Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 19:53

Ама, вижте!
В този форум няма задължителни квоти за гласуване! Ако ви харесват 2 снимки на година - за толкова гласувате. Ако ви харесат 20 за един ден - гласувате!
Не мога да разбера какъв е тоя зор!
Както и не мога да разбера усилието да гледаш инфото на дадена снимка, че колко пъти гласувал авторът, колко пъти пил кафе, с каква камера снимал и прочие - преди да гласуваш за снимката!
Нали гласуваме за фотография, а не за автори! Нали затова има анонимност и така нататък!
Аре малко по-ларж бъдете, дееба! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   10-10-21 20:25

То не остана ли само да видиш цицореста мадама заснета зле с гадна кропка .. не за друго но следя единствено голо тяло [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   10-10-21 21:40

Абсолютно подкрепям Ivanino !!!! За съжаление, това само с теми по форума тук няма как да се промени. Някой замислял ли се е относно това, след като има толкова ниска активност от страна на Б авторите годишно,как става така ,че редовно снимки излизат на първа страница с над 100 Б точки?
Нека да ви кажа как. Малка група от хора,дали са 2-ма,3-ма 4-ма или 5-ма е без значение,но те са шепа от хора(така наречените Админи),които имат специални и неограничени права за Б гласуване и избутват по тяхно усмотрение по-добрите снимки в Б галерията и на първа страница. Това не е коректно,но е оправдано,заради безхаберието,мързела и егоистичността на повечето Б автори. Ако бях собственик на сайта,вероятно бих постъпил по същия начин.Това е добре за облика на сайта,но в никакъв случай това не стимулира гласуването,особено на Б авторите.Те си продължават да си я карат по същия егоистичен и неуважителен спрямо останалите начин.И защо да се променят,защо да гласуват повече?! Техните снимки си получават така или иначе нужното внимание.

Трябва да се направят някакви по-радикални промени,за да се стимулира гласуването,особено на тези автори с Б рейтинг,защото от тях преди всичко зависи отсяването на зърното от плявата. Другият вариант е да се помисли за изцяло нова система на точкуване ,където няма да има разделение на А и Б права.

Засега почти всичко се движи от АДМИНИТЕ,за да функционира нормално сайта.Похвално е това ,че в повечето случаи са безпристрастни ,добре и точно преценят нещата и подпомагат тези от снимките ,които наситина са по-сполучливи и заслужават да дръпнат напред в Б класацията и да бъдат видяни от повече хора. Ако нещата се оставяха само в ръцете на Б-авторите,както принципно трябва да е, знаете ли кога снимка ще мине 100Б т.? Вероятно през няколко месеца веднъж. Това е положението.


Ето и няколко предложения от моя страна:


Бутонът "ВИЖ АВТОРА" да се премахне. Сега много хора го използват,но когато го няма този бутон , ако някой е нетърпелив да разбере кой е автора на съответната снимка, преди да е изтекла 3-дневата анонимност ,ще се наложи да цънке поне 2-точки ,за да го види и разбере.Това значително би увеличило гласуването,поне според мен.

Автори ,които имат примерно под 300 ,500 и дори под 1000 гласувания на година ,да им се отнемат Б правата за гласуване.

Те така или иначе почти не гласуват,тогава за какво им е това Б право на гласуване?! За самочувствие,за красота ли,за какво?! Нека да имат стимул да погласуват повечко и тогава отново ще им бъде възвърнато. А сега веднъж получиш ли Б права и те са доживотни,независимо дали се гласува и дали въобще авторът има останали снимки в профила си.Някои си ги изтриват,но Б правата им остават.Това не би трябвало да е така.


Това ,което Julius е написал и е дал като пример е също доста добро предложение - да не можеш да качиш снимка, ако не си гласувал за поне 3 други в галерията. И това : квотата да зависи не само от това колко точки имат снимките ти, но и от това за колко други си гласувал


И още няколко неща,които не са свързани толкова с гласуването,но за което не е помислено и на които искам да обърна внимание:

Когато даден автор е блокиран от друг автор ,нека той да не може да слага минусчета на коментарите под кадрите му ,нека той да не може да гласува и да не може да помества редакции под снимките му. Същото да се отнася и за изключването на опцията за писане коментари и възможността да се поместват редакции.След като даден автор е решил и е изключил опцията за писане на коментари под някой свой кадър ,нима мислите,че той ще иска да му се слагат и да се виждат редакции под тази му снимка?!Възможно е и да няма нищо против де,но нека да може предварително да си го прецени това, а не да се налага да ги трие ,ако не ги иска,а някой е решил да му предложи такива.
Иначе възможността за редакции е чудесно нещо(така както беше преди години) ,но трябва да се вземе под внимание и това,че не всеки автор ще има желание да му се поставят редакции. В момента просто няма избор. Няма да е лошо така да се направят нещата,че това да се решава индивидуално от авторите още при самото качване на снимките им. Просто да го има като опция,дали се позволява редакция, или не се позволява,така както я има опцията "кой може да коментира снимката?" и всеки сам да си решава кой от включените там варианти да предпочете.

И последно: В момента триенето на даден коментар е безсмислено,защото всеки може да влезе в профила на съответния автор и да цъкне на "Коментари на автора" и да ги прочете.Това е нещо, което е добре да се промени. След като някой автор трие даден коментар под снимката си,това означава,че той не иска да се чете от останалите. А то какво се получава? Пак се се чете като отидеш в профила на автора(чийто коментар е изтрит) и цъкнеш на "Коментари на автора". Той си седи кометара там и може да се прочете,макар че под снимката вече е изтрит. Трябва като се изтрива някой коментар под дадена снимка , да изчезва изцяло и да не се вижда в "Коментари на автора",иначе тази процедура с триенето на коментар донякъде се обезсмисля.



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 22:25

Красик [smilie24]

Сливенски, нищо лично, но пак казвам - тази тема не е за обитаващите само форума или базара, а за хората, които активно пускат снимки. Не се чуствайте длъжни да коментирате неща, които очевидно не ви засягат. Ти си качил сумарно 30-на кадъра, гласувал си веднъж на Великден, тая Коледа може пак да получиш някой импулс... [smile] ама то ако се разчиташе на такива спорадични включвания - по-добре да го закрият сайта! [smilie7] (иначе хубаво са написали, че гласуването е гръбнака на сайта, но има какво да се желае за оформянето на въпросния 'гръбнак').

На мен обаче ми е интересно мнението на част от Б-авторите (поне на тези, които ми е направило впечатление, че гласуват по-обективно, защото определено има и такива със силно изразено тенденциозно гласуване) и точно заради това пускам снимки - за да си сверя часовника основно с първата категория, макар и аз самия да не съм от най-безпристрастните защото гледам основно природа и пейзаж и рядко останалите категории, но пък се кефя като попадна на някой интересен профил - има истински съкровищници.

p.s.
Хубави снимки има, при това немалко. Определено не са 20 или 30, иначе нямаше толкова от кадрите, качени мин. год. тук (при това не само на 1-ва стр.) да оберат толкова награди в 35awards (а и не само там).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 22:39

Автор: Julius
Дата: 10-10-21 22:25

Сливенски, нищо лично, но пак казвам - тази тема не е за обитаващите само форума или базара, а за хората, които активно пускат снимки. Не се чуствайте длъжни да коментирате неща, които очевидно не ви засягат. Ти си качил сумарно 30-на кадъра, гласувал си веднъж на Великден, тая Коледа може пак да получиш някой импулс... [smile] ама то ако се разчиташе на такива спорадични включвания - по-добре да го закрият сайта!

----------------------------------------------


Понеже се обръщаш към мен лично, чувствам се длъжен да отговоря. Така изисква възпитанието.

В този форум, откакто съществува, има различни хора. Някои пускат по 1 снимка годишно. Други си празнят картите тук. Други участват за рейтинг. Други за признание. Други заради форума. Други заради базара. Други просто за да общуват със съмишленици... Или да спорят с опоненти.

Никак не съм съгласен, че този форум съществува само заради гласуването! Никога не е било така и никога няма да бъде!

Този форум преди 15 години някъде, ако не се лъжа, спечели награда за най-добро интернет общество в България. И той беше такъв не заради гласуването, а защото тук се събраха качествени хора, с интерес към фотографията - а не към точките и гласуването. Това дойде после, за съжаление.

Правото да гласуваш е право, а не задължение. Така пише дори в основния закон на държавата.

Както и правото да коментираш всяка тема, която прецениш, че искаш да коментираш. Щом коментираш, значи те засяга.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 22:50

Интересно къде съм твърдял, че съществува заради това. [smilie7]

Така е, сайтът има няколко секции - и с една регистрация получаваш достъп до всички. Пишеш във форума, пускаш обяви, качваш снимки... някои ползват цялата функционалност, други - само част от нея.

Темата е към третата категория: активно пускащите снимки. Авторът се дразни на тези, които само взимат, а не дават (това в случай, че някой още не е разбрал). [smile] Да - и на мен са ми направили впечатление част от тези хора, но не им се дразня. Просто ги подминавам. А от сайта ако искат да стимулират гласуването, а не само да разчитат на добрата воля на хората - има какво да се направи. Има достатъчно добри практики от други места, които могат да се заимстват.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 22:55

Ако мога да си позволя да дам съвет към админите на сайта - премахнете опцията да се вижда кой колко пъти е гласувал.
Или поне я направете да е по избор - да се вижда или не.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:07

Съмнявам се, че ще те послушат! [smilie3] (не се обиждай, но съветът ти не струва)

Тази информация показва един вид приноса на човека към това:


https://i.ibb.co/Y82Bm9g/FF.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:12

Дата: 10-10-21 23:07

Съмнявам се, че ще те послушат! [smilie3] (не се обиждай, но съветът ти не струва)

Тази информация показва един вид приноса на човека към това:


https://i.ibb.co/Y82Bm9g/FF.jpg

--------------------------------------


Тази информация предпоставя предубеждение към автора - което противоречи на логиката за анонимност по принцип.

Ако дадена снимка ти е харесала - гласуваш за снимката, а не за това колко пъти нейният автор е гласувал.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:20

Slivenski написа:

> Тази информация предпоставя
> предубеждение към автора - което
> противоречи на логиката за
> анонимност по принцип.
>
> Ако дадена снимка ти е харесала -
> гласуваш за снимката, а не за това
> колко пъти нейният автор е
> гласувал.

Само на пръв поглед. [smilie3] Ако някой не гласува - значи не се вълнува от точки. В такъв случай за какво му е оценката на останалите. [smilie7]

Аз затова писах по-рано, че ако попадна на снимка, която ми харесва, но видя, че авторът не гласува (очевидно не го вълнуват точките) - само отбелязвам с коментар, че снимката ми е харесала.

Навремето (разбирай 2004...) помня, че можеше да се пусне снимка в галериите само срещу коментари, но без точки. Сега това може ли изобщо да стане? Или освен като я пуснеш, да изчакаш да прескочи Избрано, след което веднага да я изключиш от гласуване и да циркулира в Пейзаж примерно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:30

Автор: Julius
Дата: 10-10-21 23:20


Ако някой не гласува - значи не се вълнува от точки. В такъв случай за какво му е оценката на останалите. [smilie7]

----------------------------------------------------------

А задължително ли е? Това не е спортно състезание. [smilie5]

Ако някой не гласува и/или не си е пуснал снимките за гласуване, това не означава, че няма отношение към фотографията в този сайт или по принцип.

Сигурно на всички е направило впечатление, че тук има хора, които гласуват и коментират ПОЧТИ всичко. И каква полза от това? Какъв е смисълът?

Как точно фактът, че някой е гласувал 1000 пъти за една година, а друг 10, може да определи естетическите критерии, по които това гласуване се случва?

Ей сега ще нацъкам наред стотици злата! Това ще направи ли тези автори по-добри? Или мен по-важен? Или ще ми спечели фенове? [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:34

Честно казано, ако вече съм заинтригуван от даден автор, чак тогава поглеждам за какво той самият е гласувал. Да видя снимките, които го кефят.

Това ми изглежда по-смислено, отколкото да видя колко пъти е гласувал, незнайно за какво... 10 000 гласувания... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:38

Slivenski написа:

> А задължително ли е? Това не
> е спортно състезание. [smilie5]

Не знам дали е задължително, но този, който си пуска снимките за гласуване определено влиза в някаква надпревара. [smilie3] Защото на база на това се оформя мес. рейтинг. [smilie7]

Що се отнася до хората, които "гласуват и коментират ПОЧТИ всичко" - да, има и такива, но те не са Б, а А-точките нямат никаква стойност (или айде почти никаква). [smilie3] Така че какъв е проблема.

p.s.
Хайде, лека! [smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (10-10-21 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   11-10-21 00:06

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   11-10-21 01:07

Хах...а къде отиде петъчното кафе на групата с Б рейтинг?
Никой нищо не споменава. Нали не е тук във форума, а е на живо ....та там ви се смеят на предложенията.
Много още има да виждате преди да станете Б.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   11-10-21 08:13

Автор: Slivenski
Дата: 10-10-21 19:53

Ама, вижте!
Нали гласуваме за фотография, а не за автори! Нали затова има анонимност и така нататък!
Аре малко по-ларж бъдете, дееба!


[smilie18] [smilie18][smilie18][smilie18][smilie18][smilie18]


Дааа, да, да. Точно така е ! [smilie5]

По темата:

Не качвам и не гласувам. Вече не намирам смисъл нито в едното, нито в другото. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: stef7   
Дата:   11-10-21 08:57

Също не качвам и рядко давам оценки. По ред причини. Тук съм предимно заради разговорната част на форума. Да би трябвало да сме по-активни откъм харесване и оценка на снимки за да върви форума. Това се повдигна като тема преди време.

Но инак споделям мнението на ninikolov и Slivenski . Откога фотографията стана далавера, търговийка - аз на тебе ти ще цъкам ама и ти на мене. Инак не. Или пък състезание.

В общи линии има 2-3 системи в световен мащаб да се отсяват добрите снимки. Но никоя не е съвършенна и тотално защитена от манипулации:

1. Напред и нагоре се издърпват сники които регистрират най-много посещения. Или комбинация от най-много посещения + гласувания. Дори и никой да не гасува добрите снимки пак привличат внимание и кликове.
2. Избора на снимки от екип от опитни редактори / куратори. Photo-forum имаше тази опция, така се избираше снимката на началната страница, но явно е отпаднала
3. Редовно (веднъж на 2-3 месеца) организиране на конкурси по дадена тема. За тия които обичат да се състезават.

В някои сайтове вървят едновременно 2 от тия системи или даже 3.Но опция 2 и 3 изискват някакви средства, защото едва ли някой ще отделя постоянно от ценното си време за без пари да върши тая работа. Един два пъти може но толкова. Проблема с даването е другаде. Имаше момент когато имахме опция да платим едни 20 лева на година и да гледаме сайта без реклама, но явно тия които я избраха не са много. И като нема пари много от опциите и дейностите по редактиране избора на снимки, и т.н. отпадат.

И не е вярно че flickr иска определен брой гласувания за да качваш снимки. Плащаш едни 6-7 евро на месец и качаваш колкото си искаш. Кредитната ми карта изтече и не съм я подновявал на сайта им, отдавна не съм плащал но все още не съм забелязал някакви ограничения да качвам. Макар че не го правя често.

Ако автора започнал темата се чувства ощетен да не клика и гласува за снимките на другите и да се пробва по други световни сайтове. Не е само Photo-Forum на тоя свят.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 09:12

stef7 написа:

> И не е вярно че flickr иска определен
> брой гласувания за да качваш
> снимки. Плащаш едни 6-7 евро на
> месец и качаваш колкото си искаш.

Ама как чели-недочели се изказвате... [smile] Върни се пак на написаното от мен, защото от първия път явно не се е получило. Написах, че има групи във фликр, където срещу всяка качена снимка - гласуваш за 3 други! Освен това снимката ти не влиза по твое желание - пускаш и чакаш някой администратор първо да ти я одобри! Ето ти един два примера:

Optical Excellence

Landscape Photography Magazine - единия от админите тук е един грък - Димитриу Василеу, който същевременно е и един от главните редактори на самото списание. Казвам го, защото именно от него съм получил няколко от поканите си за публикация в списанието (преди изобщо да разбера за съществуването му).

p.s.
Иначе и аз имах платен акаунт във фликр, но не съм го подновявал. Даде ми пълен достъп до статистиката, видях кои групи си струват и кои - не и повече не ми е нужно. Освен статистиката платения акаунт ти дава право да качваш в профила си неограничен брой кадри, докато безплатния - до 1000 снимки. А не че платения акаунт ти давал право да качваш по групите колкото и където си искаш. Има разлика. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: stef7   
Дата:   11-10-21 09:35

@Julius - OK извинявам се не съм прочел внимателно, но при толкова много изписано е простено да мина някъде по диагонал [smile]

Примера с Flickr все пак не е удачен, защото това не е официално policy на сайта. Той не изисква нищо подобно. Просто има някакви затворени общества / групи вътре които използват платформата на сайта но са наложили някакви критерии филтри и цедки да отсяват по-качествени според модераторите автори.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 09:47

stef7 написа:

> @Julius - OK извинявам се не съм прочел
> внимателно, но при толкова много
> изписано е простено да мина някъде
> по диагонал [smile]

Няма проблем и на мен ми се случва. [smile] Фликр си е платформа, всяка група си има своите правила - в едни групи можеш да качваш по 1 снимка/ден, в други по 1 снимка/седмица, в трети - по 1/месец, а има и групи в които сам не можеш да качиш снимка! Става само с покана или одобрение на администратор. Но те са от най-хубавите групи. Групите, в които няма никакъв контрол колко снимки на ден се качват и дали си длъжен да гласуваш за останалите снимки в групата - са пълни с шума и са най-безмислените. А платения профил, както казах е да ти даде статистика + неограничен брой кадри в собствения ти профил. Безплатния акаунт ти дава място за <= 1000 кадъра и нямаш статистика от кои групи колко посещения са дошли. Това е. Но хубавото е, че част от групите са пряко свързани с разни списания и така можеш да получиш директен достъп до тях.



Публикацията е редактирана (11-10-21 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: philip   
Дата:   11-10-21 10:47

Въздържах се да пиша, ама... [smilie3]

Иване, потребителите, които визираш един приятел определяше като диоди, обичат да получават, но без да дават. Във ФФ има доста такива, но и не малко дето обичат да дават, без да получават (гласуват, без да качват снимки).

Първите включили се в темата са от редовните критикари във форума (които почти не качват снимки и не гласуват), но съм попадал и на полезни съвети от тях.

От 30+ години живеем в "зараждаща се демокрация" и хората стават все по пасивни и егоцентрични, това естествено се проявява и в платформата ФФ.

За последните години съм досаждал на администраторите с куп предложения за подобряване на ситуацията, която визираш, но почти без ефект. Само за пример бутонът "Виж автора" споменат по-горе от Краси е абсолютно излишен, но щото си го изпросиха едни видни Б-та, администраторите не пожелаха да го махнат. И понеже сме на тема предложения, какво пречи през 3-дневната анонимност, след като гласуваш за дадена снимка, да не виждаш кой е авторът?! Като ще е анонимност да е пълна!


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   11-10-21 12:55


Рядко се включвам в такива теми, ама по тази имам мнение.
Julius, до голяма степен съм съгласен с теб, но като цяло спорът е една леко според мен хиперергична реакция към реалността тук. "Навремето (разбирай 2004...) помня, че можеше..." , това е твой цитат, та тогава по една или друга причина тук имаше толкова много хора, от всички разновидности, - само четящи, само пишещи, само качващи, само гласуващи и всички междинни вариетети между тях - че за една посредствена снимка средният рейтинг беше около 100, а водещите за месеца бяха с над 1000 обикновено. Понеже и аз гледам главно галерия пейзаж, тогава на ден имаше по 3-5 страници нови снимки качени, само в пейзаж.
Сега разделението в потребителите е същото, като тогава - гореизборените категории - само че 10% гласуващи от /примерно/ 100-200 души на ден не е като 10% от 2000. И не мисля, че може да се промени профила на "средния" член на фотофорум и той да се превърне в проактивно гласуващ, просто общата бройка куца. Дали заради т.нар. социални медии, дали заради съдържанието тук, и може би е самокатализиращ се процес от спада на нови снимки на дневна база. Има хубави, прав си, но са с пъти по-малко от преди. За пример, аз съм средностатистически потребител, от доста години, любимите ми снимки в профила са болшинство качвани преди 3/5+ години, не защото сега няма стойностни фотографии, а защото се качват по-рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 13:45

avo,
това ми звучи по-скоро като да описваш най-активния период на сайта (и който реално съм пропуснал - може би 2007-2012?). Но първите една-две години на сайта потребителите не бяха чак толкова много, снимките трябва да помниш, че директно се пускаха в съответната категория (природа, портрет, пейзаж...) и можеше да не цъкнеш отметката "за гласуване" или каквото там се казваше и така снимката ти пак влизаше в галерията, но само за събиране на коментари (доста преди да дойде модата на '!!!' или '+++', разбира се).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   11-10-21 14:02

Да, директно влизаха в съответната категория, когато аз се появих тук, и модата на !!! я нямаше, факт, имаше доста по-градивни коментари относно начина на заснемане, композиция и т.н., и всичко това ми липсва. Дори някой горе коментира опцията "редакция", сега толкова рядко виждам такива снимки, че не знаех, че е запазена като функционалност дори. Преди даден кадър често получаваше редакции от коментиращия, и това беше готино, защото нагледно показва, как някой мисли, че би изглеждала по-добре композиционно снимката ти. Бях пуснал една сходна тема по въпроса преди 1-2 години, тогава всички реагираха, че е тъпа носталгия и сега всичко било, както трябва да е, пък аз само хлипам по младостта. Мен не ме тревожат гласовете, имам съвсем друга професия и съм тотален любител, дето не се взема толкова насериозно. Пускам снимки тук, за да разбера като цяло харесват ли се или като цяло не, защото понякога, знаеш, си харесваме много някой кадър, а тук увисва в Нови предложения само, и се чудиш защо, а друг има успех с гласовете, и пак се чудиш защо пък той.
Накратко да сме живи и здрави да обикаляме на чист въздух, за да си упражняваме хобито [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 14:24

ФФ все още може да бъде използван като надежден инструмент за сравняване на мнението с останалите, но с някои особености. Да - факт е, че има групички и тенденциозно гласуващи (както А, така и Б, но такива имаше още в самото начало, тя човешката природа не се мени), но това си е за тяхна сметка - още повече ако си мислят, че останалите не ги виждат. [smilie3] Но въпреки всичко има и хора, които виждам, че се стремят да гласуват обективно и точно затова ценя високо мнението им.

Друг факт е, че в установената тук среда и атмосфера виждам кои неща се харесват и кои - не. Последно време Широка поляна се превърна в нещо като Потопената църква Но. 2 (вкл. и с моя скромен принос [smilie5]), и почти няма някоя омазана от мъгла снимка да не прескочила в секция Б. Само че снимките от там не съм и не бих ги качил във Фликр, защото там такива не вървят... просто там масовия вкус е по-различен. В някои от списанията пък се търси трето... и така - всяка среда си върви с нейните специфики. Е, понякога се случва и кадър, който да е приемлив едновременно на всички места.

Затова човек е хубаво да не разчита само на 1 часовник, а да го сверява и навън - иначе няма по-големи врагове от последователите, които кльопат всичко, което човек качи (било у фейс или инстаграм, било тук)! [smilie3] Конформистко и галещо егото е, не този път не води до развитие.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »