Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: psiho91   
Дата:   22-03-21 23:42

Здравейте, снимам от доста време и доста неща, но сега започнах нещо, което се оказа не лесна задача за мен и ще се радвам ако получа съдействие от Ваша страна!
Ситуацията е следната:
Започнах да снимам детски дрехи за новооткрит онлайн магазин. Снимаме ги плоски върху фон, като фона трябва да е определен светъл нюанс на сивото(в обработения вариант, не бял). Разполагаме със следната осветителна техника и фон:
Бял и сив фон, 3 студийни светкавици (2х200w и 1х300w), 2 софтбокса 180х40, 1 октабокс 120см, софтбокс 60х90 и 60х60. Целта ни е (моята цел) да заснемем дрехата по такъв начин, та след това максимално лесно и бързо(и качествено преди всичко) да я изрежа от фона, да добавя такъв, какъвто искаме и съоветно сянка на продукта. Да, имам немалък опит със фотошоп и това всичкото го правя, но нещо някъде ми убягва. Всичко става много бавно и може би има и друг по-правилен начин.
Въпроса ми е по какъв начин Вие бихте наредили осветлението, какво бихте използвали, за да Ви е най-лесно да селектирате обекта от фона? Пробвах какви ли не варианти и подредби и въпреки това после се налага да си играя много време върху един кадър във фотошоп (а тук говорим за много кадри, които трябва да се направят сега и в бъдеще).
Дано съм бил изчерпателен и ще очаквам Вашите съвети, мнения, линкове и каквото и да е друго как...аджеба големите онлайн магазини си снимат дрехите и какво пропускам аз?! Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: GenaDP   
Дата:   22-03-21 23:56

И какъв ти е проблемът при селектирането?
Да беше показал няколко изходни кадъра, вместо цялото безсмислено писане...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: psiho91   
Дата:   23-03-21 00:11

Веднага показвам:

https://drive.google.com/drive/folders/1rmFUOp2-t30iLh63TKYGyWMZS9N--9K5?usp=sharing

Проблема ми главно при селекцията е сянката около дрехите, която не успявам да премахна при заснемането, но съответно да запазя контраста на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: GenaDP   
Дата:   23-03-21 00:31

Снимай в/у осветен отдолу матов плексиглас - няма да имаш сенки.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: freestyler   
Дата:   23-03-21 09:26

Колко време ви отнема, снимането на 10 дрехи?
На колко оценявате този труд?
Не бе щото две снимки на дреха биха стрували около 5 - 6 лв. и най-важното вие ще се занимавате с това което ви е работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: asahi   
Дата:   23-03-21 09:53

За сянката Гената ти каза единия метод. Другият е да снимаш дрехата върху прозрачен плексиглас, повдигнат или отдалечен от фона.

Бързото тифецване се получава когато цветът на дрехата и фона са противоположни в color wheel:


https://image.shutterstock.com/image-vector/twelve-part-ryb-red-yellow-260nw-717505357.jpg



В киното в такива ситуации ползват за фон т.нар. green box като цвят, който най-често отсъства в снимания обект. Aко в твоите дрехи отсъства този цвят можеш да ползваш такава постановка:


https://previews.123rf.com/images/ilyarexi/ilyarexi1602/ilyarexi160200016/53105835-top-view-greenscr



Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: Mogila   
Дата:   23-03-21 09:56

freestyler Жалко за хората, които взимат за две снимки 5-6 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: psiho91   
Дата:   23-03-21 11:28

asahi , мислех си го варианта за зеления фон. Имам едно малко парче зелено фолио, пробвах на него, но както и предположих по дрехата по ръба има color cast, тъй като е върху самия фон. Иначе си мислех за зелен, а тези, които са зелени, да ги снимам върху син...но се чудя още това ли ще е най-добрия и бърз начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: dekov   
Дата:   23-03-21 12:11

По-лесно и професионално е да се снима върху необходимият фон, вместо да се добавя после.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: menton   
Дата:   23-03-21 13:21

Можеби ще Ви прозвучи клиширано, но бързо лесно и качествено не съществува. Успех със задачата

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: ss_sgp   
Дата:   23-03-21 13:36

Упражнението е елементарно ако се приеме, че фонът може малко да варира. Ако е нужно да е точно определен цвят няма да минете без обработка. Изберете неутрален фон - сив или бял според нуждите. Вече сте забелязали защо - преходът от обекта към фона ще има неприятно оцветяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: asahi   
Дата:   23-03-21 13:38

"Автор: psiho91
Дата: 23-03-21 11:28
...тези, които са зелени, да ги снимам върху син...но се чудя още това ли ще е най-добрия и бърз начин."

Гледай на цветния кръг кой е насрещният цвят. Съобразявай и яркостта, защото два тъмни цвята трудно се разделят автоматично. Бързият начин е другото име на високата производителност и не е грешно да се стремиш към него. Не е зле да имаш асистент или най-малкото дистанционно за спусъка на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: quazimodo   
Дата:   23-03-21 13:44

Аз не разбирам от фотография, но мисля, че най-добрият вариант за такова серийно снимане е еднократното аранжиране на осветление и фон, като после се сменяват само дрехите.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: geobg   
Дата:   23-03-21 14:16

"Автор: psiho91
Дата: 23-03-21 11:28
...но се чудя още това ли ще е най-добрия и бърз начин."


Накратко, бих изходил от това какво правим, т.е. колко броя от даден артикул имаме/искаме да продадем, а ако отговорът е под 100, където си мисля че е - тогава осветление, фон, дистанционно, WI-FI, снимаш директно в необходимата за сайта резолюция и съотношение - например 5 МР, квадрат, ползваш пресет-и и ...от апарата директно в сайта. За ден 200 бр.

Другото е професионално изпълнение, модели, обработка, плюс видео - правиш го когато го изисква бизнеса или си решил да го правиш за развлечение.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-21 17:00

Мога да ти дам идея как работя аз, хейтърите ще ме разкостят, но не ми дреме......

Слагам дрехите върху матова бленда, отдолу ги осветявам с един моноблок да изгори фона. Снимам, изключвам светкавицата и пак снимам. Така имам изгорен фон, който наслагвам върху заснетия обект. става много точно и бързо с почти никакви драми във фотошоп, ако си направиш и екшъни става моментално.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-21 17:05


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-03/1616511901_studio1.jpg



Ето и снимка, дано съм полезен. Има и още един бокс, не се вижда на снимката. Ако имате желание мога да покажа и крайни резултати.



Публикацията е редактирана (23-03-21 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: Mogila   
Дата:   23-03-21 20:35

Аз пък пращам снимките в Азия и там ми махат фона почти за без пари[smile]

Иначе много лесно можеш да решиш проблема с този колор каст- слагай дрехите на едно стъкло, което е далеч над фона [shtrak]



Публикацията е редактирана (23-03-21 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: quazimodo   
Дата:   23-03-21 22:19

Работи се с Канон, Канон Ютилити, компютър. Само че не се търси сив фон[smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-03/1616530504_untitled.jpg




Публикацията е редактирана (23-03-21 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: iasen2   
Дата:   23-03-21 22:23

quazimodo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на детски дрехи за онлайн магазин - как?!
Автор: LDimitrov   
Дата:   24-03-21 13:33

Автоматичните начини за изрязване са чудесни, става за секунди. Обаче се запазват различни неравенства в линията на дрехата, което малко дразни и не изглежда много про. С пентул една дреха се изрязва за 1-2 минути, имаме перфектна права линия, симпатични правилни дъги и струва 1 лв на снимка:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »