Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   06-02-21 19:57

Здравейте . Накой миже ли да ми каже ка се влиза в режим stand by и как се излиза от него с въпросното видео . Благодаря предварително .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-21 22:22

https://www.manualslib.com/manual/920166/Sony-Svo-5800.html

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   07-02-21 10:37

Благодаря , но не е това . Не можах да намеря в гугалъа и ютуба , за това реших да попитам някой знаещ . Но ако се намери ръководство специално за SONY VO-5800ps също ще съм доволен .



Публикацията е редактирана (07-02-21 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: Djoro   
Дата:   07-02-21 15:46

А ми натисни кнопката за активиране или дезактевира на опция стенд бай, това ако не знаеш..., нали се шегуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   07-02-21 17:08

Проблема е , че няма такова копче . Мисля си за паузата , но не реагира на нея . На никое копче не реагира видеото .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: Djoro   
Дата:   07-02-21 17:27

А бе юнак, SONY VO-5800PS е видеорекордер, уточнявай се! Загубих си времето с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: новичок   
Дата:   08-02-21 03:04

Включи pause,после record и play едновременно и би трябвало да светне индикатора stand by. При изключване на pause видеото започва да записва и индикатора изгасва. Естествено това става със заредена касета отблокирана срещу запис. В режим на възпроизвеждане би трябвало процедурата да е същата без бутон record.
пп Всъщност не разбирам много ясно дали видеото ти изобщо работи от това което си подал като информация. Индикатора за захранването свети ли?



Публикацията е редактирана (08-02-21 03:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   08-02-21 11:24

Здравейте . Как се стигна до тук ? Сложих касетка във видеото и я пуснах с PLAY . След няколко секунди (през които вървеше ) видеото изщрака и светна лампичката STAND BY и спря . Пробвах всички копчета и комбинации от копчета , но нищо не тръгва . Все едно не натискам копчетата . Изключвам видеото от OFF ( от захранването ) , и като го включа от ON ( захранването ) нещо вътре изщраква и лампичката STEND BY пак светва . Няма излизане от този режим и това е . Да вметна , че не знам какво съм натиснал за да влезе видеото в този режим . [smilie11]



Публикацията е редактирана (08-02-21 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: lamerko   
Дата:   08-02-21 12:21

Няма логика да помни режимите след изключване. Според мен става въпрос за някакъв (хардуерен) проблем - отворете го и вижте в какво състояние е касетата. Хубаво е също така да се направи основна профилактика на главата (почистване) и да се проверят ремъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   08-02-21 18:04

Мерси . Отворих капака . Касетката е с извадена лента завита около главата . Май е за сервиз ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: новичок   
Дата:   08-02-21 19:36

Явно механиката има проблем. Клип който би могъл да ти бъде полезен в ситуацията с блокираната касета. Успех с ремонта.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: asahi   
Дата:   08-02-21 19:38

Ако си го взел от битак/продавалник често се случва да е за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: lamerko   
Дата:   08-02-21 22:25

Вероятно не се изисква много - хубаво почистване на главата и подмяна на някой друг ремък. На тия техники това им е мъката, когато не работят дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся човек работил с видео SONY VO-5800PS
Автор: mimko7   
Дата:   10-02-21 13:52

Благодаря . Клипа помогна , поне извадих касетката . Сега пък "залепна" PLAY . Вкарвам касетката и тя веднага сама започва да се върти . Само бутона стоп работи , а другите не работят . Дали е механика според вас или електроника ? В сервиза на Сони ли да се насоча ?



Публикацията е редактирана (10-02-21 13:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »