Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: jackctrl   
Дата:   03-08-21 22:44

Здравейте, преди 10-тина години си бях взел първия DSLR Nikon D40x, който в последствие замених с Nikon D3200, но по стечения на обстоятелствата 2015г си продадох апарата с обективите и от тогава не съм снимал с такава техника и не съм се интересувал активно. Сега съм решил отново да си взема тяло към края на месеца, а в последствие и обективи. Гледах няколко дена, какво се предлага в базара, гледах и ревюта, но все още не мога да реша нищо конкретно. Бюджета за тялото е около ~1000лв . Тук обаче е въпроса дали да търся кроп тяло, може ли да се намери нещо full frame за тези пари или да вдигна бюджета и има ли смисъл от ФФ? Не знам в момента кроп телата използват ли се все още активно или не си струва инвестицията в кроп тяло? Гледах и безогледалките, но поне това което виждам в базара, като цени идва много над бюджета. Ще се радвам, ако някой може да даде насоки и съвет [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: kiten   
Дата:   04-08-21 00:27

С хиляда лева изкарай си хубаво някой и друг ден на някой хубав курорт и снимай с телефона си и си свиркай. Каквото и тяло да вземеш ще е същата работа като да вземеш кола от борсата или нова жена парясана и малко употребявана.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-08-21 07:24

jackctrl написа:

> ... Не знам в момента кроп телата
> използват ли се все още активно
> или не си струва инвестицията в
> кроп тяло?

Виждал ли си телефон с ФФ камера, защото аз все още не съм. Значи кроп телата се ползват повече от активно[smilie18][smilie18][smilie18]
Ако сега трябва да си купувам техника отново, не бих гледал вече към ДСЛР тяло. Не съм фен на безогледалките от Сони и никога няма да бъда[smilie5], но в момента това е най-обгрижваната система от всички "поддоставчици" - обективи, адаптери и т.н. има на корем. Като прибавиш и традиционната липса на някои проблеми на ДСЛР като фронт или бек фокус, както и възможността всичките ти обективи да станат стабилизирани при наличието на стабилизация в тялото, има над какво да се замислиш [beer]

П.П. Е, ако си решил да ставаш сватбар, нещата стават малко по-различни[smilie7]Там, наличието на голям и черен фотоапарат е "белег" на професионализъм[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-08-21 07:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: ruil4o   
Дата:   04-08-21 07:44

За ФФ тяло Sony a7 можеш да намериш за 600-800лв. Също в бюджета ти влизат кропките а6300, а6100, за които обективите са по-евтини от на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: Mogila   
Дата:   04-08-21 10:07

jackctrl без да споделиш какво ще снимаш с този апарат, е несериозно да ти се препоръча нещо. Поради тази причина игнорирай досегашните коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: Yog   
Дата:   04-08-21 10:08

Ей това ти е камерата. И стабилизация на сензора, и две врътки има, като истинска камера, екранчето е с тъч функция и е подвижно. даже може като си сложиш окото на визьора (тия за 500 лева и возьор дават!) да ползваш екранчето като тъч пад, за да движиш фокус квадратчето. снима идеално 4к видео почти без допълнителен кроп - абе идеалка. и това за пари, дето не можеш добър телефон да купиш в наши дни [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: jackctrl   
Дата:   04-08-21 11:02

Mogila забравих наистина да спомена, главно за какво ще се използва. Обичам да снимам основно пейзажи и градска среда. Обичам да правя и нощни снимки, но старото тяло (D3200) не беше много подходящо за тази цел, затова и не съм наблягал на тях.



Публикацията е редактирана (04-08-21 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-08-21 12:15

Аа, ако ще препоръчваме М4/3, в момента се върти интересна обява в базара - ОМ-Д Е-М5 Mk2. Мисля, че е за предпочитане пред Панасоника[cool][beer]



Публикацията е редактирана (04-08-21 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-08-21 14:40

Sony a3000 (евтин). А6000 (малко повече) с 18-55 за под 800лв и после да се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло втора ръка?
Автор: nevermess   
Дата:   09-08-21 22:24

За пейзажи и градска среда на тъмно D600/D610. Има уникален сензор и ако няма да снимаш спорт и птички ще ти върше прекрасна работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »