Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80  81  82  83 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 07:33

"Добро утро" макар че нито е добро, нито утро ))

Не е добро и за тъмна Индия, където мизерията удари дъното.
Непосилните цени от хиляди левове накараха милиони индийци да продават или заменят жените си за поредното Редми,
но не и за сапун или ваксина. Така че ако искате хубава, млада жена , сега е момента да се отървете от старата и ...стария си грихнал телефон ))))



http://images.vfl.ru/ii/1635049827/f620f1c1/36388995_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 10:16

Май жените в Индия и Китай са много скъпи. Понеже азиатците много обичат, да имат синове, правят аборти ако са бременни с момиче. Познай какви са последствията от тия мъдри постъпки на милиони азиатски жени.

Ето за Индия

Това със сигурност ще доведе до страхотни резултати в бъдеще..... сега за 70 милиона индийски мъже нямат жени. А нещата се влошават



Публикацията е редактирана (24-10-21 10:20)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 14:22

На индийците моментално ще помогнем като им върнем роднините с катуните.
Ние да си оправим нашта кочина, пък там азиатците да се оправят както могат.

Много интересна клюка :

На 26 октомври SONY ще представят Xperia Alpha - Камерата с вграден смартфон
По думите на грузинския информатор на който може да имаме "пълно доверие", щото там в SONY грузинци и осетинци се прескачат, SONY са разработили успоредно два прототипа. Един с 4х48mp камери и другия с 1х но много мощна 1" камера подобно на Sharp Aquos R6 концепцията. Кой от двата варианта ще ни предложат ще разберем във Вторник. Запасявайте се с пуканки и ....ЕВРА )))


http://images.vfl.ru/ii/1635074406/db108a34/36392869_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 14:49

Не съм оптимист за това начинание на Сони. Ама да видим току виж се изненадали.... току виж и поддръжка предложат

С ъпдейтите на Андройд вече става смешно положението. Дори прехваления пиксел ще има само 3 години обновявания на ОС. Въпреки, че вече "Гугъл си правили хардуера"

Google Pixel 6 с 3 години обновяванияза Андройд

Явно ЕС наистина трябва да се намеси, за да не се налага всички като стъклопласт да хвърлят телефони на 8-10 месеца след излизането. То накрая от изхвърлени телефони за нас няма да има място



Публикацията е редактирана (24-10-21 14:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-21 15:12

Кире, ти доста пресилваш значението на тая поддръжка като продължителност. Вече и 3 години не те устройват - ами кой в наши дни държи един и същи телефон цели 3 години?![smilie11] Тия дето ги цитираш с по 5 години поддръжка са най-подходящи за супер бедните страни дето телефон се купува веднъж за цял живот (не се купува, а се получава даром - втора ръка - от благотворителни организации)...

Няколко неща ме усъмняват за ползата от 'вечна' поддръжка:

- никакъв софтуерен ъпдейт не може да ти подобри оптиката, нито сензора (а в тия неща главно са ограниченията).

- много хора сменят телефона не за нови възможности, а просто за кефа от нова играчка. (Както - признавам, направих и аз при все отлично работещия ми стар Самсунг).

- и най-важното: ако караме цял живот все със същия телефон, къде отиват иновациите и техническия прогрес? ТРЯБВА да се изхвърля (да се подарява на бедните), за да се инвестира в нови технологии и продукти. Както трябва да вали дъжд, за да се махнат облаците и да видим слънцето - кръговрат [smilie6]



Публикацията е редактирана (24-10-21 15:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 15:14

hotsnail:..."Не съм оптимист за това начинание на Сони..."

Надали камерата ще е по-плачевна от настоящите, а те не са чак толкова зле колкото ги изкарваме.
С малко "благословии" стават за нещо.
Проблема по-скоро касае индийците - щом за едното пропадло Редми дават бъбрек + една жена,
какво ли трябва да дадат за едно SONY ?
Сто години служба на Летящия Холандец ? [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 15:25

Да разбирам идеята за икономически ръст на база бясно консуматорство. Съвсем не искам хората да са ограничени.

При лаптопите и компютрите е подобно. Ама windows 10 ще си получава обновявания още бог знае колко време. Преди малко видях, че на щерката на лаптопа е изтекла 5 годишната гаранция. Има си всичко тя и антивирусна актуална програма и всички обновявания. По-стари игри и работят ама cyberpunk няма да тръгне много добре.

При епъл е подобно. iPhone 6 дори най-мизерния и евтин модел е обновен до iOS 15 и това е 6 години след пускане на пазара. А маса хора си купуват iPhone 13.

Андроид единствения проблем е алчност на всички по-веригата и тотална липса на грижи за клиента.

От моето семейство аз се кефя на джаджи и пазарувам такива глупости заради камери и процесори и стабилизации, оптики, сензори, звук…… другите ми роднини сменят телефон ако се счупи. Вуйчо ми е най-бруталния пример - до преди година ползва Samsung S3. Сега е с а51. S3 е на 10 години телефон. Той и интернет си ползва и някакви приложения…. Явно не му трябва камера с по-хубав обектив. Обаче заради безхаберието на производителите т.е. Самсунг като нищо можеше някой да му изхака телефона и ако има банкиране, да си гледа пенсията (баща ми има например)….чао чао на спестяванията. Това ме дразни.

Писал съм и за печки и перални…всички очакваме, че срещу цената на продукта получаваме и 5-10 спокойствие. Защо с телефона с андроид да е различно

ПП това вече го пиша на 30-ти път……



Публикацията е редактирана (24-10-21 15:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   24-10-21 15:45

Първо, едва ли на 10 годишен телефон, човек на 70 години ще си чеква пенсията, която едва ли е приоритет на някой хакер(не и българска пенсия) - спри наркотиците и параноята ще отшуми.
Слез малко от тойотата и се качи в градския транспорт - поне едно 50% от телефоните са като минали изпод влак и хората все още не са ги сменили, защото като тебе са се набутали да плащат скъп план, за среден клас телефон, от който я ползват, я не допълнителните услугите и изплащат и телефона още. А телефон на 2 години няма продаване.
Аз телефоните не ги изхвърлям, а съм си направил много добре сметката, изключая случая със сонито, което като нови не се продават особено, камо ли 2ра кунка...

Мисълта ми беше, че благодарение на потребителите, телефоните рядко оцеляват повече от 2-3 години, каквото и да говори статистиката, и затова никой не прави и софтуерна поддръжка от по-голям мащаб.



Публикацията е редактирана (24-10-21 15:53)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 15:52

stukloplast я отвори новините. От кого мислиш, че се краде? ОТ хората като теб дето са с чисто нови телефони ли? Не.

Какви хора си хвърлят в БГ спестяванията от прозореца на непознати? Какви хора ги лъжат в магазините? Какви хора им продават тотални боклуци за много пари? Възрастни хора, дето нещо не са разбрали баш как......

Апашите гледат възрастните хора. Повечето хакове са социални атаки т.е. набелязва се уязвим човек и го лъжат. На телефона е същото като на компютъра. Кликваш подходящия линк от вайбър, имейл или SMS, натискаш някакво yes, защо не и ти зареждат софтуерче с което ти точат. При телефоните най-често точат с SMS-и до платени номера т.е. не им трябва и банкиране. Пляс 5 лева отгоре на сметката ти на месец...

Млади интелигенти и заможни хора не са им интересни. Ти си с новия телефон за който още няма лесно достъпни хакове. Ти си чел последните новости. Сложил си си силна парола, имаш биометрична защита...може би дори 2FA ползваш.... знаеш че не трябва да си инсталираш доброволно вируси, Няма да повярваш, че брат ти е в болница и трябва да си дадеш парите на тотално непознат....



Публикацията е редактирана (24-10-21 15:58)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   24-10-21 16:02

Да бе киро, ама колко са дъртофелниците към момента, които могат да боравят със смарт, и които си гледат пенсиите на телефона? Тези, които го правят, масово имат някаква ИТ култура, да го нарека. След години, когато одъртеем и ние, които сме се престрашили да си харчим парите през телефона, вече ще я имаме тази култура. За 99.9% от хаковете, юзъра трябва да направи някоя глупост или някой физически да ти бара телефона. Не е толкова просто. Дори с отключен буутлодър не можеш толкова лесно да стигнеш до каквото и да е инфо. Така че устройство, което живее повече от 3 години в ръцете само на пенсионер, не е причина да се вдигнат цените на устройствата, щото тебе те тресе параноята...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 16:47

X70 Pro + Epsilon Delta корен квадратен от Пи не е изключително зле от към камера май…..

Стъклопласт днешните пенсионери са хора родени 50-те години. Тия с висше образование повечето работят с компютри. Малко са им нови телефоните, но в общи линии за 10-Тина години са се научили……. Минава си времето човек. Пенсиите щеш не щеш на банкова сметка ги превеждат и банкирането си е важно да видиш има ли пари….. и лошото е, че точно тия хора със сравнително бегли познания за сигурност, лесно се премятат да натиснат някой бутон
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 18:08

nyamnago: "..не е изключително зле от към камера май..."

Зле е колкото може да бъде зле една Експерия [smilie18]
Просто проЙзводителите на играчки методично набиват в очите и главите на горките потребители едно и също "качество", а знаем че една лъжа повторена хиляди пъти става "истина" и "еталон"


Vivo X70 Pro+ 2k левчета


http://images.vfl.ru/ii/1635087870/ebe295fd/36396312.jpg



Xiaomi Mi8 200 левчета


http://images.vfl.ru/ii/1635088055/5f55f126/36396423.jpg



http://images.vfl.ru/ii/1635087991/9d26e90c/36396395.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1635088020/f9593a61/36396397.jpg




Публикацията е редактирана (24-10-21 18:10)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: korn   
Дата:   24-10-21 19:03

Слава богу не познавам хора, които да ползват флагманските си телефони по-малко от 3-4 години, въпреки че могат да ги сменят по два пъти в годината. Ползват ги пълноценно за всичко без игри и нищо хардуерно не обосновава смяната им по-често.

Причините за по-честа смяна са изцяло софтуерни: дали андроидски или маркетоложки...[smile]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 19:20

Xiaomi 12 ще представят през декември и клюки около S22 Ultra






Публикацията е редактирана (24-10-21 19:22)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-21 22:57

> Слава богу не познавам хора, които да ползват флагманските си
> телефони по-малко от 3-4 години

Ами да се запознаем, тогава! [smilie25] Още от зората на мобилните телефони, особено откак имат камери (и много преди да са 'смарт') ползвам само флагмани. НИТО ЕДИН не е бил у мен повече от 2 години, по-рано даже по година - година и половина. (Толкова бяха абонаментите дето вървяха с флагман, сега станаха по 2 години).

Киро и Сашо поне трябва да познаваш от писането им в тая (и другата телефонна) тема. Мислиш ли, че карат със същия телефон по 3-4 години??? Други редовни участници в тия теми - също едва ли стискат по един стар модел толкова дълго.

Не се изхвърляй с подобни 'статистики', свери си представите за реалния свят![smilie24]

[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 23:02

Абе Сашо тоя гръб на S22 ultra май му липсват дупки ли? Нали 4 камери, един лидар и една светкавица. Някак на къде 6 отиват. Освен пък на Самсунг да им е дошъл акъла в главите и s22 ultra да е нещо като Xperia 5 iii с варио перископче. Ше видим…. Ама няма как да има отделна 10х камера като s21 ultra само с 5 дупки

ПП не знам, защо все ме бъкаш с Владо. Той човека по-умерено от мен се изказва. Въпреки, че мисля, че сме на сходни тези с него по доста въпроси.



Публикацията е редактирана (24-10-21 23:04)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-10-21 23:52

Киро, не е гръб - това е защитно стъкло / протектор за дисплея ))
Отгоре рамката е сведена до нула, долната е не повече от 4мм. Отстрани стъклото / дисплея преминават във "водопад", явно че S22U ще предложи сензорни зони за управление. Проблема на тия "водопади" / Еджове че по рождение са с натрупано напражение в извивката, което само чака лек импулс / удар за да се освободи и разцепи дисплея. Неприятна история за телефон от 2.5к.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-21 00:41

Е за това говорим, че комай е поредна партенка.

Sassho написа:
> Лийкна
> се прототип задния капак на S22
> Ultra....каква "интрига от световно
> значение"
>
> http://images.vfl.ru/ii/1634837425/4d7d0c31/36360309_m.jpg


А Самсунг спряха водопадите преди има няма 5 години. Само в Китай ги ползват изостанали в складовете дисплей по хуавей и други марки на закриване.

Всички модели на Самсунг последните 5 години са с 2.5D екрани. Демек джама е леко запилен към края за да не ти убива……не е крив екрана. Още note 8 беше така. Последния кривак беше s7 и Самсунг още тогава видяха, че не става…..


ПП относно протекторите в магазина на Самсунг продават едни които са си техни. Слагат ги с някаква тяхна си машинка. Много готино седи. Реално е мек протектор, не е като китайските, ама много добре пази и държи около година. Сега съм с втория си протектор за s20 ultra. Догодина живот и здраве ако реша да пазя природата, ще сложа 3ти.



Публикацията е редактирана (25-10-21 01:39)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   25-10-21 05:32

"hotsnail: "...Реално е мек протектор..."

Самовъзстановяващ се хидро-гел протектор, много трудно се слагат без машинка, заради мехурчетата въздух, които после трябва да ги изстискаш. В момента ползвам течен "Нано-протектор", секретна корейска технология, "разработка на военните".
Казват че "помага", стига да не изпускаш телефона [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   25-10-21 08:01

OnePlus 9RT ревю - Snap 888, 50мп IMX766 камера, Color OS by OPPO.
Първия OnePlus от новата генерация, чист OPPO телефон.


http://images.vfl.ru/ii/1635138059/7b877f8a/36403313_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-21 09:32

Да де за него и подобните 10-Тина китайски модела писах. Телефона с една камера

50MP main camera (IMX766, OIS optical image stabilization)
16MP 123° super wide-angle
2MP 4cm macro lens
Front: 16MP IMX471

Широката и макрото са за украса….да не изглежда от далеко, че е менте и нема общо с експерията. Ама …..
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   25-10-21 11:42

hotsnail: "...Широката и макрото са за украса..."

Като стана въпрос за "тапичките" се сетих за ZTE Axon 30 Ultra ревю с трите 64mp камери.
В Сток разбира се е трагичен, има някаква надежда ако има опция да снима на 64mp с ресайз да се докара прилично качество, но не знам дали има такава опция. Не това е важното, а че в ревюто има сравнение с други смартфони и най-вече с S21 Ultra, който почти ме зарадва [smilie24]

В теста е версията със Snap 888, която има по-добра постобработка от тази с Exynos 2100.


S21U Snap

http://images.vfl.ru/ii/1635150794/68255cd2/36405630.jpg


S21U Exynos

http://images.vfl.ru/ii/1635151808/d47f9cc4/36405893.jpg




Публикацията е редактирана (25-10-21 11:51)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   25-10-21 13:27

Кинематографи и оператори масово изхвърлят грамадните тежки камери и твърдо минават на........тИлифони [smilie18]

Видео

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-21 15:39

XPeria Pro-I


https://www.sonyalpharumors.com/wp-content/uploads/2021/10/Xperia_pro-i-1.jpg



и някакви неща от слуха:

It has 3 rear cameras, one of the is 1″ exmor behind 24mm lens and f2.0-4.0 (only 2.0 or 4.0, no value between. Like old samsung s9 can do f1.5-2.4).

One accessory seems to be like the screen of alpha, you attach to gimbal when you use rear cameras to record yourself.

Also, VR glass to attach the phone, like samsung had.

I do not know if RX cameras come back. Xperia brings more revenue than camera business already.



Доста впечатляващо. Няма друга подобна джунджурия за сега.

Ама аз все още съм малко песимист.



Публикацията е редактирана (25-10-21 15:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-21 16:04

празно



Публикацията е редактирана (25-10-21 16:04)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80  81  82  83 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.