Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: CDman   
Дата:   18-02-21 07:50

Едно от положителните неща в пандемията е, че много повече хора започват да осъзнават колко струват приказките на дръвените философи. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-21 13:10

Чак ми идва аз да се снимам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: Julius   
Дата:   18-02-21 14:29

lamerko написа:
> Чак ми идва аз да се снимам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ама тоя "новина" истинска ли била? [smile]
Аз до тоя линк си мислех, че е някаква партенка!
Изобщо не я взех насериозно, че Рафи не ми е много надежден източник
(като гледам какви долнопробни медии цитира)
Рафи, нищо лично!

С подобно поведение кръчмите си просят да стоят затворени до края на 2021, пък ако ще още днес да обявят край на пандемията, все едно нищо не се е случвало. То е ясно, че не им е лесно да стоят затворени, ама да дращят по тоя начин?! ... Определено човек не трябва да има прекалено високи очаквания от кръчмари!

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: uri64   
Дата:   18-02-21 19:37

Какво затворени, те са за прибиране на топло направо...га ядоха кюфтетата не реваха, ама сега зинали...бълха ги ухапала тия, жалко само, че в кризата персонала го отнася...направо зорлем ще ме направят фен на Мутафчийски и НОЩ...



Публикацията е редактирана (18-02-21 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: nislon   
Дата:   18-02-21 20:25

Ами, нормално е да масово да им станем фенове, като гледаме това , това и това [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: Raffito   
Дата:   18-02-21 21:00


https://www.dailystandart.com/wp-content/uploads/2021/02/maxresdefault-730x411.jpg



Минка от Столипиново:Истина е ,Борисов ни даде по 70 лв ,да си дадем гласа за него...[smilie25] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: asahi   
Дата:   18-02-21 22:15

Усещаш ли контекста? Искат да си вдигнат цената за следващите избори.

Има развитие по новината от заглавието. Министърът и генералът ще се снимат сами за да вземат наградата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: nislon   
Дата:   19-02-21 12:53

Затварянето на заведенията и училищата - 27.11.2020.

Цел - да се спре втората вълна от т.нар. пандемия.
Ето, как се разви тази втора вълна: Гледайте втората графика " Daily New Cases ".
Вълната, подобна на парабула, си има нарастващ фронт, максимум и падащ фронт. Какво е смущаващото? Познайте, кога се намесва щаба и правителството! 10 дни след пикът. На 17 ноември е пика, след което броят на новозаразените, започва да пада стръмно надолу. Затварянето е на 27.11. Вълната си падна, както си беше тръгнала.
Имаше заплахи, как веднага след Нова година, ще има нова вълна, поради струпването по хипермаркетите, "нелегалните банкети" и събирането по празниците. Нищо подобно, напротив. От графиката се вижда, че спадът на случаите продължи почти до края на януари.

Сега, в действителност се наблюдава нещо като вълна, но нищо общо с тази през есента. Нараства много плавно, освен това се заформя нещо като спиране на нарастването. Според мен, от средата на другата седмица ще започне да пада, ще видим.
Не всички, обаче мислят така. Преди няколко дни, Мангъра се пошегува, че пикът ще е точно по изборите и хоп, днес Кунчо потвърди - тогава ще е [smilie18]

Медицинските резултати от затварянето бяха една кръгла нула, но имаше други постигнати цели:
1. Беше убедено населението, че щабът и правителството овладяха ситуацията.
2. Имаше реализирано затваряне - ще се усвоят ковид-пари от ЕС. Раздадоха и ще раздадат на някои обезщетения, но едва ли ще е на реално нуждаещите се. Някои се точеха за това, още от лятото, вижте това , минута 6:40 до 7:00.
3. Постигна се ефекта "разделяй и владей". Главни виновници станаха учениците, и "алчните" ресторантьори. Все едно, те са виновни, че държавата не е намерила за 10 г. начин да им събира данъците. Ако е за носене на наморници, успяха за няколко дни да пречупят и смачкат хората.

Какво става в страните с твърди и продължителни локдауни.
Когато яко затворят и ограничат хората, нормално е, временно да се ограничи заразата, като при най-малкото отпускане - отново тръгва. Агонията при тези държави е голяма. Някои са затворени от края на лятото, където положението става все по-зле. Освен здравно, също така икономически и психически. Властите налагат все по-големи ограничения, а протестите ги смазват брутално. За цензурата в Ютуб и социалните мрежи да не говорим.
Гледам редовно ковид графиките на тези страни. Положението е очаквано. Ето, например - Франция , втората графика - "Daily New Cases".
Ако нямаше затваряне, щеше да си е една по-висока вълна, да мине и замине, със сходен общ брой заразени и умрели. Те си избраха агония без край, вижте как все едно се поддържа някакво постоянно, високо ниво.
Положението е подобно и в другите страни, давани ни за пример: Италия, Германия, Испания. Не случайно избрах Франция, понеже я свързвам със свободолюбив народ и революции. 3/4 от Французите, вече са толкова уплашени, за за все по-твърди мерки.
Това за тези, които механично повтарят - вижте развитите страни какво правят, ние ли сме най-умните. Ами в случая да, по-умни сме, най-малкото, че по-неадекватно поведение от тяхното, едва ли може да има!

Епилог. Ваксините
Ваксините, ако въобще са ефективни, може да се окажат след дъжд - качулка. При всички положения, се надявам да имат някакъв положителен ефект, за успокояване на най-притеснените.


Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: GenaDP   
Дата:   19-02-21 13:50

Добре, че е умният nislon, да ни светне за парабУлите...

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: CDman   
Дата:   19-02-21 13:51

Проблемът е че хората не спазват елементарните мерки - маски и дистанция, 'щото вурус нЕма и 'сичко е за да ни чипират.[smilie8]

И брат ми ми се подиграваше, че съм зомбиран преди да влезе за 25 дена в болница. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: nislon   
Дата:   19-02-21 14:03

Автор: GenaDP
Дата: 19-02-21 13:50

Добре, че е умният nislon, да ни светне за парабУлите...


И аз благодаря, върна ме в казармата [smilie18]

Един конкретен случай.
Събраха се 5 лв и дадохме на един циганин да изяде един голям мазен червей. Докато го изяждаше, единият от зрителите повърна. Голям смях падна, търкаляха се по земята. Хората и тогава не се интересиваха от парабули, единствено - да минава времето.



Публикацията е редактирана (19-02-21 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: stukloplast   
Дата:   19-02-21 14:11

"Все едно, те са виновни, че държавата не е намерила за 10 г. начин да им събира данъците"

Е те затова ще си гнием в калта-заради това мислене, че ако не ти набият канчето, може и да не си обществено отговорен...

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: asahi   
Дата:   19-02-21 16:29

За последните десет години държавата стегна доста събирането на данъците. За акцизите още повече. Може би не плащате сами данъците и не сте го забелязали, но е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: stukloplast   
Дата:   19-02-21 19:55

Факт ли е, че половин, ако не и повече, от работещите, получават минимална заплата, ако имат въобще трудов договор? Ми не е факт, май... И ся мрънкат?

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: asahi   
Дата:   19-02-21 23:20

Не е факт, а мнение. Фактите са тук .

Отговори на това съобщение
 Re: Обявиха награда от 1000 лв. за снимка на Мутафчийски и
Автор: Julius   
Дата:   20-02-21 12:33

CDman написа:

> То се видя, че кой не е решил да направи купон,
> той не е направил.
> [beer]
> Ама пустото му его - да се покажем
> на живо в нета им изяде главата на
> някои.[smilie5]

Да би мирно седяло, не би... уволнение видяло! [smilie3]

То затова няма смисъл човек да се ядосва за такива работи, още по-малко да кълне/анатемосва другите хора.
За някои неща трябва само малко да им се даде време и те ще се наместят.
Пито, (а сега и прескъпо) платено! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »