Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Ivan_A   
Дата:   29-03-21 20:48

vga, [smilie24]

И на мен ми харесва. Опита ми 8 години с Нокия 808 (с подобен правоъгълен израстък) вероятно помага за харесването.
... носталгия!

Относно; "... като пак ще снима замазано..." - не ,не вярвам да снима изобщо замазано, ако снимаш в RAW. Свиква се и качеството е неочаквано ( за мен) добро. [smilie24]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-03-21 21:02

@vga>>>>>>>>А това, че са сложили цял ДИСПЛЕЙ на гърба не оправдава ли модула? Най-големите сензори в телефон, перископ, дисплей, dToF<<<<<<

Дисплея в камера блока е стара идея реализирана в Meizu 7 Pro преди 3-4 години, а от купищата камери на гърба само едната Основна да става за нещо. Не искам да съм песимист, но досега камерафон с две еднакво добре снимащи камери съм видял само в P40 Pro.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   29-03-21 22:42

Сашо, да ти кажа, ти си си песимист. :)



Публикацията е редактирана (29-03-21 22:44)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-03-21 23:36

Не, Реалист [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   30-03-21 01:11

За дизайна само ми беше думата. Нищо от другите функции и спецификации не съм коментирал (нито съм чел) - дай Боже да са добри. Но дизайна... [smilie8]

1. Не е въпрос само как ми изглежда погледнато откъм дисплея. Дори не е и въпрос как изглежда на останалите хора от другата страна. Има значение как се държи в ръка, как влиза в джоб (особено важно!), как е балансирано теглото и пр. Както и общата естетика откъдето и да го погледнеш - 'линията' му казват едни, други - 'стил'...

2. Като ще има такава гърбица - от какъв зор се прави целият останал телефон тънък?[smilie11] Щото другите телефони ги правят тънки? (И собствените ни други модели също)?

Какво пречи да е еднакво 'дебел' (само един пръст, вместо да е цигарена хартия) - и да има куп място за обективи, перископи, за по-голяма батерия (!) и говорител(и) за по-добър звук? Не беше отдавна когато всички телефони бяха по-дебели и пак влизаха в дънки и ризи...

Ама никой не е помислил за ползата от няколко милиметра по цялата площ. Дай да си го правим тънък по модата (че и с чаркове от другите модели сигурно) и да му ковнем един израстък - за по-грозно...
= = = = = =

Признавам, че ненужно задълбах - има и по-важни работи от грозотията и ергономията на някакъв китайски телефон, който без друго не заглеждам да си купувам. Можех да кажа, че ми е през шмайзера (или нищо да не кажа), ама някой спомена дизайн и ме стартира.

Пардон [smilie8]
[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   30-03-21 07:22

Все едно наистина на кой му харесва, като усещане ще е като всеки друг телефон от съшия тип, самсуняшката ултра примерно. А иначе се прави по-тънък, защото може и защото като сложиш калъфче да го пази става равен. За кеф на окото вечер си махаш какъфчето вкъщи :)))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   30-03-21 08:01

Ми... Само ще отбележа, че и в тази серия няма телефон като за мене, колкото и да ми се искаше.
Само ултрата важи като комбо от камери, ама засукания дисплей и цената ме губят. А калъфите са за хора, които не заслужават стъклен телефон.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 09:35

@stukloplast>>>>>>>Само ултрата важи като комбо от камери<<<<<<<

Нищо подобно, освен едната 50mp камера другите са за "опцията".
Има някакви снимки из форумите, трагични, няма смисъл дори да ги репоствам.
Чаййоми си е Чаййоми, за това му казват Чаййоми [smilie5]
Ако е до Чаййоми бих си взел Mi10 Ultra или Mi11i

Утре ще представят Mi Mix 4 с Течните Лещи, a за сега Mi11 Ultra / Pro ънбокс

Видео 1
Видео 2
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   30-03-21 09:48

Хахаха скептицизмът ти е заразителен, ако се върнем назад в темата няма модел, към който да си подходил с желание и кеф :)) А дали е реализъм - ами от една страна, с този феноменален дисплей, смятам че няма да има устройство с по-добре изглеждащи снимки в джоба. Но пък като купуваш такъв overkill телефон надали го правиш, за да не ги разглеждаш на голям екран или хартия. Според мен реалните снимки ще са фантастични така или иначе, това е кажи речи 1 инч сензор. Никон цяла безогледална серия пуснаха с такъв едно време :)) Чух, че и софтуерният екип е сериозно увеличен и финансиран, така че нека дойде насам, да поснимаме лично като Бони, пък да преценим. Аз ще се изкефя много, ако са вдигнали летвата там където се очаква.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 10:13

>>>>>>с този феноменален дисплей<<<<<<<

Божичко......чак феноменален [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тия дисплеи и "камери" всяка година са все по-"ТОП", по-"Феноменални", къртят всякакви фейкови DxO класациЙ и все така зеленеят, розовеят, шимват, а камерите са мазньочи като от 2005г насам [smilie25]

Да бъдем реалисти, пессимисти, скептици, критици ама от години китайците си прибират дължимото, без нищо пробивно като развитие. То няма и никакъв смисъл,потребителя кльопа всичко на което пише 4к, HD, 120х Space Ultra Mega Zoom. Дори горе в линка, детето е пробвало и сравнило Зуумовете на Mi10 и Mi11 U, за какво му е да пробва Основната "едвам" 50mp камерка ?

Телефон над 1к е Чиста Глупост, просто не си заслужава функциите и качеството. Искаш камерафон - изчакай още малко и си вземи P40 Pro, Mi10 Ultra, че дори и Mi Note 9 Pro е чудесен откъм камера.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: deandimov   
Дата:   30-03-21 10:51

Чудно ми е,дали след 10 години камерите на смартфоните,ще бъдат боза,както са сега в момента. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 10:52

Ревю на Mi11 Ultra и от 4-мин сравнение камери с Mate 40 Pro, S21 Ultra - език опростен китайски, оправяйте се ))

Измолих една снимка от Основната камера на Mi11 Ultra.
Няма още читав EXIF защото софта е тестов. Доста добре ми се вижда, направо перфе за тия условия.
Линка долу е Фулл

http://images.vfl.ru/ii/1617093416/c31d547c/33875787.jpg




Публикацията е редактирана (30-03-21 11:40)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Ivan_A   
Дата:   30-03-21 12:29

Добре е.
Няма го шарпенето, характерно И за "... някакъв корейски телефон..." [smilie3]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   30-03-21 12:32

@hotsnail>>>>>>ПП Денс имах огромен ъпдейт на софтуера от самсунг Има едно приложение вградено сега FREE. То замести май Bixby. Ама е доста добро. От около месец на него чета новини. Някак доста добре ги приоритизира за мен. ОТварям и за 10-15 секунди излизат смислените неща за БГ. <<<<<<<<

Това е бившето Google Feed (представено в пикселите декември 2016),от една две години вече се казва Discover. Самсунг пак са открили топлата вода с една петилетка закъснение...


>>>>>>Чудя се как да му добавя и втори език<<<<<<<< Може да погледнеш това приложение , доста добра работа върши, препоръчвам го.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 15:09

Mix Fold Live stream Invent

Тизър





Публикацията е редактирана (30-03-21 15:23)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   30-03-21 15:47

Като за книжка е с доста добра цена, която пак не бих платил [smilie25]
Ще чакам повече подробности и снимки от течната леща...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: compur   
Дата:   30-03-21 16:30

А с каква апликация снимате - стандартната, която идва с телефона или добавяте нещо?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   30-03-21 18:33

В зависимост от телефона - ако поддържа роу - стандартната. Ако не - правиш модификации за да може, ако е възможно, да разрешиш камера2апи и ползваш външна програма за снимки, за да можеш да снимаш в роу. С джипег е безсмислено да се занимаваш, независимо от телефона или фотоапарата.
Това ако търсиш качество. Ако снимаш за спомен и търсиш качество, другите ще кажат...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 20:24

Mix Fold спекове и подробности

Линк 1
Линк 2
Hands on 1
Hands on 2


http://images.vfl.ru/ii/1617124968/267d13e4/33883490_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-21 20:31

Стъклпласт то какво да изкараш от роу на телефон? Какво качество като тия сензори имат 7-8 стопа динамичен обхват т.е. със зор jpeg ... целия пиниз е да прави HDR, да прави много кадри за нощни снимки и т.н. Тогава става поне за снимки за спомен.

Иначе трябва да дириш сцени на сянка, слънцето да ти е в гърба ии нещо подобно за да вади РОУ и то какъв 8 битов роу... сигурно има и някои с 10 бита роу.... Сега изкараха OnePlus - 12 битов РОУ ухаааа..... ми става горе долу.....ама...то като сапунерка на 20 години т.е. имах една минолта S404 и тя беше пионер с 12 битов РОУ ама май беше 2001-ва година.....

За това и единствената смислена апликация е тая дето ти е сложена в телефона.....другото е за някой дето си няма работа.....

ПП Май това е телефонното снимане. Снимки с малък динамичен обхват и много добре нагодени за РОУ т.е. нещо като Бресон от 50-те години ставаш ама през 2021 или снимки за спомен и откровена computational мазня.



Публикацията е редактирана (30-03-21 20:37)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-03-21 21:05

S21 Ultra - ресайз от 108 на 12mp и нищо повече

http://images.vfl.ru/ii/1617107090/eefd008f/33879173.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1617190054/9d1ccb5c/33891493.jpg




Публикацията е редактирана (31-03-21 16:56)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   31-03-21 06:24

Кире, няма да давам примерни снимки, щото ми е писнало. Само ще отбележа, че не съм забелязал да се гърча в сенките. Ако ти е интересно - всичките снимки в профила ми са от най-различни телефони, обработени от роу файл. Тая с млечния път ще я оправдая предварително за обработката, но трябваше да скрия петно от изгорели пиксели.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   31-03-21 11:23

Най-нови клюки и най-вече скандали с менте-китайските брендове

Хасселблад в OnePlus 9 / Pro мит или реалност ))

http://images.vfl.ru/ii/1617179001/38c84509/33889074_m.jpg



Тизър vs Реалност от опитващите се да минат за "Премиум" Чаййоми.
Уви..... [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1617178822/3779cad1/33889051_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: ipolit   
Дата:   31-03-21 12:59

Някой ползвал ли е телефон с Kai OS?
Днес съвсем се изнервих, че докато си обувах обувките си извадих телефона от джоба, щото не мога да седна с него и го забравих.
Та сега се чудя дали да не си взема Nokia 8000 4G. Важно ми е дали може да получава съобщения на фейсбук месинджър, щото много хора ми пишат на него.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   31-03-21 15:08

Само да не ти дойде на традиционен китайски...
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.