. И когато поради една или друга причина авторите не са достатъчно активни и всичко забуксува,системата започва да не функционира както трябва и както е замислена.Както поясних вече в предният ми пост,собствениците са намерили за тях решението на проблема.След като Б авторите не са достатъчно активни,те задкулисно движат нещата,не толкова защото искат да се намесват,а просто защото е необходимо. Никой няма да иска да гледа едни и същи снимки на първа страница в продължение на няколко месеца ,нали? Така че привидно всичко си работи нормално,снимки влизат в Б галерията,редовно минават 100Б точки и т.н., но ако някой си мисли ,че това става само чрез гласуването на Б авторите,се заблуждава. Всички тези предложения,които отправяме са хубаво нещо,но няма гаранция,че те ще подобрят нещата.Възможно е и дори да ги влошат. Предполагам,че през годините са се отправяли достатъчно подобни предложения,никое от които не е подобрило значително нещата,ако то е било изпълнено. Затова разбирам предпазливостта на собствениците/ админите към тези неща. Промените невинаги се правят и възприемат лесно.Винаги ще има хора,който ще ги оплюят и ще възроптаят против тях ,както и такива,които ще ги одобрят и приветсват. Но промените са желателни,когато нещо не работи както трябва. А в момента тази система с А и Б рейтинг и права за гласуване определно не работи достатъчно добре. Трябва да се помисли за още промени,а ако те не доведат до положителни резултати, вече може да се помисли и за цялостна подмяна на системата,където няма да го има това А и Б разделение. Това на мен лично не ми се иска да става,защото ще избягаме от тази уникалност на сайта ,за която споменах по-горе.А и Б рейтинга си е тръпка,но често води до разрдразнение сред авторите,защото един пускат снимки и пасуват,чакат наготово,а другите освен всичко друго и гласуват активно,така както трябва да е.



Публикацията е редактирана (12-10-21 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 16:12

Щом собствениците на сайта наливат Б гласове и правят класацията, това за мен е похвално и правилно. Въпросът е, закакво са им другите Б-та?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 16:32

serjy - Те само подпомагат класацията,когато това е необходимо,не я правят изцяло [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 16:35

Може и да греша, но от моите скромни наблюдения съм останал с впечатление, че 'да' - има такова вътрешно гласуване (от куратор или админ - все едно), но то е било някак равномерно разпределено между снимките в секцията по такъв начин, че да се запази естествената им подредба, образувана от активно гласувалите. Т.е. това помпане се явява донякъде нещо като компенсация на отлива на хора в резултат на соц. мрежи или каквото там, като това действие го намирам за доста резонно и справедливо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 20:35

Julius- От написаното от мен досега,някой може да остане с погрешни впечатления,че аз едва ли не упреквам някого в нещо (конкретно управата на сайта).Няма токова нещо! Подкрепям действията им,затова написах,че с оглед на доброто функциониране на сайта,вероятно бих постъпил по същия начин .Но ще заменя думите си "не е справедливо,но е оправадано " в първия си пост ,с думите " не е коректно ,но е оправдано",които са по-подходящи като че ли в случая,за да не става объркване.

Трябва да е ясно обаче това,че ако не се измислят и предприемат някакви действия за стимулиране на активността ,нещата ще си продължат така и занапред. От време на време ще се пускат отново теми за това тук,ще се бистрят за пореден път тези неща,но какво от това,нима нещо ще се промени? Кучетата си лаят, керванът си върви.
Дела трябват, а не думи - бе казал едни наш революционер [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 21:36

Мисля, че съвсем правилно те разбрах и написах почти същото, защото споделям написаното от теб. [smilie24]
(не съм се изразил правилно ли?)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 23:02

Всичко е точно,Julius.Правилно си ме разбрал и си се изразил. [smilie24] Обърнах се към теб,защото твоето съобщение ме наведе на мисълта,че малко противоречиво и неуместно използвах някои думи в първия си коментар,които е възможно да доведат до различно смислово значение.Затова направих това уточнение,за да е ясно и за всички останали.



Публикацията е редактирана (12-10-21 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   13-10-21 09:37

Трябва да е ясно обаче това,че ако не се измислят и предприемат някакви действия за стимулиране на активността ,нещата ще си продължат така и занапред.

Не виждам как ще стане това, освен ФФ да наеме фотографи на хонорар[smilie3] , който да зависи от Б-точки.[smilie5]
Е, те тогава да видиш активност [smilie18]

Майтапя се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-21 13:59

^ Ти се майтапиш, ама не съвсем!

Дълго време в подобни теми хората саркастично питаха:
"Къде ги осребряват тия Б-точки?"
"Какво мога да си купя с тях?"

Вече няма нужда от остроумия - точките (и всичко, което ви дойде на ум) вече може реално да се осребрява. Механизмът се нарича NFT (Non-fungible tokens) - мнозина сигурно вече са наясно, останалите могат да го потърсят в Гугъл. Много хора вече направиха сериозни пари от неща с неявна (дори съмнителна) ценност, както и от наистина ценни творения и обекти.

Правите си крипто токен-че от точките, пускате го в MarketPlace (например) да се търгува по широкия свят и - осребрявате! [smile] Може да не получите милиони като множеството примери в Интернет, но все за няколко бири ще изкарате.
[beer]



Публикацията е редактирана (13-10-21 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   13-10-21 15:08

абе, тоя фото-форум верно е на умирачка, дори споровете носят някаква наслада и привкус на интелектуална размяна на мисли, с уважение към опонента. дори никой не ти влиза остро с бутонките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: pstoev   
Дата:   15-10-21 11:30

В защита на "Б" мързеливците. ФФ ми е винаги от отворените табове. 2-3 пъти седмично влизам в Нови предложения и доста често стигам до 30стр. без да съм гласувал. После влизам в Избрано, там понякога има 2-3 кадъра за които да гласувам. Но пък е пълно с такива за които не бих и които са минали 150Б. Проблема че болшинството от хората тук приемат фотографията за снимане на килограм, не за изкуство. Затова тук има хора от 15г. които не са стигнали Б, и такива които с първите си 3 кадъра го постигат!



Публикацията е редактирана (15-10-21 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   16-10-21 13:46

Дайте някоя яка снимка да гласувам, деева! Гласувах, гласувах - докарах ги до 43 гласувания в последната година... Искам да ги направя 50, че да не си загубя Б правата! [smilie18]

Шегувам се - нямам Б права. Преди имах, но като си изтрих снимките преди години, ги загубих... [smilie25]

Само исках да кажа, че човек не може да е всеяден в изкуството. Никой не ходи на кино, само за да ходи на кино, както би казал Мечо Пух. Един харесва екшъни, друг комедии, трети драми за лесбийки /това третото в духа на последния скандал в българското кино [smilie18] /. Та така и с гласуването. :-)

[beer]
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   16-10-21 16:02

Каква драма к'во нещо. [smilie18]
Все едно с всеки глас "злато" обеднявате с по 100 лева. [smilie5] , съответно "сребро" 50.

А "виж автора" е безплатно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   16-10-21 16:09

Аз откога разправям да го премахнат тоа интригантски бутон, деева! [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   16-10-21 17:36

CDman написа:

> Все едно с всеки глас "злато"
> обеднявате с по 100 лева. [smilie5] ,
> съответно "сребро" 50.

Пропуснал си да калкулираш инфлацията от последните две години! [smilie7]

Иначе едно-две неща определено ми привлякоха вниманието... има двойки, които си гласуват едни на други и без да искам с един мой кадър от популярно за тях място стана така, че се излъгаха и гласуваха за мой кадър и оттогава станаха сякащ още по-внимателни - да не се минат да гласуват за кадър на 'неправилния' човек! [smile]

Защото сравнявам мои снимки с почти същите такива (мога да дам поне три такива примера - на 99% са идентични) разликата от 20-30 точки винаги идва от едни и същи 5-6 човека (които ако наистина си мислят, че това остава незабелязано - е за тяхна сметка), но за мен по-важното е друго - независимо, че са гласували само за техния човек, а не и за двата кадъра -> това значи, че кадъра си струва, сцената е добра, - така че аз пак съм си извлякъл нужната информация. Другото не ме интересува. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   16-10-21 19:19

Абе луда работа е. Не казвам, че разбирам, или снимам добре, просто ми е приятно като хоби, ама сега влязох нарочно в избрано, последната най-нова страница, и има може би 30% избрани кадри, от които може да ти се догади, просто ги гледам и не разбиарам кое им е избраното и как може да има 7 души дето са ги харесали. Сигурно грешката е моя телевизор, само споделям мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mmjm   
Дата:   16-10-21 21:26

Помните ли pacolon? Последната му тема моят принос към форумната статистика


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   17-10-21 19:18

Изглежда темата отново е буря в чаша с вода [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-21 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   17-10-21 21:11

Прекалено на сериозно взимате тези точки. Айде снимайте и се радвайте, че не сте в интензивното. Животът е хубав!

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   17-10-21 21:33

Тоя форум беше такова интензивно преди 10-15 години, че сега изглежда като група за взаимопомощ... [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: next_time   
Дата:   23-10-21 19:41

Погледнах случайно календара - е няма да повярвате - 21 век сме.
А ревльовците същите като в 20 век.
Странна работа. Може би утре ще трябва за да се логна първо да съм гласувал за 10 снимки.
И да съм със зелен сертификат.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-21 22:38

Едно време каква носталгия по старите времена имаше - днешната нищо не струва! [smilie6]

[beer]
.
.

А за новите времена (бъдещето) може би вече сте срещали из мрежите тоя текст:


Годината е 2040. Ядете паста
от скакалци, от тубичка.
Закусвате в колата - електрическа
и самоуправляваща се. Позволен е
само един маршрут: до работа
и обратно.

Вечерта се прибирате и ви посреща
партньорът ви - 'не-бинарен' ("те").
Влиза детето и декламира:
"Мисленето е престъпление!"

Пълно щастие!



Публикацията е редактирана (23-10-21 22:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »