Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: GenaDP   
Дата:   28-09-21 22:30

Тая твоя гордост май още Алеко я е описал. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Alsand   
Дата:   28-09-21 23:22

Satsan написа:
Бай Ганьо не знае, че е такъв. Знаят го, виждат го околните. Той (бай Ганьо) си е велик... най-велик. И е тук.


А ти откъде знаеш, че не си Данко Харсъзина?

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Ctudio5   
Дата:   28-09-21 23:48

"Господи, каква красота!"

Това е най-неподходящото, което може да се каже за някакво концептуално изкуство. Издава тотално неразбиране на смисъла.

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Satsan   
Дата:   29-09-21 00:16

Концептуално съм съгласен. Такова е нивото на българина - концептуално. Само дето няма концепция защо е концептуално.
Това го обяснявай на онези над 4 мил. души дето са разбрали концепцията и са отишли да видят това чудо.
Вашата концепция каква е всъщност? Да оплювате всичко де що прави нещо? Разбираемо. Похвално. Ниво...
Не ми развивайте концепцията си. Вижда се във всички предишни постове. Успех и занапред!



Публикацията е редактирана (29-09-21 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Alsand   
Дата:   29-09-21 00:45

Satsan написа:
Това го обяснявай на онези над 4 мил. души дето са разбрали концепцията и са отишли да видят това чудо.


И от кога масовото публично харесване е критерий за изкуството? Днес снобите и глупаците "харесват" и залепен банан на стената, "невидимото" изкуство или "артистично" разсипани бисквити по пода...

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: GenaDP   
Дата:   29-09-21 00:56

Айде - да поздравя ценителите с още един шедьовър на съвременното изкуство, на който да се порадват:





Публикацията е редактирана (29-09-21 03:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Ctudio5   
Дата:   29-09-21 10:02

Това Коледно дръвче на Пол Маккарти, (според мен) е по-оригинално от Триумфалната опаковка. Някога имаше брожение срещу него, нямаше го това тотално триумфално прихласване като сега. Даже бяха стреляли в него да спихне. Наложи се президента Оланд да защитава достойнствата на произведението по ТВ.

ПП: Появиха се даже миниатюрни шоколадови копия (всъщност в естествен размер) на Дръвчето като символи на Париж.



Публикацията е редактирана (29-09-21 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: uri64   
Дата:   29-09-21 10:59

Ето това вече за мен е простотия на квадрат. А че е харесало но Оланд - какво чудно?


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: GenaDP   
Дата:   29-09-21 11:17

Аз съм най-възмутен от факта, че не се намери поне един Истински Българин - да мине със спрей покрай увитата арка и да изрисува в/у чаршафите любимата трибуквена думичка и съответното стилизирано изображение, или поне "Локо София"... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: uri64   
Дата:   29-09-21 11:51

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: petervassilev   
Дата:   29-09-21 12:31

CDman:

Баш си е арка. Триумф на човешката простотия.
Повечето местни "творци" създават боклук, който други трябва да чистят. После България била мръсна. Ами мръсно ще е, с такива неуморни "творци".




Това с боклука (вкл. физическия), за съжаление, не е само български проблем. Повечето боклуци от “морската арка” са вносни, изхвърлени от корабите в морето.

Нещата при Христо Явашев са интересни дори от гледна точка на материалите. Като изключим ранните малки инсталации, като тази, която съм снимал в Мадрид


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-06/1591299131_dsc00045.jpg




в която са използвани предимно естествени материали, популярните големи проекти на Христо Явашев представляват опаковане на природни, архитектурни и др. забележителности с пластмасови материали – 2.5 декара полипропиленов плат и 3 км полипропиленово въже при Триумфалната арка, а при Райхстага – 10-на декара тежък полипропиленов плат.
Т.е., с проектите си Христо Явашев създава силен визуален ефект, използвайки матриали (бои, въжета, плат), които веднага след това се превръщат в пластмасов боклук. Тези обяснения за рециклиране и повторно използване са за наивници, защото рано или късно тази пластмаса най-вероятно ще попадни в пещите на тецовете в България. И това е по-добрият вариант, отколкото пластмасата да попадне в моретата.

През последните десетилетия и художниците използват подобни бои, но в малки количества, в сравнение с пластмасовия боклук, който Христо Явашев използва като основен опаковъчен материал в своите проекти.

Сега осъзнавам, че от гледна точка на материалите, моите жалки опити за имитация на опаковане на опаковки-боклуци преди няколко дни всъщност са били точно обратното на това, което прави Христо Явашев (пластмасова опаковка върху нещо красиво) и което въпреки всичко ми харесва [smile] .

видео 1
видео 2
видео 3


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Raffito   
Дата:   29-09-21 16:31

фрасетата празнуват


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Konstantinov   
Дата:   30-09-21 10:07

Вчера гледах в градската галерия филм за христо явашев -по накратко биографични неща и по-подробно за опаковането на понт ньоф в париж,филма е около 30-45 минути и не е скучен ,интересен е има кадри от 60-те и 70-те години,поне като резолюция снимани със 16мм на кодак или фужи защото цветовте са добре.Една френска баба казва луд човек като има пари ги дава за такива неща. Имаше и -да беше построил една детска градина с тия пари.Снимана е срещата с жак ширак където го пита колко ще струва на париж и христо явашев му отговаря, че няма да струва нищо изцяло се финансира с техни средства. Има и големи фотоси на някои от проектите.Аз възприемам христо явашев като даденост като брат на актьора ананни явашев и човек който прави мащабни поректи -покрива с тъкани големи площи и не дава интервюта на балгарски .70-те години ми говореха за него моите близки и дядо ми ,които четяха френска преса.Нашите вестници и медии са давали рядко или частична информация за българи които успяваха да направят нещо изван страната по това време.

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-21 16:32

Значимостта на един новатор се вижда, когато се появят последователи, имитатори и моди. Куцо и сакато са полудели да опаковат, излизам вчера до града и където погледна - опаковани сгради! Няма край тая мода [smilie10]


https://live.staticflickr.com/65535/51535948329_e338230744_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-21 16:58

И ако някой не е разбрал петъчния характер на предния ми пост, ето нещо съвсем петъчно: една творба, която се казва
" Взимай парите и бягай! "


https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/10274/production/_120746166_mediaitem120746165.jpg



А авторът, който дори не бяга и се гордее с работата си, обяснява, че актът на взимане на парите е всъщност самата творба.[smilie6]

Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-21 17:20

Тоз автор, на горната творба, има 2 седмици срок, май, за да върне парите - или ще требва да бега много... от закона. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-21 19:06

^ Грешката му е, че не е сключил отворен договор за оригинални творби (с произволно съдържание), а за конкретни картини - пресъздаващи съществуващи неща с техниката колаж от банкноти. После сигурно е изчислил, че банкнотите, които трябва да вложи като 'пиксели' са повече от взетата сума - и решил да предложи негативи на Квадрата на Малевич...

Което не пречи (ако се вярва на снимката) посетители на музея да се застояват пред тях в съзерцание - значи иСкуФството работи [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Ctudio5   
Дата:   30-09-21 19:32

Eто пример за хубав модерен пърформанс с разпакетиране. Случва се отново в Париж.

https://todaysartworld.files.wordpress.com/2018/02/deborah-de-robertis.jpg?w=1108



Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-21 21:10

Значимостта на един новатор се вижда, когато се появят последователи, имитатори и моди.

Но често новаторите, въвели дадена мода, си остават анонимни. Като откривателят на автомобилното чергило, от което според мен Явашев е почерпил вдъхновението си...




Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Raffito   
Дата:   01-10-21 21:29

Da се запознаем...

https://www.youtube.com/watch?v=x4sl5F1J5g0



Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: asahi   
Дата:   02-10-21 17:58

Май е на Ерол:

Обичам, обичам тази страна
Обичам тия планини зелени
Първа радост е за мене
Небето като от коприна
Обичам наште тринадесет века
Трите морета,
прохода Шипка
Обичам нашите Солунски братя,
древните войни,
славните битки.
Обичам над мен Дунава синее,
слънце Тракия огрява,
родино, толкова обичам сладкопойните ти чучулиги.
Когато съм овчарче и овците паса съм много благодарен, макар и сиромах. Обичам Изаура,
вдовицата в бяло,
трите съдби на Освалдо.

Обичам Камата,
модерния ляв,
обичам го този колос балкански,
а тия футболни победи как ги обичам и още милея.
Обичам Барона, Крушата също, Маймуняка, Кръстника, Ганеца, Роко - толкова са ми симпатични, обичам тепиха.
А как те обичам Тигре, тигре и тебе Ферари с цвят червен, нашта система 4-4-2,
А любя Радка пиратка,
горещо и люто,
киселото мляко,
обичам и гюла, шопска салата и ракия,
да, да, да и ракия.
Десети ноември,
девети септември,
кръглата маса,
мирния преход,
майчице мила, ще ми се пръсне с толкова обич сърцето.
Обичам пайдушко и ръченица,
тези фолклорни магии - те разнасят славата ни в космоса и даже по-далече.

Родино моя,
ти си ваза, в която не цъфти омраза,
ти си роза,
ти си крем,
ти си щастие за мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-21 20:05

...а кифтета и кибапчита не обича?

Не е истински българин тоя, да знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Slivenski   
Дата:   02-10-21 21:13

Най ми са иве, ама по ми са пий! - както би казал всеки уважаващ себе си българин. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: asahi   
Дата:   04-10-21 22:04

Разопаковаме!




Отговори на това съобщение
 Re: Опаковат Триумфалната арка по проект на Кристо
Автор: Raffito   
Дата:   04-10-21 22:10

Сега е момента да отидем и да сдобием с мат-рял...за Чаршафи...
[smilie8] [smilie11] [cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »