Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony A1
Автор: stef7   
Дата:   26-01-21 17:34

Сони представи отговора си на Canon R5. И той е:

Sony A1


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: stef7   
Дата:   26-01-21 17:37

Но цената е [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: papi   
Дата:   26-01-21 17:49

6500 $
значи цената в бг ще е между 13 000 и 14 000 лв

като цяло отговора на сони към канон р5



Публикацията е редактирана (26-01-21 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   26-01-21 17:50

stef7,
в такъв случай поръчвай още сега, докато долара е евтин, че ако се върне пак над 1.80!? [smilie3]
Ще е интересно да видим качеството сравнено със средноформатните.
С X1D2/50с примерно....



Публикацията е редактирана (26-01-21 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-21 18:01

Чакаме Алфа 3 и Алфа 5. След това четните...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: victory13   
Дата:   26-01-21 18:17

има и зеленичко... добър е отговора... не ми се мисли какъв принтер ще трябва... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-21 18:20

това е камера в класа на 1ДХ и цената е същата като 1ДХ. Точно същата е. Има си изходите за Ethernet има си всички екстрички, не прегрява....

Много готино.

Интересно е, колко от тия неща ще дойдат в А7м4. Щото 12 бона за професионална работа е оправдано, но за любител е трудно да се преглътне.

R5 e малко по-нисък клас. Там ще дойде А7р5 сигурно.

това е звяр което обявиха....30 фпс, 1/32000 затвор, тих затвор със светкавица, 8к 30 за поне 30 минути, следящ фокус по очи на врабци, 120 сметки за аф в секунда, 240 фпс визьор с 9.8 милионапиксела....неземно яко и цената си е на място. R5 е по-споко камера пак с огромни възможности

Хубаво за мен е, че има нов роу формат, поддържа 10 бита HEIF, явно новото меню навлиза. То ще дойде и при по-евтините модели.



Публикацията е редактирана (26-01-21 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: stef7   
Дата:   26-01-21 18:23

Изглежда по-скоро като алтернатива на Canon 1D X Mark III и Nikon D6, отколкото като отговор на Canon R5.

Наскоро един от меринджеите на Канон каза че в общи линии 8K видео е само за парлама и реклама в R5. Горе долу явно така стоят нещата и при Сони А1.

За мен по-интересното е че Sony A7 IV почти 100% ще има същия процесор, т.е. 10bit 4:2:2 кодек за вътрешен запис на видео ще го има и при А7 IV.

Другото е 16бит RAW видео през HDMI. Няма още външна записвачка дето поддържа 16 бита. Ninja V на Atomos е само 12 бита. Най-вероятно ще се появи следващата генерация на Atomos записвачки поддържащи 16 битов цвят. Интересно е да се види има ли разлика и подобрение с 12 бита или всичко е ала бала.

Ясно е че камера е за много ограничен кръг професионалисти особено в текущата обстановка


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-21 18:27

стеф профи камерите на сони с които снимат аватар, спайдърмен и подобни неща си записват 16 бита от много години. По-добре е от 12....Сони имат такива записвачки от много години, струват повечко пари. Странно е, че не пускат собствена записвачка и дори някоя от съществуващите им да е съвместима, дори не го обявяват.....малко като драмата със стабилизацията на А7Ц със записани данни от жироскоп - дори не го обявиха.....хората сами откриха, че става ...

... колкото е ограничен пазара и за 1ДХ. Ако си изкарваш парите си заслужава инвестицията. По-лесно ще ги изкарваш.

Да поне 1 порядък по-малко е от а7м3 пазара за тия зверове.



Публикацията е редактирана (26-01-21 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-21 18:31

И все пак не са успели да прокарат 4к на целия сензор...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-21 18:38

1/400 Синхро скорост на механичен затвор и 1/200 на електронен....

Първата камера която ще снима със светкавици и електронен затвор.

а 1/400 за механичен е по-добро от 1ДХ с 1/250......май само Никон Д70 имаше по-бърз затвор....1/500 ама кроп 6мп и преди много години и май беше хибриден затвора


ПП ако си купиш тая камера може никога да не включиш махничния затвор. Просто може да няма смисъл.



Публикацията е редактирана (26-01-21 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: dragoart   
Дата:   26-01-21 19:17

Ах тия 50 мегапикселя.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: nyamago   
Дата:   26-01-21 19:21

> ПП ако си купиш тая камера може никога да не включиш махничния
> затвор.

Няма да си я купя! [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-21 19:22

Винаги ще се намерят балъци, които ще го купят, Сони е марка за балъци......Сони винаги са го доказвали през годините и са много последователни в това....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-01-21 19:37

Нека да има такива играчки... кво се злобите? А СОНИ нямат грешка ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: musho   
Дата:   26-01-21 19:40

За тези пари, по добре е човек да си вземе Hasselblad X1DII.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-21 19:45

еми за някои ще е по-добре. А какво ще му сложиш на този hasselblad отпред и как ще снимаш точно хора, живтони, спорт или събитие с тази камера за статични обекти?

Всеки си гледа нуждите. 1ДХ е точно същите пари и има хора, дето си го купуват явно. Има сегмент за подобни камери. А тази предлага повече от всички предходни - 50мп с 30к/с, 8к.... хаселблат има ли и 1к/с



Публикацията е редактирана (26-01-21 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: victory13   
Дата:   26-01-21 20:00

има ве... и 1/2000 синхрон има... и на 4500 исо снима кат на 50... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Raffito   
Дата:   26-01-21 20:21

Нали сте чували баснята за лисицата и гроздето???[smilie11]

За всеки влак си има пътници[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-21 20:37

Интересно предложение от Сони. Да видим как се представя и в реалността, щото там изникват доста особености (дали прегряване, дали най-бързите fps са след изключване на нещо друго...)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-01-21 20:44

iasen2 написа:

> Винаги ще се намерят балъци, които
> ще го купят, Сони е марка за
> балъци......Сони винаги са го
> доказвали през годините и са много
> последователни в това....

ясенчо, пиле, никога не си блестял с особен акъл в тоя форум, но това се отнася за много от пишещите тук.
Винаги ме е учудвала обаче виртуозността, с която с всеки свой пост затвърждаваш по безапелационен начин мнението ми в тая посока.

Евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-21 20:46

4k само от кроп? [smilie10]

8к е с 10% кроп.

Отговор на р5 на тая цена? [smilie18]

Невиждано до сега? Очаквах нещо интересно наистина. Няма нищо. Другия път.



Публикацията е редактирана (26-01-21 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Yog   
Дата:   26-01-21 21:26

В статията на DPreview пише, че в Европа ще е €7,300. При това условие, ако ще да вари яйца и да пържи картофи, все тая [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-21 21:29

Чувствителност на автофокуса само -4ev [smilie11]

R5 е до -6...



Публикацията е редактирана (26-01-21 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: sauron69   
Дата:   26-01-21 21:38

За тези пари предпочитам да си взема Fujifilm GFX100S (който трябва утре да го представат), та даже е и по-евтин 5,999 долара.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Imaginarium   
Дата:   26-01-21 21:41

Ей в такива моменти как си проличава кви селяндури са повечето в тоя форум...
Скъп бил, тва нямал, онова нямал. То бива палячовци, ма вие биете на цирк Дьо Солей всичките клоуни...
На подобна машина да й търсиш кусури е меко казано смешно.
Не снимам със Сони, много неща не са ми харесвали в предишните им тела(което не ги прави лоши), но това е едно абсолютно безгрешно тяло.
За мен това наистина е zero compromise, както са го написали, поне на хартия.Естествено всичко ще си проличи в ревютата. Но докато не дойде отговор от Канон и Никон, това е топ тяло, без аналог.
Смешни сте господа, просто смешни!
Гроздето не ви е кисело, а направо е със сярна киселина за вас...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-21 21:50

Imaginarium за тази цена трябва да е безгрешно. Но те обявяват, че това е нещо невиждано до сега... а не е. Могат със сигурност да пуснат някакви иновативни технологии, но вместонтова само си доят юзерите. Това е много лошо за юзерите и на другите марки. Сега Канон няма нужда да се пънат за R1... и с цената ще ни ударят спокойно.

Разбира се, че е добро. Все пак струва 7300 Евро. Но в доста от спецификациите е по-слабо от доста по-ефтината и по нисък клас камера на Канон.

А кой е селяндур и палячо не можеш да знаеш. Не ни познаваш.



Публикацията е редактирана (26-01-21 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-21 22:11

radikyokushin - чувствата ни са взаимни, винаги съм се чудел на уменията ви да се водите по форумната мода и да не мислите с главите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-21 23:24

Imaginarium: кропа при 4к е сериозен. Вярно, 8к е на целия сензор, но пък там няма накъде да се крипи. А и малко хора ще снимат на 8к. Вярно, има наточени екстри, ама тези 16 бита не ги виждам никакви при 99% от потребителите, а за загряване сякаш е рано да говорим - компромиса с кропване показва, че процесорната мощ все още не е дорасла за такава екстра в компактно тяло. Е, за всяка играчка си има фенове, но наистина них предпочел нещо средноформатно на тази цена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-01-21 23:43

Камерата е без еквивалент, защото канон още не са пуснали R1. Очакванията бяха R1 да е спортна камера тип 1Dx3, но с новия байонет и без огледало. Сега, ще е добре да използват за основа R5, защото сонито освен бързина има и доста материал за кропене и т.н. Така или иначе мисля, че сензора на R5 им е по-добрият и не е по-бавен от 20мп модела в 1Dx3 и R6.

R5 е по-евтина камера, защото е по-скоро 5д. Но технологията в него е със запаси. Може да се направи и сериозен хибрид от нея.

Това е и А1 - най-добрият хибрид на пазара. Камера за всякакви нужди - фото и видео, защото може да си философстваме колкото си искаме, но видеото вече е също толкова важно колкото снимките и дори повече. Това е бъдещето.


Сега цената каква е... ако бяха кръстили камерата А9r или A9rIII, което според мен е по-логично име за нея нямаше да могат да и искат пари като за едноцифрен флагман. И определено мисля, че има защо да и ги искат парите, защото за момента това е дори повече от спортна камера. Едноцифрените флагмани са големи тухли силно специализирани за определени жанрове и ситуации. Вече няма да е така, защото с това можеш да снимаш всичко с минимални компромиси.


Сравненията със средни формати са нелогични. Средния формат има приложение - много детайл и динамичен обхват. Новите започват да снимат по-динамични неща, но реално последните модели среден формат са по-бавни от фул фрейм безогледалките преди 5 години.

Осносно чувствителността на АФ, тези неща се мерят по различни начини и не могат да се сравняват по това, което казва производителя. По-реалистично нещо е на колко затворена бленда АФ работи. А1 фокусира на F22 :) мисля, че е по-добре от всички DSLRи и ще видим като излезе и тества как е спрямо последните модели безогледалки.


Какво ме притеснява - как ще е шума, ще има ли скрити скопявки в обявените спецификации...

Само факта, че снима със светкавици на 1/200 с ел. затвор за мен е революция, защото това обезсмисля механичния затвор. Ако наистина са преборили всички проблеми свързани с това, можеха да го махнат изобщо и да сложат ND филтър на негово място, това щеше да накара видеографите да откачат директно на анонса. Сони имат най-добрият ND филтър в синема камерите им - електронен с плавно преминаване между стоповете. Никой друг няма това и който го е ползвал знае колко е удобно. Представям си бъдещ модел с такава конфигурация.

И така :) да поживеем и да видим. Анонс е едно, да излязат тестове и да видим на живо - съвсем друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: ATHOM   
Дата:   27-01-21 00:39

Добра камерка, но не за всеки вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-01-21 08:10

Чудесна камера , пак някой неща изглеждат недонаправени , но пък 30fps (все пак на 12 бита)е сила ...
Връщаме се на момента , че може пак да има бандинг ... А9 2 го има .. предстои да се види ...
Съгласен съм с по-горните мнения , че не трябва да се сравнява с R5 , а с 1DX 3 и в последствие с новата EOS R1 (или както ще се казва .... R5 е срещу A7m4 примерно ...
Чудесно е , че сони пуска такава камера винаги да държи пазара и конкуренцията в напрежение ... Конкуренцията ражда качество!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Imaginarium   
Дата:   27-01-21 10:30

Mogila, ако си се почувствал селяндур и смяташ, че думите ми се отнасят директно към теб, това си е твой проблем.Не е нужно да познавам, когото и да било. Да чета тук ми е достатъчно, защото именно скрити зад клавиатурите си, хората се показват какви са всъщност.
Както казах, нещата ще си проличат, когато излезнат подробните ревюта.Бил скъп... Това , че вие не разбирате сегментирането на пазара си е ваша грижа.
Канон са ни болезнено познати как действат с маркетирането на новите си продукти и R5 е прекрасен пример за лъжливата информация, която предоставят на потребителите си.
Да всички го правят това в известна степен, но Канон са царете на себевъзхваляването, което в последствие не отговаря на реалността на продуктите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: CDman   
Дата:   27-01-21 11:31

Добре, че е Фото Форум, че да дава фандък на големите марки по кой път да поемат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   27-01-21 13:10

Е колко да е толкова скъпо, мама му стара!?
Не сме 2000-та год.! За колко време изкарвате 6500$?
Бас държа, че за половината хора тук това са не повече от 6 брутни заплати?!
Като се сетя, че първия ми професионален Канон Ф1 (ходих до Пловдив да си го взема от Милан, МАХ1) беше равен на годишната ми заплата по онова време (и наполовина на колата); при това говорим за втора ръка филмово тяло и пак намерих начин да си го позволя (е, жената малко мрънка, но...)! А тук говорим за чисто ново първокласно тяло!?
Като някакви жени сте се завайкали. [smile] Който иска - вярвам, че ще намери начин. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   27-01-21 13:12

Смяташ ли, че 6 брутни заплати са добра цена за една камера (гола)? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: yakumo   
Дата:   27-01-21 13:14

14299 камъка е у бг [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   27-01-21 13:17

Ами аз Канон не съм го взел с гащи! [smile]
Обективите вече ги имах, но от другото тяло (Канон А1).

А и за някои няма да са 6 заплати, а примерно 2. [smilie3]
Но дори и 6 да са - съпоставяйки го с моя случай пак е по-евтино!

Еле пък ако си вадиш хляба с него - това си е инвестиция, разход за фирмата...
А и има немалко вече заможни любители. Това все пак не е тяло за всеки любител!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   27-01-21 13:40

maginarium аз като потребител на R5 не се чувствам подведен от лъжлива информация, а точно обратното- много над очакванията ми.

Но темата е за друг клас тяло. И за въжмозностите му не е правилно позиционирано ценово. И много от спецификациите са подвеждащи. Прочетете отдолу звездичките. 30 кадъра в секунда ама само за компресиран рау. 8к видео, ама какво качество. Аз толкова много звездички в описание на камера не съм виждал до сега.

Дали и кой може да ди го позволи няма нищо общо с ценовото му позициониране.

Да дадеш 6 месечни брутни заплати за камера[smilie18] Верно ли има такива хора?



Публикацията е редактирана (27-01-21 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-21 13:45

Mogila , и аз точно това викам, ама шараните са много ....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   27-01-21 13:52

Ценовото позициониране си е дело на производителя, имат си цял отдел за това. Съмнявам се да събират мнения от форумите. Който му е скъпо пасува, който иска - купува. Третата категория дето само мрънка - не ги разбирам!? [smilie8] Както казах давал съм и повече, въпрос на приоритетит към дадения момент. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-21 14:48

Аз си мисля, че нещата между Сони и Канон са

R1 - A1
1DX - А9м2 - тия с малкото мп може и да изчезнат или?
R5 - A7r4, скоро A7r5 и за сега и A7s3
R6 - А7m3 и скоро A7m4
RP? - A7C
R? - A7s3

RP-то и A7C за мен са съвсем друг клас камери. Канон доста подцениха тоя сегмент, но пък тялото е готино на външен вид. А7С пък има потенциал да поевтинява, когато излезе А7м4. Канон сигурно щe го обновят модела поне с нещата от R или дори нещо средно между R и R6.

Няма май фул фрейм сравнително евтина силно ориентирана камера за видео на Канон без лимити без прегряване... R5, R6 за сега са много добри, но има място за още един модел си мисля. Канон пък имат и сравнително нова мощна кропка за видео... щото то около A7s3 започва другия свят на камерите направени специално за видео....

абстрактно казано се очертват

Висок клас профи камера
Среден клас камера с висока резолюция
Среден клас камера със средна резолция
Среден клас компактна камера - тия ще стават по-скъпи и вероятно с висока резолюция

..и отделно камери с разширени видео възможности, които аз не разбирам, но някои ми харесват заради високо исо, бърз електронен затвор и подобни неща.



Публикацията е редактирана (27-01-21 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-21 16:35

Fuji който и да е среден формат е по-добре. Единствен остава a7 RMk4 като достоен конкурент.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-21 16:11

Patrick Murphey Racey за А1.

Спортен фотограф е. Малко е цапнат в устата.

Интересни неща споделя спрямо А9м2

Не знаех, че Аф ще работи на ф/22 т.е. ще можеш да си сложиш няколко телеконвертора....хахах

анти фликера ще работи и с електронен затвор.



Публикацията е редактирана (31-01-21 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: sauron69   
Дата:   01-02-21 11:12

https://www.youtube.com/watch?v=KvGnZTIpOVs

Sony a1 Hands-on Review: 30 FPS failure, 8k overheating & banding tested
Тони нещо не е съвсем доволен от апарата
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-02-21 11:54

Тони не е чел как се подкарва 30к/с :). Но стана ясно, че първите ревюта ще излязат по-късно февруари, защото имало забрана за споделяне на резултати от камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-21 12:21

Рита си нещо безплатната мостра за следващия модел :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: nyamago   
Дата:   01-02-21 12:58

> Рита си нещо безплатната мостра за следващия модел...

По-скоро умишлено вкарва малко драма в иначе предсказуемата си серия?



Публикацията е редактирана (01-02-21 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: vinse   
Дата:   01-02-21 16:38

Тони си е чисто и просто ляв педал или иначе казано - съединител. Никога не можах да си обясня как канала му има 1.5м потребители, сигурно хората, които го следват от време оно (когато всъщност даваше що годе читава информация) са забравили да се отпишат от абонамента за канала му.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-21 18:22

Повечето гледат вече да натъкмяват всичко и правят супер скучни и като цяло безсмислени ревюта, граничещи с чиста реклама.

Преди време имаше един много забавен китаец (Кай) - смял съм се много на клиповете му. За съжаление нещо изчезна...



Публикацията е редактирана (01-02-21 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hansto   
Дата:   01-02-21 18:36

Кай не беше китаец ама все тая де, беше в канал на сайт за фототехника, после го виждах да има свой канал в тубата

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 18:44

Ламерко прав си в общи линии.

Аз за това сега гледам ревюта на хора представители на марките само. Поне хората говорят грамотни неща, за продукти, които използват. Е тоя дето го пуснах, ползва Сони и говори за Сони. Не се хаби да се прави, че разбира от всичко.

За Х-Е4 гледах няколко клипчета и си избрах на хора, които снимат с Фуджи. Един го сравнява с Х-Н1, друг сравни с Х-Т4, според това какво ползват. Ама реално научих неща за камерата. Дори на единия писах за микрофона как да си го закачи, щото идеята на тоя екран вдигащия се ползва и в някои Сонита и не е голям проблем. Ама от видето му разбрах за настройки, за визьора, за екрана, за бутоните, кое как да си го настроиш. Човека реално ползва такива камери и ти казва полезни неща.

Такива палячовци като Тони, като оня рунтавия и имаше един гологлавец, дето от всички марки разбират и всяка нова камера е най-добра.... нема нужда. Нищо не научавам от тях. Нито добре представят продуктите. Нито добре ги сравняват с други продукти. Дори ДПревю често говорят и пишат откровени глупости, щото не познават менюто.....

няма как новите камери са сложни. Имат много функции. За да ги оцениш за дадена цел трябва да ги използваш реално, дали любителски или професионално също е важно. За А7С например ДПРевю бяха отървали 10-15 сравнително важни функции ...... предполагам същото става и с Фуджи и другите марки. Просто тия големи ревюъри, не четат ръководствата. Мачкат наред, мислейки си, че знаят всичко..... ама не е така. За ХЕ4 гледах и на ДПревю видеото - нищо не научих за камерата, ма видях мазата на ревюъра......

За това е го горе човека. 2 години е снимал с а9м2. Сега ще си купи А1 и то вероятно няколко камери. Има всичките дълги телеобективи на Сони и телеконверторите. Има качествени портретни стъкла. След месец ще разкаже подробно кое става, кое не става, кое става с някакви хватки и трикове.....

Тони няма да ти каже тия неща. Ще иде да цъка една седмица с новото Сони, за толкова ще му го дадат без пари. Той не е виждал а9м2 от 2 години. Няма да прочете книжката. Цъка с а7р4, което е различна камера без екстрите за спортни фотографи. Ще наговори някакви пълни глупости, които са четене на спецификации и напълно неверни тестове. Каква е ползата? На А7С показваше как не работил АФ във видео....а то май не го беше включил АФ въобще. ( Уверявам те работи си АФ. Имам я камерата и го ползвам всеки ден)


ПП Кай и дружката му Лок, дето не знае английски, са същата щета. Кай поне е лигльо и е забавен. Ама по-добре да гледам някой лигльо, дето прави нормални комедии отколкото Кай......



Публикацията е редактирана (01-02-21 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-21 19:13

за Кай. Да, може да е лигльо, но просто си беше кеф да му гледаш изцепките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 19:17

Kai W

пуска още видеа от как се пресели на острова..... има си свой канал. Даже публикува някои от тях в канала на Лок за по-интересно......покрай Х-Е4 го видях.. пуснал е някакво видео...ама нямам нерви да го гледам.

Иначе цъка стрийт и сигурно това за Х-Е4 е добро



Публикацията е редактирана (01-02-21 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-02-21 19:25

hotsnail гледай си fan boy и платените ревюта ... А1 хванато от птичар и за спорт виж ревюта... Екшън 30 fps - не прави. Очи на птици ... не следи ... Разбираш ли ще превключваш между 3 кейса , човек, животно или птица ... Отиваш на Маджарово и снимаш орли и лешояди ... и хоп и иде вълчо или чакал и ти търсиш из менютата къде се сменя кейса ... и хоп изпуснал си най-добрите кадри ...
Докато не го хване истински екшън фотограф и не му изпили зъбите само си чешете езиците тука ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 19:27

LorDDemoniC кой ползва менюта през 2021-ва? Ти в коя пещера живееш?

ПП честно не разбрах какво имаш в предвид.

Човека дето пуснах е професионален спортен фотограф. Снима по няколко часа мачове. Ще разкаже как си е настроил камерата след месец или два. Ще каже, ако има някакви ядове с режимите на АФ.

На моето А7С наистина има настройка за хора или животни. Няма птици .. те май са животни... не знам как е А1. Когато реален фотограф направи ревю или си я купя, ще видим. Преди това няма да си губя времето въобще. Не съм гледал и не съм чел за А1 друго освен видеото което пуснах. Просто безсмислена загуба на време.

Сони казват, че има 30 к/с и съм склонен да им вярвам повече от тъпанар като Тони, който не е погледнал дори книжката на камерата и не намерил насторйката....

а па за това да си изнесе режима на копче явно пипето няма да му стигне.....



Публикацията е редактирана (01-02-21 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 19:40

LorDDemoniC тая настройка за човек или животно може да се изнесе на бутон. На А7С се казва се Subject Detection...

На А1 мислиш, ли че няма как да я изнесеш на бутон?

ПП Оценявам, че нещо те притеснява. Пиши какъв е проблема, ще го обсъдим. Аз спорт и животни не снимам. Ама чета поне ръководствата и си преглеждам менюто - някак важно ми се види, като дам торба пари. Та може да си спестим ненужни тъпизми, обиди в бъдеще и да направим темите използваеми.



Публикацията е редактирана (01-02-21 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-02-21 19:52

hotsnail не снимаш спорт и животни , тогава мнението ти е като на тонката не е меродавно ... Пича дето си го дал горе е спонсориран от Сони не веднъж , върни се на А9 и А9 2 ревютата му ... Не ме разбирай погрешно ... определено А1 е бум в безогледалките , но прехвалените реклами няма да ме впечатлят ... 6500 долара , респективно в Европа 6500 евро :D Иба тая бутикова цена :D , взимаш си 2хR5 с различни дължини вариота и си пекаш спорт като луд на тая цена ... Един от най-добрите бългаски фотографи е с 2хА9 с 24-70 и 70-200 канонски обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-02-21 19:53

А и пожелавам ти да си го купиш :D Стига да не се разделяш с някой бъбрек например ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-02-21 19:55

Да се върнем на бутоните ... значи няма да си изнесеш мерене, бленда , фокус точки , фокус режим , компенсация ... а ще си изнесеш и кейсовете ... те тия бутони станаха безкрайно много нещо ...



Публикацията е редактирана (01-02-21 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 20:01

LorDDemoniC [smilie24]

за настройки като това дето каза, мога да помогна. Изнасяш го на бутон.

Почти всичко на новите сонита от а9 насам, може да се изнесе на бутон....

За другото ще видим от хора, дето ползват камерите. В практиката е различно

А и специално а1, както беше и с а9 тепърва ще го подобряват. За моя сапунер може и да не пуснат фърмуер въобще. Ама за А1 ще видим поне 5 нови фърмуера с нови AI алгоритми и щуротии.

А9 си видял какво направиха. На два пъти чисто нова АФ система



Публикацията е редактирана (01-02-21 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-02-21 20:43

Автор: LorDDemoniC
Дата: 01-02-21 19:55

Да се върнем на бутоните ... значи няма да си изнесеш мерене, бленда , фокус точки , фокус режим , компенсация ... а ще си изнесеш и кейсовете ... те тия бутони станаха безкрайно много нещо ...


Меренето от както имам сонита седи на мулти и снимам на А предимно, но ако държиш има 4 бутона, специално за изнасяне на екстри и настройката им може да е различна за снимки и видео.

Бленда - има врътка (отпред и отзад)

Фокус точките - мен са ми на джойстика (натискам го и е бутон)

Фокус режим - на А9ките и на А1 има врътка отгоре, но може и на бутон, защото бутони да искаш.

компенсацията си има собствена врътка в десния ъгъл, супер удобна ми е :)

До тук само 2 бутона използвахме :), а има още 2 и контролното колело, което има 5 бутона и въртене за избиране какво да правят. И това на А7 3та генерация, на по-новите има повече контроли и опции. По време на снимане в менюто нямам работа :). Човек трябва да посвикне и после като хване камера на която не и се настройват бутоните и не можеш да си запаметиш режими за различни ситуации и ти става тъпо [smilie5].

Според мен безогледалките имат нужда от бутони и една врътка отгоре за режимите. Нито горни дисплеи, нито светещи бутони искам... мога всичко да си правя без да си отлепям окото от визьора дори.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-21 23:41

Те Ви сега мокри сънища

DPreview

ПП сега ако си спомнят некс-5 имаше тонове от тия екстри ама хората искаха 14 битов RAW. Иначе всички сонита имат вграден HDR, имат и шумоподтускане с много кадри.....не че съм се интересувал, къде точно са закопани в менюто тия JPEG опции.....



Публикацията е редактирана (01-02-21 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-21 23:43

Няма картинки на това видео ве... само ланкат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: MixMike   
Дата:   04-02-21 17:25

Падна ембаргото.
Всички пуснаха видеа

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: kes   
Дата:   07-02-21 01:41

Сравнението между R5 и А1 предстои в канала на Тони и Челси Нортъп. От гледна точка на моя бюджет бих предпочел беозгледалката на Сони а9 и 200-600, просто защото Канон няма бюджетен 600мм обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-21 01:58

на тони нортроп тъпизмите са най-безсмисленото нещо, с което да си изгубиш времето.

Ето ти едно пак безсмислено, но поне разказва характеристики някои и дори е направил някакви тестове (ама изводите му са - "не съм снимал еди какво си, но мисля....." ) ДПревю

Те ти от човек дето снима с Никон сега, преди снимаше със Сони и има Канон. Вярно ограничено, но поне човека показва смислени неща Мани Ортиз

Те ти още едно с редки проблясъци и все пак тестове Джералд Ъндън

Ето ти ревю от човек, който си е организирал 6-7 фотосесии, за да види, какво може да прави камерата. Човека е фотограф и освен това партнира със Сони. Марк Гейлър

Ето тука е качвал примери та се е скинал

Примери с А1




Виж видеото на тони за А7С или Сони 400/2.8 ... ако още мислиш, че Тони знае как да държи камера или обектив.....



Публикацията е редактирана (07-02-21 03:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: kes   
Дата:   07-02-21 03:28

От тези само Мани ми хареса, но студийните снимки не са моята област. Така, че Тони за мен си остава №1. В крайна сметка аз не съм професионален фотограф и искам ревюто да е по-разбираемо. Интересуват ме простички неща, като например, с кое тяло ще направя най-много снимки на фокус за единица време.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-21 04:06

Точно това няма да научиш от Тони!

Той не знае как да настройва камерите. Няма да избере подходящи режими на АФ и ще сравнява снимайки художествена гимнастика със Р5 настроен за видео и със Сони настроено за портрети...едното ще има 30% успешни кадри другото 25%....

А ако ги настроиш правилно вероятно и двете ще са малко над 95%.

Ако искаш да разбереш следиш хорица като Марк Гейлър и оня от предната страница за Сони. Намираш си подобни хора за Канон - има такива бол. Гледаш им видеата. Отиваш и се ослушваш в професионалните форуми като фредмиранда, луминъс лендскейп, научаваш кое как се прави и какви са проблемите. Така.....

Честно казано аз си мисля, че ако знаеш какво търсиш от спецификациите на тия две камери е пределно ясно.

АФ имат и то добър.

От тук насетне според какво ти трябва - Р5 е среден клас професионална камера. А1 е висок клас професионална камера. А1 има много неща, които ги няма в Р5 и това е нормално за двойната му цена. Р5 обаче предлага подобна картинка за по-малко пари.

Честно казано аз не виждам избор между тези две камери.

Избора е между 1ДХ и А1 или Р5 и А7Р4 и дори А7р3 в момента. Това са камерите в горе долу един сегмент. А1 е по-нов от 1ДХ и предлага повече. Р5 е по-нов от А7р4 и предлага повече. Това може да се смени до 12 месеца на 180 градуса. А профи система не се сменя всеки ден - един 400/2.8 обектив е 25000 лева. Една система обективи може да е към 30-40 хиляди.....

От марка на марка в тоя сегмент скачаш веднъж на 5-10 години ако въобще. За да скочиш трябва доста по убедителна причина от Тони .... например ако конкурентна марка предлага много по-добри камери и/или обективи в продължение на години и това ти пречи да вземаш клиенти или ти е много по-скъпо да си поддържаш системата.

Например преди Канон да пуснат Р5 и Р6 сензорите им в продължение на 10 години бяха много по-зле от Сони и разчитаха на супер калпавия АФ на ДСЛР-ите. За това Сони напреднаха. Сега Р5 има конкурентен модерен сензор и АФ на безогледален. Да има разлики, но не мисля, че са вече толкова гигантски, колкото бяха между А9 или А7р3 и канон 5д мк3 и мк4 например.

Та в момента няма подобен избор. Може би освен за хора свикнали с Канон, дето са взели само една камера на Сони и 1-2 обектива и се чудят дали да се върнат.... но мисля, че и те не се чудят - Р5 е достатъчно хубав, за да се върнат, ако си харесват Канон по принцип и имат много обективи и аксесоари.



Публикацията е редактирана (07-02-21 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: linken   
Дата:   07-02-21 08:33

Mogila яко го е яд, ама какво да се прави :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-21 13:24

ето какво имам предвид. Час и 20 минути дискусия е направил Марк Гейлър за настройките на камерите за снимане на екшън.

https://youtu.be/GcihJikc7m8


Както става ясно един известен тубър, публикувал мнение много компетентно, не е успял да включи следящия Фокус въобще.....Дали се е казвал тони?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   07-02-21 17:30

Автор: linken
Дата: 07-02-21 08:33

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-21 19:42

Ето списъка с желания за подобряване на А9м2 от преди 8 месеца

- XQD карти
- голям HDMI
- запазване на настройките на карта и редактор за настройки на компютър
- 30 кадъра в секунда и настройка за 15 кадъра в секунда
- без бандинг когато се снима с лед осветление
- бърза синхро скорост за светкавица - поне 1/250 (А1 е 1/400!)
- 100% покритие на АФ
- по-едро тяло или по-ергономичен грип (казаха, че е още малко пипнат грипа след А7р4)
- по-голям бутон за АФ
- по-голям АЕ-L бутон
- Да има възможност два бутона да са с различна чуствителност на АФ - не знам на кое казва чувствителност
- по-добър визьор за хора с очила. Възможност да се смалява образа във визьора, за да можеш да го гледаш от по-далеко
- поне 5 милиона точки във визьора (9 милиона точки....)
- 4к 60, 6к 24/30
- 50 исо във видео

Явно Сони са слушали.....



Публикацията е редактирана (07-02-21 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: kes   
Дата:   08-02-21 10:51

Това е похвално и още има да слушат от Сони. Тони Нортръп твърди, че им е изпратил 1200 снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-02-21 17:47

Ревю на Марк Гейлър час и нещо е.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: next_time   
Дата:   13-02-21 11:55

Страхотно е да излизат нови модели. Това дава импулс на всеки притежател на нова камера да се пробва да снима отново кадри които са били неуспешни с предишната. Някои хора не се уморяват да снимат посредствено с все по нови и нови камери. От една страна това е прогрес в технологиите а от друга също толкова голям прогрес в посредственоста. Да снимаш все толкова зле с много по добра камера изисква усилие което заслужава адмирации а не мълчаливо подминаване.
Добре че има един скромен процент занимаващи се с фотография които успяват да осмислят старанието на производителите.
Не бях влизал от много отдавна и само чувах коментари че фотофорум се е превърнал от фото в техно форум.
Е ... радвам се че не е така. Като чета темата виждам че все още фотографското е с преоритет.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-21 14:04

Има и други теми доста, но както забелязваш, там дори подобни саркастични коментари няма.

Например темата за националните победители в конкурса на Сони, където една от интересните снимки е българска....

Сходно е и в темата с лекциите свързващи фотографията с другите визуални изкуства.

...но темите за нови камери или телефони привличат коментари. Може би хората няма какво да добавят към другите и само гледат. Пък в технически теми е лесно, да изразиш мнение, дори да е неадекватно



Публикацията е редактирана (13-02-21 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-21 20:38

Автор: hotsnail
Дата: 13-02-21 14:04

...но темите за нови камери или телефони привличат коментари. Може би хората няма какво да добавят към другите и само гледат. Пък в технически теми е лесно, да изразиш мнение, дори да е неадекватно



Ти осъзнаваш ли, че това е точното описание за твоето поведение във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-21 21:26

Могила понеже 50% поне от писанията ти са откровено заяждане мисля, че повече не искам да ги чета. Печелиш постоянен бан от мои теми

Дано админите намерят начин да променят отношението ти към останалите хора във форума или ни лишат от компанията ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-02-21 21:29

Mogila написа:

> Ти осъзнаваш ли, че това е точното
> описание за твоето поведение във
> форума?


E и?
Къде ти бърка, точно на тебе и на дежурните форумни тролове, "поведението" на Киро във форума?

Като не ви вълнуват технически теми, айде долу и у лЕво, кво дирите у тия теми? Сакън некой да не напише нещо срещу свещените ви Канон и Никон у такава тема и сте скочили на амбразурата.

Аман от инфантили, дето си мислят, че светът е започнал и ще свърши с тях!



Публикацията е редактирана (13-02-21 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-21 22:30

hotsnail, толкова много хора във форума не искат да четат твоите писания, но няма спасение. А админите за съжаление не искат да помогнат...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-02-21 01:19

Mogila:
аз като потребител на R5 не се чувствам подведен от лъжлива информация, а точно обратното- много над очакванията ми.


Ама как бе, Канон са върха!
Само че ако R5 беше модел на Сони, дали нямаше да бълваш змии и гущери, защото:
- електронният затвор работи само при 12-битов цвят, намален динамичен диапазон и бандинг в комбинация с някои видове изкуствено осветление;
- механичният затвор позволява серийни снимки с 12 к/с, но при показване на последния заснет кадър; за "лайв вю" трябва да слезеш до 8 к/с;
- можеш да снимаш 8К вифдео само 15-ина минути, преди камерата да прегрее чудовщно; след половин час охлаждане можеш да снимаш още 10-ина минути, а след още половин час - само 5-6; същото важи и за снимане в 4К с най-доброто качество;
- "RAW" файловете са с шумопотискане, което няма как да се изключи;
- животът на батерията е чувствително под този на конкурентни модели;
Мога да продължа, ама стига ти толкова!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-02-21 03:07

На мен тези технически теми са ми интересни. Получавам “наготово” информацията, която ме интересува. Определено Киро, Симо и това момче, което не познавам лично- Стеф или както там му е името, имат доста компетентни постове по отношение на сони. Мен това ме интересува, снимайки с тая система.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   14-02-21 12:18

Естествено, че са интересни техническите теми. Но сляпото фенство е тъпо.

chrisnoch на твоя пост няма изобщо смисъл да отговарям.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: linken   
Дата:   14-02-21 13:24

Братле, твоето фенство е сляпо. Тук си обсъждаме апарата а ти ни обясняваш как едва ли не не ставал и няма да си го купиш. Та ти никога няма да си го купиш, защото не можеш да си го позволиш. Защо въобще си правиш труда да пишеш тук и да се заяждаш с хората. Гледай си своята техника. Все ще се намери някой, на които този апарат да върши работа. Факт е, че на този етап на хартия отвява конкуренцията, но ти си решил да пишеш глупости [smile]
Смешно е, не си губи времето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Mogila   
Дата:   14-02-21 15:17

linken вие си обсъждате тук апарата? Я погледни темата от началото и намери ти какво къде си обсъждал?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-02-21 19:26

Mogila,
Ти сметка ли се опитваш да държиш тук и в какво свое качество?
А на моя пост няма да отговориш, защото не можеш!
Хайде качи се на някоя могила и си гушкай канончето!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-02-21 09:53

Почнахте с тъпотиите ....
Да се върнем на камерата ... Значи 30 кадъра в лоши (а и не само май) светлинни условия пари само при компресиран RAW ... и то не винаги. И при R5 е така за 20 к/сек ...
Картите са по-бавни от тези за R5 и файла е по-голям от този на R5 ...
А1 е поредната революция в безогледалките, но остава пак с доста резерви , нещо което изключително ме дразни при всички производители ... Все още не виждам читаво ревю на наистина топ Wildlifer или Sport потребител ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-21 11:18

Показваха как пуца. Има 150-тина кадъра буферче. Демек 5 секунди преди да забави заради картата ако е с 30к/с. Не става да снимаш видео в режим снимки.

С по-евтин обектив от типа 200-600 показаха как държи 26 к/с, докато следи бягащи кучета и велосипедисти. За максимален брой кадри трябва да я сложиш на "release priority". С по-скъп обектив като 100-400 или 400/2.8 вероятно ще е 28-29 к/с. На release priority казват, че изпуска фокуса в 2-3 кадъра на секунда при бягащите кучета.

Друго за 30к/с казаха, че object tracking и eye AF пречат. Ако искаш да си близо до 30к/с трябва да ползваш по-стария режим на следене като на А7м3 т.е. широка зона. Там пак има следене не лошо, но не е толкова лепкаво към конкретен обект.

Май това са двете настройки, които ти позволяват да си близо до 30к/с - release priority и стария tracking. С това имаш следящ фокус и 30к/с, но ....

файловете на 30к/с са 12 битов компресиран RAW. Такива бяха преди 10-тина години на доста камери. Такива са на А7 камерите при ползване на серийна снимка с тих затвор. Не е хубаво за пайзажи т.е. в сенките остава по-малко recovery на Сони сензорите.

12 битовите файлове подобряват скоростта на четене на сензора. На А7С, А7р3 и А7м3 тихия затвор с 12 бита сканира сензора за около 35ms. А с 14 бита за около 70ms. Видеото на старите камери винаги се снима на 12 бита и не се чете целия сензор. Канона R5 май е 10-15ms. Май А1 е около 5ms за да има 1/200 синхро скорост. А1 работи като А9 т.е. има и някакви допълнителни трикове да намали distortion.

Интересно е, дали ако се ползва jpeg ще помогне на А1, да е по-близо до 30к/с и дали буфера ще е почти безкраен. Може да съм пропуснал, но не намерих подобна информация. Спортните фотографи, до колкото съм си говорил с такива, ползват jpeg. Нямат време да качват снимки в РОУ редактор. Пращат от терен директно кадри.

ПП По темата за битовете е интересно на А1 и А7s3, че снимат 16 бита на RAW видео. На А1 не ми е ясно дaли има 16 битов фото RAW. За А7р3 съм почти сигурен, че 16 битов RAW би имал по-голяма динамика.

ПП за спортна фотография тия дни, ще има дискусия със спортен фотограф ползвал я няколко седмици. Човека ще каже вероятно как е ергономията и скоростта и бандинга от лед реклами или липсата му спрямо А9м2.

https://www.youtube.com/watch?v=eCgLohUjZ9s


Фотографа снима хокей. Интересно е, че е закачил кроп обектив.



Публикацията е редактирана (15-02-21 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-21 21:15

кокошко фокус в действие

Хората казват, че май трябва някакъв фърмуер нов за 200-600 с А7р4 и А1. Казват, че А7р3 (предполагам и а7м3) бил по-добре с тоя обектив. Ама няма фокус за кокошки, лови зъркелите на кучета, мачки и хора, може би мечка, елен и прасе.

DPReviw са сложили тестови кадри. Има сравнения с R5 за детайла на фото и видео в различни режими.

ПП във видеото ще видите как на моменти мигат едни малки квадратчета. Това е старата система във А7м3 и а7р3. Новата система RTT e едното по-едричко квадратче. А малкото квадратче е фокуса на очите. Новите камери на tracking пречключват тия два режима в зависимост дали са намерили око или просто следят обект по текстура, цвят, осветеност и още няколко признака. Много е лепкава новата система - вижда се като клати обектива в края. Ама явно изисква повече сметки и не може да държи 30к/с. А виждате как с летящата чайка е с режима с малки квадратчета т.е. следящия фокус без RTT и това явно е по-лесно



Публикацията е редактирана (15-02-21 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-21 21:31

В интерес на истината, тези на R5 ми харесват повече. За фокуса на при пилетата - предполагам следващите версии на 7-ците ще го имат, на по-приемлива цена. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 21:38

Сега чакам да се появи някой разумен реалист, който да приземи бъдещите собственици на камерата с думите "Същото го мога и с 15-годишна камера"

Противовъздушната отбрана се бави нещо [smilie3]

До скоро имаше един птичар тук, който с насмешка твърдеше, че със "Сори тамагочитата" никога няма да може да се снима уайлд.

На този всички кадри са със Sony A7R IV и Sony 100-400 GM
Дори не е уайлд камера няква



Публикацията е редактирана (15-02-21 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-21 21:52

lamerko и аз така се надявам. Ама Симо ме попари в една дискусия, че АФ като алгоритми сигурно ще дойде, ама тия сензори в А9 и А1 са някакви специални относно тихия затвор и вероятно много по-скъпи. Другото е процесора, който явно е по-бърз.

А7р4 и А7С вече имат RTT, е нямат алгоритъма за пилета. Дори А6100 и А6400 са с тази Аф система.



Публикацията е редактирана (15-02-21 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-21 22:05

Според мен ключовото е процесора. Ако сензорите бяха някакви супер бързи, щеше да има глобален затвор. Всъщност може да е малко по-бърз, като се ипа предвид синхронната скорост 1/200, но това може да е постигнато и чрез някакво заигране с паметта на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-02-21 22:08

Toй алгоритъма може да дойде, но няма да е толкова пъргав като на стакнатите сензори. Процесора на А1 е от А7с3, еднакво бързи са. А9 е по-бавна със по-стария процесор, но зависи и какво и как мериш.

Иначе за момента канонските алгоритми са много напред, ако говорим за фокусиране на животни. И работят и на видео и снимки. Сони са леко зациклили в тази област, не можаха да догонят. За хора... няма грижи, дори мисля че са по-добри, но за животни канон са по-добри.

Аз лично нямам нужда от нещо повече от наистина добър RTT, това с един малък квадрат, който лепне по обектите ми е перфектно. Няма нужда да правят алгоритми дето разпознават обекти и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-21 22:14

a7s3 му бяха мерили времетo за четене и преди 5-те мс на А1 беше шампион. Мисля, че беше 7мс т.е. има си синхро скорост 1/125, което не е нечувано за филмова камера.

ПП На добра цена А7с3 ще е страхотна фото камера. Може да снимаш на тъмно. Можеш да ползваш само електронен затвор.



Публикацията е редактирана (16-02-21 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-02-21 12:29

Има разлика в четенето за видео и снимки. 7с3 е 7-8мс на видео, на снимки ще е по-бавно. А1 има ролинг шътър във видео, но няма когато снимаш снимки. А9 има четене около 1/125с за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-21 00:08

Да някакво чудо правят за снимките на А9 и сеаг а1. 1/125 е 8мс. Обаче някои от нещата, дето показват и на 1/250 с ДСЛР стават изкривявания т.е. голфа например...

Между другото за следенето на А1 и дори на А7с няма много общо с предните модели. Е сега гледах че на А7с има едно "Tracking + AF-On". Мислих, че на всички е така ама не...това е ново и май го няма на A7s3

https://support.d-imaging.sony.co.jp/support/tutorial/ilc/ilce-7c/en/02.php


A1 има още щуротии....

Та това дето обясняваш, че Сони не напредвали с АФ.... може само от ревю на Тони Нортроп да го научиш, дето не знае как да си включи следящия фокус

ПП Като пуснат следващите 2, 3 или 4 камери, ще е добре да пуснат по някой фърмуер, че настана каша от тип - тука има, тука няма. А7С и А1 имат АФ функции дето липсват в а7S3, А7р4, а6600, а6400, а6100. А7р4 и а6600 единствено поддържат LA-EA5 с механичния АФ. А7S3 май само има HEIF... сигурно и А1....а7с и а7р4 са със старото меню.... няма как да ме убедят, че има новите АФ функции и не му стига процесор да показва друго меню.....



Публикацията е редактирана (17-02-21 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-21 00:44

Е Ви Канонски видеограф за А1 дори сравнява с R5

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-21 01:24

HEIF е 10битов формат. За да го има, камерата трябва да снима 10бита видео :). Не е задължително, но имат връзка и технически, за да имаш HEIF трябва да имаш 10бита компресиран формат.

Процесорите според мен са еднакви повечето като разликата е в последните 2 камери а7с3 и а1. И само маркетинг отдела може да каже защо тук има едно, там друго... Това са сложни изчисления, какво да спънат тук и там, за да струва точно толкова.

Като с А1 примерно, какво да спънем все пак... ама разбира се. Дисплея ще е стария като пред 2013 примерно и готово. Камерата е брутална от технологична гледна точка, вече виждам след време безогледалка с нд филтри и само ел затвор. Да видим колко време ще ни карат да го чакаме това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-21 09:32

като каза битове и си пишем за фърмуер се сетих още две неща:

1. новите камери имат 16 битово RAW видео. Това е супер. Ама ще е хубаво да пуснат и 16-битов RAW за снимки. Вече явно всичко го има. В a7s3 е някак ок видеото да е по-добро от снимките. Ама А1....А и това ще им даде предимство пред R5. Сигурно 16-те бита ще са само с 10-тина кадъра в секунда за снимки

2. Само ZV1 може да работи директно като уеб камера в 720p. Това е супер полезно. Ако някак го направят да е 1080p ще удовлетвори сигурно бая хора да stream-ват от телефона направо без разни джунджурии в средата. Аз ще го използвам много.

HEIF май е контейнер формат и какво ще има вътре май е гъвкаво. Аз много се ядосвах на Самсунг - щото го ползват за по-висока компресия на 8 бита.



Публикацията е редактирана (17-02-21 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: mitpis   
Дата:   17-02-21 10:37

Не съм застъпник на Могила за банна,всеки създал тема си решава относно такива въпроси, обаче е интересно да се четат и алтернативни мнения на темите, поне за мен.Жалко, че се излиза извън добрия тон понякога. Това относно 16 бита за raw е добра идея, но мисля че ще си остане в професионалния сигмент само, за до се отличават профи камерите от останалите.



Публикацията е редактирана (17-02-21 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-21 11:40

Видеото на а7с3 е 12бита, 16те бита са линеарни (без крива). Има го обяснено на доста места. [smilie5] Накратко - не е същото като 14 битови снимки. По-скоро като 12 битови. И не е роу, защото липсват още някои важни за роу моменти като бял бяланс например.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: MixMike   
Дата:   17-02-21 13:31

н.з.
[smilie21]



Публикацията е редактирана (17-02-21 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-02-21 10:57

Едно по различни изпитание за А1 ... https://www.youtube.com/watch?v=Wno9MrUO0xc

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Julius   
Дата:   18-02-21 14:08

Започна обещаващо, ама тоя лаладжия... 1 тон приказки изприказва, пък?
Тия -19 градуса, а нашия 'морж' със скъсани дънки и маратонки? Няма гети, нищо...
Или е излязъл от колата, снимал е 5-10 мин макс. и обратно пак на топло или не са били баш -19?
Нещо не ми звучи много достоверно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: edobg   
Дата:   05-03-21 19:26

Sony A1 30 FPS - 400 снимки

https://youtu.be/KcQpU1eYeps



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: nyamago   
Дата:   05-03-21 20:23

^ Драма! [smilie10] И яка камера! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 00:24

харна работа


ДПревю са тествали сензора и са доста впечатлени. Има осезаем напредък от А9м2 в работата с тихия затвор и 1ДХ мк3 при много кадри в секунда



Публикацията е редактирана (10-03-21 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 10:54

Ето как следи тенис А1

https://youtu.be/4KWZPsTizRs

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Yog   
Дата:   12-03-21 15:41

Не ми изглежда трудна задача за камерата този пример с тениса. Играчът е само един, очевидно се откроява от фона зад него и е доста голям в кадъра. Дори си мисля, че може да не е нужно да го снима на 1/4000. Вижда ми се бавничък и бих пробвал и на 1/2000. Освен ако не ползва електронния затвор и не му криви на по-бавна скорост. Виж бързината на снимане е впечатляваща, като за камера с голям сензор. Но миналата година си бях купил Е-М1 II, който снимаше с 18 в секунда с автофокус, та вече съм виждАл и такова [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 23:03

виж че се чете надписа на топката. За това му е 1/4000

тоя пич в друго видео показваше разликата от 20 до 30 к/с. Щото а9 и а9м2 имат 20к/с. Има разлика при тия спортове. Разликата е, че имаш избор от кадри точно когато удря топката. Обясняваше, че с 10-12 к/с примерно на един мач имаш 2-3 кадъра баш когато удря топката. А ако имаш 30к/с имаш по един или дори два смислени кадъра на всеки удар.....може би преувеличава, но има някаква логика.

За мен това са си специфични сценарии ...... иначе камерата ме кефи

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-03-21 00:13

Искам да я видя камерата на групови спортове баскетбол , футбол ... Снимах баскетбол малко вчера с А7р3 и 70-200 Г мастър е голяма мъка е тоя лаг , изпускат се бая ситуации ... Снимал съм с А9 , добре е (принципно снимам с 1дх) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-21 02:17

А7р3 няма лесно разпознаване на обекти** и най-просто следи най-близкото. Пак успява да следи, но вероятно е проблем ако има много неща в кадър. Аз съм с такава. За някое пиле самотно е супер яка. За коли да. Обектива има значение доста ама 70-200 вярвам са го догодили

Ако ти е мерак и снимаш такива работи, може би да питаш Сони България, дали могат да заемат тяло за някое събитие. Хем и ще ни кажеш как е от гледна точка на човек с опит. Аз не снимам спорт.

** - да не лъжа, има следене на обекти с разпознаване и даже някои хора го ползват. Аз лично му се дразня и ми е трудно. Тромав ми е интерфейса. А и мисля, че новите модели са доста по-лепкави щото познават повече признаци. Ако някой ще го мучи за спорт с много хора ще Ви намеря страницата от ръководството.....

ето го



Публикацията е редактирана (13-03-21 03:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: Yog   
Дата:   13-03-21 06:56

Аз също снимам със 7R3 и ползвам тракинга. За хора, седящи на маса и говорещи, примерно, работи много добре. Горе-долу 8 от 10 са с отличен фокус, така смятам без да съм броил. Но ако се опитам да снимам нещо бързо, примерно веднъж ходих на стадиончето до нас да снимам футбол, първо не снима достатъчно бързо, второ визьора забавя дразнещо, но най-вбесяващото е колко е бавно писането на картите. Като направя повечко снимки, чакам по една минута да се изчисти. Като цяло, не е направена за това камерата. Практически, става за почти всичко друго ОСВЕН спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-21 00:33

DPReview са публикували ревю. Предполагам е пълно с пропуски, но вероятно има и полезна информация.


https://www.dpreview.com/reviews/sony-a1-review


Аз се надявам вече да се появяват впечатления от фотографи ползвали я за някакви проекти.....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »