Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-21 09:32

като каза битове и си пишем за фърмуер се сетих още две неща:

1. новите камери имат 16 битово RAW видео. Това е супер. Ама ще е хубаво да пуснат и 16-битов RAW за снимки. Вече явно всичко го има. В a7s3 е някак ок видеото да е по-добро от снимките. Ама А1....А и това ще им даде предимство пред R5. Сигурно 16-те бита ще са само с 10-тина кадъра в секунда за снимки

2. Само ZV1 може да работи директно като уеб камера в 720p. Това е супер полезно. Ако някак го направят да е 1080p ще удовлетвори сигурно бая хора да stream-ват от телефона направо без разни джунджурии в средата. Аз ще го използвам много.

HEIF май е контейнер формат и какво ще има вътре май е гъвкаво. Аз много се ядосвах на Самсунг - щото го ползват за по-висока компресия на 8 бита.



Публикацията е редактирана (17-02-21 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: mitpis   
Дата:   17-02-21 10:37

Не съм застъпник на Могила за банна,всеки създал тема си решава относно такива въпроси, обаче е интересно да се четат и алтернативни мнения на темите, поне за мен.Жалко, че се излиза извън добрия тон понякога. Това относно 16 бита за raw е добра идея, но мисля че ще си остане в професионалния сигмент само, за до се отличават профи камерите от останалите.



Публикацията е редактирана (17-02-21 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-21 11:40

Видеото на а7с3 е 12бита, 16те бита са линеарни (без крива). Има го обяснено на доста места. [smilie5] Накратко - не е същото като 14 битови снимки. По-скоро като 12 битови. И не е роу, защото липсват още някои важни за роу моменти като бял бяланс например.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: MixMike   
Дата:   17-02-21 13:31

н.з.
[smilie21]



Публикацията е редактирана (17-02-21 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-02-21 10:57

Едно по различни изпитание за А1 ... https://www.youtube.com/watch?v=Wno9MrUO0xc

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   18-02-21 14:08

Започна обещаващо, ама тоя лаладжия... 1 тон приказки изприказва, пък?
Тия -19 градуса, а нашия 'морж' със скъсани дънки и маратонки? Няма гети, нищо...
Или е излязъл от колата, снимал е 5-10 мин макс. и обратно пак на топло или не са били баш -19?
Нещо не ми звучи много достоверно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: edobg   
Дата:   05-03-21 19:26

Sony A1 30 FPS - 400 снимки

https://youtu.be/KcQpU1eYeps



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: nyamago   
Дата:   05-03-21 20:23

^ Драма! [smilie10] И яка камера! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 00:24

харна работа


ДПревю са тествали сензора и са доста впечатлени. Има осезаем напредък от А9м2 в работата с тихия затвор и 1ДХ мк3 при много кадри в секунда



Публикацията е редактирана (10-03-21 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 10:54

Ето как следи тенис А1

https://youtu.be/4KWZPsTizRs

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Yog   
Дата:   12-03-21 15:41

Не ми изглежда трудна задача за камерата този пример с тениса. Играчът е само един, очевидно се откроява от фона зад него и е доста голям в кадъра. Дори си мисля, че може да не е нужно да го снима на 1/4000. Вижда ми се бавничък и бих пробвал и на 1/2000. Освен ако не ползва електронния затвор и не му криви на по-бавна скорост. Виж бързината на снимане е впечатляваща, като за камера с голям сензор. Но миналата година си бях купил Е-М1 II, който снимаше с 18 в секунда с автофокус, та вече съм виждАл и такова [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 23:03

виж че се чете надписа на топката. За това му е 1/4000

тоя пич в друго видео показваше разликата от 20 до 30 к/с. Щото а9 и а9м2 имат 20к/с. Има разлика при тия спортове. Разликата е, че имаш избор от кадри точно когато удря топката. Обясняваше, че с 10-12 к/с примерно на един мач имаш 2-3 кадъра баш когато удря топката. А ако имаш 30к/с имаш по един или дори два смислени кадъра на всеки удар.....може би преувеличава, но има някаква логика.

За мен това са си специфични сценарии ...... иначе камерата ме кефи

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-03-21 00:13

Искам да я видя камерата на групови спортове баскетбол , футбол ... Снимах баскетбол малко вчера с А7р3 и 70-200 Г мастър е голяма мъка е тоя лаг , изпускат се бая ситуации ... Снимал съм с А9 , добре е (принципно снимам с 1дх) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-21 02:17

А7р3 няма лесно разпознаване на обекти** и най-просто следи най-близкото. Пак успява да следи, но вероятно е проблем ако има много неща в кадър. Аз съм с такава. За някое пиле самотно е супер яка. За коли да. Обектива има значение доста ама 70-200 вярвам са го догодили

Ако ти е мерак и снимаш такива работи, може би да питаш Сони България, дали могат да заемат тяло за някое събитие. Хем и ще ни кажеш как е от гледна точка на човек с опит. Аз не снимам спорт.

** - да не лъжа, има следене на обекти с разпознаване и даже някои хора го ползват. Аз лично му се дразня и ми е трудно. Тромав ми е интерфейса. А и мисля, че новите модели са доста по-лепкави щото познават повече признаци. Ако някой ще го мучи за спорт с много хора ще Ви намеря страницата от ръководството.....

ето го



Публикацията е редактирана (13-03-21 03:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Yog   
Дата:   13-03-21 06:56

Аз също снимам със 7R3 и ползвам тракинга. За хора, седящи на маса и говорещи, примерно, работи много добре. Горе-долу 8 от 10 са с отличен фокус, така смятам без да съм броил. Но ако се опитам да снимам нещо бързо, примерно веднъж ходих на стадиончето до нас да снимам футбол, първо не снима достатъчно бързо, второ визьора забавя дразнещо, но най-вбесяващото е колко е бавно писането на картите. Като направя повечко снимки, чакам по една минута да се изчисти. Като цяло, не е направена за това камерата. Практически, става за почти всичко друго ОСВЕН спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-21 00:33

DPReview са публикували ревю. Предполагам е пълно с пропуски, но вероятно има и полезна информация.


https://www.dpreview.com/reviews/sony-a1-review


Аз се надявам вече да се появяват впечатления от фотографи ползвали я за някакви проекти.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »