Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Washi V ролфилм диапозитивно проявен?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-01-21 19:04

Има едни филми Washi, знаете ги, дето, вместо найлонова подложка или каквато там е модерно да се слага в тия дни, са на японска ръчноправена хартия в стила и традициите на 16 век.
Обаче, признавам, че съм в чуденка защо филмът е негативен, при положение, че много по-добра работа би ми свършил, ако даваше позитивно изображение.
В този ред на мисли, някой да е пробвал да проявява този филм като диапозитив? При успех, мисля да нарежа снимките и да ги монтирам в някакви рамки с матово стъкло отзад, че да могат "да се гледат".

Отговори на това съобщение
 Re: Washi V ролфилм диапозитивно проявен?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-21 21:02

Не съм против експериментите, но!
Поне първия път е добре да минеш по установения технологичен път.
Когато избираш филм е редно да си готов за целия процес - експониране, проявяване, показване. След това да кривваш от правия път.

Отговори на това съобщение
 Re: Washi V ролфилм диапозитивно проявен?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-01-21 22:12

Асахи,
Чакай да помисля ако ще получа негатив, кво да го правя.
Освен да си приготвя емулсия и да намажа от полупрозрачната хартия, дето сега ми изскочи името от главата, ама на една подобна ѝ викахме "оризова".

Отговори на това съобщение
 Re: Washi V ролфилм диапозитивно проявен?
Автор: dekov   
Дата:   15-01-21 22:19

От негативите се правят увеличения на хартия, а така също мооже да се дигитализират и нататък каквото искате.


Отговори на това съобщение
 Re: Washi V ролфилм диапозитивно проявен?
Автор: seven   
Дата:   15-01-21 22:44

защо негатив - така си е решил човекът, който ги произвежда.
позитив с този размер би бил доста екзотичен така или иначе...
визуалният ефект от washi хартията се предава в/у позитив при копиране. тактилен ако искаш ще трябва да мажеш емулсия.

между другото - проявяването като негатив е цяло приключение, ако трябва да са повече стъпките направо не ми се мисли.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »