Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: survivor3   
Дата:   09-09-20 12:48

Здравейте,
Не съм професионалист и снимам любителски. Интересува ме от къде си намирате жени за фотосесии, интересува ме изцяло любителски да снимам хора безплатно и снимките които им харесват да им ги подарявам да си ги ползват.
Плащате ли на моделите си или има и места където мога да намеря желаещи за беплатна фотосесия?
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: ss_sgp   
Дата:   09-09-20 12:50

С $$$ или с $$$$ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 12:56

навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: mmx   
Дата:   09-09-20 13:24

Във фейсбук има групи, които обединяват фотографи, модели и гримьори. Ти получаваш безплатен модел, те получават безплатни снимки. Потърси за TFP (ТПФ) - съкращение от Time For Print.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: iasen2   
Дата:   09-09-20 14:02

като кажеш, че има хонорар и почват да идват на талази....

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Djoro   
Дата:   09-09-20 14:15

Само внимавай да не попаднеш на дами фотомодели, които са много добри фотографки, да не каже някоя да се поразхвърлиш и ти малко за позиране като модел. Ако нямаш чейне и не си убеителен пред жена, да и спечелиш доверието за nude снимки, не се хващай.Весело ще стане ти да и позираш! Много студентки в художествените академии позират като модели, да си плащат сметките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: ATHOM   
Дата:   09-09-20 16:21

Пф...не помня случай, в който да съм се запознал с дама под 40, и тя да не е възкликнала "Eто кой ще ме снима", в момента в който спомена, че се занимавам с фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: asahi   
Дата:   10-09-20 09:24

Бре!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: ipolit   
Дата:   11-09-20 14:01

Повечето хубави жени искат да имат хубави снимки и ако могат да не плащат за тях, още по-добре. Въпросът е дали можеш да им ги направиш и да останат доволни или ще останат с впечатлението, че е някаква мръснишко изпълнение.
Най-лесно е ако имаш дъщеря ученичка в горните класове.
Ние ползваме на племенника гаджето и нейните приятелки. Ползваме ги за каквото ни трябва, а на тях възнаграждението им е фотосесийка.
Ама не ги караме да се събличат. И освен това жената се разправя с тях, тъй че е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Djoro   
Дата:   11-09-20 14:52

Не е трудно да се намери модел за nude pictures. Трудното идва после, ако партньора и види снимката и познае модела, ще има да се обесняваш, че си я снимал по памет! Аз трудно бях убедителен за комшийката, мъжът и ловджия беше доста съмнителен, че съм я снимал по памет! Но сега, ако види и дъщеря си и я познае, ще прочетете за мен в полицейската хроника. На теб желая повече успех, но никога не признавай кой е модела, пиши под снимките „Всякаква прилика е случайна”!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: rostoshev   
Дата:   12-09-20 15:36

Djoro, това за студентките от художествената академия изобщо не е вярно!????

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Djoro   
Дата:   12-09-20 16:00

Rostoshev, значи съм ги снимал по памет моделите от ВИИИ. Както и във Фотоваканциите. С огромна благодарност към всички дами фотомодели, които позволиха да снимаме крсивите им човешки форми!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: qanaG   
Дата:   12-09-20 20:31

Автор: Djoro
Дата: 12-09-20 16:00

Моля , бръкнете в чекмеджето и покажете тук от тези дами ?


Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Djoro   
Дата:   12-09-20 20:57

qanaG, това на сериозно и ми го казваш, аз съм дискретен човек! Аз не снимам nude за ТИР кабини да се виждат лицата ясно и отчетливо, виж в сайта ми или моята страница в настоящия Форум, всичко е дигитализирани хартиени носители. Може и нещо комично да ти разкажа, как един нахален фоторепортер,след като негова снимка не влезе в ЕОС-а, застана пред моя снимка и иронично каза „трябва само да пишете телфонните номета на моделите”! „Довечера ще се запознаеш с нея”, отговорих му и се усмхнах, това беше жена му, но пустата оптика...А ти qanaG, защо нямаш нито една снимка във Форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: qanaG   
Дата:   12-09-20 21:22

Защо нямам снимки тук е дълга тема .. и директно я забравям ! Но щом държиш да видиш .. дай мейл и ще ти пратя ? От Варна си и се държиш , като Лили Иванова ?


Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Djoro   
Дата:   12-09-20 21:39

qanaG, през живота си съм бил много малко пъти във Варна, броено на пръсти!За Лили Иванова, тя е име, не я обиждай с мен, но я поздрави от мое име с уважение, но с псевдонима ми. Силните Автори показват, радват с дори когато не са харесевани. Може да са много напред с материята, но не са автомобили да отбият в дясно и да бъдат настигнати. Аз харесвам всичко чуждо.., и комшийките (последното е майтапче). Прекъсвам, да не досаждам, а и да не ме сравниш с един голям фотограф тук (голяма обида за него ще е, както и за мен ще е обида) Подходи с хумор към написаното от мен, лека вечер!



Публикацията е редактирана (12-09-20 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: rostoshev   
Дата:   12-09-20 23:32

Djoro, ВИИИ беше преди 30 години... Работя там и съвсем няма студентки, които си плащат таксите с моделстване. А какво и кой сте снимали Вие не знам. Просто не подвеждайте хората с невярна информация. Има достатъчно агенции, сайтове и ФБ страници за модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Raffito   
Дата:   21-09-20 20:27

моделки


Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: perspectiff   
Дата:   26-06-21 16:15

Здравейте, колеги. Ще подбутна по-старичка тема, за да не отварям нова.

Момче съм, от 2017та година в Пловдив и ТФП средите, но редовно получавам подобни отговори от местни фотографи:


https://i.imgur.com/oWmXf22.jpg



Някой от вас би ли препоръчал фотограф/ка, който/която да снима и мъже, тип editorial/lifestyle сесия за Пловдив?

Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Raffito   
Дата:   26-06-21 16:51

ето тук


Отговори на това съобщение
 Re: Как си намирате модели за фотосесии?
Автор: Kerigan   
Дата:   06-08-21 16:06

Лично аз използвам инстаграм за тази цел. Качвам някое стори със снимка и питам дали има някой който иска да пробваме да направим такава
Също и много лесно се намират, когато излезеш и спреш няколко рандом момичета които точно тогава се снимат. Обяняваш им на кратко и се навиват за няколко минутки сесийка. Аз им оставям и визитка и ако са впечатлени, в повечето случаи ме търсят да им направя още. "Не моделите" гледат да е беплатно, а не пари да вземат

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »