Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: dunavskibog   
Дата:   20-11-20 10:16

Аз лично ползвам samsung lc49j890dkuxen
Уникален е!
Не е евтин, но си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: imitev   
Дата:   20-11-20 11:34

Всеки хвали каквото си е купил...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: MixMike   
Дата:   20-11-20 15:41

Така ли?
Ако човека е проучил артикула поне седмица, преценил е плюсовете и минусите, преценил е че ще свърши работа и на човека който пита, и в последствие е седнал и е написал две страници обосновано мнение, защо е направил този избор с всички "подводни камъни" и т.н...какъв точно проблема?

Аз си мисля, че проблема идва от мненията от типа "аз съм с еди кво си, и съм много доволен"
Абе ти може да си доволен от ниския си клас геймърски монитор, купен от Метро, ама нормалните хора биха го изхвърлили заедно с продавач-консултанта дето го е предложил.
Та така...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: Mogila   
Дата:   20-11-20 17:53

vga 27" с 4к резолюция ще е кофти, защото всичко ще е много малко. Да, уиндоуса може да преоразмери ама не баш????
Ако взимаш 32" вземи 4к.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: vga   
Дата:   20-11-20 18:35

С Мак Мини 2012 съм и видео картата не поддържа 4К, нито пък и компютъра като цяло, кой знае колко. Поръчах си BenQ PD2700Q, заради броя и обещаната точност на цветове, мястото на бюрото ми и разстоянието, от което гледам монитора. Повече от това би било изгъзица, а и монитора е практически без пари. Стискам палци да няма дефекти, защото четох доста оплаквания от качествения контрол на Бенк. С малко късмет ще ми кара пак 10тина година, като предишните Dell-ове, които имах. [smile]

Благодаря за мненията на всички, насочихте ме чудесно и мисля, че ще съм щастлив с картинките, които ще разглеждам! :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: imitev   
Дата:   20-11-20 21:23

MixMike и как ще прецениш кое мнение от кой тип е?

Лаладжиите също могат да бъдат логични и обстоятелствени балони пълни с въздух под налягане. А хората, отделили време и проучили и т.н. го правят от собствената си камбанария, която на мен може да ми е ниска/висока...

В моят дълъг и нелек живот съм се убедил, че за такива решения не трябва да се вярва на никого, само на себе си.

vga - сега трябва да си смениш ника на QHD[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: vga   
Дата:   21-11-20 01:27

Imitev, аз съм толкова древен, че между EGA и VGA избирах второто като малък... :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: Yog   
Дата:   21-11-20 03:58

Нещо което ми направи впечатление - vga написа, че е избрал BenQ PD2700Q та реших да прочета няколко ревюта що е то. Общо взето пише, че е добър монитор, ако търсиш "един, дето се опитва да става всичко". След това казват, че много по-подходящ за професионална работа бил BenQ SW2700PT, който имал по-точно цветове и позволявал хардуерна настройка (даже не съм сигурен какво е тази настройка). НО! Тука идва интересния момент - "изберете PT, защото струва само 150 долара повече", пише в две от ревютата. Е да де, ама у нас разликата не е 150 долара а от 600 до 1200 лева.. Е що тъй?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: vga   
Дата:   21-11-20 09:10

Yog, защото си се заблудил. Моделът, който харесах е 300 долара в САЩ, а SW2700 е 600 долара. Чел си за 4К версията на PD2700, която завършва с U, а не Q. Иначе SW показва повече цветове в AdobeRGB, което мен лично не ме вълнува като за двойна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: Dragobat   
Дата:   21-11-20 10:39

Benq никак не са лош вариант,SW е с повечко Adobe RGB,но ако не се използва по предназначение Adobe е безмислено,защото масово снимките се предават и публикуват в мрежата,а там всичко е sRGB,за това аз лично предпочетох резолюцията пред Adobe RGB,все пак това е лично мое мнение.Аз съм с модел BL2711U което е добър вариант.
Избор има голям като се започне от Eizo,Nec,Dell,Benq,HP,LG,Samsung и т.н.
Важно е матрицата,Sharp правят страхотни екрани и хубавите ги слагат в Нек (лично съм ползвал модела PA322UHD),но там матрицата беше IZGO,наскоро имах Ейзо не беше топ модел,но имаше страхотни цветове без калибрация.Benq са с AU Optronics,никак не са лоши сравнени с Eizo и Nec.Другите производители също имат хубави модели,но с тях не съм зспознат.
И да добавя 4К на 27 не е проблем,вече 3г. нямам ядове всички програми ги оптимизираха.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: bam-bam   
Дата:   21-11-20 10:58

И сега Нек и Ейзо ли са по-добри от Бенк?
Прав си, че масово снимките са за безмислени поствания и борба за лайкове, та в тоя ред на мисли има много истина в думите ти.
Само не сподели за тези новите трикове, трикове ли са или са полезни
Един пич по горе спомена ХДР,Гсинк,Фрисинк и подобни 100+ херцове ... интересно да чуя и твое мнение, колкото повече., толкова .... повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: Dragobat   
Дата:   21-11-20 11:44

Това е или маркетингов трик или за геймъри,нито фрее синк,нито g синк,нито 100hz ти трябват,но пък hdr хептен.Ако искаш да ти служи дълго вземай един Бенкю според бюджета,ако искаш личен гъдел вземаш нещо с много цветове,но само ти ще си знаеш че ги има,а ако не си наясно с цветовите профили ще има една мацаница,ще гледаш едно,а качена снимката друго и така ще влезеш в друг филм с калибриране и лека полека губиш доста време в занимавка в место да го ползваш по предназначение.Даже някой Benq имат и 10bit ,но за там ще ти трябва друга видеокарта,абе все схеми.За това вземаш Benq 27 или 32 инча с IPS и 2160р и ще се радваш много.
Казвам ти го след като съм минал през Nec Pa241,Pa242,Pa272 reference,Nec PA322UHD 2бр.Eizo ev2736,и накрая си останах с Benq BL2711.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: krist   
Дата:   27-11-20 12:46

Привет!
Мисля и аз да сменям монитор и ще е някой от Benq-овете, дилемата е между 27" и 32". Тъй като искам да го ползвам и за ТВ, бих предпочел 32, но PD3200U е изчерпан навсякъде, а където още го има, цената е около 2000 лв. - леееко надута. Изборът остава между:

Benq PD2700Q
Benq PD2700U
Benq PD3200Q

Въпросите са:

1. На първия, който е 27" QHD, дали Full HD филми ще изглеждат зле поради това, че ъпскейлът не е с цяло число?
2. На втория, при 4К, доколкото виждам, има коментар в темата, че всичко ще е прекалено дребно, чуденката е дали със скейлинга на Уин-бозата няма да има подобрение?
3. Някакви проблеми с цветовете при видео ще имам ли с втория?
4. Има ли някой от тези модели, който е с ШИМ?
5. Разликата между първия и третия само в размера ли е?
6. Препоръки за бюджетна видео-карта, която да се справи с 4К резолюция,няма да се ползва за гейминг - основно фотообработка, и елементарни видеообработки?



Публикацията е редактирана (27-11-20 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: asahi   
Дата:   27-11-20 19:07

1. Не
2. Не
3. Не
4. https://www.tftcentral.co.uk/index.htm

5. Не
6. https://try10.com/cheapest-4k-graphics-card/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: lamerko   
Дата:   27-11-20 19:34

Търсиш модел СЪС ШИМ? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: krist   
Дата:   28-11-20 11:09

Напротив, търся без ШИМ:) PWM харесвам само при аналогови синтезатори [cool] asahi, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: krist   
Дата:   28-11-20 11:26

Май ще се спра на PD2700U, но въпреки, че в рекламата му пише, че е flicker-free, ей тук го няма в списъка:

https://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: asahi   
Дата:   28-11-20 13:27

За офисни нужди купих този монитор за 265 лева с промоцията. Доставиха ми го до вратата. Според този сайт е flicker free. Калибрирах го и останах доста доволен от показаните резултати. Реалната яркост достига 245 cd/m2, като кривите на цветопредаване за основните цветове са линейни поне до 180 cd/m2. Нивото на черното е 0.2 cd/m2. LED, IPS, лек, с тънка рамка, доста пъргав. За тези пари нищо подобно не намерих по сайтовете за употребявани монитори.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: krist   
Дата:   28-11-20 14:18

Този монитор предлага доста за парите си, но искам фотографски, не офис-монитор. Офисът ще е едва на трето място като предназначение, и само докато тече пландемията. Те и Бенк на сайта си пишат за PD2700U, че е flicker-free, въпросът е да е потвърдено от уж независим източник. Ще потърся инфо, може би най-добре е да се тества наживо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: ruil4o   
Дата:   28-11-20 21:23

Какво ще кажете за Dell UltraSharp U3014 30-Inch с AH-IPS за 850лв. втора ръка. Заслужава ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: imitev   
Дата:   29-11-20 16:35

Ще се събере ли на бюрото???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: ruil4o   
Дата:   29-11-20 21:19

Охооо, ще се събере!
Четох по-горе, че препоръчвате за тези пари да се вземе нов Бенк, ама втора ръка Dell U3014 ми изглежда по-добър вариант (ако е читав)!

Има ли друг, който мисли като мен или се заблуждавам?



Публикацията е редактирана (29-11-20 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: uri64   
Дата:   29-11-20 21:27

Втора ръка е рисково принципно. Аз бих заложил на нов. Само лично мнение, без претенци за непогрешимост. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: Synthy   
Дата:   30-11-20 08:55

Този е 22"

Купих го за вкъщи, хоум офис. Учудващо добър, ако не ви притеснява размера (аз нямам проблем с 22", чудесни са ми). Аз лично не виждам да има трептене от мин. брайтнес до макс. Никой втора употреба не може да се сравни с това за подобни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов монитор?
Автор: brutas   
Дата:   02-12-20 14:37

Аз си взех наскоро Benq PD2700Q и имам един практически въпрос.

Как да му направя проверка на качеството на дисплея.
Имам предвид примерно как да проверя, че подсветката му е равномерна навсякъде, тъй като имам опция и да го върна, ако нещо не е наред (на първо четене ми изглежда добре).

Забелязах и че когато го сглобявах нещо вътре дрънкаше (когато го объщах насам-натам) - някакво дребно парченце. Не знам дали това е повод за притеснение... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »