Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на техника
Автор: Rusalen   
Дата:   07-04-21 10:54

Здравейте. Сега имам Canon 80D + 18-135, 55-250. Реших да си взема техника и да започна да снимам сватби, кръщенета и фотосесии . Само снимки без видео( видео снимам с Lumix) . Моля дайте ми съвет какъв фотоапарат да си взема разбира се и обективи към него, както и добра светкавица с издръжлива батерия. Спрях се на Canon 1DX и Canon 5D MARK 4. Дайте ми съвет, към каква марка да се насоча и към кой модел.
Благодаря ви!!!

ПС:Без да искам си затворих темата и немога да я отключа за това пускам нова тема.Админите могат да изтрият старата, ще съм им благодарен.
 Re: Избор на техника
Автор: victory13   
Дата:   07-04-21 11:07

Какво ви възпира да снимате сватби с 80д ... [smilie8]

Да кажем, че е необходим поне един обектив в добавка. Но при по-голям сензор ще трябват изцяло други обективи.
 Re: Избор на техника
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 11:20

Явно питащият е решил да смени както тялото, така и обективите. Споменал го е изрично. Към тупикстартера - никой сватбар няма да ти даде използваем съвет защото не иска конкуренция в тия гладни години[smilie18][beer] Ако наистина искаш да работиш професионално и по-безпроблемно, марката е Сони. Просто има най-адекватен сервиз у нас[smilie5].

 Re: Избор на техника
Автор: espergaro   
Дата:   07-04-21 11:56

Здравейте,

Според мен на първо време за обективи може да се насочите към Каонон 24-70 и 70-200. Имам предвид вторите версии на бленда 2.8, след което да добавите 85 на 1.8 и 35-ца на 1.4. Ако може да си позволите dx-а и 5d mark4, за да не сменяте обективи, ще останете доволен. Като недостатък на dx+70-200 от моя гледна точка виждам единствено теглото.
По отношение на светкавицата - опитът ми с Годокс до момента е положителен.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (07-04-21 12:11)
 Re: Избор на техника
Автор: dtangelov   
Дата:   07-04-21 12:13

За да снимате сватби, Ви трябва не нов апарат и обективи, а клиенти. Не се набутвайте за скъпа техника без да сте осигурили пазара.
Ако все пак ще инвестирате в техника по добре към някоя безогледална система.

 Re: Избор на техника
Автор: Satsan   
Дата:   07-04-21 12:33

До какви пари искате да инвестирате?
За такъв съвет може да се обърнете към Бони. Той е бивш собственик на сайта, един от най-добрите сватбени фотографи не само в БГ. Изключителен човек и колега. И няма да спести добрите съвети. Успех!
 Re: Избор на техника
Автор: Rusalen   
Дата:   07-04-21 17:54

Здравейте. Благодаря ви за отговорите. Да прав сте за безогледалната система, но не съм наясно... Търся помощ, какво да взема? Марка... Тяло,обективи, светкавици... Пълно оборудване ... Може ли да ми дадете контакт на Бони. мога да инвестирам до 15 000лева...
Благодаря!!!
 Re: Избор на техника
Автор: Satsan   
Дата:   07-04-21 18:10

Това е той.
Потърсете връзка с него.
Не знам дали е редно да давам телефон...но
Ето тук е публикуван.

 Re: Избор на техника
Автор: Yog   
Дата:   07-04-21 19:44

15 000 лева е голяма сума, която реално ще стигне за каквото поискаш. Ако аз купувах, даже нямаше да използвам цялата. Не се ограничавай само в споменатите от теб два модела, разгледай всички (ситемите като цяло, телата и най-вече наличните обективи за тях). Аз лично съм привърженик на безогледалните камери, най-вече защото автофокусът им е по-точен (а и защото предлагат напълно безшумно снимане). Това е личното ми впечатление, след като съм имал 4 ДСЛР-а и още повече безогледални от всички нива на ценовия диапазон. Плюс това, от 2-3 години насам за безогледалните започнаха да се правят обективи, каквито просто нямаше като размер/качество/цена до неотдавна. Сега можеш да купиш чисто нови от магазина "светата тройца" на 2.8 за 6000 лева. Преди почти толкова струваше само 70-200 на Канон или Никон.
 Re: Избор на техника
Автор: Rusalen   
Дата:   07-04-21 20:05

Благодаря ви за контакта, ще се свържа с него.



Публикацията е редактирана (08-04-21 00:08)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.