Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 L- скоба
Автор: musho   
Дата:   12-01-21 21:29

Здравейте, съфорумци. Някой може ли да ми каже, от къде мога да си закупя L-скоба за Никон Д750. Имам впредвид за този модел, не универсална. Защото на универсалните магазина на батерията не може да се отваря, когато скобата е закрепена.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: GenaDP   
Дата:   12-01-21 22:02

Чичко Гугъл питай ти - всичко ще ти обясни...

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   12-01-21 22:19

Исках от БГ, но вероятно ще е от нет-а

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-01-21 10:04

навремето съм продавал такива специфични ел скоби... имахме за няколко популярни модела, но търсенето не бе особено добро, а и понеже се правят в малки тиражи са и скъпи... та...

ползвам универсална, просто я слагам когато ми е нужна вместо да седи непрекъснато на камерата

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: iasen2   
Дата:   13-01-21 11:06

В сайта на Динафос няма ли? Защо вадиш батерията ?

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: victory13   
Дата:   13-01-21 11:24

Оригиналните са на безумни цени... затова ги няма.

Ползвам Mengs Camera Solid Aluminium L-Shaped Vertical Quick-Release Plate дрън-дрън-дрън на 80д. Води се универсална, и свършва точно до капака на батерията. Като гледам оригиналната на д750, е скъсена долу, не ми е ясно защо. Но съм убеден, че 750 е по-голям от 80д, и не битрябвало да има проблем. Достъпът до изходите може да се нагласи при необходимост със съвсем леко наместване... 13 евра от немския амазон [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   13-01-21 11:44

Iasen2: Нямам много свободно време и когато отида да снимам го правя от залез до изгрев и отиват 2-3 батерии.Когато L- скобата ти закрива магазина на батерията не е приятно да развиваш L- скобата да сменяш батерията и после пак да закрепяш L- скобата.


Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   13-01-21 11:46

Victory13: Благодаря ще я разгледам.

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-01-21 13:02

аз използвам такава
Не съм в офиса да видя как ще седи на някой про дслр, но на canon R седи добре, само като отваря капака за батерията леко я развивам и плъзвам камерата няколко милиметра за да се отвори
като е във вертикално положение е лесно


Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   13-01-21 14:58

Джъмбо: Благодаря ти! Тази може би ще стане. Ще отскоча до павилиона, да я пробвам!


Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: Zdram   
Дата:   13-01-21 14:58

Такова нещо не струва ли 20-30 лв. от Китай? Вярно, доставката е бавна и не е марково, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-01-21 16:29

скоро всяка пратка извън ЕУ ще ви е с 18 лв по-скъпа като за начало...

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: georgievmladen   
Дата:   14-01-21 07:55

Имам L-скоба на Benro, когато ми се наложи смяна на батерията просто я разхлабвам малко и леко я завъртам . Принципно са доста скъпи за толкова малко алуминий та бил той и авиационен.

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: Джъмбо   
Дата:   15-01-21 16:36

факт е че аксесоарите винаги са скъпи... независимо от това към какво са [smilie8]

ето в динафос има различни модели



Публикацията е редактирана (15-01-21 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: fotorafi   
Дата:   15-01-21 16:54

Имам L скоба, дръжка за апарати Мамия с чехълче за монтиране на светкавица. Ако мислите, че ще ви свърши работа, напишете ми вашия
мейл за да ви изпратя снимки
Рафи Марукян- fotorafi

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   15-01-21 18:09

Рафи: Благодаря, вече си взеха на Benro, която ми препоръча Джъмбо и пасва идеално!

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: musho   
Дата:   15-01-21 18:12

Джъмбо: Благодаря за съвета! Скобата пасва идеално с 1 мм наместване преди да я стенга.

Отговори на това съобщение
 Re: L- скоба
Автор: victory13   
Дата:   15-01-21 20:30

1mm може да го пилнете с флекса... и ако ви дразни, да го туширате /с тушовка/ [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »