Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-03-21 09:12

Yog Джъмбо наистина е в конфликт на интереси спрямо Никон. Безсмислено е да спорите.

я сподели в какъв конфликт на интереси съм щом имам безогледалки на никон, сони, канон и олимпус лично мои си с оптика за всяка от една от системите?!?!?!

аз поне непрекъснато сравнявам камери щото това ми е работата (не съм съм сис админ, като някои форумни експерти) та общо взето мисля, че имам адски точен поглед на всяка система

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Vinsent   
Дата:   12-03-21 09:33

...защото сигма успяха да направят преходник само за канон ЕФ обективи, но не и за Никон Ф...

Сигма си имат обективи специално за Сони Алфа. Ползвам такъв 56/1,4. Добър обектив, остър дори на 1,4 и с добро боке.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 09:56

Квако дадох за пример, че има хора, които сменят и от Фуджи. Мога още 10-Тина примера да дам ама няма да са известни хора. Така де множеството не е нулево, каквото твърдение се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: kvakioh   
Дата:   12-03-21 10:43

Всичко е индивидуално, тия още 10 примера са гига малко

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 10:48

баце въпроса е, че хората се връщат от Фуджи на Никон толкоз.... гига мига това е.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hansto   
Дата:   12-03-21 10:58

Никаква тенденция за преселение на народите няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 11:26

А не никаква тенденция няма.....

Я виж темите у тоя форум или дето искаш другаде какви камери се обсъждат или пък на Никон данните за продажби или ценатана акциите им....


В пъти повече камери продават последните месеци след като изкараха двойките.

Само бай Ганя у фото форума му били скучни......това да не ти е турски сериал



Публикацията е редактирана (12-03-21 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hansto   
Дата:   12-03-21 11:45

Аз предпочитам да снимам, не да обсъждам по форуми.
Иначе както казах се радвам че ще се оправят като фирма, повече конкуренция да има

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: al.popoff   
Дата:   12-03-21 12:16

Според мен задките и камерите на фуджи (било то APS-C или medium format) запълват различни пазарни ниши. Или поне маркетинг отделите им се опитват да ни втълпят това послание. Искаш малка хипстърийка - Fuji X. Искаш студиен или пейзажен звяр - Fuji GFX. Искаш FF all-rounder - по-нисък клас Nikon/Canon/Sony. Искаш нещо за спорт или wildlife - пак някой от предните три. Кой от какво на какво сменя зависи от нуждите му, които понякога се менят, а също и от успеха на маркетинговите кампании. А тенденциите в ютюб често са част от такива кампании :)

Със Z9 Никон се опитва да влезе в много тясна ниша. Много малко хора имат нужда и възможност да си купят подобна камера. Появата ѝ обаче създава две неща - 1) много buzz около бранда и 2) скъп продукт, който да изплати разработката на технологиите в него, които би трябвало да слязат в по-ниския им клас камери в бъдеще за да са конкурентни. Ако има нещо, от което да съм развълнуван, то не е Z9, а камерата, която ще пуснат Никон след нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: avo   
Дата:   12-03-21 19:18

Защото всички съвременни тела на де що има марки фототехника, дори и от доста по-нисък клас от Z9, и ако щеш китовите им обективи, дават достатъчно качество, за да се направи шедьовър, вече кой как може да снима и обработва сниманото, е препъни камъка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: agop4o   
Дата:   12-03-21 19:30

avo В голяма грешка сте.Ако един апарат няма 8к видео ако няма фокусиране по горна дясна мигла и ако тежи повече от 250гр то това не е апарат.Собственика на такъв апарат спокойно може да си сложи въжето на врата[smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: swqaz   
Дата:   12-03-21 19:52

Забелязвам, че поддръжниците на тезата, че няма нужда от нова и скъпа техника са все гении на фотографията с умопомрачителни портфолиа!
Може би наистина е време марките да се кротнат и да наблегнат на количества от вече изпитаните им стари камери, вместо на подобяване на качествата им и на нови технологии.
Щом тези майстори нямат нужда от нови технологии, няма смисъл марките да създават само комплексари. Ами така си е! Който ползва нови технологии, особено ако са скъпи, е 100%-ов комплексар, и слаб фотограф.
Все пак всички майстори работят с овехтели инструменти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: neillmakoli   
Дата:   12-03-21 20:08

Да затварят всички с тези цени дето са до небето....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: swqaz   
Дата:   12-03-21 20:36

На който не му харесва цената, просто не купува!
Не виждам драма с цените! Тези камери не са задължителни!

Само който иска :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Mogila   
Дата:   12-03-21 20:41

swqaz за някои хора са задължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: swqaz   
Дата:   12-03-21 21:42

В този форум, гениите, надълго и нашироко са ми обяснили, че не само не са задължителни, но и че е препоръчително да не се ползват.

Само, който иска!

Mogila , освен ако и ти не смяташ, че са задължителни само за комлексарите? Ако само за избиване на комплекси ще се ползват, значи марките спокойно могат да ги пълнят с плацебо-технологии [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: avo   
Дата:   13-03-21 01:35

swqaz, комплексът от това, че не можеш да си купиш нещо относително скъпо, каращ те да защитаваш телата отпреди 15 години, е точно толкова страшен, колкото и този, каращ те да обясняваш на света при всяка сгода колко си coоl и successful и си вземаш по една играчка за 10к на всеки 3 месеца. Исках да кажа, че колкото ще направиш хубава снимка със Z7, толкова ще е хубава и със Z9. Друг е смисъла на професионалното тяло според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-21 02:19

Хора не е така. Има си жанрове дето изискват различни параметри от камерите. Едно е камера с 5 к/с друго е с 30 к/с. Едно е да познава и следи обекти и да си смята фокуса стотици пъти на секунда, друго е да хваща очи на готини мадами..... ако всичко можеше да става с една камера, нямаше да има други камери .......

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: swqaz   
Дата:   13-03-21 14:52

Аз не споря с това.
Просто иронизирах злобните комплексари, които считат, че след като те не могат да си позволят нещо, което неистово искат, значи е по-добре то да не съществува :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   13-03-21 17:45

-------------



Публикацията е редактирана (16-03-21 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-21 11:12

https://www.dpreview.com/reviews/nikon-z7-ii-review


Ето и з7 м2 ревю.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: stef7   
Дата:   12-10-21 19:57

Да повдигна темата
Първият официален teaser и признание че Nikon Z9 ще се появи скоро
https://www.youtube.com/watch?v=KZ3CP5aodgA

Предполага се че ще я представят до 1 месец. Казват че по значимост камерата ще е от калибъра на D3 и това което е бил този модел за компанията.

Инак на 100% споделям мнението на al.popoff:
Ако има нещо, от което да съм развълнуван, то не е Z9, а камерата, която ще пуснат Никон след нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: ATHOM   
Дата:   12-10-21 20:33

"Фуджи са интересни ама имат някои ограничения и хората им се иска по-едър сензор"

E тва счупи тъпомера. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: stanpaunov   
Дата:   14-10-21 13:14

Nikon Z 9 Teaser 2 Breakdown. What lens is that ?


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Stef1   
Дата:   14-10-21 19:37

Все още го чакам тоя Z9 да го видим що за стока е. Пънах се на Д6 и добре, че не сбърках да го взимам. Нека видим този как ще е. Не ми се чака вече :D 2 години станаха

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »