Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кражба на снимка
Автор: ivanino   
Дата:   04-10-21 14:48

Здравейте!
1./ Пука ли ви, ако някой от ФФ ви открадне снимка?
2./ Колко нахален трябва да си, за да я постнеш за гласуване като своя собствена снимка в профила си, при положение, че трябва да си наясно, че това ще се разбере от истинския автор?
3./ Какво удоволствие ще изпиташ от това, че ти дават някакви точки и хората харесват (евентуално!) тази чужда снимка?
4./ И трябва ли такива хора да продължават да се подвизават между нас?
5./ [cool] [beer] [beer] [shtrak]

 Re: Кражба на снимка
Автор: ivanino   
Дата:   04-10-21 14:58

Снощи с изненада видях, че моя снимка е пусната от името на Силвия Костадинова - https://photo-forum.net/bg/photographer/sylvia.lilova


Снимката е тази: https://photo-forum.net/i/2382020

Аз съм я пуснал и се намира в профила ми от 25.10.2016 г.: https://photo-forum.net/i/2017995

Това е доста неприемливо за мен действие от страна на госпожата/госпоЖИЦАТА!
Писах на админите за случая, но явно хората си имат и по-сериозна работа, затова реших да споделя случката с всички вас!
Като гледам профила на г-жата/ЖИЦАТА ми се струва, че едва ли има нейна собствена снимка в него! Но явно обича птиците! Така че ПТИЧАРИТЕ да внимават!



Публикацията е редактирана (04-10-21 15:02)
 Re: Кражба на снимка
Автор: doktora   
Дата:   04-10-21 15:52

Ами,недостойно и глупаво е,да!
 Re: Кражба на снимка
Автор: mitpis   
Дата:   04-10-21 16:03

А писали на госпожата за проблема? Може би да не е разбрала, че това е фотографски сайт и всяко изображение е с авторски права и да си прави някаква нейна галерия с неща които е харесала. Ако знае какво прави и е присвоила снимката умишлено, много жалко за нея.[smilie11]
Снимкта е толкова типична като стил, че не е възможно да се сгреши автора, който аз лично много харесвам.[smilie24]



Публикацията е редактирана (04-10-21 16:07)
 Re: Кражба на снимка
Автор: vga   
Дата:   04-10-21 16:09

Във усоето на егоцентризма, защо мислиш, че няма да се намерят плагиати? Аз хиляда години да живея, българите няма да мога да ги разбера. Едни си хвърлят цигарите през прозореца, други мебелите в градинки, трети се напиват ежедневно с мастика, четвърти са толкова самотни, че имат нужда от признание за уменията им, като откраднат чужда снимка или текст. Беден психически народ сме, всичко може да се очаква.
 Re: Кражба на снимка
Автор: lamerko   
Дата:   04-10-21 16:29

Не е ясно и рода какъв е - всеки може да се пище и с чуждо име [smilie18]

Примерно г-на П. И****В да си е направил профил като Силвия Костадинова
 Re: Кражба на снимка
Автор: philip   
Дата:   04-10-21 17:47

За такова "кристално" копие, ако съм на админа, аФторът директно би излетял от платформата ФФ![smilie11] [beer]

 Re: Кражба на снимка
Автор: golded   
Дата:   04-10-21 17:53

lamerko, казуса е пределно ясен, това е 100% кражба,
нека не го превръщаме в "теория на конспирацията"!

 Re: Кражба на снимка
Автор: hansto   
Дата:   04-10-21 18:42

Бъдете по-широко скроени хора. Аз пари не изкарвам със снимки и ако някой иска да взима снимки - да взима. Иначе ми звучи и на мен както е казал Митпис.
 Re: Кражба на снимка
Автор: Imaginarium   
Дата:   04-10-21 18:49

Има нещо много странно в случката. Авторката има само и единствено снимки на птици, насекоми и цветя. Нищо друго. И изведнъж тази снимка ни в клин , ни в ръкав. Напълно възможно е и да е бъг на сайта. Както преди качваше една снимка по няколко пъти в различни галерии.
Нека не бързаме с осъждането преди админите да се изкажат.
 Re: Кражба на снимка
Автор: landstar   
Дата:   04-10-21 23:11

Какво се чудиш, че госпожицата обича патки???
 Re: Кражба на снимка
Автор: mihalo   
Дата:   05-10-21 02:14

Като mitpis, може да бърка "системата" на фф с тази на пинтерест.

 Re: Кражба на снимка
Автор: CDman   
Дата:   05-10-21 08:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Ехеее, копи пейст гарги от 35 фото и директно ставаш уважаван Б автор във ФФ.[beer]

И на мен ми се струва странно да "открадне" точно тази в темата, но всеки прави грешки.[smilie5]
 Re: Кражба на снимка
Автор: ivanino   
Дата:   05-10-21 15:58

CDman, благодаря ти за добрата оценка на моята снимка! Не съм се обидил, не съм егоист - в такива случаи захвърлям егоизма си като рязани нокти! Но това, че ти не харесваш нещо, не трябва да бъде повод да правиш подобни коментари в случая - можеше да изпишеш мнението си под моята снимка! Защото тук казусът е КРАЖБА! Иначе си прав, че тази дама/г-н вероятно няма нито една собствена снимка в профила си! Не че ми пука за случката, но я показах, защото т.н. silvia.... вероятно краде, та се къса! А кражбата е едно от човешките недстойнства, които мразя изключително много и не понасям хората, които ги вършат![beer]

 Re: Кражба на снимка
Автор: Shael   
Дата:   05-10-21 17:31

Снимката действително е интересна, както и други от профила на автора на темата. Може би пък, това е начин, дамата да подскаже, че иска да постави "началото на едно прекрасно приятелство" [smile]
 Re: Кражба на снимка
Автор: Yog   
Дата:   05-10-21 18:58

Може silvia kostadinova да е артистичен псевдоним на бившият университетски преподавател и неосъществен министър Петър Илиев от центъра на София, повтарям Со-фи-я![smilie5]
 Re: Кражба на снимка
Автор: Raffito   
Дата:   05-10-21 21:25

Снимки се крадат постоянно...така,че свиквай...


https://frognews.bg/images2/Ognyan/bor_pari1.png



 Re: Кражба на снимка
Автор: ivanino   
Дата:   05-10-21 21:52

Raffito, де да имах едно по-малко подобно чекмедже (но с платени данъци!) и някой да беше го заснел! Щях да се радвам СилвитУ да му открадне снимката и да я разпространява в пространството!
Силвиенчето е махнала вече снимката от профила си и се е успокоила - вероятно! Но админите трябва да спазват т.1 и т.7 от собствените си правила и да заличат профила на крадливата персона! Не ми пука, че е откраднал/а снимката, но ми пука, че сред нас има крадци![beer] [cool] [shtrak]

 Re: Кражба на снимка
Автор: landstar   
Дата:   05-10-21 21:56

Тя "дамата" да не се окаже по Истанбулската конвекция, я виж Плейбой какъв филипински завой направиха! Отиде селската хубост!
 Re: Кражба на снимка
Автор: Admin   
Дата:   06-10-21 00:58

Здравейте,

не успяхме да реагираме много бързо.
Виждаме, че снимката е изтрита.
Ще попитаме човека с тази регистрация какво ще коментира и ще вземем решение.

Разбира се, че подобни действия не бива да се толерират ако са умишлени.
 Re: Кражба на снимка
Автор: ivanino   
Дата:   06-10-21 11:28

Спирам темата! Получих писмо от sylvia.lilova с извинения и съжаление за случилото се!
Благодаря и на админите за реакцията! Предполагам, че те окончателно ще изяснят случката и ще вземат адекватно решение! Изобщо не държа да се вземат крути мерки само от този случай и се надявам да е плод на недоразумение или временно желание!
Бъдете здрави, бодри и успешни всички! И нека фокусът и блърът да са винаги около вас!
Хубав ден![beer] [shtrak]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.