Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon d750 или d850
Автор: ziziphotography   
Дата:   23-04-21 20:18

Здравейте. Дълго време снимах с кроп апарат и по точно с d7100, но искам да ъпгрейдна и си мисля да мина на full frame. Доста добри отзиви видях за никон д750, но ми се иска като се дават пари поне да е по нов модел. Може ли някой да ми каже мнение за d780 или d850.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d750 или d850
Автор: VladHD   
Дата:   24-04-21 08:03

Имаше един период, през който снимах с 35мм кропка. Преди това бях ползвал APS-C. Не съм сигурен, че ще усетиш разликата. Виж, ако решиш да скачаш на Medium Format, там е друга работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d750 или d850
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-04-21 10:49

Най- нов модел е д780 той е и огледално рефлексен и бизогледален с нова матрица.Аз снимам с д750 и съм доволен.като резолюция покрива нуждите ми.Снимам машиностроителни чертежи до А0, обложки на грамофонни плочи и партитури за филхармония формат А2.1971 и ги снимах със135мм от статив със светкавици и не се четяха малките букви ноти цифри.Минах на формат негативи плаки А3 297x420mm така ставаше.Сега го правя с д750.Не искам да чуя за плаки тави разтвори.Д780 няма светкавица и фокусен светодиод щото си фокусирал на тъмно.Има разни ревюта тестове.Аз бих си го купил ако нямах д750 , а и съм на възраст дето не трябвало да си правиш планове за повече от 3 месеца.



Публикацията е редактирана (24-04-21 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d750 или d850
Автор: dim4o   
Дата:   24-04-21 10:52

И двата са страхотни, а идвайки от Д7100 ще ти дадат повече възможности със сигурност. От теб вече ще зависи дали ще можеш да ги използваш.
Лично за мен Д780 би бил по-добрия избор.

Ревю - не е професионално написано, но човека е имал доста Никони и пише само от личен опит, без маркетингов bull-shit.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon d750 или d850
Автор: demiman   
Дата:   24-04-21 13:25

Ако парите позволяват - 780 ... иначе 750 ще свърши същата работа [smilie3] ако трябва резолюция за билборд - 850 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »