Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Монтаж?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-12-20 14:01

Значи ся кво излезе - че тая снимка не е нито художествено, нито технически, нито астрономически правилна, дееба! [smilie18]

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: nyamago   
Дата:   27-12-20 14:51

Raffito написа:
> Ето още една подобна снимка...

Тая никак не е подобна на първата, за която е темата. Общото е нищожно по-малко от различното между двете. Най-малкото - последната е откровен 'артЪ' и няма претенции за астрономичен реализъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: nyamago   
Дата:   27-12-20 14:58

> Значи ся кво излезе - че тая снимка не е нито художествено, нито
> технически, нито астрономически правилна, дееба!

За художественото може някой да спори, защото там има субективни критерии като т.нар. 'вкус' (вж. лафа за кучето ;) Затова казах, че естетически на мен не ми въздейства, на дуги може и да действа по някакъв начин...

За технически (като фотографска техника на снимане и като дигитална обработка на изображения) и за астрономически - критериите са по-обективни, там има предимно наука и точни мерки. Ако някой смята снимката за постижение в тия области - да покаже мерките.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-12-20 16:28

Не, не си ме разбрал! Мен не ме кефи нито естетически, нито технически - като монтаж, колаж или каквото там е. А от астрономия не разбирам, но горе нали някой каза, че Млечният път не бил правилно ориентиран, та затова.

[smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: nyamago   
Дата:   27-12-20 17:39

Така, де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: nislon   
Дата:   27-12-20 18:27

Ако автора се ваксинира, вий ще сте виновни [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: Djoro   
Дата:   27-12-20 19:39

Кадъра е хубав, но Авторът има асоциално поведение, снимал е сам. Трябваше да покани тази армия от
звездобройци,да направи с тях една nude обстановка с насочено фузическо състояние на четирибуквието им по посока Млечния път, като през цялото време озвучава снимачната плошадка с прочутите монолози на Стоичков.
Но даде и повод, да разберем и за присъствието на вещи лица с познания за звездната карта, сега да очакваме и демонстрация на визуализирани фотографски познания, очакваме!

Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: Raffito   
Дата:   27-12-20 19:49

Написал съм ,че е подобна в смисъл,че е монтаж от 2 кадъра.
Основна снимка...независимо дали е снимано през деня или ноща и за фон е позвано нощно небе.
-Без значение дали нощното небе е взето наготово или е собствен кадър... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Монтаж?
Автор: ipolit   
Дата:   29-12-20 10:05

На Raffito и nyamago са хубави.
Снимката, за която пита авторът на темата, никога не би предизвикала желание у мен да разбера как е направена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »